AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 07/06/2019, 20:17   #1
Yael_gold

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Disease דג זהב צהוב עם ראש שקוע בקרקעית

היי, אני יחסית חדשה בתחום גידול הדגים וחדשה מאוד בפורום.
קניתי לפני כחצי שנה דג זהב בודד באקווריום קטנטן מידי. מאז השתדרגתי לצנצנת גדולה והוספתי עוד דג זהב אחד. אחרי כמה זמן הדג הראשון שקניתי כל הזמן היה על הצד וצף. אחרי יום הוא מת.
מרוב הצער הלכתי לחנות חיות וקניתי אקווריום מקצועי. האקווריום מכיל פילטר ביולוגי, נורה, אבן חמצן ומשאבת חמצן. צמח אמיתי, חלוקי נחל אמיתיים ולא אבנים צבעוניות וצמח אחד מפלסטיק. כל הקונכיות והאבנים באקווריום הורתחו במים רותחים למשך כחצי שעה כדי לוודא אי המצאות טפילים וחיידקים.
לפני שהכנסתי את 3 הדגים שקניתי באותה הזדמנות שקניתי את האקווריום, שמתי אנטי כלור במשך כ24 שעות ונתתי למים לעמוד ורק אז הכנסתי את הדגים. בחנות החיות המוכר המנוסה אמר לי להאכיל אותם כ2-3 גרגירים כל 3 ימים. הדגים קטנים יחסית ולא גדולים.
סליחה שאני לא מבינה בשמות, אבל יש לי דג זהב אחד צהוב, דג שהוא סוג של שדרוג (?) של דג זהה, שהלמעלה של גופו כתום- אדום והלמטה לבן. ודג זהב שהוא עם פסים לבנים וכתומים- אדומים ונקודות שחורות.
המוכר בחנות אמר לי שלא צריך להחליף מים. האקווריום אצלי פחות מחודש ולא החלפתי מים. המשאבת חמצן פועלת מ6 בבוקר עד 9 בערב והפילטר הביולוגי תמיד. את הנורה אני בקושי מדליקה ואם כן זה לדקות בודדות.
אתמול שמתי לב שהדג הצהוב שוחה ממש קצת על הצד, כמו שהיה לי עם הדג הראשון. האכלתי אותם אתמול והוא אכל והיה אנרגטי. היום שמתי לב שהוא ממש חסר תנועה כמו עם הדג הראשון, אבל הוא לא צף, אלא שקוע בקרקעית עם הראש מופנה כלפי מטה. הוא אפילו מכנס לתוך קונכייה גדולה ושכב ככה שם. אני מכינה בנתיים צנצנת-אקווריום עם אנטי כלור כדי להעביר אותו לצנצנת השנייה. מישהו יכול להגיד לי מה זה יכול להיות? הוא ימות בקרוב? מה עשיתי לא טוב שגרם לו להיות ככה?

נערך לאחרונה על ידי Yael_gold, Friday 07/06/2019 בשעה 20:20.
Yael_gold לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/06/2019, 10:32   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: דג זהב צהוב עם ראש שקוע בקרקעית

היי יעל,
לפני שאענה - מספר שאלות בשביל להרכיב את התמונה במלואה:

1. מהן המידות של האקווריום? אורך, רוחב וגובה
2. מה דגם הפילטר הקיים? מה יש בתוכו?
3. מה שם המזון?
4. מה טמפרטורת המים? האם נמדדו ערכים נוספים?

5. אם אפשר תמונות של האקווריום, הציוד והדגים - זה יקל מאד.
ניתן להעלות תמונות בעזרת לחצן האטב או דרך אפליקציית tapatalk.
ציטוט:
בחנות החיות המוכר המנוסה אמר לי להאכיל אותם כ2-3 גרגירים כל 3 ימים...
...המוכר בחנות אמר לי שלא צריך להחליף מים.
אני משתדל שלא לכתוב מתוך כעס ולכן רק אמליץ בחום לא להקשיב לשום עצה של המוכר הזה.
שתי ההערות הנ"ל שהוא נתן לך יביאו לתמותה של דגים.

- האכלה יש לבצע לפחות פעם אחת ביום, כאשר משך ההאכלה יהיה כ-20-30 שניות. לאחר קבלת תמונות וזיהוי הדגים - אוכל להכווין בצורה מדויקת יותר.
- החלפות מים - לאחר קבלת תשובות, אענה וארחיב על כך.

על פניו נשמע שלא בוצע סייקל (רצה של האקווריום עם אכלוס מדורג) כמו שצריך ויתכן ויש ערכים רעילים גבוהים באקווריום, מה שיכול להצביע גם על סטרס ויתכן גם פגיעה בשלפוחית הציפה.
אני מניח שהמוכר לא הסביר על כך.
שוב - לאחר קבלת מענה על השאלות, בדגש על מידות האקווריום וזיהוי הדגים - יהיה קל יותר לענות על המשך.

מה לעשות כרגע?
הייתי מתחיל ברענון מים של כשליש מנפח האקווריום.
לא לשכוח להשתמש באנטיכלור ולהזרים את המים החדשים בצורה איטית יחסית, שוב מתוך עיקרון לא ליצור סטרס נוסף לדגים.

ציטוט:
המשאבת חמצן פועלת מ6 בבוקר עד 9 בערב
יש סיבה שהיא לא פועלת תמידית?
בגדול אין חובה בשימוש במשאבת אוויר (לא חמצן) כאשר זרימת הפילטר מוכוונת לפני המים ויש חמצון תמידי.
אמנם אם כבר משתמשים במשאבת אוויר - אני לא רואה סיבה למה להפעיל לסירוגין.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא