AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 09/04/2019, 02:06   #1
Yalon14

הודו לך על 47 הודעות 61 פעמים
ברירת מחדל נרגש להציג את ה45L הייטק שלי, תמונות ושאלות

שלום לכולם! הפעם האחרונה שכתבתי כאן הייתה לפני בערך 12 שנים, זה לא פחות ממדהים בעיני שכל המערכת הזו עדיין כאן, ואנשים שעזרו לי כשהייתי ילד בן 14 עדיין כאן לעזור, אני מוריד בפניכם את הכובע.

אז ככה, חזרתי לביזנס לפני משהו כמו שנה וחצי הקמתי לאוטק נחמד עם אנוביות ומוסים וכבר התחשק לי לעלות רמה ולגדל צמחים "אמיתיים" . למדתי קראתי חקרתי כל דבר שנקרא בדרכי כדי לנסות ולעשות את זה כמו שצריך ואני אשמח לכל פיסת מידע שיכולה לעזור לי.

אז נתחיל בגיליון כי אין היגיון בלי גיליון

כללי
‏‎קטגוריה (טבעי/לאוטק/הייטק): הייטק
‏‎אורךג€«/עומקג€«/גובה ג€«(ג€¬בסג€«"ג€¬מ ובהתאמהג€«):ג€¬ג€¬ג€¬ 40*40*35 קוביה נמוכה כזו
‏‎ותק האקווריום (החל מהיום הראשון): חודש
‏‎ותק האקווריום (במתכונתו הנוכחית): חודש
‏‎נפח האקווריום ברוטו: 56L
‏‎נפח האקווריום נטו: סביבות ה40-45 ליטר ככל הנראה
‏‎מותג האקווריום: בנה לי אותו בחור נחמד בשם אמיר, מידות שלי

‏ערכי מים
‏‎סוג מים (ברז/מעיינות/קדושים וכו'): ברז
‏‎מי אוסמוזה הפוכה (כן או לא): לא
‏GH (דרגת הקשיות הקבועה): לא ידוע
‏KH (דרגת הקשיות הזמנית): לא ידוע
‏PH (דרגת החומציות): 6.6
‏‎פד"ח (רמת הפד"ח במים): 35ppm אולי אני לא סגור על זה
‏‎דרגת מוליכות/מומסים: לא ידוע
‏‎דיווח טמפג€«רטורה:ג€¬ 25 מעלות
‏‎מצג הניטראטג€«:ג€¬ 30
‏‎מצב הפוספאטג€«:ג€¬ לא ידוע

‏חומרה א'
‏‎סוג מצע מדושן: אמנו אמזוניה רגיל ולייט מעורבבים
סוג מצע שתילה: "
‏גובה מצע מדושן: החל מ4 ס"מ בפרונט עד ל15 ס"מ בפינות האחוריות
‏גובה מצע שתילה: "

‏‎פילטרים (פרט בבקשה): פנימי 350ל/ש
‏סוגי המדיות המפלטרות: פרלון מאקווריום 'ישן'
‏יחס פילטור לנפח נטו: 7.7 פעמים בשעה מקסימום, מאמין שזה פחות, הסינים מאבדים מכוחם אחרי יומיים.

‏‎תאורת לדים - יחס לומנס לליטרג€«:ג€¬ כרגע על 100 לומנס לליטר (70% מכוח הלד)
‏‎תאורת לדים - (פרט לגבי הסוג)ג€«:ג€¬ 8000k chihiros a401 plus, 6400 lumens

‏חומרה ב'
גוף חימום: aquaone 50w
‏‎דקורציה: גזעים סלעים צמחים
‏‎סלעיה: יש (?)
‏‎משאבת אויר: ללא
‏‎מאוורריםג€«:ג€¬ אין, האקווריום פתוח (לא שזה נוגד בהכרח)
‏UV: אין
‏‎קירור: אין
‏טכנולוגיית החלפת מים: טכנולוגיית הדלי והצינור
‏‎מערכת פדג€«"ג€¬חג€« (פרט בבקשה):ג€¬ אני משתמש בערכה הקטנה של ista,
בלון 95גרם (אני מתכוון לחבר מתאמים ולחבר סודה סטרים במקום),
נאנו וסת שבא עם הערכה
דיפיוזר 3in1 כזה עם סופר בועות שמעליו שמתי ראש כוח של 200ל/ש שמקטין את הבועות ומפזר אותן בטירוף לטובת ניצול מקסימלי של גז
בועה לכל 2 שניות
אין לי סולנואיד כרגע מחכה שיגיע מאיביי אז אני מפעיל את הפדח בצורה ידנית כל פעם.

‏תוכנה
‏‎משטר החלפות מים: 35% כל יום שלישי עם פריים וטיפה בקטריה
‏‎משטר תאורה: 8 שעות
‏‎סוג הדישון: פלורין מולטי ופלורין ברזל של ברייטוול
‏‎משטר הדישון: אחת לשבוע אחרי החלפת מים, ברזל כשכבה האור
‏‎זני הצמחיה: אלוכריס אסיקולריס, גלוסוסטיגמה, מונטה קרלו, הידרוקוטייל יפן, קריפטוקורין ונדטי, קריפטוקורין קריסטפולטה, קריפטוקורין לא ידוע, קרינום קלמיסטרטום, אפונגטון מדגסקר, ווליסינריה ננסית, היגרופיליה פינטיפידה, בוצפלנדרה כלשהי, אנוביה ננה, קבומבה אדומה, רוטלה רוטנדיפוליה, בולביטיס הדולוטי, פיסידנס מוס, כריסמס מוס, ג'אווה פרן ננסי, מרימו מסכנים שקרעתי ונראה לי שזהו.
‏‎אוכלוסיה: 3 גופים אנדלרים, 2 אנציסטרוסים כלשהם ממש קטנים, 8 אמאנו שרימפס, בערך 12 שרימפסים כחולים לא יודע את הסוג הספציפי ו2 הלנות
‏‎הזנה: מיקרו פלטס של היקארי (ממש טיפה אני שם) וטבליות צמחיות שוקעות של jbl

‏הערות כלליות
שתף בקצרה בכל מה שרלבנטי:
כל מערכת הפדח עובדת אולי שבוע וחצי, האקווריום התחיל בתור אקווריום עם מצע מדושן, דישון נוזלי ותאורה בלבד והחלטתי שאם כבר יש לי הכל אז למה לא, אז גם הוספתי את הקבומבה לאחרונה.
יש לי עדיין אצות כמו שתוכלו לראות בתמונות, אני מוציא עם המלקחיים גושים גדולים יותר ומנקה קצת עם מברשת שיניים מידי פעם, אני עדיין בשלבי הבנת האקווריום כמובן, העלתי את עוצמת התאורה משמעותית מאז שהוספתי פדח אז אני עדיין בלמידה של מה גורם למה. אשמח להארות חיוביות ושליליות.

‏לטובת העם 01
מה מהנה אותך בתחביב? ליצור עולם משלך, להרגיש טבע אמיתי בתוך מיכל קטן שיושב לך בבית, מאוד מאוד אוהב אקווה סקייפינג
מה מאתגר אותך בתחביב? הסבלנות הנדרשת, זה פשוט הדבר הכי חשוב, אם זה לחכות למוצר חודש כי הוא זול יותר באינטרנט או לחכות לסייקל שייגמר, דגים שיגדלו, צמחים שיצמחו ועוד ועוד ועוד.

‏לטובת העם 02
‏‎מיונזג€«:ג€¬ כן
‏‎אנטריקוט ג€«(ג€¬דרגת צליהג€«):ג€¬ מדיום

קצת שאלות (יהיו עוד בהמשך) :
להבנתי רצוי מאוד לדשן במקרו ומיקרו, אני לא רוצה להכין בעצמי כי זה מרגיש לי שצריך מקום איחסון לכל העניין הזה ואני מעדיף לוותר על זה כי החדר קטן וגם האקווריום קטן אז הבדל גדול בהוצאות כנראה שלא יהיה לי. האם כדאי לי להמשיך עם ברייטוול ולקנות את כל הסדרה? להבנתי אני צריך גם אשלגן פוספט חנקן וטרייס, פיספסתי משהו? או שראיתי שיש גם מוצרים שיש בהם הכל כמו המוצר של טרופיקה, שווה בדיקה?

יש ברשותי את המדיד הכחלחל הזה, תוך כמה זמן הוא אמור לשנות את הצבע שלו? רק אחרי משהו כמו 5 שעות הוא נהיה ירוק צהוב כזה ואז אני מחליש את הלחץ קצת.. זה אומר שלוקח זמן לפדח להיקלט? אולי בגלל שיש תנועה על פני המים מהפילטר? אני קצת חושש להשאיר את האקווריום ללא תנועה על פני המים, שאני אשכח להרים את הפילטר בלילה ושהדגים יחנקו.

האם אתם חושבים שלקחת ווסת קטן ולשים לו שני מתאמים לטובת בלון סודה סטרים זה רעיון אידיוטי לחלוטין או ניתן ליישום? אני מודע לזה שעדיף מלכתחילה להשקיע בווסת נורמלי, זאת כנראה הטעות הכי גדולה שעשיתי פה, אבל נו מילא.

יצא לי להיתקל ביצור קטנטן על הזכוכית שהבנתי שמכנים אותו הידרה ושהוא מסוכן, הוא מהווה בעיה כלשהי? האנדלרים לא יאכלו אותו? אם אגרד אותו זה לא יפתור את הבעיה?

תמונות בתגובה הבאה גם, אשמח לכל ביקורת שהיא, השקעתי המון כסף במיכל הזה ואני רוצה לעשות את זה "כמו שצריך" הפעם בלי קיצורי דרך. תודה מראש!
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: jpg 20190408_233115.jpg‏ (247.4 KB, 235 צפיות)
סוג הקובץ: jpg 20190408_235319.jpg‏ (301.3 KB, 163 צפיות)
סוג הקובץ: jpg 20190408_234331.jpg‏ (181.4 KB, 135 צפיות)
סוג הקובץ: jpg 20190408_233445.jpg‏ (160.2 KB, 135 צפיות)
סוג הקובץ: jpg 20190408_233331.jpg‏ (194.0 KB, 151 צפיות)

נערך לאחרונה על ידי Yalon14, Tuesday 09/04/2019 בשעה 04:23. סיבה: הוספת תמונות
Yalon14 לא מחובר   הגב עם ציטוט

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא