AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 29/09/2003, 17:21   #1
LimpingFish

הסמל האישי שלLimpingFish

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל בנוגע להודעה בפטקינג

אני גולש קבוע בפורום דגים בפטקינג,
ונתקלתי בהודעה הזו של מנהל הפורום (שלפי הבנתי גם עובד או מנהל החנות שלה שייך האתר)
משתמש שאל לגבי שני דגי זהב שנקנו לאחותו (בהתאם למה שכתוב באתר פטקינג, שדגי זהב "מתאימים" עצמם לגודל המיכל בו מגדלים אותם). יש לו אקווריום עגול בקוטר 30 סנטימטר, והשאלה הייתה האם זה מספיק לדגי הזהב, איזה אוכל להאכיל, הםא צריך פילטר ומשאבה וכו'.
כמובן שמיד קפצתי ועניתי שלא, התנאים הללו לא מספיקים לדג זהב, ושהאקווריום קטן מדי.
כך גם nirfun מפה ענה, בתוספת תגובה אולי קצת יותר עניינית מהתגובה שלי, שבמקרה והמשתמש לא ירצה להחזיר את דגי הזהב לחנות, איך לטפל ומה צריך לספק להם.
לעומת שנינו, המנהל לא נתן שום התייחסות לגודל האקווריום, וגם אמר שלא צריך פילטר ולא משאבת אוויר, אלא רק להחליף פעם בשבוע חלק מהמים.
דגי זהב אולי ישרדו בתנאים האלה, אבל תסכימו איתי שזה רחוק מלהיות אופטימלי, ולא יאריך את חיי הדגים.
המנהל נתן תגובה ה"נוחה" ביותר לאותו המשתמש, שבחר להתעלם מהודעתי ומהודעת ניר, ועכשיו הצטרף לאותה רשימה ארוכה אנשים שמגדלים דגי זהב בצנצנת, והרי למה לא? הוא קיבל אישור ממומחה דגים.
אני רשמתי למנהל הודעה עם דעתי,
אבל מעניין אותי מה דעתכם בעניין..
אלה באמת תנאים מתאימים לדגי זהב? דג זהב "מתאים" עצמו לגודל האקווריום שבו מגדלים אותו?
מנהל שמתיימר להיות מומחה דגים אמור לתת כאלה תגובות, שמראות שום התייחסות לבריאות הדג, אלא תשובה מדוייקת למה שנשאל?
LimpingFish לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 29/09/2003, 18:16   #2
שמוליקיפוד

מצטער על המילה אבל המנהל הזה *צונזר*
דגי זהב לא יגדלו כל כך טוב באק' כזה ויש המווון בפורום תחפש ותתן להם קישור להוכחות!!

אנא השתדל להמנע מהבעת דעות פוגעות.
בברכה ! דג זאב 1
עדיין לא נקרא Monday 29/09/2003, 19:58   #3
nirfun

חחח... בהתחלה חשבתי ששמוליק אומר שהמנהל צונזר, לא הבנתי.....
ראיתי את התגובה שלו וכשראיתי את זה, זה אמר לי המון עליו ואפילו לא רציתי להגיב....
nirfun לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 29/09/2003, 20:54   #4
ליאב

יש אולי קישור?
עדיין לא נקרא Wednesday 01/10/2003, 02:21   #5
LimpingFish

הסמל האישי שלLimpingFish

הנושא לא קיבל כל כך הרבה התייחסות, וחבל
בכל מקרה,
הדיון עם המנהל נמצא כאן-
http://www.petking.co.il/Forum/Messa...Fnumber=2#self
כיוון שאי אפשר לתת לינק להודעה מסויימת
אפנה אתכם לעץ שמתחיל בנושא
דגי זהב - סוג קומט - טיפול מאת spidey

תגובתו האחרונה של המנהל אליי-
"זכותך לחשוב כמו שאתה חושב, וזכותי לחשוב אחרת. נראה לי שהעובדה שיש לי קליינטים שמחזיקים צנצנות עם דגים במשך שנים מדברת בעד עצמה."
- וחבל.
עדיין לא נקרא Wednesday 01/10/2003, 07:57   #6
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

טוב, כל אחד יחשוב כפי שהוא רוצה, המשפט
"שלא משנה כמה דגים יש לך בכמות מסוימת של מים, כמו איך שאתה מתפעל את האקווריום ומטפל בו.
"

ממש ממש (אבל ממש) שגוי

אין לי מה להוסיף,
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 01/10/2003, 08:16   #7
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

שלום
חוסר המקצועיות של אנשי מסחר מסוימים בענף גובלת רק בדמיון שלהם.

כל מי שאי פעם קרא ולא רק קרע ספר למתחילים מבין על מעגל החנקן ומה זה פילטר?
אני כל פעם מופתע מאד לרעה שאני בא לחנות ותיקה ובעל חנות מסביר לי בפנים ישרות שהתפקיד של הפילטר הפינתי זה ל"רגיע את הדגים שהבועות יגרמו להם לחשוב שהם בים" דגי זהב בים? (ים =מלוח.... )

שאלתי פעם מוכר חנות דג קרב זה מים מתוקים? אז הוא ענה שהוא חי במה שיוצא מהברז (תשובה מתחמקת משהו...) מה שזה לא יהיה. מומחים שאין להם יכולת להבדיל בין דג לחלזון מצויים בשפע. וכל אחד מחזיק מעצמו מינימום ראש מעבדה...

יש בלי סוף קטעים שהם ממש צער בעלי חיים וצער לאנשים שקונים וצער לדגים שיחיו במאסר עולם בצינוק ללא כל סיבה מוצדקת.

חוץ למעודד אנשים לרכוש ידע במאות שעות של כתיבה ותרגום בעזרת בפלטפורמה החזקה שנקראת "פורום הדגים הישראלי" אין לנו הרבה מה לעשות. עד שלא יהיה חוק המכריח בעלי חנויות לעבור מבחן לקבלת רשיון עסק לא ישתפר המצב (אגב' יש תקנה כזאת באירופה שללא קורס אסור לפתוח חנות חיות מחמד)

הרי זאת היא היא אחת מהסיבות שקמה הפורום- גם לתת במה לתקשורת בין חובבים שיוכלו להבין שלא רק הם "חולי נפש לדגים" ושיוכלו להחליף ביניהם מידע שלא יהיה מצב שיחשבו שפילטר זה "להרגיע את הדגים".

השיטה היחידה שעובדת זה פשוט לא להכנס לא לעודד לרכוש בחנות שכזו. איני צר עין בפרנסתו של איש אבל כשם שלעולם לא אזמין חשמלאי שאינני בטוח ב100% בכישוריו לא ארכוש בחנות דגים שטוב לה יותר ולא נפתחה מעיקרא....

תסתכלו מה קרה בתחום המים המלוחים לדוגמא, חנויות שהמליצו רע ומתו דגים או שמכרו סחורה פגומה דעכו ונסגרו ומי שמכר דגים וחסרי חוליות איכותיים במחירים סבירים שגשג וזאת למרות במיתון המאד קשה הפוקד את הענף.

אידיוטים תמיד יהיו,
אנחנו כאן לדאוג שלא נהיה כמותם.

יחיאל
עדיין לא נקרא Wednesday 01/10/2003, 08:50   #8
urilivne

הסמל האישי שלurilivne

סוג אקווריום: דגי פלסטיק

אדם כמו 'צבי רוזנבלט' שעצותיו גובלות בהתעללות בחיות היה ראוי לשכן בחדר של מטר רבוע סגור ללא חלונות, עם המון אוכל (לחם יבש) ושתיה (מים מעופשים) ואוויר מעופש כיד המלך.
הוא יחיה שם ללא בעיות מיוחדות שנים רבות גם אם ההפרשות שלו יסריחו סביבו בתנאי שננקה לו את החדר פעמים בשבוע.

ולסיום הנה 'פניני לשון' של מר 'צבי רוזנבלט' היקר:
ציטוט:
האם החזקת בין 100 ל 250 דגי זהב באקווריום 50 ליטר זו התעללות?
...... הדג נראה טוב ומרגיש טוב. למצב כזה לא ניתן לקרוא התעללות.
(אנו מבטיחים לשטוף לך את החדר מבלי לפספס אף פעם אחת ואף לשטוף אותך עם צינור באותה הזדמנות....)

אדון 'צבי רוזנבלט' היקר, יש הבדל משמעותי בין אקווריום בו הדגים שורדים תקופה קצרה (כמו בחנויות) לבין אקווריום המתוחזק היטב בבתים פרטיים. (לא הייתה מעדיף שנשכן אותך במלון מפואר מאשר בחדר הקטן ?

urilivne לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 01/10/2003, 09:15   #9
DAV

וותק בתחום: אאאההה?

MehMeh
כל הכבוד לך על ההתמדה והניסיון להילחם בנגע של ההיתעללות מיתוך בורות

של המגדלים ומיתוך בצע כסף של הסוחרים !

אל תרגיש שלא בנוח כנס בהם בכל היזדמנות !!

עדיין לא נקרא Wednesday 01/10/2003, 11:04   #10
Wild Blue

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MehMeh
תגובתו האחרונה של המנהל אליי-
"זכותך לחשוב כמו שאתה חושב, וזכותי לחשוב אחרת. נראה לי שהעובדה שיש לי קליינטים שמחזיקים צנצנות עם דגים במשך שנים מדברת בעד עצמה."
- וחבל.
אני חושב שכבר במשפט זה הגלוי איננו רב מהנסתר (או איך שלא כותבים את המשפט הזה). בכל אופן הן אדם מצהיר שיש לו קלינטים עם דג זהב בצנצנת השאלה היא האם זה אותו הדג זהב או שהקלינטים המרוצים קונים אחד חדש כל כמה חודשים כי מה לעשות דג זהב זה האורך חיים שלו ושהוא פשוט מת מתי שמשעמם לו או לא טוב לא. את המשפט הזה כבר שמעתי כמה פעמים בכמה חנויות ואז בא התחקיר של מה לא היה בסדר וזה עובר דרך האוכל "נו האכלת יותר מדי זה רק גרגר אחד ליום לא יותר" דרך "החלפת מים בלי לשים את החומר הכחול" ועוד ועוד

אז חברה אם נתפש על העץ אולי נסיג משהוא אבל לדעתי זה יהיה יותר פשוט לגדוע אותו מהשורש על ידי הקנית ידע וערכים לכלל קהילת מגדלי הדגים.
אז בקיצר תפיצו את הפורום - אם אתם מהצד שומעים כאלו שטויות לאחר הרצאת המוכר קחו את הבן אדם הצידה וספרו לו את האמת ושלחו אותו לפורום ככה יטב לו ולדגיו.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 01/10/2003, 16:07   #11
LimpingFish

הסמל האישי שלLimpingFish

ווילד, הבעיה בפורומים כמו פטקינג היא שהמון המון אנשים נכנסים לשם, במיוחד מתחילים
יש שם המון מידע, וכיוון שהאתר נראה מאוד מקצועי, המגדלים לוקחים את כל מה שרשום שם כתורה, וגם מה שהמנהל אומר.
ככה שגם אם אני מעיר שוב ושוב ומסביר לגבי מה לא נכון, וגם אם אני אתן לינק לפורום הזה, המנהל יפסול ויגיד משהו אחר, ולו הם יאמינו.
העץ הזה הוא הוכחה לכך, כי למרות ששני משתמשים אמרו לאותו מגדל מתחיל שזה לא בסדר לגדל דגי ככה, המגדל התעלם והקשיב אך ורק למנהל.
עדיין לא נקרא Wednesday 01/10/2003, 16:42   #12
אורח

אם תשים לינק, אנשים יבואו ויקבלו תשובות רציניות.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא