AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 30/06/2009, 22:05   #1
tapa4ik

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שלום לכולם! שאלות בקשר לאיכלוס אקווריום=]

שלום!
אני לגמריי חדשה בתחום וידע שלי כרגע שואף ל0,אבל קראתי מאמרים כא ןואני מקווה שאשכיל.
רציתי לשאול,האם אני יכולה להתחיל ישר מגידול אבו נאפחות? אני ממש מחבבת את הסוג הזה של הדגים...הבנתי שעדיף לגדלם לבד וחשבתי להקים אקווריום במיוחד למטרה זו.
ולשאלתי השנייה,אני לא רוצה סתם אקווריום עם דגים ומצע פשוט..חשבתי על גידול של צמחיה מאסיבית..האם כל זה יסתדר ביחד? ועוד דבר ,אוכל לצרף בהמשך הדרך סרטן נחלים?דבר אחרון..בדקתי באינדקס וראיתי שבאשר למים מתוקים אין "המון" מבחר של חסרי חוליות..זה אכן כל המבחר שאוכל אי פעם לגדל במים מתוקים?

תודה מראש =]
tapa4ik לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 30/06/2009, 22:38   #2
doriluz

הסמל האישי שלdoriluz

סוג אקווריום: 0 ליטר
וותק בתחום: יותר מדי שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: שלום לכולם! שאלות בקשר לאיכלוס אקווריום=]

קודם כל, לפני אבונפחות, לפני צמחייה, לפני שאת עושה דברים שאת לא יודעת:
לקרוא מאמרים בפורום.
להתחיל מקטן, לא יודע עד כמה קל לגדל אבונפחות, אבל עד כמה שהבנתי, אין לך בכלל אקווריום ואף פעם לא התנסית בהקמת אקווריום, אז לפני שתתחילי בדגים מורכבים, תקימי אקווריום פשוט, 40 ליטר, 100 ליטר, תקימי מערכת, שימי משריצים, תעשי את כל הטעויות האפשרויות, ואחרי זה תתקדמי הלאה.
הסוד הוא סבלנות, סבלנות תוביל אותך לתוצאות מדהימות.
לגבי החסרי חוליות, סרטן נחלים זו חיה שלא תמצאי בחנויות (אלא אם כן פספסתי משהו) אבל אפשר בלי בעיה למצוא בטבע.
לענית דעתי, הסרטן הזה הוא נטו דו חיים, וצריך סביבה יבשה.
את יכולה לגדל שרימפסים (מרתק) ועל הקטגוריה של הסרטנים אני פחות ממליץ, הם חיות אגרסיביות.
צמחייה מאסיבית, היא מסוג הדברים שצריך לשבת ולחשוב טוב איך עושים אותו, ודורש הרבה ידע.
===
אם בכל זאת את רוצה אבונפחות וצמחייה מאסיבית, אז בצמחייה אני לא יודע שומדבר, רק יודע שזה עולה יותר מהתקציב שלי, ואבונפחות עולות בערך 15 לאבונפחה ננסית, לא יודע לגבי שאר האבונפחות
doriluz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 01/07/2009, 17:01   #3
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ברוך הבא לפורום.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tapa4ik צפה בהודעה
שלום!
אני לגמריי חדשה בתחום וידע שלי כרגע שואף ל0,אבל קראתי מאמרים כא ןואני מקווה שאשכיל.
רציתי לשאול,האם אני יכולה להתחיל ישר מגידול אבו נאפחות? אני ממש מחבבת את הסוג הזה של הדגים...הבנתי שעדיף לגדלם לבד וחשבתי להקים אקווריום במיוחד למטרה זו.
ולשאלתי השנייה,אני לא רוצה סתם אקווריום עם דגים ומצע פשוט..חשבתי על גידול של צמחיה מאסיבית..האם כל זה יסתדר ביחד? ועוד דבר ,אוכל לצרף בהמשך הדרך סרטן נחלים?דבר אחרון..בדקתי באינדקס וראיתי שבאשר למים מתוקים אין "המון" מבחר של חסרי חוליות..זה אכן כל המבחר שאוכל אי פעם לגדל במים מתוקים?

תודה מראש =]
לא ממליץ לך להתחיל באבו נפחות, ישנם סוגים המתאימים למים מליחים ואלו שלא גם אגרסיבים כלפי
שאר האוכלוסייה.
אם תתעקשי תוכלי להקים אקווריום יייעודי רק להם בו תוכלי לאכלס באבו נפחא סיפרה 8 או אבו נפחות ננסיות.
סיפרה 8:
https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=882

ננסיות:
https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=883

סרטנים וצמחייה לא הולך ביחד מאחר והסרטנים ינשנשו את הצמחייה כמו כן לסרטנים\לובסטרים
מומלץ אקווריום ייעודי מאחר והם אוכלים דגים כשהם יושנים בעיקר.

סרטן נחלים קישור ישיר לפרופיל:
https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=356

כמו כן כמו שdoriluz רשם לך תוכלי לאכלס באקווריום צמחייה שרימפסים מסוגים שונים,
תתחילי בעמידים כמו ג'אפוניקות, שרים, דניקטולות.

מהו נפח האקוורים שברשותך?

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/07/2009, 02:04   #4
tapa4ik

תודה לכולם^^
ברשותי אקווריות 350 ליטר שכרגע עומד ריק ,ולא היה לי מעולם נסיון בגידול דגים.
אז החלטתי לוותר על האבו נאפחות..אני אלך על דגים פשוטים,יש המלצות על דגים פשוטים אבל יפים?
אני ממש סקרנית לגביי כל העניין =] אני מקווה שאצליח להקים אקווריום נחמד
tapa4ik לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/07/2009, 02:15   #5
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

350 ליטר זה אק' עם המון פוטנציאל. מהן המידות המדויקות אורך/רוחב/גובה? איזה פילטר יש לך ?
המון אפשרויות להקים אק' מרשים.
עדיין לא נקרא Thursday 02/07/2009, 14:10   #6
doriluz

הסמל האישי שלdoriluz

סוג אקווריום: 0 ליטר
וותק בתחום: יותר מדי שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tapa4ik צפה בהודעה
תודה לכולם^^
ברשותי אקווריות 350 ליטר שכרגע עומד ריק ,ולא היה לי מעולם נסיון בגידול דגים.
אז החלטתי לוותר על האבו נאפחות..אני אלך על דגים פשוטים,יש המלצות על דגים פשוטים אבל יפים?
אני ממש סקרנית לגביי כל העניין =] אני מקווה שאצליח להקים אקווריום נחמד
מולים הכי טוב למתחילים.
אבל אני ממליץ גם על:
גופים
גמבוזיות
סייפנים (דג מרשים)
פלאטי
זברות
אלמנות.
350 ליטר? זה המון... אקווריום עם פוטנציאל, אל תשכחי לעשות סייקל.
doriluz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 02/07/2009, 14:58   #7
BabaG

הסמל האישי שלBabaG

באקווריום גדול כל כך לא הייתי הולך על דגים קטנים ומפוזרים, לדעתי זה מאבד את היופי כשיש בלאגן.
אני הייתי מאכלס בלהקת סקלרים (אני יודע שהם לא נקראים דגי להקה אבל 8 יחידות כאלה יכולים להיות מאוד מרשימים ועד כמה שידוע לי שוחים די ביחד וזה נותן את האפקט) ולהקה גדולה של נאונים (או קרדינלים לפי העדפה), הרבה צמחיה פשוטה מאוד (או לואו טק אם בא לך לעבוד) כדי לתת צבע ירוק ומקומות מסתור... יוצא אק' רגוע ושקט...
החסרון היחידי בזה הוא שמדובר בדגים שטיפה יותר קשה לגדל ויתכן ויהי נפילות (תמותה) אם לא יודעים לטפל אבל מכיוון שהאק' גדול הוא יותר סלחני...
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא