AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 13/08/2010, 17:02   #1
באפלו
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: פנורמי מטר..... בינתיים
Question קונה אקווריום מים מלוחים (מרינה) צריך תשובות ואם אפשר ליווי באזור כרמיאל או הקריות

אוקיי בואו נתחיל ככה אני קונה אקווריום מים מלוחים (מרינה) ריק לגמרי רק אם ציוד אקוואריום 1.20 * 60 * 40 עם ירידה לאובר פלו כולל סטנד ברזל מחופה עץ עם גלגלים לעומסים גדולים כולל פילטר סאמפ זכוכית + ביו בולס

נתחיל במזה ביו בולס מהו עושה ואם זה טוב....

צריך שתגידו לי מה לשאול אותו כי התחלתי ללמוד על אקווריומים רק לפני חודש
ויכול להיות שיש דברים שאני לא יודע (אין לי את האפשרות להתחיל בקטן עקב זה שאני תלמיד בחופשה והייתה לי את האפשרות לעבוד רק חודש זתומרת יש לי אפשרות לעבוד עוד חודש אבל אני רוצה חופש+זמן ללמוד את האקווריום

אז איפה היינו.... מה לשאול אותו מה לוודא שיש מה לוודא שאין למשל בסאמפ לבדוק גדלים (אין לי מושג כמה צריך)

איזה סלעים להביא (חיים או יבשים או שיש עוד משהו שלא שמעתי..) אה וגם מחיר הסלעים

מלח איזה מלח כדאי לקנות וכמה זה עולה פחות או יותר... עכשיו יש לי עוד שאלה לגבי המלח אם אני רוצה להביא מים מהים זה משנה מאיזה ים (ים סוף/ים התיכון) במה זה משנה?. נגיד אני מביא מים מאילת במיכל אטום ונקי האם החום ישפיע על המים וגם אני זוכר שהייתי קטן הבאתי מים מאילת אם אבנים שמצאתי בתוך בקבוק (חשבתי שזה יעשה לי חלוקי נחל או שוניות, בקיצור לא יודע מה עבר לי בראש) ושהגעתי הביתה (כרמיאל, 6 שעות) הים הסריחו כמו ביצה רקובה כמו מים עומדים
זה היה אמור לקרות?

איזה חול להביא וכמה זה עולה אני יגיד לכם בתכלס אני רוצה חול לבן בהיר יש אפשרות לרכוש את האלמוגים המרוסקים האלה בצבע לבן (ואני בכלל צריך את האלמוגים האלה? ) או שאפשר להביא את השכבת חצץ הצבעונית המרוסקת טוב מאוד הזאתי באילת לא יודע אם אתם מכירים אבל באילת יש את החוף שזה אבנים יש את תחילת המים שזה גם אבנים ולאחר מכן יש חצץ כזה שזה ניראלי אלמוגים מרוסקים ואחר כך יש חול...
הגעתי למסקנה הזאתי בגלל שהייתי יותר קטן אח שלי אמר לי לעזור לו לאסוף את זה לאקווריום של חברה שלו ועכשיו בדיוק נזכרתי.....

אני צריך חומרים מסוימים נוספים? אם כן מה וכמה זה עולה ותגידו לי כמה זה עולה....

שאלה אחרונה אני רוצה לקנות אבנון מאיזור חולון איך אני מעביר אותו לכרמיאל בלי להרוג אותו או אותי? כנ"ל לגבי מלפפון ים ואם יש מישהו באזור כרמיאל או הקריות שיכול לבוא לעזור ולבדוק אם האקווריום בסדר זה יהיה מעולה

תודה מראש

וסליחה על החפירה
באפלו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 14/08/2010, 10:36   #2
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

סוג אקווריום: ריף קוביה 70*70
וותק בתחום: מאז שהתחלתי ..
ברירת מחדל תגובה להודעה: קונה אקווריום מים מלוחים (מרינה) צריך תשובות ואם אפשר ליווי באזור כרמיא

ציטוט:
פורסם במקור על ידי באפלו צפה בהודעה
אוקיי בואו נתחיל ככה אני קונה אקווריום מים מלוחים (מרינה) ריק לגמרי רק אם ציוד אקוואריום 1.20 * 60 * 40 עם ירידה לאובר פלו כולל סטנד ברזל מחופה עץ עם גלגלים לעומסים גדולים כולל פילטר סאמפ זכוכית + ביו בולס למה גלגלים ? לא בטוח -- עלול לגרום לצרות - תזוזות - רצוי שהסטנד יהיה יציב על הרצפה , לא על גלגלים.

נתחיל במזה ביו בולס מהו עושה ואם זה טוב.... אם יש מסלעה טובה - לא צריך ביובולס

צריך שתגידו לי מה לשאול אותו כי התחלתי ללמוד על אקווריומים רק לפני חודש
ויכול להיות שיש דברים שאני לא יודע (אין לי את האפשרות להתחיל בקטן עקב זה שאני תלמיד בחופשה והייתה לי את האפשרות לעבוד רק חודש זתומרת יש לי אפשרות לעבוד עוד חודש אבל אני רוצה חופש+זמן ללמוד את האקווריום

אז איפה היינו.... מה לשאול אותו מה לוודא שיש מה לוודא שאין למשל בסאמפ לבדוק גדלים (אין לי מושג כמה צריך)

איזה סלעים להביא (חיים או יבשים או שיש עוד משהו שלא שמעתי..) אה וגם מחיר הסלעים
סלעים רצוי יבוא - אינדונזיים נחשבים לטובים ביותר - יבשים זה מצויין - תצטרך בערך 50-60 ק"ג אם לא יותר . אם תחטט טוב בפורומים יש מס אנשים שמוכרים המחירי שחיטה.
מלח איזה מלח כדאי לקנות וכמה זה עולה פחות או יותר...
מלח - למרינה אני עקרונית קונה מלח של רד סי הוא מעולה - מחיר תלוי בחנות

עכשיו יש לי עוד שאלה

לגבי המלח אם אני רוצה להביא מים מהים זה משנה מאיזה ים (ים סוף/ים התיכון) במה זה משנה?. נגיד אני מביא מים מאילת במיכל אטום ונקי האם החום ישפיע על המים וגם אני זוכר שהייתי קטן הבאתי מים מאילת אם אבנים שמצאתי בתוך בקבוק (חשבתי שזה יעשה לי חלוקי נחל או שוניות, בקיצור לא יודע מה עבר לי בראש) ושהגעתי הביתה (כרמיאל, 6 שעות) הים הסריחו כמו ביצה רקובה כמו מים עומדים
זה היה אמור לקרות?
אין צורך להביא מים מהים - אתה לוקח סיכון של טפילים . ושלא לדבר על הסחיבה .

איזה חול להביא וכמה זה עולה אני יגיד לכם בתכלס אני רוצה חול לבן בהיר יש אפשרות לרכוש את האלמוגים המרוסקים האלה בצבע לבן (ואני בכלל צריך את האלמוגים האלה? ) או שאפשר להביא את השכבת חצץ הצבעונית המרוסקת טוב מאוד הזאתי באילת לא יודע אם אתם מכירים אבל באילת יש את החוף שזה אבנים יש את תחילת המים שזה גם אבנים ולאחר מכן יש חצץ כזה שזה ניראלי אלמוגים מרוסקים ואחר כך יש חול... חול / מצע תוכל לקנות בכל חנות המתעסקת במלוחים יש חול ויש שברי אלמוגים גרוסים
הגעתי למסקנה הזאתי בגלל שהייתי יותר קטן אח שלי אמר לי לעזור לו לאסוף את זה לאקווריום של חברה שלו ועכשיו בדיוק נזכרתי.....

אני צריך חומרים מסוימים נוספים? אם כן מה וכמה זה עולה ותגידו לי כמה זה עולה.... צריך : פורק, משאבות גלים, משאבת העלאה, תאורה, לגבי מחירים תחפש בפורומים ביד 2 או תבקש הצעות מחיר מחנויות אבל רק לאחר שתדע מה אתה רוצה.

שאלה אחרונה אני רוצה לקנות אבנון מאיזור חולון איך אני מעביר אותו לכרמיאל בלי להרוג אותו או אותי? כנ"ל לגבי מלפפון ים ואם יש מישהו באזור כרמיאל או הקריות שיכול לבוא לעזור ולבדוק אם האקווריום בסדר זה יהיה מעולה

עוד אין לך אק' אתה כבר מעביר אבנון מחולון לכרמיאל ? אבנון דג שצריך מערכת יציבה ובשלה . יש לך לפחות 5-6 חודשים עד אז.

תודה מראש

וסליחה על החפירה

עכשיו שקיבלת תשובות אינסטנט במקום לפנות בראש פורום מתחילים למאמרים - תתחיל לקרוא שם !! זה בגדר חובה .
באופן עקרוני השקעה באק' כזה יהיה לטעמי באזור 6000 - 7000 שח אולי קצת יותר ....
עדיין לא נקרא Saturday 14/08/2010, 16:01   #3
באפלו
משתמש חסום

ברירת מחדל תגובה להודעה: קונה אקווריום מים מלוחים (מרינה) צריך תשובות ואם אפשר ליווי באזור כרמיא

תודה רבה!!! איך הגעת ל6000?!?!?! אתה יכול לרשום לי כמה כל דבר?(פחות או יותר) כי בתכלס יש הכל באקווריום חוץ מפורק שחיפשתי ביד 2 ומצאתי פורק 12 ליטר יותר ממה שהאקווריום מכיל (לא קריטי) והוא עולה 600 חדש! כל מה שאני צריך זה מצע וסלעים אה וגם מלח שאין לי מושג כמה זה עולה ישמצב למחיר???
עדיין לא נקרא Saturday 14/08/2010, 16:14   #4
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

פורקים (טובים) מתחילים ב 1000 עד 5000
מלח בסביבות 300 - 350 שח לדלי
סלעים - בין 15 שח לקג' יד 2 ל 25 שח לקג'

ואני ממליצה לך בחום - תתחיל לקרוא מאמרים - כי נראה לי שבצורה שאתה מתחיל להכנס לתחום - הנפילה תהיה קרובה
עדיין לא נקרא Saturday 14/08/2010, 22:48   #5
באפלו
משתמש חסום

תשמעי יש לי שאלה זה בכלל שווה לי בגלל שאין פורק ומצע וסלעים כדאי?
עדיין לא נקרא Saturday 14/08/2010, 22:52   #6
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

לא הבנתי .... אם אתה רוצה אק' מלוחים זה מה שאתה צריך לעשות - להוסיף פורק טוב ומסלעה טובה ....
אז מה השאלה ?
עדיין לא נקרא Sunday 15/08/2010, 00:07   #7
באפלו
משתמש חסום

האקווריום עולה 1750 (עוד לא קניתי) האם שווה לקנות בגלל שאני צריך מצע סלעים ופורק תגידי אם אין לי דגים לא צריך פורק נכון כי זה ניראה לי יותר נכון לעשות דבר כזה קודם כל ברור סייקל ואחר כך לייצב את המערכת כי אני לא מתכוון לשים דגים קטנים אני רוצה דגים כמו דג עלה ואבנון וזהרון וסוג כלשהו של צלופח זה כל מה שאני רוצה וזאת המטרה שלי לבנתיים אי אפשר לדעת מה אני עוד יקנה מה שבטוח אם אני יקנה עוד דגים זה בטח יהיה דג קייסר או משהו זתומרת דיי אם דגים מסוכנים חבל שאבנון וזהרון מסוכן..... אבל זה לא מה שיעצור אותי אה ואם אני יקנה דגים אחרים ברור שאני יצטרך לקחת בחשבון שהם יהיו גדולים בגלל זה אני מוגבל קצת בדגים שלא במטרה שלי.....

הבנאדם מביא לי פורק אבל לא פורק כל כך טוב כלומר פורק קטן מידי בשביל הנפח נראה מה נוכל לסדר.....
עדיין לא נקרא Sunday 15/08/2010, 00:18   #8
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

אתה לא מפנים את מה שאומרים לך !!

אקווריום מלוחים חייב פורק - ופורק טוב !!!
חייב מסלעה טובה !!
חייב מלח ...
חייב משאבות גלים ....
ואת כל הציוד שכבר הוזכר

ולפי רשימת הדגים שאתה רוצה , אתה צריך אק' של 5000 ליטר לא של 280 ליטר .......

אז תעצור כאן !

תחליט אם אתה רוצה אקווריום עם מים מלוחים .

אם תשובתך כן - לפני שתלך לקנות - תתחיל לקרוא בפורום מתחילים מאמרים .
תתחיל להבין איך העסק הזה עובד .
רק אחרי שתקרא תפנים ותבין - תמשיך
אחרת - חבל על הכסף ועל בעלי החיים !!!!!
עדיין לא נקרא Sunday 15/08/2010, 02:12   #9
באפלו
משתמש חסום

טוב..... לא ידעתי שמרינה צריכה משאבת גלים........ חשבתי שרק ריף....

ופורק אמור לפרק חלבונים שדגים מפרישים וא..................

קיצור לא יחפור אני ילך ללמוד קצת ביי תודה.......
עדיין לא נקרא Sunday 15/08/2010, 14:44   #10
haran

באפלו, אתה מפספס פה נקודה חשובה מאוד. מאיה88 לא בקטע של להוריד אותך לגמרי,היא לא כועסת ולא חושבת שאתה חופר. לפי מה שאני רואה מההודעות האחרות שלך בפורום אתה קופץ יותר מדיי מעל הפופיק (ע"ע זהרון בשקית פלסטיק..), בסה"כ היא באה לרסן את ההתלהבות הראשונית מהתחום המדהים הזה. אף אחד לא רוצה שהכסף שלך ילך לעזאזל ושהדגים יסבלו ובסוף ימותו. תקרא קודם כל הרבה הרבה ואחרי שיש לך בסיס ישמחו לעזור לך פה (כדאי שתבדוק את הגב הכלכלי שלך היטב לפני שאתה נכנס לזה)
אני לדוגמא סתם קורא בפורום כי זה מרתק אותי אבל לצערי אני לא יכול לקנות כזה כרגע. הכי חשוב בתחום הזה זה סבלנות.
יום טוב!
haran לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 15/08/2010, 14:51   #11
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי haran צפה בהודעה
באפלו, אתה מפספס פה נקודה חשובה מאוד. מאיה88 לא בקטע של להוריד אותך לגמרי,היא לא כועסת ולא חושבת שאתה חופר. לפי מה שאני רואה מההודעות האחרות שלך בפורום אתה קופץ יותר מדיי מעל הפופיק (ע"ע זהרון בשקית פלסטיק..), בסה"כ היא באה לרסן את ההתלהבות הראשונית מהתחום המדהים הזה. אף אחד לא רוצה שהכסף שלך ילך לעזאזל ושהדגים יסבלו ובסוף ימותו. תקרא קודם כל הרבה הרבה ואחרי שיש לך בסיס ישמחו לעזור לך פה (כדאי שתבדוק את הגב הכלכלי שלך היטב לפני שאתה נכנס לזה)
אני לדוגמא סתם קורא בפורום כי זה מרתק אותי אבל לצערי אני לא יכול לקנות כזה כרגע. הכי חשוב בתחום הזה זה סבלנות.
יום טוב!

עדיין לא נקרא Sunday 15/08/2010, 20:50   #12
עוזי.פ.

הסמל האישי שלעוזי.פ.

הודו לך על 38 הודעות 49 פעמים
סוג אקווריום: ריף רד סי 750
וותק בתחום: 50 (שנים)

מעבר למה שמאיה כתבה
ממש ממש אין לי מה להוסיף

....חוץ מזה שקיבלת עיצות מאחת מהחובבי/ות המנוסים והסבלנים בתחום.

שמח שקיבלת את העיצות.

בהצלחה
עדיין לא נקרא Tuesday 24/08/2010, 01:11   #13
באפלו
משתמש חסום

אחרי הכל אני כן מתחיל במתוקים קיבלתי חינם אם כל הציוד 105 ליטר
עדיין לא נקרא Tuesday 24/08/2010, 10:52   #14
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

הודו לך על 8 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: ריף - 800 ליטר
וותק בתחום: 20 שנה

ציטוט:
אחרי הכל אני כן מתחיל במתוקים קיבלתי חינם אם כל הציוד 105 ליטר
באפלו נאמר פה כבר הכול
גם אני וגם מאיה ורוב החובבים פשוט רוצים להכין את החובבים החדשים ולהסביר להם למה בדיוק הם נכנסים .

אין פה עניין של הפחדה

אני באופן אישי מעדיף שחובב ידע לאן ולמה בדיוק הוא נכנס.
ובאופן ככלי יקבל את כול הנתונים ויחליט אם הוא רוצה להכנס או לא לתחום

נערך לאחרונה על ידי אורן מרקוס, Tuesday 24/08/2010 בשעה 11:36.
אורן מרקוס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/08/2010, 11:12   #15
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אורן מרקוס צפה בהודעה
באפלו נאמר פה כבר הכול
גם אני וגם מאיה ורוב החובבים פשוט רוצים להכין את החובבים החדשים ולהסביר להם למה בדיוק הם נכנסים .

אין פה עניין של הפחדה

אני באופן אישי מעדיף שחובב ידע בדיוק לאן ולמה בדיוק הוא נכנס.
ובאופן ככלי יקבל את כול הנתונים ויחליט אם הוא רוצה להכנס או לא לתחום

בהצלחה
מקווה שבקרוב נראה אותך במלוחים במקצועיות עם הבנה וידע מה צריך ומה עושים .....
מאיה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/08/2010, 13:40   #16
באפלו
משתמש חסום

קיבלתי פילטר דפוק (מרעיש אבל עובד וגם נראה לי חזק מדיי) תיקנתי אותו אם סילוטפ XD
עדיין לא נקרא Tuesday 24/08/2010, 14:04   #17
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הסמל האישי שלI.P.L ייעוץ ומכירות

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
קיבלתי פילטר דפוק (מרעיש אבל עובד וגם נראה לי חזק מדיי) תיקנתי אותו אם סילוטפ XD

כנראה שהפילטר ישאר "דפוק".

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
I.P.L ייעוץ ומכירות לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול