AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2001, 03:37   #1
Wild Blue

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

מתוך ענין והתקלות בהמון שגיאות ושמועות שב וכו' בקשר לשתילה של צמחים. רציתי לפתוח דיון בנושא איך אתם שותלים את הצמחים שלכם באקווריום.
איך אתם בוחרים את הצמחים שאתם הולכים לקנות?
קניתם צמח איך אתם דואגים שיאורזו אותו בחנות
עם מים ללא מים וכו'?
הבאתם אותו הביתה מה עכשיו ישר לאקווריום עם הכל או שאתם עושים לו משהוא?
מה עם רשת הפלסטיק ועם צמר הסלעים?
וכו'

מקווה לדיון פורה ומעשיר לכולם!

נערך לאחר הודעתו של עמירם על שגיאת הכתיב שלי

</a>

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Wild Blue בתאריך 2002-01-18 16:33 ]</font>
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2001, 03:57   #2
עמירם ש.

קודם כל - צמחים שותלים ולא שוטלים.

בחירת הצמחים: מלבד המובן מאליו (צמחים באיכות טובה), אני לא קונה צמחים אם יש עליהם או על צמחים אחרים באותו אקווריום אפילו הסימן הקטן ביותר של אצות או חלזונות - לכן יש כמה חנויות שלעולם לא אקנה בהן. אני גם משתדל לקנות צמחים לא גבוהים.

עם או בלי מים: תלוי בצמח. יש צמחים שברור שחייבים לקחת אותם במים. צמחים אחרים אני משתדל להוביל "יבש" (בשקית סגורה עם מעט מאוד מים), כי אני חושש שטילטול במים עלול להזיק.

בבית: דבר ראשון - שטיפה והשרייה לכמה דקות בתמיסה של כלור או אשלגן פרמנגנט (סגול כהה). משך ההשרייה תלוי בצמח, בין שתיים לשלוש דקות. אחר-כך שוב שטיפה טובה והכנסה לתמיסה עם אנטי-כלור. שום צמח לא נכנס לאקווריום בלי ההשרייה הנ"ל.

אחר-כך: הסרת כל העלים הנגועים (בלי רחמנות!). הוצאה מרשת הפלסטיק - דבר הדורש לעיתים חיתוך של הרשת. ברוב המקרים - הוצאת הצמח מתוך צמר הסלעים וניסיון מירבי לסלק כל שארית של הצמר. בצמחים עדינים מסויימים, בעיקר דשא לסוגיו, לא ניתן תמיד להוציא את הצמח מהצמר, ואז אני גוזר את הצמר ומשאיר בערך 1 ס"מ עם השורשים.

חשוב מאוד: חיתוך בערך שליש מן השורשים. הדבר גורם לצמיחה טובה של השורשים ולהתפתחות טובה יותר של הצמח.

ורק אז - שתילה באקווריום.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2001, 04:33   #3
ברקודה

לגבי השרייה בכלור היא עלולה להיות הרת אסון לצמחים מסויימים אני לא הייתי ממליץ עליה
ישנם חומרים אחרים שאינם מזיקים לצמחים אך הרי אסון לחלזונות
וגם אם נכנסו ביצי חלזונות לאקווריום יש פרק
זמן של כמה חודשים עד שחלזונות אלה מגיעים
לבגרות מינית - פשוט להדליק את האור בלילה מדי
פעם ולתפוס אותם
ובנוגע ל"דשא"- אני מניח שאתה מתכוון לזני הולסינריה- הוולסינריה אינה דשא היא אפילו
לא שייכת לאותה משפחה-על כך תעיד פריחתה
בשאר הדברים אני בהחלט מסכים עם עמירם
יש לחלץ את השורשים מהעציץ לגוזמם ולנקות מהם שאריות של צמר סלעים ואז לשתול
לגבי קניית הצמחים אין צורך להוביל אותם בשקית
מלאה מים אלא שקית סגורה שתשמור על לחות בלבד
יש לבדוק לפני הקנייה שהצמח בעל צבע רענן וחי
ומראה סימני לבלוב חדשים- אם עלה בוגר זה או אחר מת זה לא משמעותי

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: ברקודה בתאריך 2001-12-24 20:52 ]</font>
ברקודה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2001, 05:18   #4
גלעד

נשאלת השאלה - איזה מצע טוב לגידול הצמחים ואיזו כמות?
אצילנו יש חצץ שחור דק, בגלל זה אנחנו משאירים את הצמחים בתוך הצמר...
גלעד לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2001, 06:01   #5
עמירם ש.

אכן ישנם צמחים (למשל הוליסנריה שהזכרת) שאינם עמידים בכלור. לכן אני משתמש לעיתים באשלגן פרמנגנט, שהוא חומר מחמצן. בצמחים עמידים - אנוביאס, קריפטוקורינה וכדומה - אני מעדיף את הכלור. הוא מחסל היטב גם את כל שיירי האצות.

בקשר לדשא - לא, לא התכוונתי לוליסנריה. אלא לצמחים כדוגמת גלוסוסטיגמה, ג'אווה מוס וכדומה. גם בצמחים דקי עלים, אגב, כדוגמת קבומבה ולימנופילה, אני מעדיף לא לטפל בכלור, למרות שמניסיון הם די עמידים בטיפול קצר.

צמחים שאני מעדיף להוביל במים הם בעיקר נימפיאות וכדומה. אגב, די הרבה צמחים שגדלו כל ימיהם באוויר ולא במים והוכנסו לאקווריום בפעם הראשונה בחנות - יירקבו וימותו אם ייחשפו שוב לאוויר והעלים שלהם יתייבשו. לכן חייבים לשמור על הצמחים לחים כל הזמן.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2001-12-24 22:02 ]</font>
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2001, 06:11   #6
ברקודה

אתה מגדל נימפאות באקווריום??????
או אולי בבריכה בגינה?
הן צריכות קרקע טינית עשירה וכבדה ומים בעומק של לפחות 50 ס"מ-באקווריום הן נראות די מסכנות
ברקודה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2001, 06:40   #7
עמירם ש.

לא סתם מגדל - אלה הצמחים היפים ביותר שיש לי באקווריום. אני לא מדבר על הנימפאות הגדולות שמוצאים בבריכות אלא על נימפאות שמתאימות לאקווריום - אני לא בטוח בשמות (סוג אחד הוא קרוב לוודאי נימפאה לוטוס, ויש לי עוד סוג אחד ירוק שאינני יודע את שמו המלא). אני לא מעוניין בפרחים, אגב, אלא רק בעלים, למרות שאם יופיעו לא נלך לרב.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא