AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 16/02/2019, 23:22   #1
syoch

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: רד סי 250 מקסי
וותק בתחום: כמה חודשים לאחר הפסקה של 15 שנה
ברירת מחדל אקוורים ריף בהפסקת חשמל

שאלה איך אתם דואגים שלא היה נפילה של האקווריום כאשר יש הפסקת חשמל לכמה שעות או
קפץ הנתיך של החשמל בדיוק שיצאתם לעבודה
משאבת חירום אויר מה מומלץ
syoch לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 16/02/2019, 23:28   #2
טלאמיתי

הודו לך על 9 הודעות 9 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקוורים ריף בהפסקת חשמל

תביא אל פסק כמו של מחשב שמתאים להספק של הדברים הקריטים כמו חימום משאבת העלאה פורק...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
טלאמיתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 17/02/2019, 10:23   #3
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...

מערכת התראה יעודית לנייד, או שיטה אחרת שתיידע אותך על הפסקת חשמל... (היום בעידן האיביי ושותפיו מאמין שתמצא משהו בקלילות, אם יש לך בית חכם אולי אפשרי גם לקבל התראה יש מישהו שמקבל התראה ברגע שהשואב שלו מפסיק להיטען... הבנתה את הנקודה)
משאבת אוויר על סוללות אם המיכל גדול אז בכמה פינות.
ישנם משאבות גלים עם סוללות גיבוי.
אבל הבעיה היותר גדולה היא בחורף שאין חימום איך פותרים את זה?
אל פסק מומלץ אבל יקר יחסית וזה לזמן קצוב... לא כלכך מבין בהם אבל הסטנדרטים שבניהם במחיר עממי לא מחזיקים שעות אלה הרבה פחות אבל כן יכול מאוד לעזור, ואם זה משהו ידוע מראש שהולך להיסחב להמון שעות עדיף להצטייד בגנרטור קטן (עם חשמל יציב)

אבל ברוב המקרים הפסקה של שעה שעתיים + משאבת אוויר, לא תגרום מהומה כמובן שאנחנו לא רוצים בזה אבל לא צריך להיבהל.
מומלץ להשים בחשמל של הפורק גם מגן ברקים שמעקב הדלקה לעוד כמה דקות בכדי למנוע הצפה שלו.

תעשה חיפוש קצרצר יש פה שמע של מידע בנושא בטוח שתמצא את הפתרון הכי יעיל עבורך.
רפאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 09:55   #4
tomd

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים

מצבר לרכב+ממיר מתח
tomd לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 12:20   #5
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

אל-פסק הוא פתרון פשוט ויעיל, אני משתמש בכאלו לגיבוי של משאבות האויר. אל-פסק פשוט שמשמש בדרך כלל למחשב, יכול להחזיק בפעולה משאבת אויר ופילטר, בהספק כולל של עשרות וואטים בודדים - למשך כמה שעות.
החימום הוא בדרך כלל בעייתי יותר כי מדובר בהספקים גבוהים בהרבה מהמשאבות/פילטרים.
אצלי אין בעיות ברשת החשמל, הפסקות חשמל בדרך כלל הן יזומות עם הודעה מראש, אז לקחתי סיכון מחושב לגבות רק את המשאבות בהנחה שהטמפרטורה לא תשתנה באופן משמעותי למשך הפסקת חשמל, אם תהיה.
ניתן כמובן להשתמש באל-פסק בהספק גבוה, יש כאלו בהספקים של קילו-וואטים שיחזיקו גם חימום למשך מספר שעות, המחירים שלהם נעים בסביבות 3,000 ש"ח
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 13:47   #6
tomd

חימום זו הבעיה הכי גדולה בשני מקרים: אקווריום קטן מאוד או גדול מאוד, או כיריים חשמליות.
אם יש לך כיריים גז ואקווריום בגודל סביר (נניח 100-500 ליטר), אז זה לא יותר מידי עבודה כל שעתיים לעשות החלפת מים קטנה עם מים שחיממת על הגז
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 13:52   #7
moshen7

סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tomd צפה בהודעה
חימום זו הבעיה הכי גדולה בשני מקרים: אקווריום קטן מאוד או גדול מאוד, או כיריים חשמליות.
אם יש לך כיריים גז ואקווריום בגודל סביר (נניח 100-500 ליטר), אז זה לא יותר מידי עבודה כל שעתיים לעשות החלפת מים קטנה עם מים שחיממת על הגז
השאלה אינה מה תעשה כשאתה נמצא בבית בזמן הפסקת חשמל, אלא מה יקרה בהפסקת חשמל כשאין איש בבית?
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 15:53   #8
tomd

אין לך מה לעשות בכל מקרה, רק אם באמת המערכת מחוברת לסוללה שכל הזמן מחוברת למטען.
והעלויות של זה גבוהות מאוד כי הסוללה נגמרת מהר כשהיא טעונה במלואה כל הזמן ותצטרך להחליף אותה כל שנה, וגם מבחינת נצילות אתה שורף הרבה יותר חשמל.
זה משהו ריאלי אם אתה נגיד טס לחו"ל, אבל לא לפתרון קבוע ליום יום כשאתה הולך לעבודה.
אני משער שלהפסקות חשמל קטנות של כמה שעות עד שאתה מגיע הביתה, לא יקרה יותר מידי
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 16:43   #9
moshen7

ציטוט:
אין לך מה לעשות בכל מקרה, רק אם באמת המערכת מחוברת לסוללה שכל הזמן מחוברת למטען.
והעלויות של זה גבוהות מאוד כי הסוללה נגמרת מהר כשהיא טעונה במלואה כל הזמן ותצטרך להחליף אותה כל שנה, וגם מבחינת נצילות אתה שורף הרבה יותר חשמל.
זה משהו ריאלי אם אתה נגיד טס לחו"ל, אבל לא לפתרון קבוע ליום יום כשאתה הולך לעבודה.
אני משער שלהפסקות חשמל קטנות של כמה שעות עד שאתה מגיע הביתה, לא יקרה יותר מידי
לצערי, יש לי נסיון רע עם הפסקת חשמל של כמה שעות שקרתה לפני שהתקנתי את האל-פסק, איבדתי כמה דגים בגלל חוסר חמצן. יש מינים מסויימים שרגישים יותר מאחרים. הגעתי הביתה ומצאתי את כל הדגים מתנשמים בכבדות, חלקם כבר שכבו על הקרקעית אבל עדיין הראו סימני חיים, ו-4 ICE BLUE כבר לא היו איתנו... הפעלתי מיד משאבה על סוללות ותוך מספר דקות הדגים התחילו להתאושש.
לצערי,לומדים בדרך הקשה, גם אחרי עשרות שנים בתחביב.
מיד לאחר אירוע זה התקנתי את האל-פסק.....אין חכם כבעל נסיון מר.
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 17:40   #10
tomd

ברור לי, שלא תבין לא נכון, אני לא מזלזל בכך, הרי שנינו מסכימים שהפסקה של שעה של תחזוקה רגילה היא לא מזיקה בכלל והפסקה של יום שלם תהרוג לך כמעט את כל הדגים חוץ מהאלמוגים (אם המזג אוויר חבר, בקור או חום קיצוני גם הם ילכו).
אבל מעבר למקרי הקיצון באמת שזה כבר תלוי מקרה עד רמת האם האקווריום פתוח או סגור מתחת לארון. אגב גם עניין הבקטריות בפילטר מצריך מחשבה.
הבעיה באל פסק, שהיעילות שלו יורדת עם הזמן, אני ממליץ לך באחת לכמה חודשים לעשות לו בדיקה, תנתק אותו מהמעגל ותחבר אליו איזה צרכן מכובד, ותראה מה הקיבולת שלו. הסוללה שלו נגמרת בדיוק כמו שהיא לפעמים נגמרת בטלפון, ואם כבר השכלת ועשית, חבל רק על העוגמת נפש שתגלה שהסוללה שלו גמורה רק שתיהיה הפסקת חשמל ואתה בסבבה שלך חושב שאתה מכוסת"ח.
כמו כן אם זה ספק של מחשב רגיל, בטווח מחירים נורמאלי של עד נגיד אלפיים שקל, הוא לא יחזיק הרבה, אז הייתי ממליץ במידה והחימום שלך באקווריום עובד על שני מחממים קטנים ולא אחד גדול, לחבר אליו רק מחמם אחד ואת השני ישירות לקיר. לתת לטמפרטורה לרדת איזה מעלה או שתיים באופן מתון אבל לא לקחת את הסיכון שתגמר הבטריה והטמפ תתחיל לצנוח בחדות.
אם ארגנת מערכת רצינית על איזה סוללה רצינית כמו מצבר לרכב או כזו של פאנלים סולארים ששמים על הבתים או משהו בסגנון אז אשרך, אתה מסודר.

ובקשר לבחור שהתחיל את הפוסט, אז יש לי בשבילך מה שאני עושה וזה ממש בעלות מינימאלית, אתה צריך:
https://www.aliexpress.com/item/Decd...655e3c00AfGnW8
https://www.aliexpress.com/item/Port...1-256f89fce17a
https://www.aliexpress.com/item/For-...3-743e4e2b4b74

איך שזה עובד, זה שאם אני הולך לכמה ימים או משהו כזה, אז אני מחבר את המטען הנייד לחשמל, ואליו משאבה קטנה שנכנסת לפילטר או לסאמפ או מה שבא לך (לא בנפרד, בנוסף) ואת האבן אוויר הזו (חשוב שיהיו 2 יציאות במטען)
מה שנתתי פה בלינקים זה סה"כ עבור המשאבה והאוויר 6 וואט, והמטען נייד הזה מספק בערך (ריאלית) 120 וואט שעה, ככה שאם החשמל נופל האוויר והמשאבה הקטנה ימשיכו לעבוד כרגיל לבערך 20 שעות.
כמובן שזו משאבה קטנה שאולי תתן לך יחס החלפה של חצי מכמות מי האקווריום בשעה, והאבן אוויר לא מרשימה מידי, אבל זה אמור להספיק רק לשמור על האמוניה והחמצן ברמה סבירה.

נערך לאחרונה על ידי tomd, Wednesday 20/02/2019 בשעה 17:59.
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 18:17   #11
moshen7

ציטוט:
ברור לי, שלא תבין לא נכון, אני לא מזלזל בכך, הרי שנינו מסכימים שהפסקה של שעה של תחזוקה רגילה היא לא מזיקה בכלל והפסקה של יום שלם תהרוג לך כמעט את כל הדגים חוץ מהאלמוגים (אם המזג אוויר חבר, בקור או חום קיצוני גם הם ילכו).
אבל מעבר למקרי הקיצון באמת שזה כבר תלוי מקרה עד רמת האם האקווריום פתוח או סגור מתחת לארון. אגב גם עניין הבקטריות בפילטר מצריך מחשבה.
הבעיה באל פסק, שהיעילות שלו יורדת עם הזמן, אני ממליץ לך באחת לכמה חודשים לעשות לו בדיקה, תנתק אותו מהמעגל ותחבר אליו איזה צרכן מכובד, ותראה מה הקיבולת שלו. הסוללה שלו נגמרת בדיוק כמו שהיא לפעמים נגמרת בטלפון, ואם כבר השכלת ועשית, חבל רק על העוגמת נפש שתגלה שהסוללה שלו גמורה רק שתיהיה הפסקת חשמל ואתה בסבבה שלך חושב שאתה מכוסת"ח.
כמו כן אם זה ספק של מחשב רגיל, בטווח מחירים נורמאלי של עד נגיד אלפיים שקל, הוא לא יחזיק הרבה, אז הייתי ממליץ במידה והחימום שלך באקווריום עובד על שני מחממים קטנים ולא אחד גדול, לחבר אליו רק מחמם אחד ואת השני ישירות לקיר. לתת לטמפרטורה לרדת איזה מעלה או שתיים באופן מתון אבל לא לקחת את הסיכון שתגמר הבטריה והטמפ תתחיל לצנוח בחדות.
אם ארגנת מערכת רצינית על איזה סוללה רצינית כמו מצבר לרכב או כזו של פאנלים סולארים ששמים על הבתים או משהו בסגנון אז אשרך, אתה מסודר.
בעניין המצברים של אל-פסק אתה צודק, צריך מדי פעם לבדוק אותם ואני עושה את זה. מנתק את האל-פסק מאספקת החשמל ובודק כמה זמן הוא מפעיל את המשאבות. לאחרונה, אכן החלפתי את המצברים לחדשים, עלות מצבר בסביבות 150 ש"ח. אורך חיים של מצבר כזה, כמו מצבר רכב (זו בדיוק אותה הכימיה) הוא מספר שנים - אבל חייבים לבדוק בכל כמה חודשים.
moshen7, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 18:22   #12
tomd

פגז. אפשר פרטים על המערכת שעשית? זה נשמע לא יקר מידי ואשמח לשיתוף (אם אפשר עם לינקים), כי גם לי בא כזה עניין
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 20:33   #13
moshen7

אני משתמש בדגם הפשוט הזה - https://www.pc365.co.il/product-2979...m_campaign=zap
מחיר ממש לא בשמיים, שים לב שיש שנתיים אחריות למצברים. אחר כך אפשר, כמו שכתבתי, להחליף מצבר בסביבות 150 ש"ח, החלפה פשוטה ביותר ללא צורך בטכנאי/מעבדה. זה מכשיר של 850VA, אפשר כמובן להשיג מכשירים בהספקים גבוהים בהרבה, אבל יש קפיצה משמעותית במחיר לדגמים מעל 1000-1200VA
עדיין לא נקרא Thursday 21/02/2019, 01:13   #14
tomd

אה נחמד, כמה וואט שעה זה נותן לך?
עדיין לא נקרא Thursday 21/02/2019, 11:11   #15
moshen7

ציטוט:
אה נחמד, כמה וואט שעה זה נותן לך?
אני משתמש במצברים של 7.5 אמפר-שעה, מתקבל קיבול כללי של 90 וואט-שעה.
משאבת אויר צורכת בדרך כלל פחות מ-10 וואט, פילטרים יכולים להגיע לכמה עשרות וואטים, תעשה בעצמך את החישוב לכמה שעות זה יספיק.
באל-פסק אליו התייחסתי, ניתן להתקין גם מצבר של 9 אמפר-שעה שמימדיו זהים לדגם של 7.5 אמפר-שעה, וכמובן שאפשר להשתמש באל-פסק בהספק גבוה יותר, או אפילו להשתמש במצבר עם קיבול גדול יותר - מחובר מחוץ למארז של האל-פסק.
עדיין לא נקרא Thursday 21/02/2019, 12:54   #16
tomd

תודה על המידע!
עדיין לא נקרא Thursday 21/02/2019, 20:54   #17
syoch

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: רד סי 250 מקסי
וותק בתחום: כמה חודשים לאחר הפסקה של 15 שנה

חבר הציע לי משהוא נוסף
משאבה שמחוברת ללוח סולרי שתעלה את המים מהסמפ בזמן שיש שמש זה לא אידאלי אבל רוב
הזמו רוב האנשים לא נימצאים בבית במשך היום והפסקות יזומות זהב במשך היום
בנוסף האקוריום מחולק בצריכה חיוני ופחות חיוני ללוח חשמל עצמאי בתוך הלוח שגם אם קופץ לך הפקק בבית
עדין יש לך חצי שעובד
העלות כמה חוטים מימסר פחת ומפסק
syoch לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 21/02/2019, 21:30   #18
tomd

הבעיה שרובנו משתדלים מאוד לא לשים את האקווריום בשמש.
שאלה טובה זה גם מחיוני ומה לא, כולנו נסכים שמשאבה מהסאמפ זה חיוני.
אבל פורק חלבונים? תאורה? חימום? קירור? שמע אני גר בבאר שבע והאקווריום בחדר שפונה דרום-מערב.
אם נופל החשמל בבוקר יום חם אפילו עם תריסים סגורים הטמפ בחדר תטפס עד הערב בקלות ל30 מעלות, תהפוך לך את האלמוגים למרק.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא