AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 22/11/2018, 07:35   #1
danddd

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מכל הבא ליד
Question מטיניס מנוקד

אהלן אנשים,
רציתי לשמוע את דעתכם על שילוב של מטיניס מנוקד במכל של 600 ליטר שמשוכן במיקס של מבונות בעיקר עם נגיעות פיקוקים ואפילו מספר מונואים. הדגים עדיין צעירים פחות מחצי מגודל מלא.
אין אגרסיביות/תמותה כלל. בכללי מכל מאוזן מאוד.

אשמח לדעות ואם יש מישהו עם ניסיון של שילוב כזה אז בכלל מעולה. תודה
danddd לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 22/11/2018, 11:50   #2
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מטיניס מנוקד

האקווריום שלך מכיל אוכלוסיה מאד מבוזרת.
מבונות ברובן צמחוניות ופיקוקים אוכלי בשר.
מונו זקוק למים מליחים.
מטיניס אוכל כל ויוכל להשתלב בצורה כלשהי (למרות שמאזור גאוגרפי שונה)

המלצתי היא שתעשה חישוב מחדש לגבי האוכלוסיה בכללותה
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 22/11/2018, 22:40   #3
danddd

יש בלגן באקווריום זה ידוע. אם הייתה כוונה לעשות סדר אז היה שם סדר. זה אקווריום שעבר לא מעט תהפוכות, היו שם מרכז אמריקה דרום אמריקה להקת פקויים וכולי...
נמאס מכל הבלאגנים אז זרקתי מיקס ציקלד פנימה.
המונואים צעירים, הם יסתדרו בינתיים במים מתוקים.
יש צבע אין תמותה והם מקבלים תזונה משולבת.

אגב, לא רוצה לומר כעובדה משהו שאני לא בטוח בו, אבל שמעתי מאדם שמגדל מונואים יחד עם ציקלידים שניתן להגיע למצב בו מוסיפים מלח בכמות שתתאים לציקלידים והמונואים חיים איתה מעולה.

תודה על העזרה חבר
עדיין לא נקרא Friday 23/11/2018, 01:14   #4
Y.R.T

הסמל האישי שלY.R.T

מונו בוגר חי במים מליחים ומלוחים, לכן המלחת המים רק תטיב איתו, אבל אתה צריך מד מליחות כדי להגיע לרמה רצויה (נוסחאת הכף צלח לכל 40 ליטר לא באמת מתאימה למונו).

חלק מהצקלידים, לא בהכרח מה שאתה מגדל כעת, חיים גם הם במים מליחים. בכל זאת מדובר במאות ואלפי זנים.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי danddd צפה בהודעה
נמאס מכל הבלאגנים אז זרקתי מיקס ציקלד פנימה.
לא הבנתי את המשפט הזה. מצטער.
עדיין לא נקרא Friday 23/11/2018, 21:40   #5
danddd

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
מונו בוגר חי במים מליחים ומלוחים, לכן המלחת המים רק תטיב איתו, אבל אתה צריך מד מליחות כדי להגיע לרמה רצויה (נוסחאת הכף צלח לכל 40 ליטר לא באמת מתאימה למונו).

חלק מהצקלידים, לא בהכרח מה שאתה מגדל כעת, חיים גם הם במים מליחים. בכל זאת מדובר במאות ואלפי זנים.

לא הבנתי את המשפט הזה. מצטער.
אין ספק שללכת by the book זאת דרך המלך. אבל הבעיה המרכזית של הפורום הזה בכללי היא אי ההבנה שאפשר גם לא ללכת בדרך הזאת. זאת הסיבה שהורדתי במינונים שלי פה.

מרכז אמריקה זה מלחמות, דרום אמריקה חסר צבע, הפקויים היו הומוגנים מידי ועלה בי הרצון להוסיף צבע.
הדרך הזולה ביותר זה מיקס ציקליד של 10 ב100.
אז נכון, יש צמחוניים ויש אוכלי בשר ויש אוכלי כל אבל בכל הבלגן אין מלחמות, יש רבייה, דגים צבעוניים בריאים וגדלים בקצב מעולה. אין ספק שעדיף היה לעשות להקות של מבונות
צמחוניות או להקות פיקוקים בשריים. אך תזונה מגוונת מוכיחה את עצמה עד כה.

לגבי המונואים, קיבלתי את דעתך. עדיפים במים מליחים.
אולי אחליף אותם במטיניס או סילבר דולר לסוגיהם, הלהקתיות
והניצוץ הכסוף מוסיף המון.
עדיין לא נקרא Friday 23/11/2018, 22:18   #6
Y.R.T

הסמל האישי שלY.R.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי danddd צפה בהודעה
אין ספק שללכת by the book זאת דרך המלך. אבל הבעיה המרכזית של הפורום הזה בכללי היא אי ההבנה שאפשר גם לא ללכת בדרך הזאת. זאת הסיבה שהורדתי במינונים שלי פה.

מרכז אמריקה זה מלחמות, דרום אמריקה חסר צבע, הפקויים היו הומוגנים מידי ועלה בי הרצון להוסיף צבע.
הדרך הזולה ביותר זה מיקס ציקליד של 10 ב100.
אז נכון, יש צמחוניים ויש אוכלי בשר ויש אוכלי כל אבל בכל הבלגן אין מלחמות, יש רבייה, דגים צבעוניים בריאים וגדלים בקצב מעולה. אין ספק שעדיף היה לעשות להקות של מבונות
צמחוניות או להקות פיקוקים בשריים. אך תזונה מגוונת מוכיחה את עצמה עד כה.

לגבי המונואים, קיבלתי את דעתך. עדיפים במים מליחים.
אולי אחליף אותם במטיניס או סילבר דולר לסוגיהם, הלהקתיות
והניצוץ הכסוף מוסיף המון.

דבריך אימם מדויקים, אסביר:

הפורום הינו פורום מקצועי. כלומר, ההסברים שאתה מקבל וההדרכות שתשמע מהמשגיחים יהיו ''לפי הספר'' או בדרך הנכונה ביותר לגידול דגי נוי באקווריום, וזאת כי הסברים אלה הם ניסיון נצבר של עשרות שנים, הסברים ועובדות שהוכחו כנכונים והניבו התוצאות הטובות ביותר באלפי אקווריומים עבור אלפי מגדלים. כמו כן, כאשר נכתבת תשובה בפורום מקצועי, היא חייבת להיות מדויקת ו'לפי הספר' כי חוץ מהשואל יש עוד עשרות משתמשים אחרים שמידי יום סורקים את דפי הפורום ולומדים מדפים אלו.

זה שמיקס ציקליד עובד אצל אדם אחד או אחר, לא יכול לספק מענה טוב לשאר האנשים. ומשגיח לא יכול לתת מענה שלאחר יד, מענה שהוא חסר בסיס עובדתי או מענה שטוב לטווח קצר בלבד של גידול דגים.

לגבי מה שרשמת על דגים מאזורים גאוגרפים שונים.
גם כאן, אינך מדייק.
מרכז אמריקה לא בהכרח אגרסיבים. ואיך בכלל מגדירים אגרסיבי?
כדוגמא כך אקווריומים שאני יצרתי או מגדלים אחרים בהם גידלו ויאג'ה, פירסיי, ג'ק דמפסי ועוד דגים שמגיעים לגדלים מרשימים יחד עם דגים כמו גופים ומשריצי חיים אחרים שלא עוברים מס' סנטימטרים.
התשובה- אנשים שטוענים שמרכז אמריקאיים אגרסיביים לא מבדילים בין אגרסיבי לטיריטוריאלי ומוסיפים חטא כאשר מגדלים 20 דגים כאלה באקווריום מטר וחצי (שלפי הספר אולי היה מספיק לזוג עד ארבעה)
גם לגבי דרום אמריקה איני מסכים, הצבע בעיני המתבונן. במידה ותבנה אוכלוסיה נכונה תהנה מצבע ומהתנהגות יחד.
יש אינספור טטרות צבעוניות, דיסקוסים, חלק ממיני הגאופגוסים, רמירז, אפיסטוגראמות, Lים ועוד מלא סוגי דגים
שניתן לשלב יחד זה עם זה וליצור אקווריום צבעוני מאד מאד.
אף אחד לא אמר שהצבע חייב להגיע דווקא מהציקלידים בלבד.

כך הכל בחיוב
ובהצלחה בגידול
הגולשים 2 הודו לך Y.R.T על הודעתך:
עדיין לא נקרא Saturday 24/11/2018, 09:46   #7
omri 18

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
סוג אקווריום: מלוחים

שלום רב
אני לא יוסיף הרבה על מה שנכתב ,אני מסכים לגמרי עם הכותב לגביי זה שהוא "עירבב" כמה סוגים של דגים גם לי יש אקווריום 800 ליטר שמורכב ממספר סוגים של דגים, הסיבה היא שאני פשוט אוהב דגים ולצערי לא יכול לפצל אותם למס אקווריומים אז יש לי אחד גדול ברמה גבוהה אני מאכיל בכמה סוגי אוכל כדיי לתת מענה לכל הדגים ולשמור עליהם.
לגביי מטיניס מנוקד יש לי שניים שחיים אצלי כבר שנתיים אחלה דג קצת ביישן המבונות והאלנקרות ושאר האמריקאים מסתדרים איתו מצויין כמובן תדאג לו למקומות מסתור שזה חשוב בכל אקווריום קיבוצי של דגים אגרסייבים.
לגביי דגי המונו זה דג של מים מלוחים בסופו של דבר וחבל בכלל להחזיק דג עם אי אפשר לתת לו איכות מים טובה.
omri 18 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 24/11/2018, 16:26   #8
danddd

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omri 18 צפה בהודעה
שלום רב
אני לא יוסיף הרבה על מה שנכתב ,אני מסכים לגמרי עם הכותב לגביי זה שהוא "עירבב" כמה סוגים של דגים גם לי יש אקווריום 800 ליטר שמורכב ממספר סוגים של דגים, הסיבה היא שאני פשוט אוהב דגים ולצערי לא יכול לפצל אותם למס אקווריומים אז יש לי אחד גדול ברמה גבוהה אני מאכיל בכמה סוגי אוכל כדיי לתת מענה לכל הדגים ולשמור עליהם.
לגביי מטיניס מנוקד יש לי שניים שחיים אצלי כבר שנתיים אחלה דג קצת ביישן המבונות והאלנקרות ושאר האמריקאים מסתדרים איתו מצויין כמובן תדאג לו למקומות מסתור שזה חשוב בכל אקווריום קיבוצי של דגים אגרסייבים.
לגביי דגי המונו זה דג של מים מלוחים בסופו של דבר וחבל בכלל להחזיק דג עם אי אפשר לתת לו איכות מים טובה.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
דבריך אימם מדויקים, אסביר:

הפורום הינו פורום מקצועי. כלומר, ההסברים שאתה מקבל וההדרכות שתשמע מהמשגיחים יהיו ''לפי הספר'' או בדרך הנכונה ביותר לגידול דגי נוי באקווריום, וזאת כי הסברים אלה הם ניסיון נצבר של עשרות שנים, הסברים ועובדות שהוכחו כנכונים והניבו התוצאות הטובות ביותר באלפי אקווריומים עבור אלפי מגדלים. כמו כן, כאשר נכתבת תשובה בפורום מקצועי, היא חייבת להיות מדויקת ו'לפי הספר' כי חוץ מהשואל יש עוד עשרות משתמשים אחרים שמידי יום סורקים את דפי הפורום ולומדים מדפים אלו.

זה שמיקס ציקליד עובד אצל אדם אחד או אחר, לא יכול לספק מענה טוב לשאר האנשים. ומשגיח לא יכול לתת מענה שלאחר יד, מענה שהוא חסר בסיס עובדתי או מענה שטוב לטווח קצר בלבד של גידול דגים.

לגבי מה שרשמת על דגים מאזורים גאוגרפים שונים.
גם כאן, אינך מדייק.
מרכז אמריקה לא בהכרח אגרסיבים. ואיך בכלל מגדירים אגרסיבי?
כדוגמא כך אקווריומים שאני יצרתי או מגדלים אחרים בהם גידלו ויאג'ה, פירסיי, ג'ק דמפסי ועוד דגים שמגיעים לגדלים מרשימים יחד עם דגים כמו גופים ומשריצי חיים אחרים שלא עוברים מס' סנטימטרים.
התשובה- אנשים שטוענים שמרכז אמריקאיים אגרסיביים לא מבדילים בין אגרסיבי לטיריטוריאלי ומוסיפים חטא כאשר מגדלים 20 דגים כאלה באקווריום מטר וחצי (שלפי הספר אולי היה מספיק לזוג עד ארבעה)
גם לגבי דרום אמריקה איני מסכים, הצבע בעיני המתבונן. במידה ותבנה אוכלוסיה נכונה תהנה מצבע ומהתנהגות יחד.
יש אינספור טטרות צבעוניות, דיסקוסים, חלק ממיני הגאופגוסים, רמירז, אפיסטוגראמות, Lים ועוד מלא סוגי דגים
שניתן לשלב יחד זה עם זה וליצור אקווריום צבעוני מאד מאד.
אף אחד לא אמר שהצבע חייב להגיע דווקא מהציקלידים בלבד.

כך הכל בחיוב
ובהצלחה בגידול

ברור שהכל לחיוב, דיונים כאלו יכולים רק לתרום.

אני מבין לחלוטין את עמדתך אך עדיין חושב שאתם הולכים ומוליכים אנשים כמו אותם סוסים עם כיסוי העיניים שמונע מהם להסתכל לצדדים.

כמובן שלא כל המרכז האמריקאים אגרסיביים ולא כל הדרום אמריקאים אפורים. זאת הייתה הכללה שנועדה להעביר עמדה כללית. אין עוררין בכלל שמרכז אמריקה יותר אגרסייבים מהנורמה והדרום אמריקה באופן כללי פחות צבעוניים מהמבונות האפריקאיות.

כל דג שתגדל בתנאים לא מתאימים, כמו עומס אוכלוסייה במכל עם שטח קרקעית קטן יגרום למאבקי טריטוריה גם בין דגים שנחשבים רגועים.

תוכל להוציא אותי טועה בקלות, להוסיף ציטוטים ממאמרים נחשבים או להביא קישורים לדרום אמריקאים שלא מביישים דגי מים מלוחים. אבל אני חושב שכל בר דעת שיקרא את הפוסט יבין את הלך הרוח הכללי של דבריי.

אני לא חושב שלומר שפיקוקים ומבונות יסתדרו יחד זה מענה
לטווח קצר או דברים ללא בסיס עובדתי. תזונה מגוונת, גודל מכל מתאים ואיכות מים טובה ובקלות אפשר לשלב קרניבורים
וצמחוניים. עובדתית זה עובד מעולה.

וכמו שאמרתי, קיבלתי לחלוטין את העמדה לגבי המונואים.
יש דגים דומים שיתאימו יותר.

נערך לאחרונה על ידי danddd, Saturday 24/11/2018 בשעה 16:30.
עדיין לא נקרא Saturday 24/11/2018, 17:07   #9
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ציטוט:
עובדתית זה עובד מעולה.
דין מעולה ומעניין בהחלט!
תחום האקווטיקה אמנם מוגדר כתום מדעי, שאפשר לחקור, למדוד, לכמת ולהגיע למסקנות ועובדות חד משמעיות.
אמנם בפועל זה מורכב הרבה יותר ואנחנו למדים כל הזמן על דרכים שונות לגידול יצורים מימיים. ככל שהמדע מתקדם יותר, כך זה עוזר לנו להבין ביולוגית טוב יותר ולאפשר לדגים לחיות בתנאים אופטימליים ודוגמא קלאסית לכך היא אכן התאמת התזונה, עפ"י שוני פיזיולוגי.

לצד המדע יש גם את התחביב, שם חובבים רבים ברמות ידע שונות, עושים ניסויים בין אם הם מתכוונים לזה ובין אם לא וגם פה אנחנו רואים התפתחות שמטיבה לתחביב ויותר מזה - שאפשר ללמוד ממנה.

ועם כל זאת,
יש לי בעיה עם הציטוט שהבאתי בתחילת ההודעה.
בשביל לקבוע משהו, כמו שילוב דגים מסוים, כעובדה - אתה צריך להגיע לאינדוקציה. כלומר להכללה של העובדה הזו בתנאים אחרים.
ואילו כאשר הולכים כמה צעדים אחורה בתהליך הלמידה(/חקר), כאשר אוספים נתונים משילובים שונים ומערכות שוות העונות לאותה הגדרה של "שילוב של הרביבורים עם קרניבורים" - יתכן והסטטיסטיקה תראה תמונה שונה.
הרבה שילובים כאלו שנכשלו וגרמו לבעיות אצל אחד או יותר מהמינים באקווריום ולכן עובדתית בשלב זה לא ניתן לקבוע כי השילוב הזה עובד מעצם היותו.

כמו שיואב רשם וצדק, אנחנו כאן כדי להכווין לדרך הנכונה לפי מידע רלוונטי והמטרה ברורה - לאפשר סביבת מחייה אופטימלית באקווריום.
מפה והלאה אם חובב בוחר כיוון אחר - לגיטימי לחלוטין, אבל אנחנו עדין נדגיש הערות למען אחרים יראו.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 3 הודו לך מעיין על הודעתך:
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא