AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 03/06/2005, 14:56   #1
מגדל חובב
אורח

ברירת מחדל נקבת בטא מכורסמת זנב

שלום לכולם

אני מגדל חדש יחסית.

יש לי אקווריום 200 ליטר+ (לא יודע בדיוק, הגיע עם הדירה) ובו בין השאר דגת בטא מתוקה ומלאת חיים. היום הבחנתי שהיא שוכבת על קרקעית האקווריום ושהזנב שלה נראה מכורסם (יכול להיות שבשל תקיפה ויכול להיות שבשל בקטריה כלשהי, אין לי מושג איך לזהות).
היא כבר מספר חודשים באקווריום והסתדרה יפה יחסית עם שאר הדגים (בין השאר סקלרים) כך שניסיתי לפסול את עניין התקיפה אולם שמתי לב שהאקווריום התחיל להתכסות בירוקת בתחתיתו דבר שיוצא דופן לגמרי באקווריום שלי שהיה נקי לגמרי עד עכשיו (יש גם 4 מנקים בפנים).
בודדתי אותה מחוץ לאקווריום עם מים שנלקחו מהאקווריום וכעת היא שוכבת ללא תנועה בתחתית הדלי ומתקשה לשחות.
מה הצעד הבא שלי? אני מעוניין לדעת אם יש צורך בטיפול תרופתי, אם יש צורך להחליף לה את המים למים שלא נלקחו מהאקווריום וכל עזרה אחרת. קראתי מאמרים מהאתר הזה על בקטריות שונות שאוכלות את הסנפירים אולם קשה לי לאבחן אם זה המצב. כמו כן, אם יש צורך בתרופה הייתי מאוד מודה אם אפשר לספק לי שם של תרופה ספציפית שכן אני גר במדינה זרה שהשפה שלה עוד יותר זרה לי ואין סיכוי שהמוכר יבין מה אני רוצה ממנו.

תודה רבה מראש!
עדיין לא נקרא Friday 03/06/2005, 23:16   #2
marshal

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

שלום לך מגדל חובב
ראשית אני ממליץ לך להרשם לאתר כך שתוכל להשתתף בשאר הפורומים שיש לנו פה.

שנית לגבי שאלותיך:
1. האם תוכל לצרף תמונה של הדג כדי שנראה בדיוק את התסמינים ?
להערכתי הדג סובל ממשהו והכרסום בסנפירים הוא רק תוצר לוואי של החולשה שהוא הפגין באקווריום ולכן הדגים האחרים תקפו אותו. אבל בכל מקרה קשה לי להיות מדוייק ללא סמפטומים יותר מדוייקים או תמונה.
2. לעניין הירוקת - האם האקווריום חשוף לאור שמש ? מה תנאי התאורה של האקווריום ?
marshal לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 04/06/2005, 07:00   #3
silver

אני מוחה !!!!
גם אני קניתי בית ולא קיבלתי איתו אקווריום 200 ליטר +
זה לא פייר
silver לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 04/06/2005, 11:23   #4
sophiea.

הודו פעם אחת בהודעה אחת

יתכן מאוד גם וזו בקטריה, לא נתת פרטים על תחזוקת האקו', מרענן מים? כמה פעמים בשבוע ואיזו כמות?...
יש צמחים באק'? ואם לא האם אתה עושה שאיבת רפש? מה עם הפילטר...
בדר"כ נגעים מופיעים כאשר תחזוקת האקו' היא לא כל כך טובה, יעזור גם בדיקה של איכות המים באקו'...עצם העובדה שיש לך ירוקת מעידה שישנם פוספטים במים.

אז במידה והשבוע לא ביצעת רענון אני מציעה לך קודם לרענן כמות של 20-30% מהמים, אני בדר"כ מרעננת בכל שבוע 30%. באמת כדאי שתרשם אז תוכל לקרא ולגלוש חופשי בפורום וכך ללמוד יותר.

ושוב, יתכן ובאמת זה תקיפה של דגים אחרים, אבל יש הבדל בין סנפיר שנגסו בו לבין סנפיר ש"נאכל" ע"י בקטריה כל שהיא, כן יש תרופה, ישנם כמה למעשה, כמו בקטפיור של סרה, ועוד תרופות אחרות טובות. אם הדג שוכב אז נראה לי שזה קצת מאוחר מדיי בשבילו, אך תחזוקה טובה תמנע ממך להתקל במצב זה שוב. אגב על כל התרופות , למעט אלא שהם מתוצרת מקומית, כתוב באנגלית למה הן טובות.

פאם בראון,
sophiea. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 04/06/2005, 11:42   #5
עודדב

ברירת מחדל אני מוחה

ל-SILVER .
אין לך מה למחות - קנית בית בכמה עשרות אלפי דולר (ואולי יותר) אז תוסיף עוד כאלף-אלפיים שקל נוספים וקנה אקוריום.

אבל גם אני מוחה...
עדיין לא נקרא Saturday 04/06/2005, 16:15   #6
silver

עודד 1000-2000 ? ? ? הלוואי.
מדובר הוצאת הקמה של 3000-4000 בצינעה
עדיין לא נקרא Saturday 04/06/2005, 20:22   #7
מגדלחובב

ברירת מחדל תמונה של הדגה

תודה לכולם על התגובות.
את נושא הירוקת אני משייך באמת לתחלופת המים הלקויה בשבועיים האחרונים וכמו כן אני רוצה להעלות את התמונה של הדגה אבל לא ממש מסתדר עם העלאת קובץ להודעה. אם מישהו יוכל לעזור בנושא הזה אני אודה לו מקרב לב

אה כן, נרשמתי לאתר בעצתכם ובעניין האקווריום והדירה - הדירה שכורה מה שמסביר למה אתה (Silver) לא קיבלת אחד
מגדלחובב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 04/06/2005, 20:40   #8
silver

לו הייתי יודע הייתי משכיר ולא קונה
בכל מקרה פתח אלבום באחד האתרים וולאה או MSN וכוו תעלה את התמונה שם... וציין בגוף ההודעה בפורום את הלינק/קישור
בהצלחה
עדיין לא נקרא Saturday 04/06/2005, 21:42   #9
מגדלחובב

אוקיי, מקווה שרואים טוב. התמונה לא ממש בפוקוס אבל זה הטוב ביותר שיצא.
מחכה לתגובות

תודה רבה

מגדלחובב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/06/2005, 02:02   #10
Double Delta

הסמל האישי שלDouble Delta

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: יש כמה...

נראה כמו רקבון סנפירים חמור מאוד.
בעיקר קורה מתנאי מים לקויים.
המלצת הבית- החלפות מים סדירות, בדיקה של תקינות ויעילות הפילטר, בדיקת ערכי המים, טיפול במלה-פיקס ובפימה-פיקס, אם אין דגים חסרי-קשקשים (בוטיות וחתולים למיניהם) או דגים אחרים שרגישים למלח, להוסיף למים חצי כפית מלח בישול גס לכל 5 ליטרים מים.

ה"גורו" אמר דברו.

בהצלחה!

"מושיק, זה כולה חיפושית שחורה, לילך בכלל לא בסביבה, ובאזרחות אפשר לראות אותם יום יום אצלי בבית... עוד משהו?!"
Double Delta לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא