AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 17/07/2020, 14:40   #1
tamirosh80@gmail.com

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל נאנו מרינה- שאלה

הייתי אצל חנות דגים עכשיו. אני רוצה להקים אקווריום 30 ליטר נאנו מרינה.
הוא אמר לי שמספיק לקחת את האקווריום 30 ליטר הקיים שיש לי. לשים בו מים מהים, חול אלמוגים גרוסים, וסלעים מהים. והחמצן והפילטר שיש לי של אנטמן (לא מפל)

אני רוצה משהו קטן וחובבני עם 2 דגי ליצן קטנים
הוא אמר לי שזה מספיק וזה יהיה בסדר.
זה באמת נכון?

אם לא, איך אני מקים נאנו מרינה חובבני רק לדג שניים וזהו?
אני סטודנט ולכן התקציב פה נמוך
תודה!!
tamirosh80@gmail.com לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 17/07/2020, 17:11   #2
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...
ברירת מחדל תגובה להודעה: נאנו מרינה- שאלה

צר לי שיש בעלי עסק שממליצים על דבר כזה.

1. בשלושים ליטר שהם אני מניח ברוטו ולא נטו אין ממש מה לגדל בטח ובטח שמרינה שכל המהות שלה זה הדגים.

2. מעבר לזה מיכל בגודל כזה רגיש בטירוף לכל שינוי קטן אפילו אידוי של כמה שעות עלול להפיל אותו אז תוסיף מערכת פיצוי אידוי.

3. לקחת מים מהים סתם ככה מקו החוף זה לא רציני לך תדע מה תביא איתך משם יכול להיות מיליון דברים החל מטרמפיסטים לא רצויים ועד טפילים, לקנות דלי/שקית מלח יוצא הרבה יותר נוח בטוח ופחות בלאגן של לסחוב מים מהים וגם תמיד יש לך אופציה למים טריים שאתה מכין אותו רגע.

4. פילטר פנימי פשוט של אטמן לא ממש יעשה את העבודה, ומומלץ במינימום פילטר מפל טוב ועוד לא דיברנו על פורק שהרבה יגידו שלא חייב בנפח כזה אבל לדעתי דווקה בנפח כזה חייב פורק חלבונים אלה אם אתה בעל משמעת חזקה ודואג להחלפות מים תכופות.

5. סלעים אסור לך לקחת מהים.! ושוב ראה סעיף 3.

6. החול שיש לנו בחופים ממש לא מתאים למיכל הביתי.! ושוב ראה סעיף 3 + 5.

סיכום: כפי שראיתה אני לא ממליץ, מה שגם פרקולות (דגי ליצן) דורשות יותר מ- 30 ליטר.
אם אתה סטודנט זה באמת שווה את כל זה בשביל דג מקסימום 2 דגים עם סלע? אם התשובה היא כן אז תתארגן על ציוד אין מה לעשות צריך לתת לבעל״ח תנאים אופטימליים.

אם לא אז תחכה תחסוך ושיהיה זמן תעשה משהו יותר רציני.

טיפ: ב- 30 ליטר אפשר להקים אחלה מיכל מתוקים של שרימפסיה + צמחייה ממש בזול וזה קסום השרימפסים הקטנים עם הצמחייה.
רפאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 18/07/2020, 15:52   #3
tamirosh80@gmail.com

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תודה על התשובה,
אני ממש רוצה להביא 2 פרקולות קטנות וזהו. לא יותר מזה
מוכן להתחייב להחלפות מים שבועיות
איך אני יכול כן לחסוך כמה שיותר על ציוד וכמה שיותר בכסף?
יש לי אקווריום 30 ליטר עם פילטר וחמצן בתוך המים. בנוסף יש לי מחמם באקווריום.
תודה!!
עדיין לא נקרא Saturday 18/07/2020, 17:24   #4
sqsw1

הודו לך על 5 הודעות 6 פעמים

שמע, אני ממש נגד הקמת נאנו מרינה מרינה צריכה להיות במינימום 300 ליטר.
אבל אם אתה כל כך רוצה מיכל של 30 ליטר עם רק 2 דגים בלבד זה אפשרי, משעמם אבל אפשרי.
אז ככה רשימת ציוד שתצטרך בשביל נאנו מרינה 30 ליטר:
1.מיכל 30 ליטר.
2.פילטר מפל נתלה על האקווריום לחמצון המים.(אם המיכל עם סאמפ פנימי, תוכל לוותר על הפילטר מפל).
3.פורק חלבונים נתלה על האקווריום.
4.גוף חימום לחורף.
5.אוסמוזה הפוכה בשביל אקווריום רק דגים מספיקה מערכת 3 שלבים סינית פשוטה.
6.מלח.
7.רפלקטומטור (מודד מליחות)
8.סלעים אינדונזים(לא סלעים מהים התיכון כי א' אסור ב' בים תיכון אלה סלעי כורכר לא מתאימים לאקווריום).
9.בדיקות להתחלת סייקל.(אמוניה, ניטריט, ניטראט).
10.מערכת פצוי אידוי בנאנו זה חובה.
11.מאווריום להורדת הטמפרטורה עם בקר.
12.מצע לאקווריום.

כמו שאת הרואה יש רשימה ארוכה ממליץ לך בחום לבדוק עם בעלי מקצוע לבנות מיכל קצת יותר גדול משהו סביב ה50-60 ליטר או לחפש בכיכר השוק אקווריום פלאג&פליי יעלה לך גרושים ויחסוך לך הרבה כאב ראש בעתיד.
sqsw1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
sqsw1, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Sunday 19/07/2020, 14:38   #5
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...

מסכים עם sqsw1 כמעט לגמרי
לדעתי במרינה לא חייב אוסמוזה מספיק מי ברז + אנטי כלור/מים שעברו מערכת סננים.
מצע לא חייב אם כי הוא מוסיף יופי ועיניין למיכל גם מבחינת ביולוגית, חשוב להשים שיכבה דקה של מקסימום 0.5-1 ס״מ.
הייתי מוסיף גם משאבת גלים קטנה ופשוטה אלה אם כן יש זרימה מספיק סבירה מהמשאבת חזרה.

שוב ממליץ בחום על להגדיל את המיכל, יהיה לך שקט נפשי וגם אוכלוסיה יותר מעניינת קצת.
לדאוג לכל הציוד הזה בשביל זוג פרקולות שחיות בצימצום וסביר להניח שתשתעמם מהר מאוד לדעתי לא שווה אבל היי זאת דעתי
בדרך כלל בנאנו הולכים על ריף כי הוא הרבה יותר מעניין אבל אמרתה שיש בעיית תקציב אז לא רלוונטי בעצם.

בכל מקרה בהצלחה ואנחנו כאן לעזור.
הינה מספר מאמרים שכדי לקרוא:

צעדים ראשונים באקווריום מים מלוחים: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=2201
מא׳ ועד ת׳ מילון המונחים השלם של אקווה: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=91
מלוחים למתחילים: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=98
נאנו ריף: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=2197

בשביל לחסוך בתשלום חפש פה בכיכר השוב ציוד יד 2 יש הרבה מציאות.

נערך לאחרונה על ידי רפאל, Sunday 19/07/2020 בשעה 14:40.
רפאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 24/07/2020, 12:43   #6
tamirosh80@gmail.com

הודו פעם אחת בהודעה אחת

היי חברים, שאלה.
אני מתכנן לרכוש קובייה ובכך להגדיל את האקווריום מלוחים. היא תהיה קובייה 55 סמ עם נפח של 160 ליטר בערך
אני מבין שזה כבר יותר טוב למים המלוחים. אקנה פורק חלבונים ננתלה קטן ב250 שח.
בנוסף, היצרן של האקווריום אמר לעשות סאמפ פנימי. מה זה בדיוק אומר? זה מתאים למלוחים? מה זה חוסך לי מבחינת עלויות? נגיד ורכשתי את האקווריום, יש בו סאמפ פנימי ופורק חלבונים נתלה+מחמם קטן לאקווריום. מה עוד אני צריך?
עדיין לא נקרא Friday 24/07/2020, 12:59   #7
sqsw1

הודו לך על 5 הודעות 6 פעמים

קודם כל אני חושב שאתה מקבל החלטה נבונה.
עכשיו לגבי קובייה אני אישית הייתי הולך על קובייה 50 ס"מ ולא 55ס"מ, יצא לך ברוטו 125 ליטר במקום 165.
יוזיל לך את העלויות גם של הפורק וגם של התאורה.
לגבי סאמפ פנימי, אחלה רעיון למיכלי נאנו, רק קח בחשבון אתה צריך להתאים את גודל הפורק חלבונים, משאבת כח למידות הסאמפ וכמו כן חלוקה נכונה לתאים.
רוב הסאמפים הפנימיים מחולקים ל3 תאים, תא ראשון עבור פרלון או גרב מיקרונית, תא שני עבור ציוד אופצציה להוספה רפיוג, ותא שלישי עבור ראש הכח.
מעבר המים יעשה צד ימין או שמאל לא משנה רק חשוב שהמים יעברו מלמעלה למטה ואז שוה למעלה.

שמע, אני בדיוק נמצא בתכנון של נאנו קובייה 45 אני מסיים תקופה מבחנים ביום שלישי הקרוב וביום רביעי כנראה אקפוץ לראשון לשרטוט של המיכל לפני בנייה.
אם אתה מאזור המרכז ומתאים לך להצטרף בשמחה שלח לי הודעה בפרטי.

הכוונה לא שתקנה מיכל ביום רביעי אלא רק שתראה בעיניים מה זה כל דבר ואיך המערכת צריכה לעבוד.
sqsw1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 24/07/2020, 17:13   #8
tamirosh80@gmail.com

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sqsw1 צפה בהודעה
קודם כל אני חושב שאתה מקבל החלטה נבונה.
עכשיו לגבי קובייה אני אישית הייתי הולך על קובייה 50 ס"מ ולא 55ס"מ, יצא לך ברוטו 125 ליטר במקום 165.
יוזיל לך את העלויות גם של הפורק וגם של התאורה.
לגבי סאמפ פנימי, אחלה רעיון למיכלי נאנו, רק קח בחשבון אתה צריך להתאים את גודל הפורק חלבונים, משאבת כח למידות הסאמפ וכמו כן חלוקה נכונה לתאים.
רוב הסאמפים הפנימיים מחולקים ל3 תאים, תא ראשון עבור פרלון או גרב מיקרונית, תא שני עבור ציוד אופצציה להוספה רפיוג, ותא שלישי עבור ראש הכח.
מעבר המים יעשה צד ימין או שמאל לא משנה רק חשוב שהמים יעברו מלמעלה למטה ואז שוה למעלה.

שמע, אני בדיוק נמצא בתכנון של נאנו קובייה 45 אני מסיים תקופה מבחנים ביום שלישי הקרוב וביום רביעי כנראה אקפוץ לראשון לשרטוט של המיכל לפני בנייה.
אם אתה מאזור המרכז ומתאים לך להצטרף בשמחה שלח לי הודעה בפרטי.

הכוונה לא שתקנה מיכל ביום רביעי אלא רק שתראה בעיניים מה זה כל דבר ואיך המערכת צריכה לעבוד.
המון תודה! שולח לך הודעה!!
עדיין לא נקרא Friday 24/07/2020, 23:24   #9
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים

איך שלא תהפוך את זה מום מלוחים במקרה הטוב זה אלפי שקלים ממליץ לך להתרחק מהמוכר הנ״ל

אם אתה מעוניין במרינה ז״א רק דגים קוביה פחות מנצל את השטח כי זה אק הכי קטן שאפשר להשיג ביחס לנפח

שום מדובר בתחביב יקר
תצתרך ציוד יקר ציוד לא מתאים יעלה לך בהמון כסף ועוגמת נפש
לפני שאתה רץ לבנות שתחשוב
מה התקציב ועל מה אתה הולך מרינה או ריף
וגם אני מצטרף לדעה שאק ננו זה משהו למקצוענים וננו מרינה מיותר דג שתיים ובמיכל מלא ומנגד עדיין צריך פורק וכו
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
משה, הודו לך על ההודעה:
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא