AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 28/07/2004, 04:03   #61
צבידגן
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

כתבתי את זה לפני יותר משעה אך לא היה ניתן להציג את דף האינטרנט, שמרתי את הדברים וכעת אני שולח אותם. (השעה 4:05)
לאלי: תמשיך לעקוב - אני אמשיך לתעד.

לאיציק: ההנחה שלך בדבר השינה אינה מדויקת, השעה היא 3 לפנות בוקר, עוד מעט תזרח השמש, כעת גמרתי לנתק את החיזוקים ולנקות אותם, לאחר עבודה של יותר מ-3 שעות אני לא משוכנע שהייתי צריך לעשות את זה. זו הייתה עבודת פרך, עבדתי בעזרת סכיני גילוח מהסוג הישן (מהם קיבלתי מספר חתכים באצבעות) ועם סכינים יפניים (היפנים האלה עושים לפעמים דברים טובים), הזיעה נוטפת מכל גופי ומייד אני נכנס למקלחת ולישון.
אצלי התאורה תהיה תלויה מהתקרה, כך שהיא לא תפריע לי.
ביי
צבידגן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 28/07/2004, 05:45   #62
סנו וויט

אם כך אתה הולך על מטל ואקווריום פתוח.
אחת הסיבות שאני נהנה להתכתב איתך בעץ הזה היא משום שאני מקבל תחושה שאני מעל ומתחת לאקווריום, אני חי את החודשים שבניתי את האקווריום הגדול, השעות המטורפות מתחת לאקווריום. אשתי אף פעם לא הבינה איך במשך חודשים בנאדם יושן שעתיים ביממה. פעם אחת ישנתי יותר, בבוקר מצאו אותי ישן בין שני הסאמפים ומתחת ל- UV.
לילה טוב (בוקר טוב)
לא נראה לי שאני טועה הפעם.
סנו וויט לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 28/07/2004, 09:36   #63
צבידגן
משתמש חסום

בקשר לתאורה עדיין נמצא בהתלבטות.
עדיין לא נקרא Thursday 29/07/2004, 21:59   #64
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

שלום צבי!
לגבי תאורה אין צורך בכל הנורות שציינת, מספיק לדעתי 2 נורות מטאל הליד בהספק 400וואט
ואתה מסודר, מקם אותם מעל הפתחים (ללא החיזוקים הרוחביים).
עניין התאורה עם 2 גופי תאורה כנ"ל יעלה כ-900ש"ח כל הנורות האחרות יעלו להערכתי הרבה יותר ויכסו את ה"מראה הפתוח".
רק לידיעתך אצלי כמות נורות כזו מספיקה והנפח 3000 ליטר, קיימת צמחיה כ- 90% מהקרקע,
בגלל גובה המיים 70ס"מ נטו אני שוקל להוסיף נורה נוספת של 400וואט ולבדוק שינוי.
נכון לשנה מאז עברתי מנורות כספית למטאל הליד אין אצות והצימחיה שחולקה בכנס, חלק ניכר ממנה הגיע מעודפי גיזום שביצעתי.
מכל בחינה שתבחן ה'מטאל הליד' יעילות יותר וזולות יותר לנפחים גדולים!
צבע האור לנורות : 5200קלוין
איציק רז ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 30/07/2004, 01:55   #65
RadarJedi

אני מוכרח להגיד. מרשים מאוד !

מה שלא ברור לי ,זה איך מזיזים בהמות כאלה ממקומן. אצלי האק' קטן בהרבה (פחות מ-700 ליטר) ומזכוכית דקה יותר (10 מ"מ) , ובכל זאת 3 אנשים הוציאו את נשמתם.

לגבי הסרת הסיליקון (או כל לכלוך אחר מהזכוכית) : גש לכל חנות DIY וקנה מכשיר שנקרא SCRAPER , שהוא למעשה להב זהה לסכין יפנית , הנתון בתוך ידית. בצורה זו תוכל לגרד מה שתרצה , גם בזווית שטוחה מספיק כדי לא לשרוט את הזכוכית ,וגם יגן על אצבעותיך (כדי שתוכל להמשיך לשיר "10 אצבעות לי יש ,כל דבר יודעות הן..." ).

לעניין המילוי - אני חושב שכדאי גם כאן לנהוג בשיטת השלבים . מלא לא יותר משליש מהאק' , תן לו לעבוד 24 שעות ,ואז תמשיך עם עוד שליש ,עוד 24 שעות ,ואז רק לקיבולת מלאה.

כמובן (אני מניח שתעשה זאת אבל TO BE ON THE SAFE SIDE) שקודם שווה למלא רק במים , לראות שהעסק עובד טוב במשך כמה ימים ,ורק אז לרוקן ,להתחיל עם מצע וכו' , ולהניע את האק'.

לגבי החיבורים - עברת בעין על כל התפר כדי לראות שאין בועות אוויר וכו'? מספיקה טיפה אחת והאק' נוזל (יעיד על כך אק' ה-JUWEL של גיסי שנזל כבר במילוי הראשון , וזה עוד אק' שמודבק במכונה).

אני מניח שכבר עשית מראש את כל חישובי החוזק הדרושים לגבי עובי זכוכית , סרגלי חיזוק וכו' , ובעין בלתי מזויינת זה נראה יפה מאוד.
האם אתה הולך להבנות את האק' בתוך קיר או נישת גבס? אם כן ניתן להגיע לתוצאות יפות כך שלא יראו את האביזרים ו/או דפנות האק' השונות.

בכל מקרה ,שיהיה המון בהצלחה. אני לא העזתי לקחת על עצמי את זה ונתתי למאראט לבנות לי את האק' (לא יקר מדי ,והאק' עומד פיקס כבר כמעט שנה , טפו טפו , מלח מים,שום בצל) , אבל באמת כל הכבוד.
RadarJedi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 30/07/2004, 06:05   #66
צבידגן
משתמש חסום

לאיציק רז,
תודה על עצותיך העניניות, אשקול זאת בחיוב.
הבעייה שכבר קניתי (במבצע) 4 אהילים קטנים מנירוסטה שבהם התכוונתי לשים נורות כספית או - PL בהספק של 50W.

ל-RadarJedi
לגבי "הזזה" אני לא מזיז אותו יותר מחצי מטר קדימה ולאחור וגם זאת בגרירה.
אמלא את האק' לפי עצתך.
לא חישבתי יותר מידי חישובים, עובי הזכוכית - בהתייעצות עם המפעל (שם נאמר לי שאפילו 10 מ"מ מספיקים) ובניתי עם כל החיזוקים שהמליצו לי - מקווה לטוב.
החיבורים נראים לי, על פניהם, בסדר.
לגבי בנייה אצל מאראט, קיבלתי ממנו הצעת מחיר על זכוכית 15 מ"מ - 8500 ש"ח לפני הקידוחים וההובלה לנצרת-עילית, והוא הציע לי אפילו 19 מ"מ. כשסיפרתי על כך במפעל שבו קניתי התפלאו מאוד על דבריו והסבירו זאת באי רצון לקחת אחריות ואילו עלויות הזכוכית הן על הלקוח - אז מה איכפת לו? (לי זה עלה, כולל קידוחים והובלה - 2500 ש"ח)
ותודה על התיחסותך
עדיין לא נקרא Friday 30/07/2004, 08:13   #67
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

האם האהילים לנורות הכספית, מיועדים לנורות כספית? והאמנם עשויים הם מנירוסטה?
אני שואל מאחר ואת פרויקט התאורה אצלי התחלתי עם נורות כספית ואהילים שנראו לי כמו נירוסטה והתברר שהם רק מצופים, החלפתי את בתי הנורה לקרמיקה (במקום הבקליט המקורי) וגם את כבל החשמל הפלסטי לחוטים עם בידוד זכוכית בשרוול מתכווץ חום, את המשנקים מיקמתי בקופסא חיצונית ולאחר חצי שנה נוחכתי בחלודה על האהילים (היו גם הם במבצע), אך חמור מכל החוטים המתחברים לבית הנורה נשארו רק עם גידי הנחושת הבידוד (סיבי זכוכית ל-400 מעלות) פשוט 'נעלם' , כך גם הציפוי המבריק כרפלקטור ובהתאמה כמות האור המופנית לאקוריום.
בדוק האם האהילים שלך מתאימים ומיועדים לפיזור חום הנורות? במידה וכן אז בהצלחה, לגבי ההספק (של כל נורה)אני מביו שהם 125וואט? אין טעם בפחות, נורות כספית הם הגבול התחתון לתאורה ואם אפשר להחליפם במטאל, לך על זה.
להזכירך מכל וואט של מטאל הליד תפיק פי 2.5 יותר אור מכספית!
בהצלחה בהחלטה, איציק
עדיין לא נקרא Friday 30/07/2004, 08:47   #68
צבידגן
משתמש חסום

איציק,

האהילים שקניתי עלו 210 ש"ח (עבור 4 אהילים) כאשר מחירם המקורי הוא 75 ש"ח ליחידה (ראיתי מחיר דומה גם באיקאה- 79 ש"ח).
אני מניח שאלמד מניסיונך ואיישם את המלצותיך (אבל מה אעשה באהילים שכבר קניתי?).
באיזה גובה מעל האק' יש למקם את ה"מטאל לייד", שהרי הבית שלו הוא פעמון ולכן צריך להרים אותו כדי שהאור יתפזר גם לצדדים.
אם מרימים את הנורה אז האם האור יחדור ל-70-60 ס"מ מים?
כמו כן, מה דעתך על נורות הלוגן (מה שנקראים: "פרוז'קטורים) של 500W או 1000W, בהקשר להתאמתם לצמחיית האקווריום?
תודה
עדיין לא נקרא Friday 30/07/2004, 14:01   #69
RadarJedi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צבידגן
לאיציק רז,
תודה על עצותיך העניניות, אשקול זאת בחיוב.
הבעייה שכבר קניתי (במבצע) 4 אהילים קטנים מנירוסטה שבהם התכוונתי לשים נורות כספית או - PL בהספק של 50W.

ל-RadarJedi
לגבי "הזזה" אני לא מזיז אותו יותר מחצי מטר קדימה ולאחור וגם זאת בגרירה.
אמלא את האק' לפי עצתך.
לא חישבתי יותר מידי חישובים, עובי הזכוכית - בהתייעצות עם המפעל (שם נאמר לי שאפילו 10 מ"מ מספיקים) ובניתי עם כל החיזוקים שהמליצו לי - מקווה לטוב.
החיבורים נראים לי, על פניהם, בסדר.
לגבי בנייה אצל מאראט, קיבלתי ממנו הצעת מחיר על זכוכית 15 מ"מ - 8500 ש"ח לפני הקידוחים וההובלה לנצרת-עילית, והוא הציע לי אפילו 19 מ"מ. כשסיפרתי על כך במפעל שבו קניתי התפלאו מאוד על דבריו והסבירו זאת באי רצון לקחת אחריות ואילו עלויות הזכוכית הן על הלקוח - אז מה איכפת לו? (לי זה עלה, כולל קידוחים והובלה - 2500 ש"ח)
ותודה על התיחסותך
8.5 K ? לאק' ? HOLY CHRIST !!! . אכן מחיר מוגזם ולא פרופורציונאלי.
חשבתי שמדובר על משהו כמו 3.5K-4 ,לא יותר ,כולל קידוחים והובלה.

ההסבר לדעתי הוא שלא היה לו חשק להתעסק עם האדמיניסטרציה של לבנות ולהוביל צפונה ,אחרת אני לא מוצא שום סיבה.

אני מאמין ש-10 מ"מ לא היו מספיקים לך , אצלי על 1.80 קלמי התעקש על 12 מ"מ , לא פחות , ומאראט , שעה את העבודה - הוסיף חיזוקים על ימין ועל שמאל עם זכוכית 10 מ"מ , ופחות מ-700 ק"ג מים.

בכל מקרה , שוב , בהצלחה.
RadarJedi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 31/07/2004, 22:36   #70
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

צבי שלום!
לפרויקט כמו שלך, קשה לי להאמין ש-210ש"ח ששילמת יהוו שיקול לבחירת נורות כספית, מה גם שבאיקאה בלי לדבר יחזירו לך את כספך עם החזרת האהילים.
אל תשכח עלויות נוספות לרכישת משנקים וקבלים עבור נורות הכספית (35ש"ח למשנק ובערך אותו סכום לנורה 125וואט רגילה, נורת "דנרלי תעלה כ-120ש"ח), בגלל בחירה בכספית תצטרך לא פחות מ-6 נורות.
איך שלא תחשב (כלכלית) זה לא יעיל ולא משתלם יחסית לבחידה במטאל הליד.
אימוץ נורות מטאל הליד אופטימלי לגובה 20 עד 30ס"מ מפני המיים (מוגנות עם זכוכית הגנה כנגד התזה).
עדיין לא נקרא Sunday 01/08/2004, 08:16   #71
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

שלום צבי!
לשאלתך על נורות הלוגן (קווארץ), הנורות מפיקות שליש אור (20לומן לוואט) לעומת מנורת פלורסנט (ביחס להספק זהה), ישנה דעה מוטעית בקשר לחימום של נורות פלורסנט, בגלל ההספקים הנמוכים של הנורות (18 עד 54 וואט בדר"כ) ושטח הפנים הגדול שלהם (מעטפת גליל הזכוכית) אין תחושה של חום כפי שאנו מרגישים בנורות אחרות. אנשים כמובן מחליפים אותם בזמן שהם דולקות ללא צורך לחכות שיתקררו.
העובדה הפיזיקלית לגבי פלורסנט הפוכה מ"הידוע" לגבי נורת ליבון פשוטה, איבודי החום בנורת פלורסנט הם 78% מהספק הנורה, כלומר על כל 100וואט הספק מותקן, 78 וואט מוצאים על חימום החלל מעל המיכל.
נורת ליבון לעומת זאת מאבדת רק 10% מהספקה לחימום, במילים אחרות על כל 100וואט רק 10 וואט מופנים לחימום, החום העצום שאנו חשים מנורת הליבון נובע משטח הפנים הקטן יחסית לפני הפלורסנט, אגב רב האור המופק בנורת ליבון מעל 70% אינו נראה כלל והוא בעצם בתחום ה'אינפרה אדום'.
מכאן נראה שאם נשווה תאורת פלורסנט לליבון נצטרך בערך פי 5 הספק בנורות ליבון יחסית להספק הדרוש מנורות פלורסנט, זה לגבי תפוקת 'אור נראה ', אם נבדוק את החום שמתקבל מאיבודי הנורות נמצא שבנורות ליבון נפיק רק 50וואט חימום (10% מהספק 500וואט השקולים ל100וואט בנורות פלורסנט לדוגמא), שעה שנורת הפלורסנט "הקרות" יפיקו 78וואט חימום!
אם נוסיף את האיבודים במשנקים נקבל תוספת של 10% חימום כלומר: 88וואט לכל 100וואט פלורסנטים (76% יותר חימום מנורות הליבון!),
נורת מטאל הליד מפיקה כפליים מפלורסנט רגיל (T12 אוT8) ורבע יותר מ-T5, מבחינת חימום היא מאבדת רק 30% מההספק לחימום (כולל איבודי המשנק) אם נשווה באופן דומה לפלורסנטים נראה שהיא יעילה כפליים בתפוקתה וחסחונית פי שלוש באיבודיה!
עדיין לא נקרא Sunday 01/08/2004, 08:34   #72
dannyn

צבי , שמע לעצתו של איציק רז.
אם בכל זאת אתה מתעקש על נורות כספית אתה צריך צ'וק וקבל כמו שאיציק רז כתב כיוון שנורות כספית הרגילות של 160W לא מתאימות לצימחיה (או בעצם פחות מתאימות) בהשוואה למנורות 125W (הספקטרום). כמובן שניתן להתקין את הצ'וק והקבל בקופסת חיבורים חיצונית.
כמו כן אתה חייב להחליף את בית הנורה לבית נורה מקרמיקה (חרסינה ).
טיפים קטנים:
א. אם אתה מזדמן לאיקאה או נוסע לאזור המרכז, לא רחוק מאיקאה (שני רחובות משם),
יש חנות רצינית בשם "דור חדש" חומרי חשמל ותאורה (1994) בע"מ, הבונים 4 נתניה,09-8851465, מול תחנת השרות של סלקום.
אני קיבלתי מהם מחיר עבור צ'וק קבל ונורה- 75 ש"ח (ללא אהיל). המנורה היא של אוסרם ולדעתי דומה בנתוניה לזאת של דנרלי. (אפשר לבדוק אצל "ניסקו" יבואני אוסרם).
ב. נסה לבדוק אצלם את האופציה של המטאל. לדעתי תוכל למצוא פתרון במחיר מאוד סביר. יש להם פרוג'קטורים (די אסטטיים) שניתן לתלות. תבקש לעיין בקטלוגים. אם תמצא משהו שיתאים לך, ניתן להזמינו ללא התחייבות לרכישה.
dannyn לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 01/08/2004, 23:10   #73
צבידגן
משתמש חסום

איציק רז,
תודה על הקורס המזורז בחשמל. אני מבין שהולכים על מטאל-הליד. אך מספר שאלות לי אליך:

1. היום בקרתי בחנות (בנצרת-עילית) ובין יתר הדברים נאמר לי, ע"י המוכר, שלמנורת מטאל-הליד ישנה קרינה חזקה מאוד ויש להרחיקה מבני אדם לפחות 4 מטר, אחרת היא עלולה לגרום לכוויות (ואף לדברים גרועים יותר) מהו האמת בדבר הזה? האם קיימים סוגים שונים של נורות מטאל-הליד?
2. איזה אהיל לקנות (בחנות ראיתי אהיל שקוף מפלסטיק).
3. אני מבין שעלי לקנות מנורות של 400W, האם של 10,000K?
4. כאשר האקווריום מכוסה בזכוכית (למניעת התאיידות) האם זה לא מפריעה לאור והאם הנורה עלולה לחמם את הזכוכית המכסה עד כדי שבירתה?

ל-dannyn: תודה על המידע.
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 07:11   #74
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

שלום צבי!
לגבי הנורות וקרינת U.V הסכנה נמנעת ע"י משטח החזית הכלול בגוף התאורה(מגיע קומפלט), אין כוונה שתתקין את האהיל DIY (הזכוכית משוריינת בעובי 5 מילימטר, מסננת את קרינת
ה-UV).
נורה: בחר בנורה שצבע האור שלה 5200 קלווין (נורות 100000 ומעלה מיועדות למים מלוחים).
אין חשש לפיצוץ או נזקים שייגרמו לזכוכית, בכל מקרה תתקין אותה 30 ס"מ מעל המים. אם נחוץ אפשר גם פחות. זכוכית החזית מגינה על הנורה מהמים. כזכור, מומלץ לפזר את החום .
כדאי לרכוש אהילים ייעודיים לנורה 400 ואט. עלות: כ- 430 ש"ח ליחידה, הכוללת את כל האביזרים, רפלקטור ונורה.

בהצלחה.
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 13:51   #75
צבידגן
משתמש חסום

איציק, תודה
אני נמצא כעת בתהליכי רכישה.

מצרף 3 תמונות - איזה מהן לקנות?

עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 16:33   #76
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

צבי שלום!
גוף התאורה בתמונה 2 מכוער לטעמי, בתמונה 3 איני רואה זכוכית הגנה וזה חשוב לסינון קרינת U.V.
תמונה 1 סבירה במיוחד עקב הרפלקטור המלוטש וזכוכית ההגנה בחזית.
ישנם דגמים נוספים, למשל תוצרת ELITA עיצובם דקורטיבי יותר (לטעמי) בדוק בקטלוג הספק.
הנורות ע"פ התמונות מציינות את 'שטף האור' (400וואט=33000לומן), לנורת OSRAM 5200קלוין שטף אור 42000לומן ל400וואט (תוספת של 30% לא כדאי לפספס).
מסע קצר בין חנויות חשמל סיטונאיות, יאפשר לך בחירה מתאימה ע"פ טעמך, אני רכשתי מחנות בחיפה "ארד" ברחוב המגינם מול "בורקס העגלה"
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 16:35   #77
urilivne

הסמל האישי שלurilivne

סוג אקווריום: דגי פלסטיק

מספר 1 מיועד להתקנה גבוהה (25 מטר) ולכן לא יתאים.
מספר 2 מגיע עם רפלקטור מפזר אור ולכן לא מתאים.
לדעתי הטוב ביותר הוא מספר 1, מגיע אם רפלקטור חלק ומלוטש.

urilivne לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 16:57   #78
צבידגן
משתמש חסום

שלום איציק,
בתמונה מס'2 המשנק מופרד מהגוף וזה יתרון (חימום) ואם יש לו זכוכית האם הוא נראה לך?
האם ברחוב המגינים יש להם בחנות וניתן לראות ולחוש? (אצלינו אין בחנות - מזמינים דרך הקטלוג), האם ידוע ליך מס' הבית או טלפון של רחוב המגינים?
האם בבתים הללו ניתן להניס כל מנורה עם כל שטף אור ובלבד שתהיה 400W?

לאורי שלום,
אתה מציין שתמונה מס'1 לא מתאימה (אגב היא מיועדת עד 25 מטר)
ואח"כ אתה אומר שמס'1 היא הטובה ביותר.
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 21:15   #79
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

צבי שלום!
לגבי כתובת מדויקת אני חושב שתמצא בדפי זהב (אגב איני בטוח אם הם נקראים 'ארד' או 'ערד').
אחפש וכשאמצא אכתוב, יש להם במלאי במקום ותוכל גם לראותם. לגבי הוצאת המשנק, ניתן לעשות זאת לכל גוף שתבחר.
לגבי גוף מספר 2,אני חושש מהיותו עשוי מחומר פולימר שיתכן שיאבד משקיפותו עם הזמן.
הנתונים של החזרת הרפלקטור במספר 1 מעולים ועדיפים על האחרים.
גוף תאורה עם אביזרים לנורת מטאל הליד בהספק מוגדר (400וואט לדוגמא) יתאים לכל נורת מטאל הליד בהספק זהה מיצרן אחר או בגוון צבע שונה (3800, 5200, 6000 קלוין).
המנע מגוון צבע מעל 6000 (אינו מתאים לצימחיה)
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 22:10   #80
צבידגן
משתמש חסום

איציק, תודה על המידע החשוב איזהו גוון הצבע האופטימאלי?
מדוע מעל 6000K לא מתאים לצמחייה, ראה מה שכתב לי בית העסק Asea:
נורה 400W 10000K + גוף תאורה מתאים - 1650 ש"ח (לא כולל צ'וק) ניתן לרכוש צ'וק רגיל במחיר של 250 ש"ח או צו'ק אלקטרוני במחיר של 1000 ש"ח .

לגבי הכתובת של החנות, מצאת רק "ארד" - סופר חשמל וחומרים לבניין ברחוב קיבוץ גלויות 91. האם לזה התכוונת?
לא מצאתי ברחוב המגינים.

בתמונה מס' 1 (הפעמון) זה בא עם זכוכית (רואים את התופסנים).
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 22:51   #81
urilivne

הסמל האישי שלurilivne

סוג אקווריום: דגי פלסטיק

צבי,
מספר 3 מיועד להתקנה גבוהה (25 מטר) ולכן לא יתאים.
אני ממליץ על מספר 1

סליחה על הטעות בהקלדה.

urilivne לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 23:06   #82
צבידגן
משתמש חסום

אני לא מבין למה אתה פוסל את מס'3 (הפעמון), זה שהוא מתאים עד לגובה 25 מטר מצביע על עוצמת תאורה טובה.
ומהם הנימוקים בעד מס'1?
עדיין לא נקרא Monday 02/08/2004, 23:39   #83
צבידגן
משתמש חסום

אני מוסיף דוגמאות לגופי תאורה לבחירתכם.
אם משהו יצביע על גוף תאורה מסויים וירצה פרטים נוסים - אוכל למסור.
ותודה על שיתוף הפעולה.

עדיין לא נקרא Tuesday 03/08/2004, 06:55   #84
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

צבי שלום!
אין מניעה להשתמש במספר 3, אם זה מוצא חן בעינך. אין נתונים לגבי ההחזר (נראה לי שהגוף הפנימי רק מצופה או מבריק) אז קח בחשבון החזר של 85% בלבד!
נורות עם גוון צבע מעל 6000 קלוין מכילות בעיקר גלי אור כחולים ומעט אדומים,מעודד בעיקר אצות ומונע התפתחות לצמחים, במיים מלוחים משתמשים בהם גם ב20000קלוין מאחר והאלמוגים מכילים אצות שהסתגלו לאור הכחול.
אתה צודק המקום הוא בקיבוץ גלויות, שכחתי
עדיין לא נקרא Tuesday 03/08/2004, 10:43   #85
צבידגן
משתמש חסום

איציק רז, תודה
א. תן לי הסבר קצר איך להגיע לקיבוץ גלויות 91 והיכן ניתן להחנות את האוטו?
ב. מהו הערך האופטימאלי (בקלווין ובקולון) שהצמחים זקוקים לו?
עדיין לא נקרא Tuesday 03/08/2004, 16:01   #86
איציק רז ז"ל
יקיר אקווה

צבי,שאבין זה פורום דגים או דרכים?
אם אתה מגיע מהצ'ק פוסט סע לגשר פז, בחר בנתיב הימני ובפיצול הימני, עבור את תחנת הדלק ולאחר הדואר ישנו רמזור המאפשר סטיה שמאלה לאחר כ50 מטר רמזור נוסף, פנה ימינה ברמזור ואתה בקיבוץ גלויות, המשך עד שתגיע לכיכר קטנה עבור אותה (מצד שמאל תוכל לראות את 'בורקס העגלה') בהמשך יש מעין מגרש ריק לחניה (בצד ימין) עם המבנים הראשונים מימין תראה את בית המסחר'ארד'.
מאחר ואין נורת מטאל הליד יעודית לצמחים, הנורות עם צבע אור מתחת 6000 קלוין יתאימו, המלצתי לך בהתחלה על 5200 .
כדי לא להטעות אני רושם כאן את דגם הנורה בה אני משתמש (כבר כמעט שנה בהצלחה):
תוצרת PHILIPS,דגם 'MASTER HPI-T PLUS' הספק 400וואט, הברגת בית הנורה 'E40'
מציע שתבקש את מיקי (ממנו קניתי) יש להם במלאי, וגוף התאורה מכיל את כל האביזרים כולל רפלקטור ונורה, עלה לפני שנה 430ש"ח נורה בלבד (להחלפה) עולה 105ש"ח.
בהצלחה איציק
עדיין לא נקרא Wednesday 04/08/2004, 19:42   #87
צבידגן
משתמש חסום

היי איציק,
מחר אני הולך לקנות את המנורות.
האם כדאי לשלב שני צבעים נגיד: 5200K עם 5700K או 6000K, או שילוב אחר?

[b][fade]דחוףלאק'צמחייה!!![/[/fade]b]
מחר אני הולך לקנות שתי מנורות מטאלהייד 400W באלו צבעים לקנות?
קבלתי כל מיני עיצות: 5200K, 5700K, 6000K.
האם לקנות את שתיהן באותו צבע או לשלב שני צבעים?
עדיין לא נקרא Wednesday 04/08/2004, 22:28   #88
סנו וויט

אהלן צבי.
שתי הערות, 1.לקנות צבע אחד, להבדיל מפלורסנטים המיטל מאיר כמו ספוט שני צבעים יאירו לך את האקווריום בשני צבעים. 2. הבנתי שאת המטל אתה תולה מלמעלה, שים לב שלא יסנוור את כל החדר, בגובה ישיבה זו עלולה להיות בעיה רצינית.
עדיין לא נקרא Wednesday 04/08/2004, 22:34   #89
צבידגן
משתמש חסום

היי איציק (סנו-וויט),
לא הבנתי למה לא טוב שני צבעים על האקווריום - תסביר קצת יותר.
איך ניתן להתקין את המטאל אם לא בתלייה?
ועל איזה צבע אתה ממליץ (מבוטא בקלווין)?
תודה
עדיין לא נקרא Thursday 05/08/2004, 03:16   #90
סנו וויט

מעל האקווריום יש חמישה חיפויים בתוכם יושב המטאל. לא לימדת אותי לצייר על התמונה אז נסה לדמיין. כל נורה אחראית להאיר את הקטע שמתחתיה. אם אכבה את הנורה המרכזית באורך של 70 סמ' יהיה חשוך או הרבה פחות מואר. אם תחבר נורה כחולה ולבנה לסירוגין תקבל קטע מואר בכחול וקטע מואר בלבן. אם נחבר מעל האקווריום פלורסנט כחול ולבן נקבל גוון אחיד של שני הצבעים.

שאלת איך ניתן להתקין את המטל ללא תליה, התשובה מולך. לגבי הצבע אני לא זוכר מה לקחתי ואין לי מושג כמה קלווין. החשמלאי שחיבר את הגופים הביא לי את כל הנורות האפשריות חיבר אותם ובחרתי לפי מראה עיניים ולא לפי קלווין. ואתה צריך לשאוף להגיע למצב הזה. גם לנושא התליה תבדוק אם זה מתאים מבחינת הסינוור אם קיים. במידה וכן אתה תקלל את כל העולם.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול