AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 09/11/2018, 19:45   #1
Kimchi

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 72 ליטר
ברירת מחדל חדש בתחום

אהלן,
לא מזמן ניסיתי את התחום אהבתי והבאתי פעמיים אקווריום גדול יותר מהקודם
עכשיו הדגים שיש לי אלה הדגים שהתחלתי איתם ודגים שהבאתי לא מזמן ובא לי משהו קצת יותר רציני ממולים וטטרות.
יש לי אקווריום 60 סנטימטר אורך, 40 גובה ו30 עומק.
האקווריום סה"כ 72 ליטר. פילטר אני לא זוכר את הסוג, אם זה קריטי אני אבדוק.
האם האקווריום מתאים לציקלידים ננסיים לדעתכם? קראתי על האלטשפינוזה והרמירז..
לגבי צמחייה חיה באקווריום, כמה פעמים טיפול בשבוע זה מצריך? יש מי שמאכיל את הדגים באופן יום יומי אבל טיפול אני עושה בסופשים כשאני מגיע לבית, מתאים או שלוותר?

ומישהו יכול להסביר לי קצת יותר על נושא ה KILLIFISH?
Kimchi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 09/11/2018, 20:05   #2
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים
ברירת מחדל תגובה להודעה: חדש בתחום

היי,
באקווריום כמו שלך ניתן לגדל מספר סוגים של ציקלידים ננסיים החל מרמירז, לאטאקרה ואפיסטוגארמה.
צריך לקחת בחשבון שמיכל כזה יתאים לזוג אחד (זכר ונקבה) מהציקלידים הננסיים ולא למספר זוגות.
כמובן שתמיד תוכל לגדל צמחייה, דגי רקע קטנים כמו טטרות, בינון פרפר, רזבורות וכ'ו.

לגבי הצמחייה, כל עוד לא מדובר באק' הייטק ואתה מדבר על צמחים בסיסים ועמידים כמו אנוביה, קריפטוקורין, ג'אווה מוס ואחרים, הטיפול העיקרי הוא שמירה על שעות תאורה מספיקות ליום. דישון ומרכיבים אחרים הם לא בטיפול יומי, אם בכלל- אבל לזה מיועד פורום צמחייה שם תקבל מענה רחב יותר.

לגבי דגי הקיליפיש, מדובר בדגים צבעוניים מאד, לא גדולים ומתאימים לאקווריום הקיבוצי.
אתה יכול לרכוש אותם בוגרים או ביצים להבקעה ביתית ואז ליהנות מתהליך הגדילה להם.
הקיליפיש בעלי תפוצה רחבה ובד"כ המינים שנראה בחנויות הם מד.אמריקה או אפריקה.
לגבי סוגי קיליפיש תוכל לעיין באקוודקס
איזה עוד מידע תרצה לקבל עליהם?
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
Y.R.T, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Friday 09/11/2018, 21:28   #3
Kimchi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
היי,
באקווריום כמו שלך ניתן לגדל מספר סוגים של ציקלידים ננסיים החל מרמירז, לאטאקרה ואפיסטוגארמה.
צריך לקחת בחשבון שמיכל כזה יתאים לזוג אחד (זכר ונקבה) מהציקלידים הננסיים ולא למספר זוגות.
כמובן שתמיד תוכל לגדל צמחייה, דגי רקע קטנים כמו טטרות, בינון פרפר, רזבורות וכ'ו.

לגבי הצמחייה, כל עוד לא מדובר באק' הייטק ואתה מדבר על צמחים בסיסים ועמידים כמו אנוביה, קריפטוקורין, ג'אווה מוס ואחרים, הטיפול העיקרי הוא שמירה על שעות תאורה מספיקות ליום. דישון ומרכיבים אחרים הם לא בטיפול יומי, אם בכלל- אבל לזה מיועד פורום צמחייה שם תקבל מענה רחב יותר.

לגבי דגי הקיליפיש, מדובר בדגים צבעוניים מאד, לא גדולים ומתאימים לאקווריום הקיבוצי.
אתה יכול לרכוש אותם בוגרים או ביצים להבקעה ביתית ואז ליהנות מתהליך הגדילה להם.
הקיליפיש בעלי תפוצה רחבה ובד"כ המינים שנראה בחנויות הם מד.אמריקה או אפריקה.
לגבי סוגי קיליפיש תוכל לעיין באקוודקס
איזה עוד מידע תרצה לקבל עליהם?
זוג ציקלידים ננסיים כמו רמירז יסתדר טוב עם רבעיית טטרה רוזי? ואני מניח שניאונים ילכו טוב גם לא?

לגבי הקיליפיש, תוחלת חיים? ראיתי איפשהו שאפשר להזמין ביצים באינטרנט אבל הם חיים לזמן קצר.. לקנות בחנויות לא בזבוז?

ואם אתם מכירים חנויות טובות שיש שם מגוון גדול באיזור מודיעין?
עדיין לא נקרא Saturday 10/11/2018, 11:06   #4
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

זוג רמירז ו4-6 טטרות זה מצויין

הקיליפיש בטבע נוטים לחיות פחות משנה אם מקווה המים שלהם מתייבש. באקווריום תוחלת החיים גדולה הרבה יותר (אין תק' יובש)
ביצעם מחו''ל זה הכנסת בעל חי שלא באישור ולכן נוגד לחוק.

תוכל לרכוש בארץ, ביצים או דגים
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 10/11/2018, 14:15   #5
Kimchi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
זוג רמירז ו4-6 טטרות זה מצויין

הקיליפיש בטבע נוטים לחיות פחות משנה אם מקווה המים שלהם מתייבש. באקווריום תוחלת החיים גדולה הרבה יותר (אין תק' יובש)
ביצעם מחו''ל זה הכנסת בעל חי שלא באישור ולכן נוגד לחוק.

תוכל לרכוש בארץ, ביצים או דגים
הבנתי, תודה רבה.
לגבי חנויות דגים טובות שאתה מכיר? יש באיזור כמה חנויות קטנות שלא שווה ממש לקנות שם כי סתם מגזימים עם המחירים.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא