AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 16/05/2006, 17:40   #61
danielel

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל Re: אפשר גם אחרת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי saaronny
אני יודע שהרבה לא ישמחו לשמוע את מה שאני הולך להגיד (בעיקר הסוחרים) על כל הנושא של הכלור בניסוי שאני עורך כבר למעלה מחצי שנה בהחלפות מים שבועית של 20% אני לא מוסיף כלום שום מנטרל ושום נעלים רק מי ברז צלולים וטעימים והכל דופק כמו שעון תילאנדי
אולי בנהריה זה עובד, אבל ברמת גן זאת דרך מהירה להרוג את הדגים שלך.
המים פה ממש מסריחים מכלור.
יש ימים שממש מרגישים בהבדל בריח ובטעם, לדוגמא באוניברסיטת בר אילן, ששואבים מבאר מקומית. למספר ימים, לפני שתיים, הודיעו שאסור לשתות את המים באוניברסיטה, כי היה זיהום, ואח"כ התחילו להוסיף כלור. הטעם במשך חודש היה פשוט נוראי והמים הסריחו מכלור.

בארץ יש תקנים, אבל זה לא ממש שיודיעו בתקשורת אם יש יותר מדי כלור במים, או שיש חריגה של 50 אחוז במיקרו סימנס. אני מציע לסמוך על עצמינו ולהזהר כפליים
danielel לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/05/2006, 19:26   #62
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

אם אין כלוראמין אז אפשר לקנות את המנטרל כלור שפעם היו משתמשים בו(זה שבלי כלוראמין) שעולה איזה 10 -20שקל פשוט??

בכבוד רב,אפיק.
אפיק לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/05/2006, 19:28   #63
11efraim

הסמל האישי של11efraim

ברירת מחדל Re: יש לי תשובה לשאלה באיזה רי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי viko61
ובכן התשובה לשאלה זו(באיזה ריכוז של כלור יכולים הדגי למות?) היא הריכוז הוא מעל 0.6 מג"ל כלור חופשי , שכן לגבי כלוראמין זה קצת יותר מסובך מפני שבכלוראמין יש ריכוז של אמוניה וכאשר יש לך מנטרל כלור ולא אמוניה אזי נישאר לך ריכוז של אמוניה שנע בין 1.00 לבין ריכוז של 1.40 מג"ל במים שאותם צריך לפרק ,עכשיו אם האקווריום שלך עמוס בדגים דהיינו מצטבר אצלך גם כך אמוניה שמופרשת מהדג ולכן צריך להיתחשב ולשים לב לכל הדברים האלה בכל מיקרה כדאי גם לנטרל את האמוניה גם.
לסיכום נכון לימים אלה שאין כלוראמין במים אתם יכולים להחליף 20 אחוז מכלל המים מבלי לנטרל שום דבר אלה רצוי בזרימה נמוכה גם שהיתאדה קצת הכלור שגם כך לא יזיק וגם בגלל הפרשי הטמפרטורה.
תודה על הנתונים

עובד זוטר ב -ZOOSHOP בסופי שבוע

ציקלידים מיוחדים 480 ליטר
וצנצנת צמחיה לו-טק מוזנח 180 ליטר
11efraim לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/05/2006, 20:46   #64
ראובן מוסקוביץ

הסמל האישי שלראובן מוסקוביץ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי danielel
ציטוט:
אני יודע שהרבה לא ישמחו לשמוע את מה שאני הולך להגיד (בעיקר הסוחרים) על כל הנושא של הכלור בניסוי שאני עורך כבר למעלה מחצי שנה בהחלפות מים שבועית של 20% אני לא מוסיף כלום שום מנטרל ושום נעלים רק מי ברז צלולים וטעימים והכל דופק כמו שעון תילאנדי
יש ימים שממש מרגישים בהבדל בריח ובטעם, לדוגמא באוניברסיטת בר אילן, ששואבים מבאר מקומית. למספר ימים, לפני שתיים, הודיעו שאסור לשתות את המים באוניברסיטה, כי היה זיהום, ואח"כ התחילו להוסיף כלור. הטעם במשך חודש היה פשוט נוראי והמים הסריחו מכלור.

בארץ יש תקנים, אבל זה לא ממש שיודיעו בתקשורת אם יש יותר מדי כלור במים, או שיש חריגה של 50 אחוז במיקרו סימנס. אני מציע לסמוך על עצמינו ולהזהר כפליים

היי
אני גר בת"א כמה שנים טובות ומגדל דגים מאז שאני זוכר את עצמי ומעולם אבל מעולם לא שמתי אנטי כלור או משהו דומה ולא היה לי אף פעם בעיה

מי שאוכל פחות נשאר רזה....

אני מבקש לא לערוך,לשנות ו\או לעשות שימוש בתמונות שלי ללא אישור שלי!

ראובן מוסקוביץ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/05/2006, 22:46   #65
viko61

ברירת מחדל אם אתה תראה טוב

זה מאותה סיבה שכבר רשמתי שדג יכול למות בריכוז של 0.60 מג"ל ומעלה וברגע שאנחנו נשים לאקווריום ריכוז של 0.50 מג"ל כ-20 אחוז למעשה אנחנו נשווה ריכוז בכל המים ל- 0.10 מג"ל וזה לא יכול לסכן אף דג.

חברה אם אתם צריכים עזרה וייעוץ בנושא המים אפשר תמיד להשאיר לי הודעות גם בפרטי אני יענה לכולם.
viko61 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/05/2006, 23:02   #66
זהר

הסמל האישי שלזהר

ברירת מחדל Re: שאתה מדבר על מיקרוסימנס את

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יובלס
ציטוט:
אז התשובה היא כן מקורות בודקת מוליכות במים וזה אחת האינדיקציות הטובות למיקרה הרעלה במים התקן הוא 1000 מיקרוסימנס ובכל איזורי הארץ יש מספר דגימות כמו ברה"ע, איזור חולון, איזור רמלה,אשדוד,צומת ראם וכו'.
אצלי בברז זה 1600 מיקרו סימנס.
זה מעל 1000 נכון?
איך יתכן,אם התקן הוא 1000.

אני מת"א ואצלי בברז זה 1300 מיקרו סימנס... לא ברור לי מאיפה הנתון לגבי ה 1000? אני גם רוצה 1000...

זהר
זהר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 17/05/2006, 11:33   #67
danielel

ציטוט:
פורסם במקור על ידי reuvenm5
ציטוט:
פורסם במקור על ידי danielel
ציטוט:

היי
אני גר בת"א כמה שנים טובות ומגדל דגים מאז שאני זוכר את עצמי ומעולם אבל מעולם לא שמתי אנטי כלור או משהו דומה ולא היה לי אף פעם בעיה

יש הבדלים עצומים בין עיריות, חלקם מוסיפים פלואור,וחלקם לא, חלקם שואבים מבאר מקומית ולכן אחראים בלעדית על החיטוי, חלקם מוסיפים חיטוי למי המוביל וחלקם לא מטפלים בכלל. אי אפשר להעיד לפי קירבה גאוגרפית אלא רק לפי אחריות מוניציפלית, וגם זה בעירבון מאוד מוגבל, מכיוון ויש בארות קטנות שמשמשות שכונות ואיזורים מצומצמים.
לדוגמא, הבאר של אוניברסיטת בר אילן, שציינתי קודם
עדיין לא נקרא Thursday 18/05/2006, 01:12   #68
viko61

ברירת מחדל תגובה לדברי חברינו

יש הבדלים עצומים בין עיריות, חלקם מוסיפים פלואור,וחלקם לא, חלקם שואבים מבאר מקומית ולכן אחראים בלעדית על החיטוי, חלקם מוסיפים חיטוי למי המוביל וחלקם לא מטפלים בכלל. אי אפשר להעיד לפי קירבה גאוגרפית אלא רק לפי אחריות מוניציפלית, וגם זה בעירבון מאוד מוגבל, מכיוון ויש בארות קטנות שמשמשות שכונות ואיזורים מצומצמים.
לדוגמא, הבאר של אוניברסיטת בר אילן, שציינתי קודם

תקשיב טוב חבר לא העיריה ולא הרשות המקומית ולא אף אחד שאתה תרצה יוסיף לך חומר חיטוי ובפרט פלואור אלה היחידה שרשאית לטפל במים ולספק לך אותם ברמה הכי טובה שיש זה חברת מקורות ואם היית יודע איזה תהליכים עוברים על חברת מקורות עד שהיא רשאית להוסיף פלואור למים אני מבטיח לך שלא היית מדבר כך.
אתה פשוט לא מבין את אספקת המים במדינה וזה לא גונגל כמו שאתה מתאר כל אחד מוסיף כמה שהוא רוצה אז באמת תיהיה פה חגיגה.
עדיין לא נקרא Thursday 18/05/2006, 11:28   #69
danielel

גם עם העובד הוא של מקורות, הטיפול במים שונה ממקום למקום, מן הסתם, בגלל שמקור המים משתנה.
עדיין לא נקרא Thursday 18/05/2006, 13:00   #70
viko61

ברירת מחדל מה זאת אומרת מקור המים משתנה מ

לידיעתך יושבת וועדה שמורכבת מחברים ממשרד הבריאות, משרד איכות הסביבה, משרד התמ"ת, ומקורות וע"פ שיקולים כאלו או אחרים שבין היתר בודקים כמויות מים שירדו, כמויות מים באקוויפר וע"פ גם פרמטרים אלה קובעים חד משמעית כמה הם לוקחים מהכינרת(מוביל הארצי) וכמה לוקחים ממי קידוחים.
עדיין לא נקרא Thursday 18/05/2006, 14:47   #71
danielel

וכשהבן אדם ששם כלור במים, שם פי אחד וחצי בכמות, ישר הועדה מתכנסת ומזעיקים את ראש הממשלה והקבינט הביטחוני...

בין מה שקובעת הוועדה בתיאוריה ומה שקורה בפועל יש הבדלים. מכיוון והם לא מסכנים חיי אדם, אנחנו לא נשמע עליהם, אבל נגלה כשהדגים ימותו. התקנים של המים בארץ מיועדים לבני אדם וקפיצה נקודתית , גם של 200 אחוז בכמות הכלור לא מעניינת אף אחד.
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 19:29   #72
viko61

ברירת מחדל טוב אני לא יתווכח איתך

אם מישהו רוצה לשאול שאלה על איכות המים בישראל או הרכב המים בכלל.
אני אשתדל לענות לכל אחד .
תודה.
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 20:29   #73
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

שלום חכולכם!
נושא הרכב המים חשוב מאוד, לנו כמגדלי דגים ובכלל לשימוש האדם.
איכות המים אינה מיועדת לדגים, למרות שהם יקרים לנו מאוד, אין הם במרכז ה"מטרה" :P .
כך זה מתרחש בכל העולם ומוצרים ל"הכשרת המים" לדגים, לא פותחו למדינת ישראל בלבד!
צריך להכיר את המנגנון המפקח ותהליך "בקרת איכות המים", VIKO61 מנסה להביא מידע מתוך המערכת, שאינו "נגיש" לנו באופן גלוי ועל כך תודה .
הנחות היסוד שיש לחלק מאיתנו, נובעים מ"אמירות" בעבר וראוי לבדוק אם הם תקפות בהווה?
יש להניח שאין מעסיקים בתפקיד רגיש (מינון החיטוי וישומו), אנשים שאינם מנוסים, מיומנים ומצוידים באמצעי בטיחות למנוע "תקלות", אלו יתכן ויקרו אך באופן חריג ונדיר.
מבחינתנו חשוב לדעת איך אנו יכולים לדעת מה מוכנס, או מתי יש להשתמש ב"חומרי ניטרול"?
גם אם בקרת איכות המים מתנהלת כשורה, שינויים הדורשים ניטרול "חומרי חיטוי", צריכים להיות מפורסמים באופן נגיש לציבור, מאחר ואין זה כך, העדר תהליך ידוע הציבור (על שינויי הרכב המים), זמן קבוע מראש (כמו הודעות להפסקת חשמל יזומות) הופך את הנושא ל"הימור" על חיי היקרים לנו.
האם יש מקור מידע אמין והיכן ניתן להשיגו ? האם הוא מפרסם זאת מראש ומחויב לכך?
איציק רז ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 21:24   #74
viko61

ברירת מחדל האמת

האמת היא שחומר בנושא ממש או יותר נכון לומר צפציפית ל"מי מדינת ישראל" כמעט ואין העברת מישטר או יותר נכון הנחות עבודה כלור חופשי או כללי גם כן אין.
אבל נתתי אבטחתי שאני זה שיפרסם אם יהיו שינויים בהנחת עבודה שכן נכון לעכשיו עובדים בכל מדינת ישראל עם כלור חופשי ברמה של 0.50 מג"ל שע"פ סקר שערכתי לא יכול להזיק לשום דג .
לגבי כלוראמין (כלור כללי או קשור) יש איתו את מירב הבעיות לגבי גידול הדגים וזה מי שירצה אני יסביר בפירוט.
לגבי כאלה שרוצים להיתווכח ולחלוק על עובדותיי אז באמת אני לא מתכוון להיתווכח אם אף אחד, אני בסך הכל רוצה להעביר את המידע שיש לי, הניסיון שיש לי והנגישות לדברים הללו ולא יותר.

תודה לכם ושוב אני לא מכליל את כולם אלה מספר אנשים מעטים ואני מתנצל בפניכם.
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 23:51   #75
newb

הסמל האישי שלnewb

הייתי רוצה לדעת האם יש קופר במים שלי ברמה"ש ואם כן באיזה אחוז, ובנוסף האם ישנו כלורמין?
תודה.
newb לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 20/05/2006, 00:09   #76
viko61

ברירת מחדל אוקיי

אני יחזור בפעם אני לא יודע כמה אין כרגע כלוראמין במים לגבי קופר הכוונה היא לנחושת או שלא הבנתי נכון.
עדיין לא נקרא Saturday 20/05/2006, 21:03   #77
11efraim

הסמל האישי של11efraim

אמרת שרמה של 0.6PPM של כלורין יכולה להרוג דגים .
ושהחלפה של 20% מהמיים ללא אנטי כלור לא מסכנת את הדגים כי הריכוז במיים של כלורין יהיה 0.1PPM (מ"ג לליטר) .

שאלה שלי היא :

1. איזה ריכוז של כלורין יהרוג לנו את הבקטריות המחנקנות (החיוביות אלה שהופחות את האמוניה לניטרית ואחרי זה לניטראת) שבפילטר.

2. איזה ריכוז של כלורין יהרוג לנו את החידקים הטפילים והפיטריות (השליליות אלה שגורמים להתפרצות של מחלות)

3. בגדול השאלה שלי היא האם אנו יכולים מדים פעם לעשות החלפה של כמות מסויימת שתהרוג את הגורמים השליליים ולא תפגע בחיוביים????

תודה על המידע והסבלנות.

עדיין לא נקרא Saturday 20/05/2006, 22:02   #78
אפיק

הסמל האישי שלאפיק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אפיק
אם אין כלוראמין אז אפשר לקנות את המנטרל כלור שפעם היו משתמשים בו(זה שבלי כלוראמין) שעולה איזה 10 -20שקל פשוט??
לא ענית לי עוד על השאלה...
תודה

בכבוד רב,אפיק.
אפיק לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 21/05/2006, 13:55   #79
viko61

ברירת מחדל תשובה לאפרים ולאפיק

ברגע שאתה תכניס כמות של כלור שתהרוג את הטפילים או את החיידקים היא גם תהרוג לך את הדגים ז"א שרמה של בערך 0.8-1.0 מג"ל כלור יעשו בהחלט את העבודה והכוונה למה שאתה היתכוונת תהרוג את החיידקים ואת הבקטריות.

לתשובה של אפיק בהחלט כן נכון לעכשיו אם אתה תמלא את האקווריום גם ללא מנטרל כלור בצורה זהירה צורה של טיפטוף אתה גם לא תצטרך מנטרל כלור ואם בא לך להיות רגוע אז תקנה מנטרל כלור זול מפני שאין אמוניה במים.
עדיין לא נקרא Sunday 21/05/2006, 16:53   #80
11efraim

הסמל האישי של11efraim

ברירת מחדל Re: תשובה לאפרים ולאפיק

ציטוט:
ברגע שאתה תכניס כמות של כלור שתהרוג את הטפילים או את החיידקים היא גם תהרוג לך את הדגים ז"א שרמה של בערך 0.8-1.0 מג"ל כלור יעשו בהחלט את העבודה והכוונה למה שאתה היתכוונת תהרוג את החיידקים ואת הבקטריות.

לתשובה של אפיק בהחלט כן נכון לעכשיו אם אתה תמלא את האקווריום גם ללא מנטרל כלור בצורה זהירה צורה של טיפטוף אתה גם לא תצטרך מנטרל כלור ואם בא לך להיות רגוע אז תקנה מנטרל כלור זול מפני שאין אמוניה במים.
אז אתה אומר שחידקים וטפילים ופיטריות השלילייים יותר חזקים מהדגים ?

דגים 0.6 PPM הורג אות
ואת הגורמים השליליים הורג 0.8-1.0 PPM .

(הכוונה שלי הייתה שיש לנו באקווריום חידקים חיוביים שהופכים אמוניה לניטרית ואז לניטראת אנו לא רוצים שיפגעו כי אז האקווריום ימות מאמוניה או ניטרית)

עדיין לא נקרא Sunday 21/05/2006, 22:42   #81
viko61

ברירת מחדל כן

נכון טפילים וחיידקים הטובים ימותו בריכוז גבוהה יותר של כלור.
עדיין לא נקרא Monday 22/05/2006, 22:20   #82
chipopo

היי,

viko61 - ברכות על היוזמה ועל העץ. הנושא בהחלט מעניין וחשוב מאוד.

בעקבות העץ הזה, הבאתי איתי עכשיו מארה"ב מקלות בדיקה של כלור וכלורמין ( לאתר המוצר ב JungleLabs)

שתי שאלות לגבי זה:
1. האם אפשר להסתמך עליהם?
2. אני גר ברעננה ובדקתי את המים שיצאו אצלי מהמסננים. 0 כלור ו-0 כלורמין. חשבתי לעצמי שאלה אחלה מסננים, אבל בדקתי גם את המים מהברז, וגם שם יש 0 כלור ו-0 כלורמין. יתכן ??

תודה
chipopo לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 23/05/2006, 07:56   #83
viko61

ברירת מחדל תשובה

התשובה האם אפשר להיסתמך עליהם אני לא יודע על איזה עירכות מדידה, לגבי כלוראמין אין כרגע בבית אתה יכול להיות רגוע, לגבי כלור צריך להיות לך קריאה של 0.50 מג"ל לכן אני ממליץ שתעשה שוב את הבדיקה.
אני ישמח אם תוכל להראות לי על איזה ערכות אתה מדבר.
עדיין לא נקרא Tuesday 23/05/2006, 10:21   #84
chipopo

תלחץ על המילה JungleLabs בהודעה הקודמת.
עדיין לא נקרא Wednesday 24/05/2006, 16:10   #85
viko61

ברירת מחדל צר לי לומר לך

צר לי לומר לך זה נראה לי חובבני מידיי אני מציע על ערכות שבודקות צבע ע"י תא פוטומוטור והוא יודע את כמות הכלור לפי כמות הצבע.
עדיין לא נקרא Wednesday 24/05/2006, 16:23   #86
chipopo

אתה מכיר ערכות לבדיקת כלור / כלורמין למשתמש הביתי?
עדיין לא נקרא Thursday 25/05/2006, 00:15   #87
viko61

ברירת מחדל אני מכיר

כן אני מכיר ברמות של דיוק וטיב הרבה יותר גבוהות אבל זה גם כפונקציה של כסף תלוי כמה אתה רוצה להיות מדוייק וכמה אתה רוצה להשקיע.
עדיין לא נקרא Friday 26/05/2006, 10:33   #88
chipopo

נראה לי שסתם הכפשתי את הערכה:
בדקתי שוב, ובאמת יוצא מהברז בדיוק 0.5 כלור, ו-0 כלורמין. לצערי זה גם מה שיוצא אחרי הסננים שלי (הבדל קל מאוד בצבע, מה שמעיד על ניטרול קל מאוד של כלור).

בכל מקרה באקווריום (מטופל עם Prime), שתי הקריאות הן 0.

כפי שציינתי אני מרעננה, ויש לי באקווריום פוספט ברמה של 2. בדקתי ובמי הברז יוצא 1. הוספתי סופח פוספט (Phos-Zorb) לאחד הפילטרים, והרמה ירדה באקווריום ל 0.5 תוך מספר ימים. האם יש סננים למי הברז שסופחים פוספט? האם פוספט ברמה של 1 במי הברז זה תקין? מקריאת העץ הזה אני מבין שכנראה הרשות המקומית עושה את זה.
עדיין לא נקרא Friday 26/05/2006, 11:47   #89
יקיר

כמה עלתה לך הערכה והיכן ניתן להשיגה בארץ?
יקיר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/05/2006, 11:54   #90
chipopo

היי יקיר,

אני שוקל לפתוח על זה עץ נפרד.

מדובר בערכה שהבאתי איתי עכשיו מארה"ב המבוססת על מקלות בדיקה של כלור וכלורמין ( לאתר המוצר ב JungleLabs).

גיליתי לאחרונה שיש מוצרים של Jungle Labs בארץ (לדעתי לא היו עד עכשיו), ויתכן שמתבצע יבוא מסודר של גם המוצר הזה. לא נתקלתי בו או במוצר דומה עד היום בחנויות, ולכן הבאתי מארה"ב.

לא נראה לי שיש טעם להזמין את זה מאתר מחו"ל. שווה לבקש ממשהו שטס שלם להביא לך.

תודיע לי אם אתה לא מוצא.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא