AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 15/10/2012, 11:23   #1
חלופו

הסמל האישי שלחלופו

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל בעיות עם אקווריום קטן של 17 ליטר

היי,
יש לי במשרד אקווריום כזה:
http://www.mapet.co.il/images/uploaded/354-probig.jpg

17 ליטר. פילטר "מפל" במכסה שהגיע יחד עם האק'

מה יש? גופי אחד במצב לא הכי טוב, דקורציה מפלסטיק, אבן אויר
מה אין? חצץ

היו לי שם 6 גופים ו2 חלזונות תפוח, כולם מתו חוץ מגופי אחד. הוצאתי את החצץ הכבד כי חשדתי שאוכל ורפש נתקעים שם.
עשיתי שאיבות רפש, ועדיין הגופי היחידי שנמצא שם נראה במצב רע.

מה לעשות?
חלופו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 15/10/2012, 13:05   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: בעיות עם אקווריום קטן של 17 ליטר

בלי גיליון אין היגיון
מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 15/10/2012, 14:17   #3
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

תן יותר פרטים, אבל באופן כללי, אני לא יודע מה זה אומר מצבו לא טוב ולכן לא אוכל לומר אם זה בר החלמה. תמונה איכותית עשוייה לעזור באיבחון. בעיקרון טוב עשית שהעפת את החצץ, תקפיד על החלפות מיים שבועיות של 20-30 אחוז עם אנטיכלור איכותי והייתי מוסיף למיים שמכניסים (לא ישירות לאקווריום) באופן חד פעמי כף מלח גס - ממיס טוב ואז מוסיף. באיזה מזון אתה מאכיל? האם הוא טרי? בשגרת התחזוקה הזו גם אם מצבו חמור ולא יתאושש תוכל למנות לו יורש שאני מקווה ישרוד לאורך זמן. בחורף יש מצב שתצטרך חימום.
המצב של התמותה נשמע כמו הרעלת אמוניה קלאסית - נקה את המדיות של הפילטר במי אקווריום (תוציא מיים לכלי תוציא ותשטוף את המדיות את המיים תשפוך לעציצים ותחזיר מדיות). אם יש פרלון אולי כדאי להחליף אותו.

נערך לאחרונה על ידי ohadh, Monday 15/10/2012 בשעה 14:20.
ohadh לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 15/10/2012, 15:19   #4
חלופו

הסמל האישי שלחלופו

1.מהו נפח ומידות האקווריום - 17 ליטר, 30 ס"מ.
2.מהי האוכלוסייה ומספר הפריטים - גופי אחד.
3.כמה זמן האקווריום פעיל - כחצי שנה.
5.מהי תדירות החלפות המים ושאיבות הרפש, וכמה אחוזי מים מוחלפים, כמו כן מה הוא עומק המצע? - פעם בשבוע שאיבת רפש, כשליש מהמים. אין מצע.
6.האם נעשה שימוש באנטי כלור - כן.
7.באיזה מזון אתה מאכיל, ובאיזו תדירות - flora של סרה. עלה אחד פעם ביום. לא כולל סופ"שים.
8.מהי הטמפרטורה באקווריום שלך - 27.5
9. איזה פילטר ברשותך (פנימי או חיצוני), אם חיצוני - מה הקיבולת שלו בליטרים לשעה, ומה תדירות ניקוי הפילטר - פנימי, מפל שהגיע עם האקווריום. לא ניקיתי את הספוג, אבל כן את הפלרון.

אוהד:
אני לא יכול לצלם כי אין לי מצלמה.
מצבו לא טוב - הוא שוחה רגיל, אבל יש לו דקות ארוכות שהוא שוכב על הקרקעית ובקושי זז. ואז שוב שוחה רגיל...
בערך 10 דקות ככה ו10 דקות ככה.

כף מלח גס - בכל החלפת מים?

אני מאכיל בדפים של סרה.

יש באקווריום חימום, הוא פשוט לא מחובר כרגע לחשמל.
עדיין לא נקרא Monday 15/10/2012, 17:39   #5
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי חלופו צפה בהודעה
1.מהו נפח ומידות האקווריום - 17 ליטר, 30 ס"מ.
2.מהי האוכלוסייה ומספר הפריטים - גופי אחד.
3.כמה זמן האקווריום פעיל - כחצי שנה.
5.מהי תדירות החלפות המים ושאיבות הרפש, וכמה אחוזי מים מוחלפים, כמו כן מה הוא עומק המצע? - פעם בשבוע שאיבת רפש, כשליש מהמים. אין מצע.
6.האם נעשה שימוש באנטי כלור - כן.
7.באיזה מזון אתה מאכיל, ובאיזו תדירות - flora של סרה. עלה אחד פעם ביום. לא כולל סופ"שים.
8.מהי הטמפרטורה באקווריום שלך - 27.5
9. איזה פילטר ברשותך (פנימי או חיצוני), אם חיצוני - מה הקיבולת שלו בליטרים לשעה, ומה תדירות ניקוי הפילטר - פנימי, מפל שהגיע עם האקווריום. לא ניקיתי את הספוג, אבל כן את הפלרון.

אוהד:
אני לא יכול לצלם כי אין לי מצלמה.
מצבו לא טוב - הוא שוחה רגיל, אבל יש לו דקות ארוכות שהוא שוכב על הקרקעית ובקושי זז. ואז שוב שוחה רגיל...
בערך 10 דקות ככה ו10 דקות ככה.

כף מלח גס - בכל החלפת מים?

אני מאכיל בדפים של סרה.

יש באקווריום חימום, הוא פשוט לא מחובר כרגע לחשמל.
שגרת התחזוקה נשמעת בסדר גמור והעומס וההאכלות גם סבבה. כף מלח אמרתי פעם אחת כי אחרת תעלה את ריכוז המלח כל פעם שתוסיף (מוציא מיים עם חלק מהמלח המומס אבל מוסיף כף מלאה שוב). אל תשכח שהמלח יוצא מהמיים רק בהחלפות וגם זה לא באופן מלא. מלח מסייע לדגים לשקם רירית אבל זה לא חומר פלא אם הדג כבר פגוע. אחת למספר שבועות ניתן להוסיף מלח אם החלפת עד אז הרבה מיים.
אל תתיאש בכל אופן. אם הדג שוחה כרגיל זה מעודד. אל תתן לטמפרטורה ליפול מ-20-22 מעלות (רלוונטי בלילה/במיזוג/בחורף).
עדיין לא נקרא Wednesday 17/10/2012, 09:54   #6
חלופו

הסמל האישי שלחלופו

מה מספר הגופים המקסימאלי שאני יכול להכניס?
כי דג גופי אחד מין הסתם זה לא מה שאני מייעד לאקווריום הזה
עדיין לא נקרא Sunday 28/10/2012, 10:52   #7
חלופו

הסמל האישי שלחלופו

לפני:
חצץ גדול (מקום מעולה להיתקעות שאריות אוכל ורפש), פילטר מפל פנימי עם ספוגים, אבן אויר.

אחרי:
החצץ יצא החוצה והשארתי את רצפת האק' חשופה (אתם לא תאמינו לכמות הרפש הבלתי אנושית שנצברה שם במשך 3 חודשים)
הוספתי פילטר פנימי קטן (350 ל"ש) עם קרמיקות ופרלון.
הוספתי קרמיקות לספוגים שבפילטר מפל ועוד 2 ספוגי פילטר שהיו בבית.
הפסקתי את פעולת אבן האויר.

ועכשיו, נחכה שבוע (נראה לי מספיק סייקל עבור פילטרונצ'יק באקווריום בגודל הזה, שהפילטר מפל כבר עובד בו 3 חודשים, לא?), נביא גופ אחד ונראה מה יקרה.

אולי גם נזרוק איזו אנוביה פנימה
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא