AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2007, 17:01   #1
elvispresley

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שלום לכולם , מספר שאלות מאתגרו

אני חדש כאן וזוהי ההודעה הראשונה שלי בפורום זה,
שמחתי מאוד לראות שיש פורום כל כך ענייני בנושא (כשחיפשתי לא ציפיתי שאני אמצא)
לא מזמן הועברתי למשרד חדש בעבודתי והחלטתי להגשים חלום קטן (תמיד כיף לספק רצונות של יעדים) ולהכניס למשרד אקווריום עם דגים.
החלטתי, מכיוון שאני חדש בתחום לא "להשתגע" ולנסות להשקיע כמה שפחות בתחביב וכמובן אחרי שאני יראה שאני שמח מהתוצאות ושזה כיף כמו שזה נראה אני ישקיע בהתאם לדרישה ... .
יש ברשותי אקווריום בגודל 100X45 ובגובה של כ- 50 ס"מ.
התחלתי ללמוד כאן בפורום על ציוד נדרש ולהלן מסקנותי: צריך להתאים את הפילטר לנפח האקווריום (בליטרים של מים), צריך לייצר מקומות "מיסתור" לדגים בכדי שיוכלו לחמוק בעת הצורך, צריך להתאים 2 נקבות לזכר אחד וכמובן שלא כל המינים מסתדרים אחד עם השני.
עכשיו אחרי שנתתי הרצאה כזו יפה (ומרתקת ... :-) ) אני ניגש לשאלות:
1)כמה ליטרים של מים בערך מכיל האקווריום הזה ?
2)אני יכל להשיג פילטר משומש מתוצרת איטליה עם הספק של 750L/H ב-200 ש"ח זה מומלץ
3)בהתחשב באובדה שאני נמצא בימים א-ה (לא נמצא בסופי שבוע במשרד) איזה דגים חזקים מספיק בכדי לשרוד את השבת ולחכות ליום א' (מבחינת טיפול, אכל וכו...) ?
4)כמה דגים מומלץ להכניס.
אני יודע שדגי זהב הינם דגים חזקים אבל בא לי משהו יותר צבעוני מ"זהב" ובמחיר פרופורציונאלי.
אנא עיזרו לי בהקמת אקווריום ישראלי נוסף בעולם
כמו כן מי שרוצה לכתוב לי הודעות במייל יוכל להשיג אותי בכתובת : kobih@savingpoint.co.il

נ.ב
אני יודע שקיים מכשיר שמאכיל דגים ובטח כל מני אקססוריס מסויימים אבל זיכרו שאני מחפש כרגע מנימום השקעה כספית על אקססוריס בכדי לראות תחילה שאני מסתדר ונהנה מהאקווריום.
תודה רבה מראש,
קובי הדס.
elvispresley לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2007, 17:09   #2
zarfatis

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים
סוג אקווריום: קוראליס ודמסוני
וותק בתחום: 20

שלום

1.האקוריום 225 ליטר
2.הפילטר מבחינת ההספק מתאים מבחינת המחיר לא יודע.
3.לדעתי ציקלידים מלאוים .קוראליוס .סקולפי וכו. תסתכל באקווה דקס
4.כמות הדגים לפי הסוגים .
מאכיל אוטמאטי אפשר להשיג ב80-100 שקל
צריך חימום .חמצן.
ולעשות סייקל לאקוריום לפני שממהרים להכניס דגים זה חוסך עוגמת נפש וכסף..

בהצלחה!
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2007, 17:22   #3
Eb

הסמל האישי שלEb

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים
סוג אקווריום: טרופאוסים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zarfatis
שלום

1.האקוריום 225 ליטר
2.הפילטר מבחינת ההספק מתאים מבחינת המחיר לא יודע.
3.לדעתי ציקלידים מלאוים .קוראליוס .סקולפי וכו. תסתכל באקווה דקס
4.כמות הדגים לפי הסוגים .
מאכיל אוטמאטי אפשר להשיג ב80-100 שקל
צריך חימום .חמצן.
ולעשות סייקל לאקוריום לפני שממהרים להכניס דגים זה חוסך עוגמת נפש וכסף..

בהצלחה!
וכמובן ערכת בדיקה ואנטי כלור משובח .
Eb לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2007, 17:27   #4
elvispresley

אחלה אבל ...
אני נכנסתי לאקווה דקס ולא מצאתי דגים שכתוב ששמם קוראליוס, סקולופי
אנא צרף קישורית בכדי שאוכל לראות את הדגים אשר אתה מכוון אותי אליהם
תודה

כמה ימים צריך לעשות סייקל לפני הכנסת הדגים ?
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2007, 17:52   #5
NOAMW

הסמל האישי שלNOAMW

הודו לך על 19 הודעות 21 פעמים

סקולופי https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=55

קורלאוס https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=50

אצ'י https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=53

דמסון https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=43

בכל מקרה - כנס לאקווה דקס ותחת אמנוניים תלחץ על הסיפריה של מלאווים ויש בפנים הכל.
נועם
NOAMW לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2007, 17:59   #6
elvispresley

ציטוט:
פורסם במקור על ידי matrix
סקולופי https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=55

קורלאוס https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=50

אצ'י https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=53

דמסון https://www.aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=43

בכל מקרה - כנס לאקווה דקס ותחת אמנוניים תלחץ על הסיפריה של מלאווים ויש בפנים הכל.
נועם
נועם אני אבדוק את מה שאתה אומר עכשיו תורי לעשות ש"ב (שעורי בית)
אני אכתוב כשאגיע למסקנות/כיוונים שונים ואשמח להמשיך ולקבל דעותיך.
תודה תודה תודה
קובי :P
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2007, 18:36   #7
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

ברירת מחדל Re: שלום לכולם , מספר שאלות מא

ציטוט:
פורסם במקור על ידי elvispresley
אני חדש כאן וזוהי ההודעה הראשונה שלי בפורום זה,
שמחתי מאוד לראות שיש פורום כל כך ענייני בנושא (כשחיפשתי לא ציפיתי שאני אמצא)
לא מזמן הועברתי למשרד חדש בעבודתי והחלטתי להגשים חלום קטן (תמיד כיף לספק רצונות של יעדים) ולהכניס למשרד אקווריום עם דגים.
החלטתי, מכיוון שאני חדש בתחום לא "להשתגע" ולנסות להשקיע כמה שפחות בתחביב וכמובן אחרי שאני יראה שאני שמח מהתוצאות ושזה כיף כמו שזה נראה אני ישקיע בהתאם לדרישה ... .
יש ברשותי אקווריום בגודל 100X45 ובגובה של כ- 50 ס"מ.
התחלתי ללמוד כאן בפורום על ציוד נדרש ולהלן מסקנותי: צריך להתאים את הפילטר לנפח האקווריום (בליטרים של מים), צריך לייצר מקומות "מיסתור" לדגים בכדי שיוכלו לחמוק בעת הצורך, צריך להתאים 2 נקבות לזכר אחד וכמובן שלא כל המינים מסתדרים אחד עם השני.
עכשיו אחרי שנתתי הרצאה כזו יפה (ומרתקת ... :-) ) אני ניגש לשאלות:
1)כמה ליטרים של מים בערך מכיל האקווריום הזה ?
2)אני יכל להשיג פילטר משומש מתוצרת איטליה עם הספק של 750L/H ב-200 ש"ח זה מומלץ
3)בהתחשב באובדה שאני נמצא בימים א-ה (לא נמצא בסופי שבוע במשרד) איזה דגים חזקים מספיק בכדי לשרוד את השבת ולחכות ליום א' (מבחינת טיפול, אכל וכו...) ?
4)כמה דגים מומלץ להכניס.
אני יודע שדגי זהב הינם דגים חזקים אבל בא לי משהו יותר צבעוני מ"זהב" ובמחיר פרופורציונאלי.
אנא עיזרו לי בהקמת אקווריום ישראלי נוסף בעולם
כמו כן מי שרוצה לכתוב לי הודעות במייל יוכל להשיג אותי בכתובת : kobih@savingpoint.co.il

נ.ב
אני יודע שקיים מכשיר שמאכיל דגים ובטח כל מני אקססוריס מסויימים אבל זיכרו שאני מחפש כרגע מנימום השקעה כספית על אקססוריס בכדי לראות תחילה שאני מסתדר ונהנה מהאקווריום.
תודה רבה מראש,
קובי הדס.
קצת סדר.
דבר ראשון, ברוך הבא! מקווה שתהנה מהאק'!
1) חישוב כמות ליטרים באק' מלבני עושים אורך*רוחב*עומק לחלק ב1000. כמו שאמרו לך 225 ליטר (שזה יחסית גדול).
2) לפני שאומרים לך אם הפילטר מתאים או לא, צריך לדעת כמה דברים- האם הוא חיצוני או פנימי? מה הנפח שלו? ומה הוא מכיל? מבחינת הספק, זה ממש על הגבול, ואם הוא יד שניה אז עדיף לוותר וללכת על פילטר אחר. אפשרי מאוד יד שניה אבל ללכת על משהו טיפה יותר מתאים. אתה תצטרך פילטר חיצוני בספק של 1000 ל\ש בערך. כמובן שמכיל מדיות ביולוגיות ומכניות.
3) כמעט כל דג שקיים. הכל תלוי במה אתה מעדיף.
4) זה כבר תלוי איזה דגים אתה רוצה להכניס. אם אתה רוצה מס' מצומצם של דגים גדולים. או להקות של דגים קטנים או שילוב שלהם. הכי טוב זה להכנס לאקווה-דקס. תעבור על רשימת הדגים שם, תראה מה אתה אוהב. ותחזור עם שאלות איכלוס.

מאכיל אוטומטי לא חובה. תאכיל יום חמישי בערב ויום ראשון בבוקר והכל יהיה בסדר. אם יש לך מישהו במשרד ימי שישי- שבת. תמיד אפשר להשאיר לו שקית קטנה עם כמות אוכל מדוייקת להכניס לאק' (לא לסמוך על עובדים להגיד להם- שים טיפה אוכל וכשאתה חוזר אתה מגלה שהוא שם חצי קופסה והכל נרקב).
בניגוד למה שאמרו לך פה קודם, אין שום צורך בערכות בדיקה למים- ביזבוז כסף. יש המון חנויות שיסכימו לעשות לך בדיקה מקיפה למים בחינם או מקסימום בכמה גרושים.

ציוד שצריך לאק' (חוץ מהפילטר):
- תאורה. אם אתה רוצה לגדל צמחים חיים אז יש צורך בתאורה בהספק של 70W לפחות. אם לא אז כל מנורה שמאירה את האק' תספיק.
- חימום, מחמם בסביבות ה200-250 W יהיה מעולה. אם יש אפשרות עדיף לשים 2 של 100-150 W
- חצץ, אם אתה מעוניין לגדל צמחיה אז גובה של 6-8 סמ' (כולל דשן תת- קרקעי אם יש צורך). אם לא אז 3-4 יספיק.
- אנטי כלור איכותי (שמנטרל כלור, כלוראמין ומתכות כבדות)- להשתמש לכל החלפת מים.
- חוץ מזה, כל דבר שתכניס זה מותרות- כל העיצוב הפנימי. החל מסלעים וצמחים חיים עד לספינות טבועות. אם תגיד את התקציב שאתה מוכן לבזבז יהיה הרבה יותר קל לעזור לך. לא לשכוח שיש המון דברים יד שניה שאפשר לקנות (בעצם.. הכל)- פה בפורום יש לוח מכירה לציוד ולוח לדגים, תעיך מבט שם לפני שאתה קונה משהו. וגם יש פה המון סוחרים שמומלצים בחום- לעשות סקר שוק.
(וכמובן שיש עוד כמה דברים שנוספים עם הכנסת הדגים כמו מזון, רשת לתפיסת הדגים וכד')

חוץ מזה, כמו שאמרת יש לך דיי הרבה שיעורי בית לעשות. באתר פה יש מאגר מידע ענק. תכנס אליו ותתחיל להעמיס על המוח..
בהצלחה!
D_Z לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/12/2007, 19:17   #8
stinki

הסמל האישי שלstinki

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ואני רוצה לומר משהו לגבי המסלעה ,
לדעתי ומניסיוני הדל (שלא יבעטו אותי על זה )
דווקא כל המסלעה וכל נושא המסתור מעורר יותר אגרסיות מהדגים , כל דג הופך להיות טריטריאלי לעצמו - בעיקר במשפ' הציקלידים .

תנסה ללכת לכיוון של משריצים (מולי , גופי וכו' ..) שבהם אין כל סכנת אגרסיות ויש את היופי והסיפוק בהשרצות וכו' ...

אבל זו רק עצה שלי
עדיין לא נקרא Wednesday 26/12/2007, 02:10   #9
elvispresley

D_Z,
ברצוני להודות לך על ההסבר המפורט שנתת לי אני אכן יעשה ש"ב מה שכן לגבי הפילטר הוא אכן יד שניה.
צלצלתי למי שמוכר אותו וביקשתי נתונים יותר מפורטים ולהלן מה שנאמר לי:
פילטר חיצוני של חברת: SACEM (אנא אמור לי אם זו חברה טובה כפי שהוא אומר שהיא אחת מהטובות ...
דגם: marathon 1000
230V
50HZ 9W
HMAX= 1.35 אין לי מושג מה זה אומר
M=850 L/H
made in italy
מצאתי אתר שמראה את המוצר (דגם אחד מעל אבל ממש אותם נתונים)
http://www.aquaristikshop.com/e_Prod...athon-1000.htm
וזה מה שבעל הפילטר אומר:
פילטר ביולוגי מתוצרת איטליה. הפילטר נמצא במצב טוב ומיועד לאקווריומים של חצי מטר ומעלה.
הפילטר מכיל בתוכו פחם ואבנים חדשים ומוכנים לשימוש. חדש עולה בחנות מעל 500 ש"ח.

אתם אחלה חברה כאן, באמת תודה קובי!!
עדיין לא נקרא Wednesday 26/12/2007, 08:40   #10
D_Z

הסמל האישי שלD_Z

אכן חברה טובה מאוד.
אם הפילטר הוא חיצוני והספק של 850 ל/ש זה כבר נשמע יותר מתאים.
אבל בכל זאת, אני ממליץ ללכת על פילטר חיצוני בהספק של מינימום 1000 ל/ש.
D_Z לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/12/2007, 14:22   #11
ahadari

סוג אקווריום: לו טק צמחיה
וותק בתחום: 20 שנה

הנה לינק למאמרים חשובים למגדל המתחיל:
https://www.aqua.org.il/modules.php?n...197&highlight=

בנוסף, הכרת רוצח הדגים באקווריום חדש:
https://www.aqua.org.il/modules.php?n...rder=0&thold=0
ahadari לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/12/2007, 16:43   #12
miki4u5

הסמל האישי שלmiki4u5

ידידי היקר לי יש במשרד אקווריום של חצי מטר ואני מגדל בו שרצים כגון גופי מולי פלאטי ודג מנקה 1
אני חייב לציין שיש לי פילטר פנימי קטן שמספיק קצת מסלעה קצת צמחים מפלסטיק למסתור של השרצים
והכל רץ בלי עיין רעה אחלה לא מיזמן היתה כאן השרצה ויש לי כאן איזה 6 שרצים ששרדו את המתקפה עליהם לגבי אוכל אין לך מה לדאוג אני מאכיל אותם ביום חמישי בערך בשערה 4 וחצי רבע לחמש וביום ראשון אני נותן להם שוב אוכל בשעה 8 בבוקר קצת וארוכת צהריים גם קצת אל תתפתה לשים יותר אוכל ביום חמישי כי חבל זה סתם ירקיב לך ויהווה סכנה לדגים הם יסתדרו עם הכמות שאתה מאכיל אותם עד יום ראשון
וזה מנסיון אם תירצה אני אצלם את האקווריום שלי בעבודה שתתרשם
miki4u5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/12/2007, 19:56   #13
elvispresley

ציטוט:
פורסם במקור על ידי miki4u5
ידידי היקר לי יש במשרד אקווריום של חצי מטר ואני מגדל בו שרצים כגון גופי מולי פלאטי ודג מנקה 1
אני חייב לציין שיש לי פילטר פנימי קטן שמספיק קצת מסלעה קצת צמחים מפלסטיק למסתור של השרצים
והכל רץ בלי עיין רעה אחלה לא מיזמן היתה כאן השרצה ויש לי כאן איזה 6 שרצים ששרדו את המתקפה עליהם לגבי אוכל אין לך מה לדאוג אני מאכיל אותם ביום חמישי בערך בשערה 4 וחצי רבע לחמש וביום ראשון אני נותן להם שוב אוכל בשעה 8 בבוקר קצת וארוכת צהריים גם קצת אל תתפתה לשים יותר אוכל ביום חמישי כי חבל זה סתם ירקיב לך ויהווה סכנה לדגים הם יסתדרו עם הכמות שאתה מאכיל אותם עד יום ראשון
וזה מנסיון אם תירצה אני אצלם את האקווריום שלי בעבודה שתתרשם
אני היום ישבתי והשקעתי הקדשתי איזה 3 שעות ועברתי על מאגר הדגים אני עדיין בשלב של ה-ש"ב כי אני שם לב שמאוד חשוב להתאים את הדגים לא רק לפי מין ז/נ אלא גם לפי מידת תוקפנות אחד עם השני אני יודע שגופים אלו דגים מתוקים אבל אני עדיין לא יודע אם אלך על דגים קטנים כמו הגופים / מולים או על דגים מסוג אחר שיהיו קצת יותר גדולים ...
אני אשמח לראות תמונה של האקווריום שלך מהמשרד עושה רושם שהוא סבבה של אקווריום ... :-). כשאני יגיע להחלטה של הדגים שמשכו אותי אני אכניס את הרשימה ונראה מה המומחים כאן יגידו לי.
עדיין לא נקרא Saturday 29/12/2007, 00:56   #14
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

בנוסף לכל ההמלצות - כדאי לך לבחון את "אק' מארח" בתוך מאגר המידע ולבקר באק' של חובבים,
יש סוגים שונים ותוכל לקבל המון רעיונות טובים...
להערכתי - לפני שאתה בוחר דגים - תגדיר לעצמך מהי יכולת התחזוקה וגם את התקציב בצורה מדויקת יותר...
זה יאפשר לך להגדיר את סוג האק' הרצוי - לדוג' גם אק' קהילתי רגיל (דגי להקות וטרופיים), גם אק' צמחיה לואוטק וגם מספר שילובים של ציקלידים (כנראה מלאווים באמת) יכולים להתאים למה שהגדרת בתחילת העץ - אך המראה, תדירות ואופי התחזוקה שונים....
בהצלחה,
גל

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא