AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 04/12/2019, 00:22   #1
חיים סגל

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מתוקים.
ברירת מחדל היי

אני מניח שכל הוותיקים כאן כבר לא מתלהבים מעוד 'בחור חדש שבא לשכונה' ומתחיל לשאול שאלות, אבל מה נעשה- תמיד יש משהו חדש ש'ניתפס' על הנושא ורוצה ללמוד מניסיונם של אחרים...

אז הסיפור הולך כך: אני והבן שלי (אני 43 הוא 15) נכנסנו לעניין מהדלת האחורית (אקווריום 160 ליטר יד 2 עם כל הציוד הנלווה במחיר שפשוט אי אפשר היה לסרב לו) אנחנו קוראים די הרבה חומר ומגדלים במים מתוקים אוכלוסיה קטנה שעתידה לגדול בקרוב. ובכללי מצבו של האק' טוב ואנחנו נהנים ממנו.
אבל אז נחשפנו לעניין של אקווריום צמחיה ופשוט נשארנו מהופנטים, במיוחד התרשמנו מהמאמר שפורסם כאן בנוגע לאקווריום טבעי http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=82103
הנושא תפס אותנו חזק כי האמת היא שאנחנו רוצים להקים את הדבר המדהים הזה בלי להפוך למומחים גדולים בכימיה-מיקרו ביולוגיה-זואלוגיה- בוטניקה וכו'. הנוסחה שם מציעה אקווריום מקסים שמטפל בעצמו, שומר על איזון מעצמו, וכמעט לא מצריך התערבות מצד המגדל.
אבל כידוע, הרבה פעמים תאוריה לחוד ומציאות לחוד, והחשש שלמרות ההסברים הטכניים נקבל בסופו של יום מרק אצות בטעם דגים מרתיע אותנו מלנסות ולגשת למלאכה לבד...
לכן אני מפנה כאן שאלת פתיחה: האם יש בין חברי הקהילה מי שהצליח להקים אקווריום צמחיה טבעי כפי שמתואר במאמר הנ"ל ומוכן לשתף אותנו מניסיונו וללוות אותנו בתהליך(למרות שמסתבר שזו הפעם המי יודע כמה שהם עושים את זה...) אם כן אשמח להציג את הנתונים הטכניים והסביבתיים שלנו כדי לבדוק היתכנות - תודה מראש!
חיים סגל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 04/12/2019, 00:35   #2
globali

הודו לך על 105 הודעות 113 פעמים
סוג אקווריום: U R B A N
וותק בתחום: 14 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: היי

היי חיים סגל,

הפילה מתלבטת - טבעי או לאוטק

אני כבר 10 שנים מאז אותו דיון קצר ותמציתי,
התחלתי ישירות לאוטק ולאחרונה היגרתי להייטק.

ציטוט:
הנוסחה שם מציעה אקווריום מקסים שמטפל בעצמו ...
לא מכיר כזה דבר, זה כמו למכור חלום.
.
.
.
.
globali לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 04/12/2019, 07:58   #3
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 278 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: היי

המושג "טבעי" מאד מושך בהתחלה, בעיקר תחת ההנחה ש"טבעי" הוא הכי פשוט...
אז לא

מציע להקים לואוטק.
עדיין להישאר עם פילטר ביולוגי, עדיין לנקות מדי פעם.

מה נדרש ממך ?
כאמור לקרוא קצת מאמרים כדי לרכוש את הידע הבסיסי.
מצע - מומלץ להכין\לרכוש מצע מדושן
דשן - בלואוטק הממוצע דיי בדשן נוזלי כללי (דוגמת סיכם פלוריש), במקום עם מים מותפלים לרכוש גם אשלגן (יש גם מסחרי מוכן)
והכי חשוב - תאורה, מה יש היום ?

ואגב, מה מידות המיכל.

וברוך הבא

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא