AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 21/10/2019, 06:37   #1
Balbazur

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 50 ליטר GEBO
ברירת מחדל עזרה - טיפול באקווריום של דגי זהב

אז ככה, לפני קרוב לשנתיים, רכשתי אקווריום קטן (כ-20 ליטר), עם 4 דגי זהב. לא הייתי כ"כ אופטימי אבל הארבעה הללו מחזיקים עד היום (יותר נכון שלושה מהם ותכף ההסבר).

הייתי מאכיל אותם כמות קטנה פעמיים ביום. באקווריום היה פילטר קטן והייתי מחליף להם מים פעם בעשרה ימים.

לפני כשבועיים החלטתי לשדרג לארבעת הדגים את הבית וקניתי אקווריום 50 ליטר של Gebo R250C , ולאחר יומיים הוספתי 5 דגים נוספים (מעט שונים במראה אבל עדיין דגי זהב, טלסקופ וכו׳). לפי המוכרת בחנות, הוספתי אותם בהתחלה בשקית להשוואת טמפרטורה ולאחר מכן שיחררתי לחופשי.

לפני שאגיע לבעיה, ברור לי שנעשו כאן טעויות וייתכן שגם היה פה מזל שהארבעה הראשונים כולם החזיקו עד היום (כאמור 3 עדיין בחיים).

לפני כמה ימים, אחד הדגים החדשים התחיל להתכנס בפינת האקווריום, היה נראה חסר איזון, שוכב על הצד, עד שלבסוף הוא מת. הנחתי שהגיע חולה מהחנות ולא ייחסתי לזה הרבה חשיבות. אתמול שמתי לב להתנהגות די דומה אם כי פחות קיצונית של אחד מדגי הזהב הראשונים. גם הוא מת היום.

כרגע 7 הדגים הנותרים נראים בסדר אבל אני רוצה למנוע מצב שגם לאחרים זה קורה.

אני רואה פה בפורום שכתבו שדג זהב בודד צריך 40 ליטר, אבל כפי שציינתי, 4 דגי זהב חיו אצלי שנה ו-10 חודשים באקווריום של 20 ליטר.

מה נכון לעשות? האם יכול להיות שהדג מהחנות היה חולה והדביק את הדג הזהב שמת שני?
אני מקפיד להחליף מים, כ-20% מהכמות.

פרטים נוספים, באקווריום יש אבנים שחורות קטנות שמכסות את קרקעית האקווריום, ופילטר של Gebo338R.

תודה
Balbazur לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/10/2019, 08:43   #2
horen

הודו לך על 83 הודעות 96 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה 450 לט לואו טק, שרימפסיה 35 ליטר, פלודריום
וותק בתחום: מילדות
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה - טיפול באקווריום של דגי זהב

כמו שכבר ידטע לך, נפח האקווריום לא מתאים לאוכלוסייה שברשותך.
כמו כן, הגדלת באופן פתאומי ומשמעותי את כמות הדגים ולא בהדרגה כפי שצריך לעשות, יתכן ונוצרה הרעלת אמוניה או הצטברות של ניטריט/ ניטרט.
שקול ברצינות את החלפת האוכלוסיה לכזאת שמתאימה למיכל, וקרא את המאמר הזה:
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=75077
horen לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/10/2019, 11:26   #3
Balbazur

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 50 ליטר GEBO

היי,
קודם כל תודה על התגובה.

כנראה שלאור הנס שקרה עם ארבעת הדגים באקווריום הקטן, חשבתי שזה פשוט יותר. הנחתי שאם כמעט שנתיים חיו בכ20 ליטר בלי כל בעיה, אז אפשר להוסיף דגים וכמובן שלא ייחסתי חשיבות לעניין המים שמגיעים מהחנות שעשויים להיות רעילים וכו׳.

אגב כל התקופה, הייתי מחליף מים עם מי ברז ישירות ולא עושה את כל התהליך שמסופר במאמר.

השאלה היא מה נכון לעשות בשלב זה? להשתמש באנטי כלור?

אגב, מניסיונך, איך יכול להיות שהארבעה החזיקו כ"כ הרבה זמן בתנאים שלא מתאימים להם?
Balbazur לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/10/2019, 13:30   #4
horen

הודו לך על 83 הודעות 96 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה 450 לט לואו טק, שרימפסיה 35 ליטר, פלודריום
וותק בתחום: מילדות

המים לא הגיעו רעילים מהחנות, הרעלים הצטברו אצלך במשך זמן עקב פירוק חלבונים באוכלוסיית הדגים בהיעדר תשתית מיקרובויולגית בפילטר,
דגי זהב הם דגים עמידים מאוד ומסוגלים לנשום גם חמצן מהאויר כך שהם פחות רגישים לאיכות המים באקווריום ולכן החזירו אצלך מעמד, אך אין זאת אומרת שלא סבלו.

נערך לאחרונה על ידי מעיין, Monday 21/10/2019 בשעה 14:00.
horen לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא