AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 12/12/2020, 10:32   #1
Cristiano

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אקווריום ראשון

אהלן שלום,
אני קונה אקווריום חדש מידות : 44X28X30
אז יש לי כמה שאלות אשמח לתשובות :
חשבתי על לשים בפנים 10 גופים 2 מולים ושני סייפנים יכול להתאים לאקווריום של 40 ליטר ?
האם אפשר לצרף בנוסף גם שרימפסים ?
מה זה סייקל ואיך לעשות אותו ?
אני רוצה לשים את האקווריום בחדר שינה השאלה אם זה יפריע לי לישון או לא ?
איזה אדמה צריך לקנות ?
איזה עיצובים אפשר להוסיף שיעשו טוב לדגים ?
מי שיכול לעזור לי בכל דבר כדי לבנות אקווריום בצורה מקצועית ולתת לי תשובות זה יכול לעזור מאוד
תודה רבה
Cristiano לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 12/12/2020, 13:18   #2
דניאל112212

הודו לך על 5 הודעות 6 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום 130 ליטר
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום ראשון

שלום וברוך הבא!
נתחיל מהבסיס בסיס- סייקל: דגים, שאריות מזון, צואה וכו' מפרישים אמוניה-רעל. באקווריום מתפתחת מושבת בקטריות, שמפרקות את האמוניה לניטריט(עדיין רגיל) ואח"כ לניטראט(משמעותית פחות רעיל).
הכוונה בסייקל זה ביסוס מושבת הבקטריות הזו, כדי שיוכלו לטפל באמוניה שבמים.
כלומר, את האקווריום ממלאים במים(עם אנטי כלור), ושמים מעט מזון לדגים\מעט מאוד דגים(למשל 2 גופים) ומתחילים את התהליך- אמוניה מופרשת למים, הבקטריות מטפלות בה ומתרבות, ועם הזמן יש יותר בקטריות- אפשר לשים יותר דגים.
בנוסף, אפשר לקנות בקטריות בבקבוקון, לעזור לזירוז התהליך. בכל אופן, זה תהליך של כחודש, ותמיד בהוספת דגים, נוסיף לא הרבה בבת אחת, לא להעמיס על הבקטריות.

כל הדגים שציינת משריצים ומתרבים בקלות, ולכן אם רק תקנה זכרים- בסדר. אך אם גם נקבות, לאט לאט יהיו המון דגים, לכן ממליץ אם הרצון זה לגדל שרצים בסופו של דבר גם, לקנות אולי זוג מכל מה שציינת, ולתת לטבע לעשות את שלו.
שרימפס אפשרי, אך סייפן יוכל לנשנש את הקטנים בקלות יותר..
כל הקשור לעיצובים-גישה שלך.
אני יכול להמליץ על צמחיה חיה, מוסיף יופי עצום, חתיכת טבע בחדר. לדוגמא: לקנות מצע שתילה, צמחיה מתאימה, דשן, תאורה וכו.. אם זה מעניין אותך- יש פורום צמחייה שניתן להחכים בו.
אם לא- אפשר גם עיצוב "קלאסי" של חצץ, קישוטים שמוצאי חן בעיניך וכו.

פילטר יש? איזה?
גוף חימום צריך, תאורה וכו..
בהצלחה! מוזמן לשאול עוד המון שאלות!
דניאל112212 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 13/12/2020, 08:18   #3
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום ראשון

לפי סדר -
נפח המיכל מאד מוגבל ומגביל, גופים דווקא רעיון לא רע. תתחיל עם 10 תסיים עם 100...

לא מומלץ, הדגים יאכלו את השרימפס בטח במיכל קטן וללא מקומות מסתור מספקים

סייקל, זה בלי חומרים אם תמיסות-קסם, זה תהליך טבעי בו גדלות בקטריות חיוביות שמפרקות רעלים;
תקרא בהרחבה בנעוצים, בתכלס, אם אתה רק מאכלס בגופים - פשוט תאכלס אחרי שהמיכל מוכן ופשוט תעקוב ברמה יומית.

הפרעות סביבתיות של האקווריום הם אור - אבל זה פשוט, מספיק 6-8 שעות תאורה ביום וקל לשלוט בזה;
ו-רעש.. מהפילטר ו\או משאבת אוויר, גם כאן אפשר לבחור ציוד שקט (למשל ראש-כח פנימי על ספוג או פילטר פנימי שקט).

אדמה או מצע, בעצם שיהיה טבעי ואינרטי (לא משפיע על המים) הכי פופולרי זה קוורץ טבעי (חום בהיר, לבן, צהוב) ולא צבוע (לא שחור).

עיצוב יכלול מקומות מסתור או סבכים כדי לעודד בטחון ושרידות הצאצאים.

ממליץ לקרוא עוד קצת בנעוצים.

בהצלחה

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא