AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 18:49   #1
Noam12

הסמל האישי שלNoam12

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: בקרוב...
ברירת מחדל משהו מוזר באקווריום.

שלום,
לפני כשבוע קניתי נקבת גופי לאקווריום שלי ולפני כמה ימים היא נעלמה, מן הסתם היא מתה אז חיפשתי את הגופה שלה ולא מצאתי. אז יש לי דקורציה גדולה באקווריום בצורת הר כזה עם גלגלת שמסתובבת אם מחברים לשם חמצן אז הרמתי את ההר הזה ומתחתיו היה מלא לכלוך ומין ריר כזה, מלא מלא ריר דוחה אז עם רשת הוצאתי מה שיכולתי ועשיתי מיד שאיבת רפש, נשאר מעט מהריר הזה באקווריום.
פעלתי נכון? מה זה הריר הזה אתם חושבים? נראה לכם שהגופה של נקבת הגופי התפוררה באקווריום ויצרה את הלכלוך שהיה מתחת להר הזה (אגב יש מין פתח לדקורציה שנקבת גופי יכולה להכנס דרכו שעכשיו חסמתי אותו ע"י צמח פלסטיק)
תודה רבה לעונים!

ועוד משהו, יש לי באקווריום 9 ניאונים, דיסקוס 2 קריסלים דג מנקה ושבלול ו2 גופים אז כל פעם שהבאתי נקבת גופי היא מתה. (בערך 4 נקבות , 3 בפעם הראשונה ואחרי זה עוד אחת. ) נראה לכם מוזר?

נערך לאחרונה על ידי Noam12, Saturday 29/10/2011 בשעה 18:51. סיבה: טעות בכתיבה
Noam12 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 19:03   #2
יובל

הסמל האישי שליובל

וותק בתחום: משנת 2007
ברירת מחדל תגובה להודעה: משהו מוזר באקווריום.

לגבי הריר יכול להיות שזו הייתה באמת הנקבה שגופה התפרק במים, אך יכול להיות שזו הייתה גם פתרייה מסויימת.

לגבי המוות של הנקבות... כמה זמן רץ האקווריום?
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 20:14   #3
Noam12

הסמל האישי שלNoam12

בסביבות חודשיים...
אבל לפני האקווריום שיש לי עכשיו היה לי אקווריום קטן יותר עם 3 נקבות ואיזה 5 זכרים בערך. שנשארו רק 2 זכרים באקווריום הנוכחי.
אם הריר הזה באמת הוא פטריה זה יכול לסכן את האקווריום והדגים??
תודה רבה על התשובות
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 20:19   #4
יובל

הסמל האישי שליובל

פטריה לא צריכה להוות סכנה... תן תמונה שלה אם אתה יכול.

כדי שאפשר יהיה לעזור לך הכי טוב תענה על השאלות האלה:

1.מהו נפח ומידות האקווריום?
2.מהי האוכלוסייה ומספר הפריטים?
3.כמה זמן האקווריום פעיל?
4.מהם ערכי המים במידה ומדדת אותם? (אמוניה, ניטריט, ניטראט וכדומה)
5.מהי תדירות החלפות המים ושאיבות הרפש, וכמה אחוזי מים מוחלפים, כמו כן מה הוא עומק המצע?
6.האם נעשה שימוש באנטי כלור?
7.באיזה מזון אתה מאכיל, ובאיזו תדירות ?
8.מהי הטמפרטורה באקווריום שלך?
9. איזה פילטר ברשותך (פנימי או חיצוני), אם חיצוני - מה הקיבולת שלו בליטרים לשעה, ומה תדירות ניקוי הפילטר?
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 20:42   #5
Noam12

הסמל האישי שלNoam12

1. 60 אורך, 29 רוחב וכ32 עומק.
2. 9 ניאונים טטרות, 2 קריסטלים (אחד ללא עין כנראה מתאונה בהעברה ואחד צבוע לצערי), 2 גופים זכרים, 1 דיסקוס, תא השרצה עם זכר גופי ונקבת גופי (הם לא ממש קטנים) שהולידו 2 דגיגוני גופי קטנטנים, דג מנקה ושבלול.
3. כ- חודשיים.
4. לא מדדתי, אין לי כלים למדידה.
5. כפעם עד פעמיים בשבוע, אתמול החלפתי רפש והוספית מים והיום בגלל שראיתי את כל הלכלוך והריר שאבתי שוב . שאיבות רפש ומים הם כ- 1/4 או 1/3.
6.כן, באנטי כלור של סרה (השם: costa med f ) כ1-2 טיפות לבקבוק של 1.5 ליטר
7. בsera vipan staple diet ופעם ביום כמות בינונית - גדולה ואת הדג מנקה והשבלול בcatfish chips אני שם 4 חתיכות בערב (השבלול די שמן)
8. 26 מעלות תמיד.
9. פנימי (של biobox ) תדירות הניקוי היא כפעם בשבועיים תחת מי ברז.

תמונות: (מה שנשאר לאחר ששאבתי והשתמשתי ברשת. אם תצליח לראות..)

עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 20:56   #6
יובל

הסמל האישי שליובל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Noam12 צפה בהודעה
1. 60 אורך, 29 רוחב וכ32 עומק.
2. 9 ניאונים טטרות, 2 קריסטלים (אחד ללא עין כנראה מתאונה בהעברה ואחד צבוע לצערי), 2 גופים זכרים, 1 דיסקוס, תא השרצה עם זכר גופי ונקבת גופי (הם לא ממש קטנים) שהולידו 2 דגיגוני גופי קטנטנים, דג מנקה ושבלול. למה יש זכר ונקבת גופי בתא ההשרצה? אם גם עם הנקבות הקודמות עשיתה את זה יכול להיות שהזכר לא נתן להן מנוחה והרג אותן.
3. כ- חודשיים. את כל הדגים איכלסת בבת אחת או בהדרגה?
4. לא מדדתי, אין לי כלים למדידה.
5. כפעם עד פעמיים בשבוע, אתמול החלפתי רפש והוספית מים והיום בגלל שראיתי את כל הלכלוך והריר שאבתי שוב . שאיבות רפש ומים הם כ- 1/4 או 1/3.
6.כן, באנטי כלור של סרה (השם: costa med f ) כ1-2 טיפות לבקבוק של 1.5 ליטר
7. בsera vipan staple diet ופעם ביום כמות בינונית - גדולה ואת הדג מנקה והשבלול בcatfish chips אני שם 4 חתיכות בערב (השבלול די שמן)
8. 26 מעלות תמיד.
9. פנימי (של biobox ) תדירות הניקוי היא כפעם בשבועיים תחת מי ברז. לא מנקים פילטר במי ברז מכיוון שהם מכילים כלור שהורג את מושבת הבקטריות במדיה, מה שהופך את הפילטר ללא יעיל מבחינה ביולוגית שמוביל לרמות גבוהות של אמוניה (אמוניה רעילה לדגים).
עניתי באדום

לא הצלחתי להבין מה מצולם בתמונות.

כדאי שתקרא את אלה.. זה חומר בסיסי:
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=75077
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=104914
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 21:04   #7
Noam12

הסמל האישי שלNoam12

הזכר והנקבה בתא השרצה קטנים הם קיבלו תנאים גרועים בהתחלה וגדלו מאוד מאוד לאט כך שהם קטנים יחסית ואם אני אוציא אותם הנקבה אומנם יכולה לשרוד אבל הזכר אוליי ייאכל והם נראים בסדר גמור עם הדגיגונים. והדגים הקודמים נקנו מהחנות בגודל סביר אז לכן שמתי אותם ישר באקווריום הרגיל.

באקווריום הקודם שלי היו לי הניאונים, גופים קריסטלים דג מנקה ושבלול אז העברתי אותם עם המים של האקווריום הקודם ובהמשך הוספתי את הדגים הקטנים והנקבה והדיסקוס.

ושלא מנקים את הפילטר במי ברז הבנתי מקודם שראיתי שענו על זה באשכול (או עץ איך שלא תקראו לזה) למישהו אחר.

בתמונות יש את הצמחים מפלסטיק שנתפס בהם חלקים מהריר

תודה רבה על התשובות
ועדיין אני לא מבין למה -רק- הנקבות מתות לי, אם זה הרעלת אמוניה זה אמור להשפיע על כל הדגים...
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 21:15   #8
יובל

הסמל האישי שליובל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Noam12 צפה בהודעה
הזכר והנקבה בתא השרצה קטנים הם קיבלו תנאים גרועים בהתחלה וגדלו מאוד מאוד לאט כך שהם קטנים יחסית ואם אני אוציא אותם הנקבה אומנם יכולה לשרוד אבל הזכר אוליי ייאכל והם נראים בסדר גמור עם הדגיגונים. והדגים הקודמים נקנו מהחנות בגודל סביר אז לכן שמתי אותם ישר באקווריום הרגילאה, הזכר והנקבה הם דגיגים? בכל מקרה אם אתה רוצה שהם לא ימותו בקרוב כדאי שתספק להם מיכל יותר גדול..

באקווריום הקודם שלי היו לי הניאונים, גופים קריסטלים דג מנקה ושבלול אז העברתי אותם עם המים של האקווריום הקודם ובהמשך הוספתי את הדגים הקטנים והנקבה והדיסקוס. לא טוב להכניס ניאונים לאקווריום חדש, אפילו שהעברת את המים איתם, כי האק' עוד לא הספיק לעבור סייקל וניאון נחשב לדג יחסית רגיש. גם הוספת יותר מידי דגים בבת אחת. תקרא על הסייקל בקישורים ששלחתי לך.

ושלא מנקים את הפילטר במי ברז הבנתי מקודם שראיתי שענו על זה באשכול (או עץ איך שלא תקראו לזה) למישהו אחר.

בתמונות יש את הצמחים מפלסטיק שנתפס בהם חלקים מהריר תן לשבלול לאכול את זה... אם תראה שזה מתפשט תוציא את זה ידנית.

תודה רבה על התשובות
ועדיין אני לא מבין למה -רק- הנקבות מתות לי, אם זה הרעלת אמוניה זה אמור להשפיע על כל הדגים... צודק, אני לא מבין איך הניאונים לא מתו לך... כנראה החלפות המים החזיקו אותם בחיים.
אדום
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 21:22   #9
Noam12

הסמל האישי שלNoam12

אני מתכנן להעביר את הדיגגים כשהם יגדול עוד קצת, משהו כמו שבועיים, חודש גג.
וטוב אין מה עכשיו לעשות עם הניאונים, הם שרדו כמו גיבורים.
ואיך שאני מת על השבלול הזה, הוא עושה לי חצי עבודה בשאיבת רפש וניקיון האקווריום
מעכשיו אני אחליף מים עם מי האקווריום או עם מים מהולים באנטי כלור.

תודה
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 21:30   #10
יובל

הסמל האישי שליובל

עדיף תמיד עם מי האק' מחשש בהאנטיכלור לא הספיק לנתרל לגמרי את הכלור כאשר אתה משתמש במי מרז עם אנטיכלור.
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 21:33   #11
Noam12

הסמל האישי שלNoam12

ואני גם התחלתי להשים מלח גס באקווריום, פעם בשבוע כפית
שוב תודה
עדיין לא נקרא Saturday 29/10/2011, 21:35   #12
יובל

הסמל האישי שליובל

מלח גס לא שמים לפי זמן אלא לפי היחס לכמות המים. בכל מקרה לדעתי מיותר להכניס מלח אם אין סיבה.

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא