AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 20:16   #1
דג 10

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל נוזל הניקוי מים

שמעתי היום שיש נוזל שנקרא משהו כמו ACCU CLEAR והוא מנקה את המים ועושה אותם צלולים. האם מישהו שמע על זה ויודע את אופן הפעולה של נוזל זה והאם הוא לא פוגע בדגים. וגם האם הוא עוזר במקרה של מים חומים מהעץ.
תודה
דג 10 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 20:29   #2
shoonra

הסמל האישי שלshoonra

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה היי טק
וותק בתחום: משנת 90~,וואו עבר מלא זמן....

אני מאמין שהתכוונת ל AQUA CLEAR
בכל מקרה , מה שעושים התכשירים מהסוג הזה זה לגבש חלקיקים קטנים של ליכלוך לחלקיקים גדולים יותר , כך שהם יתפסו במדיית הסינון המיכני של הפילטר , כתוצאה מכך המים צלולים יותר ואין בהם חלקיקים מרחפים

התכשירים האלו לא עוזרים למים חומים מגזעים, מיכוון שחלקיקי הצבע קטנים מידי מכדי להיתפס בפילטר מיכני
דרך טובה להיפטר מהצבע היא להשתמש בפחם פעיל

רשמית התכשירים האלו לא מזיקים לדגים , אבל אני לא הייתי מוסיף כימיכלים לאקווריום אלא אם ממש ממש אני חייב
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 20:55   #3
gura

הודו פעם אחת בהודעה אחת

וזה עוזר?
אילו תכשירים שונים אתם שמים במים?

GURA
gura לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 21:09   #4
benrokh

לGURA רציתי להבהיר שהתכשיר היחיד שחובה להוסיף בעת החלפת מים הוא אנטי כלור וגם זה לא תמיד חובה.
מה שכן עם תופיע בעיה אמיתית כדאי להתיעץ עם המוכר ועם אנשים מנוסים אם כדאי להוסיף כימיה.
אני אישית באקווריומים שלי (חוץ מבנאנו ריף) בדרך כלל נמנע מכימיה חוץ מתרופות בעת מחלה.

לדעתי לא תצטרך אכשיו כלום מהכימיה אני טועה?
benrokh לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 21:44   #5
הכסוף

ברירת מחדל פחם פעיל

GURA פשוט תוסיף פחם פעיל של BIO-ZORB או CHEMI-PURE וכן AMMO-CARB
אני משתמש בשלושתם יחד והתוצאות מדהימות פשוט תוסיף את זה לפילטר החיצוני ואין יותר מים צהובים ירוקים חומים אלא פשוט צלולים
הכסוף לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 21:57   #6
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

והשילוב של שלושתם ביחד כל כך נחוץ ?? אני הייתי נוטה להאמין שהוספת פחם פעיל איכותי אחד אמור להספיק.
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 22:24   #7
הכסוף

נכון כעיקרון סוג אחד מספיק למעט הAMMOCARB שאותו צריך להחליף פעם בחודש בגלל יכולתו המופלאה (בעיני) לסלק אמוניה מהמים. בכל אופן אני גליתי לגמרה במקרה כי שילוב בין BIO-ZORB וCHEMI-PURE יחד עם AMMO-CARBפשוט נותן תוצאות נפלאות. בכל אופן בין CHEMI-PURE לBIO=ZORB אני מעדיף את השני
הכסוף לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 23:44   #8
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

זה מדהים אותי איך אנשים דוחפים לעצמם מלא רעלים וכימיכלים: כדורים, אלכוהול, סיגריות, אוכל לא בריא, תרופות ועוד הרבה זבל, אבל כשזה מגיע לדגים "הם לא מכניסים כימיכלים לאקווריום שלהם"...

חבר'ה מה הביג דיל? זה לא שאתם דוחפים כל יום כמויות ענקיות של כימיכלים לאקווריום, אז שמים קצת אנטי כלור כשמחליפים מים, וכשהדגים חולים אז שמים להם תרופה במינון הנכון, אז מה קרה? לא נראה לי שכשאתם חולים אתם משתמשים בעשבי מרפא...

ונכון, הרבה כימיכלים פוגעים במושבות הבקטריות, אבל יש בשוק גם כאלה שלא. חוץ מזה אני מאמין שמוצר כמו AQUA CLEAR למשל, תוכנן והונדס ע"י חברה מקצועית בתחום הדגים שיודעת מה שהיא עושה ודאגה לכך שלמרות שהמוצר עוזר לנו בניקוי המים הוא לא יפגע באקווריום ובשוכניו. אז אני לא מבין למה צריך להיות כל כך סטריליים, עם כל זה שעדיף אלטרנטיבה על כימיכלים, מה לעשות שלא תמיד יש ...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 13/04/2002, 09:27   #9
benrokh

לא נראה לי רלוונתי להציע להשתמש בכימיה למתחיל.
מה יקרה אם הוא יעבור את המינון הרצוי?
למה צריך לבזבז כסף על כימיה כשאפשר להמנע מכך?
לדוגמה:
יש לי אקווריום קטן מאוד ובו שרצי גופי.
אני שמתי שם רק צמחים צפים כמו ALODEA וCERATOPHYLLUM ואני מאכיל אותם כל יום.
אין הכלפות מים חוץ מברגע של התעדות.
לא משתמש בכימיה כלל.
למרות נפח המים הקטן המים אחרי חודשים של פעילות באקווריום והעדר פילטר(אין מקום לשים אותו) ומשאבת חמצן נשארו צלולים!
לא רק אצלי זה פועל ויש כאלו שאצלם זה עבד שנים!
עדיין לא נקרא Saturday 13/04/2002, 09:51   #10
עמירם ש.

לא הבנתי את הקשר בין מים צלולים לבין כימיית מים. מים יכולים להיות צלולים כבדולח ולהרוג את הדגים תוך שלוש שניות.

האקווריום הקטן עם שרצי הגופי נראה לי קצת משחק באש. נכון שלשרצים יש עומס ביולוגי נמוך, אבל אתה נע על הקו הדק של שיווי המשקל בין כימיית מחזור החנקן לבין החיידקים המצליחים להתפתח על המשטחים באקווריום גם בלי פילטר. יום אחד המערכת יכולה לקרוס. מה שאתה עושה הוא להחזיק אקווריום בתנאים של לפני כמה עשרות שנים: גם אז היו חובבים בתחום, אבל עם הרבה פחות הצלחה. בכל מקרה,אתה מחזיק כנראה את השרצים בתנאים מאוד בלתי נוחים. אם אין מקום לפילטר, דאג לפחות להחלפות מים סדירות.

Aquario - לדעתי אתה כמעט צודק. כמעט, משום שבכל-זאת קיים לעיתים Trade-off בין התועלת לסיכונים, וצריך פשוט להיות ערים לכך. לדוגמה, על Aquaria Clear של Sera (לזה התכוונתם?) רשום במפורש שאסור להשתמש בו כאשר ה-KH קטן מ-5, משום שעלולה להתרחש קריסת pH. אז להשתמש רק כשבאמת צריך ולא "סתם", וגם אז רק בדיוק לפי ההוראות; אבל כשצריך, אין שום סיבה להימנע - נהפוך הוא.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 13/04/2002, 10:06   #11
benrokh

עמירם האקווריום הוא בסך הכל ליטר אחד וכרגע יש בו רק מספר שרצים.
כבר אמרתי קודם שיש כאלו שהצליחו להחזיק אקווריום דומה רק עם יותר חיות במשך שנים.
לא אמרתי שאקווריום כזה מומלץ ובטח שלא למתחילים אבל לפעמים צריך להסתפק במעט.

לגבי הכימיה כמו שאומרים: לא מדבשו ולא מעוקצו.

ואם האקווריום מאוזן לא תצתרכו שום כימיה!
עדיין לא נקרא Saturday 13/04/2002, 12:30   #12
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

ואם תאמר "אני לא מבין בכימיה, ואני לא רוצה להתעסק איתה". אתה באמת חושב שהכימיה תאמר לך "אוקיי, מצטערים שהפרענו" ותלך להטריד מישהו אחר ?

גידול דגים הוא שילוב עדין בין ביולוגיה, כימיה ועוד כמה מרכיבים (כמו גיאופוליטיקה אם אתה רוצה להשיג דגים נדירים שרק עכשיו הגיעו) ובכל מקרה לא ניתן לנתק מרכיב כלשהו מן השאר.

למעשה כבר נתקלתי בהרבה הודעות שאמרו משהו בסגנון: "מבדיקה לפי העין המים צלולים", ואני מצטרף לדעתו של עמירם שבדיקה לפי העין לא שווה פרוטה שחוקה.

אנחנו לא מסוגלים אפילו לחוש את הטמפרטורה המדוייקת של המים (ושאף אחד לא יגיד שהוא יכול, מכיוון שאנחנו חשים טמפרטורה בצורה השוואתית לטמפרטורת הסביבה - יותר קר או יותר חם) ואף אחד לא מסוגל לטבול אצבע במים ולספר לנו על ריכוז האמוניה שבהם.

מים בלי פילטר צוברים אמוניה.
מים עם פילטר צוברים ניטראטים.

בכל מקרה - החלפות מים שבועיות יהיו הכרח, על אחת כמה וכמה כשמדובר באקווריום כל כך קטן, שהגידול בו גובל בהתעללות. האקווריום הזה לא מומלץ, לא למתחילים, לא למתקדמים, ולא לאשפים: לאף דג לא מגיעה הזכות לחיות באקווריום של ליטר אחד בלי פילטר ובלי "הכלפות מים".
עדיין לא נקרא Saturday 13/04/2002, 13:18   #13
benrokh

הנה קישור : http://www.malawicichlidhomepage.com...pinelli13.html
לכל המעוניינים להתווכח על האקווריום כדאי לפתוח עץ חדש.

לדג זאב: לא אמרתי שאפשר להתחמק מכימיה באקווריום אבל בכל זאת רצוי לצמצם את השימוש בה אם אין בה צורך ממשי.
עדיין לא נקרא Saturday 13/04/2002, 17:09   #14
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מה הכוונה להתחמק מכימיה
זה חלק אינטגרלי של האקווריום, אם אתה לא מתמצא בכימיה, אז אתה עושה עוול לעצמך ולדגייך. זה נותן לך הבנה הרבה יותר טובה של מה שקורה.

בקשר ללא להשתמש במוצרים כימיים - למה לא?
אם זה יציל דגים ויעזור להם אז בוודאי שצריך.

בקשר ל AMMOCRAB - למה אתה צריך מנטרל אמוניה באקווריום מבוסס? סלח לי על הביטוי אבל זה טיפשות - הרי בשביל מה יש פילטר ביולוגי!!!!
בקשר ל ACCU CLEAR -
אכן קיים תכשיר בשם הזה, AQUA CLEAR הוא פילטר!
הוא פשוט סופח חומרים מסויימים במים שמפריעים לראות - צריך לבדוק את ההוראות שימוש לראות שהוא לא מזיק, ולבדוק שאין דרך טובה יותר לשפר את צלילות המים - החלפות מים או מדיה בפילטר.
בכל מקרה אם זה לא פוגע בדגים, וזה מגביר לך את ההנאה מהאקווריום למה לא. למרות שאין ספק שאפשר לקבל מים צלולים גם בלי תכשירים.
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 13/04/2002, 17:20   #15
benrokh

דניאל הכוונה היתה לכך שלא כדאי להשתמש בכימיה אם אין צורך בכך.
לדוגמה: מה זה ייתן לך אם תשפוך לאקווריום תמיסה מחסלת אמוניה ולמחרת עוד פעם האמוניה תעלה בגלל שאתה מאכיל יותר מדי?
לדעתי כדאי להמנע מטעויות הגורמות לשימוש בכימיה במקום להשתמש בה קבוע.
אם זה לא אפשרי(בגלל שזה לא אשמתך או ברגע שיש מחלה וכדומה) אז זה כבר סיפור אחר.
עדיין לא נקרא Saturday 13/04/2002, 17:23   #16
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

[הערה קטנה - יש הבדל גדול להתחמק מכימייה, לבין לנסות לצמצם שימוש בחומרים כימיים, בבקשה תנסה לנסח ביתר בהירות פעם הבאה, ובבקשה לא להגיב להודעה הזאת]
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא