AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 28/01/2015, 22:09   #1
דוד שמחה

הסמל האישי שלדוד שמחה

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: JUWEL 180 ליטר,צמחייה הייטק
וותק בתחום: 4-5 שנים
Question תאורה להייטק

ערב טוב-
ברשותי אקווריום הייטק-(מינוס)
הקדמה(: והסבר(אחרי זה השאלות)
יש לי כמה צמחים להייטק אבל יש הרבה שלא באמת צריכים את התנאים של ההייטק ולכן הם משגשגים..
יש דישונים,ערכים טובים,CO2 ,מצע מדושן..
רק התאורה ביחס של חצי וואט לליטר.
האקווריום הוא גאוול 180 ליטר,ויש 90 W תאורה ..האקווריום רץ כ8 חודשים..
---
מכיוון שהאקווריום יועבר מקום בימים הקרובים(לחלק החדש של הסלון ) אז חשבתי איך להוסיף תאורה,הפיתרון להביא עוד גוף כמו שיש לי עכשיו (שהגוף יושב על האקווריום) לא בא בחשבון,כי זה לא נוח לטפל באקווריום,מכיוון שבכל פעם צריך להרים את אחד הגופים ולהניח אותו על הגוף השני -בקיצור לא מתאים.
הפתרון שכנראה הוחלט-
לקנות גוף תאורה מחנות שיכולה להביא במידות שאני מבקש-לדוגמא אורך ורוחב האקווריום,
הגוף מחובר ל"חוטי ברזל" ומחובר לתקרה-וככה הוא לא נופל למים,יהיה רווח יותר גדול בין התאורה למים וככה האידוי יהיה קטן יותר.
איך הנורות דולקות-יש תקע שיוצא מאחורי הגוף והוא מתחבר לשעון שבת-כך שהתאורה לא מחוברת לנקודת אור שבתקרה(למרות היותה מחוברת לתקרה כביכול) וכך היא תוכל לפעול ביחד עם הברז חשמלי.
שאלותיי הן
1.באיזה מידות להזמין את הגוף? מידות האקווריום הן 90*45 ס"מ.
2.מה הגובה הרצוי שהגוף יהיה מעל האקווריום כדי לעשות שגם האור לא יברח כ"כ וגם שיהיה את הרווח שיהיה אפשר לטפל באקווריום.
3.האם זה יהיה נוח לשתול ועוד טיפולים כאלה ואחרים?
4.מהם החסרונות?
5.אפשרי לקנות נורות T5 כמו שיש לגאוול?
אני צריך נורות שיתאימו לגוף הזה,אם כי אפשר לא רק של גאוול,אלא פשוט שיהיו במידות הרצויות(80ס"מ עד 90) ,שיהיה להם 6500,ו45 וואט נניח ,כך שבסוף יהיה וואט לליטר,אני לא חושב שצריך יותר מזה.
6.איזה נורות להביא? 3 לבן קר ואחת ורודה?

כל הערה או שאלה מאוד תעזור,מכיוון שככל שיותר מוקדם אני יהיה סגור על הכל זה יעזור מאוד
תודה רבה!
דוד שמחה
דוד שמחה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 29/01/2015, 08:11   #2
דוד שמחה

הסמל האישי שלדוד שמחה

ברירת מחדל תגובה להודעה: תאורה להייטק

עדיין לא נקרא Thursday 29/01/2015, 10:54   #3
אלי קדר

הודו לך על 2 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דוד שמחה צפה בהודעה
ערב טוב-
ברשותי אקווריום הייטק-(מינוס)
הקדמה(: והסבר(אחרי זה השאלות)
יש לי כמה צמחים להייטק אבל יש הרבה שלא באמת צריכים את התנאים של ההייטק ולכן הם משגשגים..
יש דישונים,ערכים טובים,CO2 ,מצע מדושן..
רק התאורה ביחס של חצי וואט לליטר.
האקווריום הוא גאוול 180 ליטר,ויש 90 W תאורה ..האקווריום רץ כ8 חודשים..
---
מכיוון שהאקווריום יועבר מקום בימים הקרובים(לחלק החדש של הסלון ) אז חשבתי איך להוסיף תאורה,הפיתרון להביא עוד גוף כמו שיש לי עכשיו (שהגוף יושב על האקווריום) לא בא בחשבון,כי זה לא נוח לטפל באקווריום,מכיוון שבכל פעם צריך להרים את אחד הגופים ולהניח אותו על הגוף השני -בקיצור לא מתאים.
הפתרון שכנראה הוחלט-
לקנות גוף תאורה מחנות שיכולה להביא במידות שאני מבקש-לדוגמא אורך ורוחב האקווריום,
הגוף מחובר ל"חוטי ברזל" ומחובר לתקרה-וככה הוא לא נופל למים,יהיה רווח יותר גדול בין התאורה למים וככה האידוי יהיה קטן יותר.
איך הנורות דולקות-יש תקע שיוצא מאחורי הגוף והוא מתחבר לשעון שבת-כך שהתאורה לא מחוברת לנקודת אור שבתקרה(למרות היותה מחוברת לתקרה כביכול) וכך היא תוכל לפעול ביחד עם הברז חשמלי.
שאלותיי הן
1.באיזה מידות להזמין את הגוף? מידות האקווריום הן 90*45 ס"מ.

מידות אורך גוף התאורה נגזרות מאורך הנורות תוכל לראות את אורך הנורות. אני מניח שלך יתאימו נורות של 39 וואט. הן באורך 863 mm
הרוחב נגזר ממספר הנורות או מרוחב האקווריום או ממידות סטנדרטיות של גוף תאורה קנוי.

2.מה הגובה הרצוי שהגוף יהיה מעל האקווריום כדי לעשות שגם האור לא יברח כ"כ וגם שיהיה את הרווח שיהיה אפשר לטפל באקווריום.
אם יש לך מתקן שמאפשר הרמה והורדה של גוף התאורה אז אני מניח ש 10 ס"מ יהיה טוב.

3.האם זה יהיה נוח לשתול ועוד טיפולים כאלה ואחרים?
כן אצלי זה סביר לגמרי.
4.מהם החסרונות?
5.אפשרי לקנות נורות T5 כמו שיש לגאוול?
כן, יש בחנויות.
אני צריך נורות שיתאימו לגוף הזה,אם כי אפשר לא רק של גאוול,אלא פשוט שיהיו במידות הרצויות(80ס"מ עד 90) ,שיהיה להם 6500,ו45 וואט נניח ,כך שבסוף יהיה וואט לליטר,אני לא חושב שצריך יותר מזה.

39 וואט זה סטנדרטי, 45 לא מכיר. ל180 ליטר אתה יכול להשתמש ב 4 או 6 נורות, לא חייבים להדליק את כולן בבת אחת ניתן לפצל.

6.איזה נורות להביא? 3 לבן קר ואחת ורודה?
יש יעודיות לצמחיה הן יקרות בהרבה מהרגילות, כדאי להתחיל עם הרגילות ואם אתה לא מרוצה להחליף.

כל הערה או שאלה מאוד תעזור,מכיוון שככל שיותר מוקדם אני יהיה סגור על הכל זה יעזור מאוד
תודה רבה!
דוד שמחה
יש מתקנים לאיזון המשקל של גוף התאורה, בעזרתם ניתן להרים ולהוריד את הגוף בקלות
למשל כאן.

יש גם מתקנים אלגנטים יותר כמו זה.

נערך לאחרונה על ידי אלי קדר, Thursday 29/01/2015 בשעה 11:00.
אלי קדר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 29/01/2015, 13:40   #4
דוד שמחה

הסמל האישי שלדוד שמחה

תודה רבה אלי יופי של הסבר!!!
אני מניח שיהיו לי עוד שאלות בקשר לזה בקרוב אז לא לנעול עדיין...
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא