AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 01/06/2016, 20:52   #1
raz_2_1

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מרכז אמריקה
ברירת מחדל עזרה בהתאמת אוכלוסיה לאקווריום

שלום רב, אני כבר הרבה זמן בתחום והחלטתי להחזיר לאקווריום את האוכלוסיה הקודמת שהרבה אנשים לא מחבבים ואני דווקא כן מתחבר, אני מתכוון כמובן לציקלידים מרכז אמריקה כמו- טקסס מידאס וכו'.

כרגע יש לי באקווריום נפרד מידאס בערך בגודל 20-25 ס''מ ובאקווריום המרכזי רכשתי לאחרונה אוסקר,מונו(אני יודע שלא קשור אבל הוא מצליח להסתדר),מולטישפונוזה,2 גרין טרור(אקרה ירוקה).
בכוונתי להוסיף עוד 2 ג'ק דמפסי, טקסס, יגואר ואולי עוד משהו מעניין כמו ויאג'ה רגאני, וכמובן להוסיף בשלב יותר מאוחר שכולם יגדלו את המידאס.
אני מאוד רוצה לדעת מבחינת הנפח והמידות של האקווריום כדי להיות בטוח אם אני יכול להכניס את כל האוכלוסיה הזאת לאקווריום ושיגדלו יפה.
אורך- 127 ס''מ
רוחב/עומק- 50 ס''מ
גובה- 70 ס''מ
נפח כ- 300 ליטר.
raz_2_1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 01/06/2016, 21:28   #2
דייב ניומן

הסמל האישי שלדייב ניומן

הודו לך על 9 הודעות 12 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקאים/מרכז אמריקה.
וותק בתחום: 16 שנה.
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה בהתאמת אוכלוסיה לאקווריום

בשביל הכמות וסוג הדגים שרשמת צריך אקווריום מינימום 500 ליטר ופילטרציה מאוד חזקה!
אני כרגע עובר למרכז אמריקה באקווריום 500 ליטר 1.5 וכל דג שהכנסתי רואים מיד את שינוי האגרסיביות באקווריום וכמה לכל דג יש התנהגות שונה ולא תמיד לפי מה שאתה מצפה ממנו....
למשל טקסס אתה יכול ליפול על דג רגוע(יחסית!!!)אבל אם מהתחלה אתה מכניס שנים אתה מגביר את הסיכון ומקטין את הסיכוי של השכנים שלו לשרוד למשל המולטישפינוזה והמונו ואפילו הרגאני שנחשב לדג גדול אבל לא תוקפני במיוחד!
מה שבטוח שאת המונו תוציא כי זה גם דג מים מליחים וגם הוא יפגע ראשון!
אני באמת ממליץ לך לבדוק באינדקס על הדגים שאתה רוצה ומה התנאים שהם צריכים ותגבש לך אוכלוסיה נכונה יותר ונשמח לעזור לך גם בהמשך.
בהצלחה
דייב ניומן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/06/2016, 13:18   #3
raz_2_1

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מרכז אמריקה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דייב ניומן צפה בהודעה
בשביל הכמות וסוג הדגים שרשמת צריך אקווריום מינימום 500 ליטר ופילטרציה מאוד חזקה!
אני כרגע עובר למרכז אמריקה באקווריום 500 ליטר 1.5 וכל דג שהכנסתי רואים מיד את שינוי האגרסיביות באקווריום וכמה לכל דג יש התנהגות שונה ולא תמיד לפי מה שאתה מצפה ממנו....
למשל טקסס אתה יכול ליפול על דג רגוע(יחסית!!!)אבל אם מהתחלה אתה מכניס שנים אתה מגביר את הסיכון ומקטין את הסיכוי של השכנים שלו לשרוד למשל המולטישפינוזה והמונו ואפילו הרגאני שנחשב לדג גדול אבל לא תוקפני במיוחד!
מה שבטוח שאת המונו תוציא כי זה גם דג מים מליחים וגם הוא יפגע ראשון!
אני באמת ממליץ לך לבדוק באינדקס על הדגים שאתה רוצה ומה התנאים שהם צריכים ותגבש לך אוכלוסיה נכונה יותר ונשמח לעזור לך גם בהמשך.
בהצלחה
אז מה את ממליץ לעשות עם האקווריום הנוכחי, כמה דגים ?

Sent from my SM-G925I using Tapatalk
raz_2_1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/06/2016, 16:22   #4
דייב ניומן

הסמל האישי שלדייב ניומן

הודו לך על 9 הודעות 12 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקאים/מרכז אמריקה.
וותק בתחום: 16 שנה.

כמות הדגים גם תלוי ברמת הפילטרציה!(איזה פילטר יש לך?)בסוג הדגים חשוב במיוחד גודל המיכל וגודל הסופי של הדגים ורמת האגרסיביות שלהם.
לכן ההמלצה שלי תהיה לדגים שמתאימים לדעתי ל300 ליטר שהיו יפים ככל שאפשר(לטעמי לפחות)ולא היו אגריסיבים מידי.
סוורום רד שולדר/רד ספוטד(אני מעדיף רד שולדר)אוארו,ג'ק דפסי(מרכז אמריקה גם יפה במיוחד בגרסת הנאון)ולא אגרסיבי כמו טקסס וכאלה.אליוטי,סג'יקה,ברזילנסיס(גאופאגוס די תוקפני שבד"כ יסתדר עם דגים סמי אגרסיבים ולא יקר ויפה מאוד לטעמי במיוחד הזכר!)
הטקסס הוא דג שבמיוחד בבגרותו באקווריום 300 ליטר יכול להפוך להיות בעל הבית של האקווריום ויפגע קשה בשאר הדירים אקרה ירוקה דג שאני לא מכיר מבחינת התנהגות אבל הוא מכוער לטעמי וגם מאוד גדול.
מקווה שעזרתי!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
דייב ניומן לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא