AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 17/05/2006, 19:10   #1
אורח

ברירת מחדל מעוניין להתחיל עם מלוחים-ריף -

ותיק בצמחיה אך עדיין טרום מתחיל במלוחים.
רוצה להתחיל בקטן- אני יודע שיש חסרונות (קשה לשמור איזון וכו', אבל זו ההחלטה בשלב זה)
גודל האקווריום המיועד 150 ליטר, 60X50X50
רוצה סאמפ עם פורק חלבונים בפנים-
זה אפשרי? אם כן...
מה גודל הסאמפ המקסימלי שיכנס לארון בגודל 50X60 בגובה 100 או 110?
איזה פורק חלבונים מתאים ומומלץ?
איך יראה סאמפ כזה? אשמח לקבל תכנון?
מהו סוג תאורה האופטימלית? מטל, T5, שילוב של שניהם?
איזה משאבות וצנרת צריך?
מה עוד צריך? סלעים, חול חי, אלמוגים, דגים, שוכני קרקעית- שלבי ביצוע ועלויות עם אפשר?

מעבר לדיון בפורום מוכן לקבל ברצון ייעוץ גם בטלפון ומוכן גם להתרשם אישית מאקוווריומים אצל חברי הפורום ולקבל ייעוץ אישי בתכנון.

דני נצר
050-5658584
עדיין לא נקרא Wednesday 17/05/2006, 21:39   #2
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

היי דני
ברוכים הבאים להתמכרות הבאה שלך
בכל מקרה כמה דברים

1)אנחנו כאן שעזור עם נסיון רב.
2)בהיי טק צמחיה שיש את כל הציוד האקוריום נהיה יחסית לריף די יציב, ברעיון שאם יש לך בהיי טק מערכות יקרות ומתקדמות המערכת בשויי משקל בריף הדבר נכון חלקית בלבד.

לכן
קרא כמה שיותר חומר,
יש כאן במאגר המידע מאמרים מרמת המתחילים ועד ביולוגיה ימית מדעית.

בכל מקרה אם אני לא טועה "אתה חנות", צפה לפרטית עם טלפונים של ספקים שמוכרים רק סיטונאי שיוכלו לעזור לך לשדרג בכיף את החנות שלך.

בנוסף הכן את עצמך באמת ובתמים לנפילות שיהיו בדרך, יקרות וכואבות והן "שכר הלימוד" של כולנו.

שים לב בפורום סוחרים מי קשור לציוד מלוח ותתחיל משם.

מילה אחרונה, מיני ריף זה דבר מהמם, אבל מורכב למדי.

יחיאל
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 00:11   #3
אורח

ברירת מחדל מעוניין להתחיל עם מלוחים-ריף -

תודה יחיאל
קראתי לפני שנה וחזרתי וקראתי שוב. די ברור לי שזה כנראה מורכב יותר מאקווריום צמחיה ולכן מתאים כאתגר נוסף.
העניין בנושא בשלב זה הוא פרטי עבורי ולא מסחרי.
צריך את הייעוץ כדי לעשות הצלבה והחלטה לגבי הטוב ומתאים ביותר מתוך המידע שזורם מכיוונים שונים ולעיתים סותר.
מישהו אמר לי פעם שהמקום המתאים ביותר הוא פורום אקווה
בנוסף רוצה לתכנן סאמפ וובתוכו פורק וכן צנרת באופן האופטימלי. לא רוצה להיות חכם לאחר מעשה.

פונה שוב לכל הקוראים בעלי הניסיון להגיב ולעזור !!!!
דני נצר
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 00:59   #4
vili

הסמל האישי שלvili

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ותיק בצמחיה אך עדיין טרום מתחיל במלוחים.
רוצה להתחיל בקטן- אני יודע שיש חסרונות (קשה לשמור איזון וכו', אבל זו ההחלטה בשלב זה)
גודל האקווריום המיועד 150 ליטר, 60X50X50
רוצה סאמפ עם פורק חלבונים בפנים-
זה אפשרי? אם כן...
<כמובן שאפשרי, תוכל גם לתלות פורק על דופן הסאמפ>

מה גודל הסאמפ המקסימלי שיכנס לארון בגודל 50X60 בגובה 100 או 110?
<מבחינת שטח,עשה את הסאמפ הגדול ביותר שיכנס בארון, מבחינת גובה הסאמפ התחשב בנקודות הבאות:
1. עשה בהתאם לגובה הקדח (כמה מים ירדו מהאקווריום במקרה של הפסקת חשמל) .
2.דגם וסוג הפורק בוא אתה עומד להשתמש, פורקים דוגת TUNZE חייבים גובה מים קבוע וגבוה.
3.האם אתה הולך לעשות רפיוג'ים קטן בסאמפ שלך, במקרה כזה יהיה צורך בגובה (שיש לך).>

איזה פורק חלבונים מתאים ומומלץ?
<הייתי הולך על GROTECH -080, ברלין של RED SEA שאותו אפשר להשיג יד שנייה ובמחיר טוב....אם יש לך כסף להשקיע לך על DELTEC MC-500.>

איך יראה סאמפ כזה? אשמח לקבל תכנון?
<אל תתכנן כלום לפני שאתה יודע עם איזה פורק אתה מתחיל, פורקים שונים צריכים גובה מים שונה בכל מקרה תמיד תכנן שההזנה של הפורק , כלומר המים שנכנסים לפורק יגיעו ממקום הנפילה של המים לסאמפ!(לא אחרי כל סינון שהוא>

מהו סוג תאורה האופטימלית? מטל, T5, שילוב של שניהם?
<מאוד תלוי באיזה בע"ח אתה רוצה לגדל , לדעתי רביעיית T5 יספיקו לך במקרה של ריף, כשחצי מהכמות ואפילו T8 יספיקו לך במרינה.>

איזה משאבות וצנרת צריך?
<גם כאן אתה חייב להחילט איזה כוון אתה הולך, אם אתה הולך על ריף אתה צריך יותר זרימות, אם אתה הולך על אלמוגי SPS אתה צריך עוד יותר זרימות, במקרה כזה , ובגודל כזה של האקווריום אתה יכול לקחת משאבה אחת שתתן לך גם העלאת מים מהסאמפ וגם את כל הזרימות באקווריום בעזרת מאניפולד למעלה,(יש פה מאמר של אלי **** עם צנרת לדוגמא בדוק את זה) אם זה מרינה יספיקו לך שני ספרינקלרים ומשאבה חלשה יותר>

מה עוד צריך? סלעים, חול חי, אלמוגים, דגים, שוכני קרקעית- שלבי ביצוע ועלויות עם אפשר?
<סלעים טרופיים זה מצויין, דגים גם חשוב לגבי האלמוגים אתה צריך להחליט אם זה הכוון שלך ואז לא לשכוח שאתה צריך מקרר שזה המוצר היחיד הכי יקר באקווריום, לדעתי תהיה יותר ספציפי בכוון ואז ננסה להיות יותר מדוייקים.....בהצלחה>
~~~~~~~~~~~~~~~
<*>Pimping The Lady Boys<*>
~~~~~~~~~~~~~~~
vili לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 10:10   #5
אורח

ברירת מחדל פורק וסאמפ

תודה וילי
אני מבין שהשלב הראשון הוא לקנות פורק וסביבו לתכנן את הסאמפ ,הצנרת, הארון והאקווריום שיושב עליו.
פורק- יחיאל כתב לי בפרטי שאפשרי גם פורק ויפרו 2012-2014 עם משאבת אטמן מתאימה.
יתרון חשוב -מחיר. מה דעתך?
אני לא מכיר את הפורק. הוא נתלה או מונח בתוך הסאמפ? נראה לי שעדיף בתוך הסאמפ משיקולי מקום.
מה דעתכם?
נראה לכם שאם הארון יהיה גבוה יותר יהיה אפשר לדחוף לארון מקרר בקומה מעל הסאמפ?
האם יש צורך במערכת CO2 עם קלציום ריאקטור?
הבנתי שיש צורך בכך אם רוצים אלמוגים קשים.
אפשר בכלל להעמיס ריף בגודל הזה באלמוגים קשים?
זה שווה את ההשקעה?
לא נראה לי שיש טעם עכשיו להכנס לפרטי לשלבי ההקמה הראשוניים (מלח, חול, סלעים ואלמוגים) עד שלא אהיה סגור על התשתית.

דני נצר
עדיין לא נקרא Friday 19/05/2006, 11:41   #6
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אני מבין שהשלב הראשון הוא לקנות פורק וסביבו לתכנן את הסאמפ ,הצנרת, הארון והאקווריום שיושב עליו.
ציטוט:
פורק- יחיאל כתב לי בפרטי שאפשרי גם פורק ויפרו 2012-2014 עם משאבת אטמן מתאימה.
יתרון חשוב -מחיר. מה דעתך? כל הדגמים הללו נתלים.
אני לא מכיר את הפורק. הוא נתלה או מונח בתוך הסאמפ? נראה לי שעדיף בתוך הסאמפ משיקולי מקום.
מה דעתכם?
נראה לכם שאם הארון יהיה גבוה יותר יהיה אפשר לדחוף לארון מקרר בקומה מעל הסאמפ? אני לא אוהב לשים צילר בתוך ארון סגור בגלל חוסר אורור, אם חייבים מורידים לארון את הגב.
האם יש צורך במערכת CO2 עם קלציום ריאקטור? לא, זה גאדג'ט נחמד הוא חוסף עבודה אבל מאד יקר וקשה להשיג חלפים.
הבנתי שיש צורך בכך אם רוצים אלמוגים קשים. , אפשר לשים מבקבוק ולבדוק פעם בשבוע עם ערכת בדיקה לקלציום.
אפשר בכלל להעמיס ריף בגודל הזה באלמוגים קשים? כן.אפילו אקרופורות
זה שווה את ההשקעה? עניין אישי למדי.
לא נראה לי שיש טעם עכשיו להכנס לפרטי לשלבי ההקמה הראשוניים (מלח, חול, סלעים ואלמוגים) עד שלא אהיה סגור על התשתית.
עדיין לא נקרא Sunday 21/05/2006, 22:19   #7
אורח

ברירת מחדל תכנון סאמפ

מעוניין להתחיל בתכנון הסאמפ והצנרת באופן שיתפוס שטח מכסימלי משטח הפנים של הארון (60X50) והפורק יהיה בתוך הסאמפ (לא תלוי על הדפנות החיצוניים של הסאמפ).
איזה משאבה צריך?
איך צריך להיראות הסאמפ?
אפשר גם טלפונית 050-8658584
דני נצר
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול