AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2002, 23:15   #1
עצם העניין

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל פילטריזציה נטולת פחם פעיל

שלום חברים,

מי מבינכם מחזיק אקווריום מעל 200 ליטר עם פילטריזציה נטולת פחם פעיל?
על מה מתבססת מערכת הסינון שלכם?
עצם העניין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 27/12/2002, 16:20   #2
Wild Blue

אני כבר קרוב ל4 חודשים באקווריום (כ500 ליטר) הצמחיה והדיסקוסים שלי לא משתמש בפחם פעיל או בשום חומר כימי.
הפילטרציה שלי מבוססת על 3 פילטרים די גדולים שמלאים כל טוב השוק והשדה מבחינת מצעים אינרטיים יעודיים ולא יעודיים לגידול מושבות בקטריות יעילות למחזור החנקן.
והכל עובד כראוי וכל הדגים נראים מאושרים ובריאים.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 15:37   #3
אורן ש.

WB.

תפרט בבקשה.

איזה מצעים? איזה כמויות? כמה ליטר שעה? (והאם ההשלכה לאקווריום יותר קטן היא לינארית?)

וזה צריך להיות בפורום "ציוד", לא?

כל מה שאני כותב כאן הוא דעתי ודעתי בלבד.
אין לי כל הכשרה רשמית בתחום גידול דגי נוי.
אני בסך הכל משתף אותכם בנסיון הפרטי והסובייקטיבי שלי.
אורן ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 16:52   #4
Wild Blue

פירוט של ממש איזה פילטרים והכל בתורה לא מעודקנת יש באתר על האקווריום שלי
המצב נכון להיום הוא שבמקום בפרוג'קט עם הכבול שמופיע באתר יש טוף קרמי סנטטי שמשמש כמצע ביולוגי.
והפרוג'קט הקטן כרגע מנותק (בקרוב יחובר חזרה גם כן עם הטוף הקרמי)

נוסף לפילטרים אלו יש נורת UV של 11W ובקרוב יצורף פילטר מצא מרחף (מרלין של רד סי)

בקשר להלכה על אקווריום קטן יותר המומלץ לפילטר חיצוני הוא בין פי 3 לפי 4 ליטר לשעה מתכולת האקווריום אני עובד על בערך פי 7.
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 17:45   #5
אורן ש.

WB

אני לא שואל על שטף דרך הפילטר אלא על נפחים של מדיה.

כל מה שאני כותב כאן הוא דעתי ודעתי בלבד.
אין לי כל הכשרה רשמית בתחום גידול דגי נוי.
אני בסך הכל משתף אותכם בנסיון הפרטי והסובייקטיבי שלי.
אורן ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 20:10   #6
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

כבר יותר משנה שאין לי פחם פעיל, ישנו דיון שלם ברמה הכימית אם החומר הזה טוב לאק' או לא,
אם תרצו נוכל להכנס בעובי הקורה
לאורן: לי יש אק' 240 ליטר עם פילטר 7 ליטר המלא בטוף המשמש מדיה ביולוגית, ועוד פילטר 7 ליטר אשר 2 ליטר ממנו מלא במדיה ביולוגית (אבנים דמויי טו אשר אינטרטים לגמרי-מדיה של חברת SERA אשר לצערי יקרה מאוד).
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 21:28   #7
Wild Blue

בדף על האקווריום שלי צירפתי קישורים אל דף המוצר באתר היצרן שם מוצג רוב המידע הרלוונטי על המוצר.

מבחינת נפח מדיה כולל יש לי כ26 ליטר (בלי במרלין) כרגע ואני מתכנן להוסיף עוד פילטר חיצוני.
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 21:36   #8
wiz

יאללה לתוך הקורה

אני הוצאתי היום את הפחם שהיה לי, לאחר שנראה לי שהוא הסב יותר נזקים מאשר תועלת....
יש לי גזע עץ, והוספתי שקית פחם כדי לטפל בצבע (לאחר 5 הרתחות...), ובאמת בימים הראשונים המים היו צלולים והכל היה טוב. לאט לאט המים הצהיבו (למען האמת אני אוהב את הגוון הצהבהב הקל), והיום הם נראים כמו תה. חום.

לדעתי הפחם החל לפלוט את החומרים בחזרה למים לאחר שבוע-שבוע וחצי של שימוש, ואני לא חושב שאני אשתמש עוד בפחם... אני מקווה שהצבע ידהה כתוצאה מהחלפות מים, או שאני אכניס פחם ליום-יומיים בפילטר פנימי מהיר זרימה, רק כדי להיפטר מהצבע. אני לא רואה יתרונות רבים בסינון כימי של המים, ולדעתי סינון מכני וביולוגי מספיקים כדי לשמור על איכות מים גבוהה.
wiz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 21:41   #9
Wild Blue

בקשר לגזע העץ והפחם לפי דעתי הפחם שלך לא היה כל כך בכמה גבוהה או שהוא כבר היה "עייף" לפני שעד הכנסת את גזע העץ זה קרה לי גם פעם ואז הכנסתי פחם של כמי פיור זה נעלם לחלוטין (השארתי את הפחם בפילטר פנימי כחודש ואחרי שהוצאתי זה כבר לא חזר)

לעיתים חייבים להשתמש בפחם (למשל בסיום מתן תרופה לכל האקווריום) לכן אי אפשר להסתמך תמיד רק על סינון מכני וביולוגי
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 21:57   #10
wiz

ברור שאני לא מדבר על שימוש בפחם בתום מתן תרופה, אלא באופן כללי...
הפחם שקניתי אכן היה זול (לא כמי-פיור או משהו דומה), ולא נראה לי שאני אוציא עכשיו 60 שקל בשביל להסיר את הצבע... אני אתן לזמן לעשות את שלו (או שאולי למישהו יש רעיון טוב יותר ? )
wiz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 28/12/2002, 22:14   #11
Wild Blue

חוץ מפחם פעיל מהסוגים הטובים (כמי פיור, ביו-כם זורב) אין ממש דרך להוציא את הצבע מלבד החלפות מים תכופות אך מבוקרות (לא יותר מ20% בשבוע).
עדיין לא נקרא Sunday 29/12/2002, 11:31   #12
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

"קורה לראש"...
אחת הבעיות בשימוש בפחם הוא שהחומר הזה סופח כמעט כל תרכובת כימית, מזיקה או מועילה,
ולכן ממליצים להוציא אותה כאשר נותנים טיפול תרופתי, הבעיה הנוספת היא שלפחם יש יכולת ספיחה ברמה מסוימת (בהתאם לטיבו בדרך כלל), כאשר הוא נגמר... הוא לא רק שמפסיק לספוח אלה יכולה להיות תגובת שו"מ והוא ישחרר את הרעלנים לתמיסה (מי האק' ) חזרה...
ולא תמיד יודעים מתי בדיוק הפחם יגמר...
למרות שעל אריזות הפחם כתוב - מתאים ל6-8 חודשים או כיתוב דומה, לא יכולים יצרני הפחם לשערך מה בדיוק יש לך באק' ולכן הסטייה יכולה להיות גדולה מאוד,
בפחם "משומש" ניתן להשתמש שוב כאשר מורידים ממנו את כל החומרים שספח, למושג הזה קוראים "אילוציה" אנטי לא זוכר באיזה חומרים צריכים למהול אותו בכדי שיוציא את כל מה שספח אז אולי משהו יזכיר לכולם...
"גמילה בפחם" הוא דבר שצריכים לעשות אותו לאט, בזהירות, תוך כדי הקפדה על בדיקות מיים בתדירות גבוהה בכדי לראות שרמת רעלן מסויים לא עלתה פתאום,
במותגים המסחריים CHEMOPURE ודומיו חוץ מפחם ישנם חומרים סופחים אחרים כגון שרף, ולכן נחשבים ליעילים יותר..

ELMINISTER
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא