AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 02/09/2020, 10:02   #1
שישו

הודו לך על 34 הודעות 38 פעמים
ברירת מחדל מומחי סאמפ תחתון להתפקד

יש לי אקווריום די חדש הכולל סאמפ תחתון.
שתי תיבות אובר פלו שבנויות בצורת משולשים עמ שיראה מקדימה כמה שיותר טיבעי.
אתמול הגעתי הבייתה והסלון היה מוצף.
היתה הפסקת חשמל קצרה מאד.כי שעוני השבת המכאנים כמעט ולא השתנו.
מה שראיתי שחזרתי שגובה המיים בסאמפ היה כ 10 סמ והמשאבה הרעישה.
לא מובן לי איך גובה פני המיים ירד אפילו מגובה צינור ריקון מיים להחלפה.

בדקתי את שתי תיבות האובר פלו מאחורה ולא ראיתי גופים זרים דג מת או משהו כזה.

בדקתי את צינורות הירידה ולא ראיתי משהו חוסם.

ניקתי את כל ההצפה.מלאתי מיים מחדש בסאמפ עד לגובה פני המיים הרגילים והוספתי מיים כאשר המשאבה עובדת.

כאשר חשבתי שהכל כבר הסתדר והתייבש.שוב פעם הפסקה חשמל קצרה של להערכתי דקה.
המיים ירדו לסאמפ עד לאיזה 5 סמ מגובה השפה העליונה.
כאשר החשמל חזר המשאבה התחילה לפעול ומה שקרה שמהאקווריום למעלה היתה הצפה ויצאו מיים החוצה.

מישהו יכול להסביר את התופעה ומה אפשר לעשות כדי להימנע מכך?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
שישו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 03/09/2020, 15:06   #2
שישו

ברירת מחדל תגובה להודעה: מומחי סאמפ תחתון להתפקד

Anybody home?

עדיין לא נקרא Thursday 03/09/2020, 16:43   #3
ytz

הודו לך על 424 הודעות 472 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר צמחיה - 20 ליטר צמחיה

זה שאלות לדוקטורים וכולם כעת בפורום קורנה או אומן או משהו אחר אולי תקים ועדה ואז הם יבואו
ytz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 03/09/2020, 18:12   #4
omri 18

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
סוג אקווריום: מלוחים

לדעתי צינור העלת המים שלך יורד עמוק בתוך האקווריום ומה שקורה שיש הפסקת חשמל נוצר וקום של חוק כלים שלובים ששואב מים מהאקוריום שלך לסאמפ את צריך שיציאת המים באקוריום תהיה גבוהה קרוב לפני המים .
כמו כן לא ברור איך בנוי האובר פלו שלך שלך תמונות זה היה יותר ברור.
omri 18 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 03/09/2020, 21:29   #5
שישו

תודה עומרי .צילמתי כמה תמונות
כניסת מיים עמוק מידי?

עדיין לא נקרא Thursday 03/09/2020, 21:46   #6
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים

התמונה הראשונה והשנייה מתארות את הבעיה, בגלל חוק כלים שלובים האקווריום יתרוקן על ידי הצינור האפור שבשתי התמונות הראשונות עד שנכנס אוויר וזה יפסיק.
תקח צינור תזרים מים ואז תפסיק להזרים. בגלל הפרשי הגובה זה יתרוקן עד לנקודה שהצינור נגמר.
האם המיכל יתרוקן עד קצת אחרי הקו של הצינור שנכנס?
אתה יכול לנתק את המשאבה העלאה אחרי פעולה ותראה שזה מתרוקן מהצינור הזה, תצטרך או שיהיה נשם (בחלק העליון לשים טי שאחד יהיה גבוה מעל מפלס המים ) ואז זה ישאב את המים בצינור ואוויר ויפסיק, אפשרות שנייה היא להעלות את הקו של הצינור העלאה בגובה.
מה שחושב שקרה זה שבגלל שהצינור בתוך המים והוא היה מלא במים בתוכו, שהייתה הפסקת חשמל המים זרמו בכיוון הנגדי והמיכל התרוקן עד לקו הזה, ואז שחזר החשמל המים זרמו והמיכל התמלא אבל הסמפ מתרוקן.
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 03/09/2020, 21:55   #7
שישו

תודה אסף.הקדח הקטן(מקווה שרואים בתמונות) לא אמור למנוע את זה?

עדיין לא נקרא Thursday 03/09/2020, 22:26   #8
אסף.ש

תיאורטית אמור למנוע, אבל כנראה שלא מספיק, או לחילופין לא מספיק גבוה / מספיק גדול הנשם.
או אפשרות אחרת שכן עושה את העבודה אבל מי שבנה את המיכל עשה עבודה פחות טובה ולא חישב נכון, אסביר את עצמי, אצא מנקודת הנחה שהוא עושה את העבודה, המים יורדים עד לנקודה ומפסיקים אבל הכמות המים שיורדים לא יכולים להכנס בסאמפ וגולשים לבחוץ, מי שבנה את המיכל היה צריך לחשב את כמות המים שיורדים ולפי זה לתכנן את הגובה בסמפ, יכול להיות שטעה בחישוב או שהנשם לא עושה את העבודה (נראה לי קטן מידי ובתוך המים יותר מידי אבל בכל זאת זה דעתי).
במצב שזה מיכל חדש הייתי פונה למי שבנה את המיכל, אם אין אחריות הייתי מחשב את כמות המים שצריכים לרדת ואת הכמות המים שיכולים להכנס בסמפ וקודח את הצינור בגובה המתאים, אם הכמות המים אכן מתאימה אז רק מגדיל את החור כי כנראה קטן, החיסרון בשיטה זו זה שהחור יכול להסתם ואתה בהצפה בבית וחבל.
עדיין לא נקרא Thursday 03/09/2020, 22:45   #9
שישו

אסף תודה. קרו לי ביום אחד שתי הצפות.
בהצפה הראשונה לא הייתי בבית אבל שהגעתי הביתה ראיתי שגובה המיים בסאמפ הוא בערך 15-10 סמ. והמשאבה מרעישה כנראה בגלל כניסת אויר.
מה שלא מסתדר לי איך יכול להיות שירד מתחת למפלס צינור ניקוז מיים שהוא 30 סמ?

בהצפה השניה באותו יום כבר הייתי.היתה הפסקת חשמל של פחות מדקה.
המיים ירדו לסאמפ בערך 10 או 7 סמ מהשפה העליונה .
כאשר החשמל חזר המשאבה חזרה לפעולה ואז היתה הצפה באקווריום והמיים יצאו מלמעלה.
אולי בגלל הזמן הקצר של ההפסקה המיים בסאמפ לא הספיקו להתנקז ויצרו לחץ באקווריום למעלה?
עוד משתנה שלא הזכרתי שמשאבת העלאה שלי היא DC.עם מהיריות/הספקים משתנים והיא מכוונת כמעט על המקסימום(מקסימום זה 10000לש).
בדקתי וחזרה אחרי ההפסקה לאותם ערכים שלפני.

נערך לאחרונה על ידי שישו, Thursday 03/09/2020 בשעה 22:50.
עדיין לא נקרא Friday 04/09/2020, 09:39   #10
אסף.ש

מודה שהצלחתי לבלבל אותי, לא כל כך הבנתי מה קרה, נראה ממה שאתה עכשיו מתאר שהמשאבה מעלה יותר מים ממה שהצרנרת ירידה יכולה לתמוך ואז תיהיה הצפה מלמעלה.
יש לך שתי אפשרויות, אחת זה לפנות בבעיה הזאת לבונה האקווריום ותפעיל את האחריות (עד עכשיו הייתי זהיר בדברי אבל דברים כאלה אלא אמורים לקרות בבנייה טובה, כנראה שמישהו פה טעה בלשון המעטה), האפשרות השנייה היא לכבות חשמל ולראות אם נוזל, אם נוזל הבעיה כנראה שצנרת עלייה ואם אין נזילה וכאשר אתה מפעיל נוזל מלמעלה אז הבעיה בצנרת ירידה שלא יכול לעמוד בעומס (יקח כמה זמן עד שהצנרת תוכל לתמוך במלוא העוצמה בגלל אוויר) ולכן יכול להיות שברגיל יעבוד אבל בהפעלה הראשונית לא עומד בעומס.
עדיין לא נקרא Friday 04/09/2020, 09:47   #11
שישו

הבונה אקווריום הגיע אתמול בדק את המערכת. הוא מהבונים הוותיקים והמוכרים.מקצוען.כיבה והדליק ולא מצא שום בעיה.
להערכתו יכול להיות שזה קשור למשאבת dc שאולי לא חוזרת בדיוק למצבה הקודם ואז יש חוסר איזון.
לא יודע...

עדיין לא נקרא Friday 04/09/2020, 16:32   #12
אסף.ש

תשמע, 90 אחוז אם הייתה בעיה בנשם, או בצנרת העליה בסגירת החשמל הראשונה הייתה רואה הצפה, בנוסף זה לא מסתדר עם מה שאתה מתאר, מנחש שהבעיה במשאבת העלאה, זה יותר מסתדר עם מה שאתה מתאר וגם הגיוני אם המשאבה בהדלקה תפעל על מלא העוצמה לא אתפלא אם הצנרת ירידה לא תעמוד בעומס, לאנשי המלוחים יש טבלה שאומרת קוטר צינור ירידה כמה צריך לכמה ליטרים לשעה, יכול להיות שהצנרת לא אמורה להתמודד עם העומס בהדלקה כי לוקח זמן עד שהיא יכולה לפעול במלוא העוצמה שוב בגלל אוויר.
עדיין לא נקרא Friday 04/09/2020, 16:41   #13
שישו

היו לי כבר הפסקות חשמל ארוכות ללא תקלות .
מה צריך לעשות אסף לדעתך?

עדיין לא נקרא Friday 04/09/2020, 18:14   #14
אסף.ש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שישו צפה בהודעה
היו לי כבר הפסקות חשמל ארוכות ללא תקלות .
מה צריך לעשות אסף לדעתך?

לדעתי עדיף למצוא את מקור הבעיה ולטפל בה.
דווקא חושב שהבעיה בהפסקות חשמל קצרות, מוזמן לעשות ניסוי, תנתק את המשאבה ואחרי מספר שניות תחבר חזרה לחשמל, תראה אם יש הצפה.
אני יכול רק לחשוב על כל מיני ספקולציות מאחר ולא מכיר ויודע איך הכל עובד אצלך אז משער השערות.
אנסה להסביר בניסוי שמוזמן לעשות, תשים פקק בכיור, תמלא אותו במים ואז תוציא את הפקק אתה תוכל לראות שיקח מספר שניות עד שהוא ירוקן בעוצמה המלאה, עכשיו שהוא מרוקן בעוצמה המלאה תסגור את הפתח ל2-3 שניות ותעזוב, אתה תראה שיקח לזה להתרוקן בעוצמה המלאה גם מספר שניות, זה מצב שיכול להיווצר באקווריום אם יש הפסקת חשמל מאוד קצרה של פחות מחצי דקה, תלוי איך בנוי האוברפלו שלך אבל תחשוב שיש כמות מים שצריכים לרדת כלומר מעל לגובה של האוברפלו כך שברגע שמפסיק החשמל ירד המפלס ואז יתרוקן בעוצמה נמוכה יותר, הצנרת העלאה תשאר מלאה במים בגלל שזה הפסקת חשמל קצרה וכאשר מפעילים את המשאבה עם צינור מלא במים אז המים שזורמים יצאו בעוצמה מלאה באופן מידי אבל נשאר עדין מים שצריכים לרדת בהאוברפלו והעוצמה ירדה, ונכנס מים מהר ובכמויות, מצב כזה לא יכול לקרות בהפסקות מים גדולות כי יקח מספר שניות בודדות עד שבגובה יעלה לנקודה שבא יורד בעוצמה מלאה כך שלא יווצר מצב שלא יעמוד בכמות המים.
בו נגיד השערה הזאת מאוד קיצונית אבל מסתדרת עם התיאור שלך אז בוא תעשה את הניתוק החשמל שתיארתי ונראה אם אפשר לפסול את זה.
דבר שני שלא מסתדר זה שאתה מתאר שנשאר 10 ס''מ מפלס מים בסמפ, יש לך ניקוז בסמפ במקרה? אם כן יכול להיות שהמים שיורדים בהפסקת חשמל הולכים לביוב ואתה תשאר עם כלום מים בסמפ.
אם לא זה ולא זה לא יודע מה לומר באמת שלא נתקלתי בבעיה כזאת.
בהצלחה

נערך לאחרונה על ידי אסף.ש, Friday 04/09/2020 בשעה 18:16.
עדיין לא נקרא Friday 04/09/2020, 18:32   #15
שישו

תודה אסף הניקוז הוא בגובה פני המיים הוא סוג של מצוף. רואים אותו בתמונה האחרונה בתגובה 5 בפוסט.
אני ב.ה בשבוע הבא אעשה ניסוי של הפסקת חשמל לחצי דקה ואראה שוב איך המערכת מתפקדת.
שוב תודה ושבת שלום ומבורכת.

נערך לאחרונה על ידי שישו, Friday 04/09/2020 בשעה 18:34.
עדיין לא נקרא Tuesday 15/09/2020, 19:07   #16
שישו

האמת שעדיין לא עשיתי סימולציה.אבל חבר סיפר שקרה לו בדיוק מה שקרה לי.הפסקת חשמל קצרה .כאשר חוזר לעבוד מציף את האקווריום מלמעלה כי המיים לא הספיקו לרדת.
הוא הציע בקר השהיה.למשל שאחרי הפסקת חשמל המשאבת תתחיל לעבוד רק אחרי שתים שלוש דקות.
מה אתם אומרים?
יש המלצה לבקר זול.
או אולי הפוך לחבר גם את המשאבה ל ups שכבר יש לי(מחובר למשאבת חמצן אהיים 400) אבל יוסיף עומס וכמובן יקטין זמן עבודה של הups

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא