AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 21:45   #1
shavit13

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל ניסויים בבעלי חיים- הפגנה עצומ

ניסויים בבעלי חיים במכון ויצמן

הפגנת ענק ב-01.02.08 נגד ניסויים בקופים ובחתולים במכון ויצמן

הפרטים על ההפגנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntr...ntryId=1175088

סרטון מצלמה נסתרת:
http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=2201389

אתר ההפגנה:
http://living-thing.jawwal.org

בבקשה ממכם עיזרו להפיץ את זה

- מנהלים בבקשה תנעצו
shavit13 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/01/2008, 21:49   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

--> עובר לפורום קהילה.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 02:16   #3
Lil Wayne

הלו מה איתכם !?@ אני חושב שאני בא
Lil Wayne לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 12:36   #4
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לא נותר לי אלא לאחל לכל מי שמתנגד לניסויים במכון וייצמן שלא יצתרך חס ושלום לטיפול במחלות שחוקרים שמה.

את שלי אמרתי.

לא סתם השב"כ עוקב אחרי פעילי החיות בדיוק כמו כל ארגון טרור אחר.

כן כן
לא טעיתם
אני לא אחד שחושב שמי שאוכל שניצל הוא רוצח,
שדם האדם שווה לדם החייה.
מה לעשות, מי שדורך על פרעוש לא שווה למי שרוצח ילדה קטנה.

האמת?
כל המאפיה של אורנה בנאי פשוט מגעילים אותי. צבועים ברמות (רובם המכריע יש ממש בודדים שלא בקטע לפרסום או בשביל הבחורות)
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 13:19   #5
danielel

יש להפריד את הנושא של ניסויים בבעלי חיים והנושא של התעללות בחיות במעבדות וביקורת על נחיצות הניסויים. ולא...בצורך בעבודת דוקטורט של מישהו זאת לא סיבה מספקת.

אני בהחלט (!!!) חושב שרבים הניסויים בבעלי חיים שהם לא רק נחוצים אלא הכרחיים. עם זאת אני חושב שיש לבדוק בצורה יותר הדוקה את המעבדות.

מלבד הנושא ההומני, באנטרס של כל מעבדה לטפל טוב בחיות, במיוחד בנסויים התנהגותיים אחרת הם יכולים לזרוק את המחקר לזבל. מעשית, הרבה אנשים שעובדים עם חיות הרבה שנים, מתקהים ומתיחסים לחיות כאל חפצים כמו שסרטון שהופץ מתוך מכון וויצמן ועורר את גל המחאה האחרון.
danielel לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 13:28   #6
מתן וענונו

הסמל האישי שלמתן וענונו

סוג אקווריום: מתוקים - 2000 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי danielel
יש להפריד את הנושא של ניסויים בבעלי חיים והנושא של התעללות בחיות במעבדות וביקורת על נחיצות הניסויים. ולא...בצורך בעבודת דוקטורט של מישהו זאת לא סיבה מספקת.

אני בהחלט (!!!) חושב שרבים הניסויים בבעלי חיים שהם לא רק נחוצים אלא הכרחיים. עם זאת אני חושב שיש לבדוק בצורה יותר הדוקה את המעבדות.

מלבד הנושא ההומני, באנטרס של כל מעבדה לטפל טוב בחיות, במיוחד בנסויים התנהגותיים אחרת הם יכולים לזרוק את המחקר לזבל. מעשית, הרבה אנשים שעובדים עם חיות הרבה שנים, מתקהים ומתיחסים לחיות כאל חפצים כמו שסרטון שהופץ מתוך מכון וויצמן ועורר את גל המחאה האחרון.
מ-ל-א-ו-ו-י-ם
מתן וענונו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 14:24   #7
stinki

הסמל האישי שלstinki

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי danielel

רק שלא נאבד את צלם האנושיות שלנו
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 18:43   #8
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

סליחה חברה'
ב10 שנים האחרונות אני עבדתי עם חיות מעבדה. (נכון בעיקר- דגים)
לא קיים מקום ציבורי בארץ שלא מחזיק את החיות בתנאים וטובים מאד לפי תקן NRC המחמיר או תקן AALAS

זה שלא נותנים לאורנה בנאי ללטף קוף עם אלקטרודה (החיות הללו נושכות, זה לא קרקס!) לא אומר שהקופים לא מקבלים פירות טריים יום יום כל השנה בתקציב יותר גדול ממה שנותנים אוכל לאנשים! כן אני ראיתי את כל הקופים בויצמן והייתי בכל המקומות הכי רגישים במסגרת עבודתי הקודמת, לא ראיתי חיות סובלות שלא קבלו קטמין בזמן טיפול ומשככי כאבים אנלגטיים וNSAID מהסוגים הכי הכי יקרים. הלואי ולחולי סרטן אנושיים היו זמינים תרופיות הללו.

אתם יודעים כמה מאמצים וכסף משקיעים במזון וENRICHMENT של חולדות שאם החיות הללו היו אצלכם בבית הייתם מזמינים הדברה ללא היסוס?

אני אוהב חיות יותר מכל אחד מכם, אני אוהב גם בני אדם יותר ממה שאני אוהב חייות.

מי שאומר שהחיות הללו לא עושים כל מאמץ למזער את השימוש בחיות ולמזער את הסבל לא יודע על מה הוא מדבר.

בנימה אחרת לגמרי גלגו צודק לגמרי, סבל החיה משפיע על הניסוי, ע"ע הבדיחה על העכביש שלא שומע ללא רגלים...

עכשיו שאני לא בהנהלה כבר אני יכול לכתוב מה שרציתי שנים והייתי מחוייב לממלכתיות...
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 18:47   #9
stinki

הסמל האישי שלstinki

הודו פעם אחת בהודעה אחת

האם אתה יכול בוודאות להתחייב , שלחיות הנ"ל לא נגרם סבל יותר ממה שצריך
ושבחיות האומללות האלה לא מתבצעים ניסויים שהם בגדר של MUST בלבד
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 18:49   #10
yaninyo

Cobalt, במכון ויצמן עורכים ניסויים בבעלי החיים לא למציאת תרופות אלא רק לבדיקות התנהגות ותגובות לגירויים שונים. המחקרים האלה מתבצעים במשך הרבה שנים ללא שום תרופה חדשה שיוצאת לשוק. ומה עם חברות הקוסמטיקה שעורכות ניסויים? גם שם זה בסדר להתעלל בחיות כדי לפתח בושם חדש או סבון נעים יותר?! מי נתן לך את הזכות להתעלל כך ביצורים חיים, אשר בדיוק כמוך נושמים את האויר פה. לא מספיק שאתה לוקח מהם את מקומות המחייה (כריתת יערות), עושה מהם פרווה, צד אותם להנאה, מארגן קרבות, מארגן מירוצים, שם אותם בקרקס, בכלובים בגני חיות, בשדות לצורך עיבוד האדמה, ככלי תחבורה...אתה גם רוצה לעשות עליהם ניסויים מיותרים?!
אני לא מתנגד לניסויים לצורך מציאת תרופות למחלות חשוכות מרפא וגם לא למאכל חיות, אני רק אומר שצריכה להיות בקרה הרבה יותר רצינית ממה שיש היום ולצערי הרב רוב הניסויים כיום מיותרים.
כמה תרופות אתה מכיר שיצאו לשוק כתוצאה מניסויים בבעלי חיים?
ראש כוח 900 ל/ש מאחורי המסלעה לסילוק רפש
ראש כוח 1200 ל/ש קדמי לסילוק רפש
טנגניקה + נספחים
http://picasaweb.google.com/yaniv.nin
yaninyo לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 18:51   #11
_FISHER_

מעניין שנושא השיחה כאן הוא על התעללות החיות אבל אף אחד לא שם לב להתעללות שעושה מי שפתח את השיחה.
שימו לב לחתימה שלו:
אקווריום 6 ליטר
-6 זברות אדומות-
-פילטר ביולוגי חדשני-
-צמחייה חיה-

אקווריום 50ליטר
-5 דגי זהב-
-אבנים וצעצועים =] -

זה נשמע לכם בסדר?!?!?!?
_FISHER_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 18:55   #12
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

_FISHER_,
התעללות היא גרימת סבל במודע ובכוונת תחילה.
אנא ממך, אם אין לך משהו חכם להוסיף לדיון הרלוונטי, השאר את הקטנוניות לעצים אחרים.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 18:56   #13
markkk

הסמל האישי שלmarkkk

ערכתי את ההודעה המקורית
כי אני פחד שאנשים יקחו אותה למקומות אחרים
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 19:04   #14
yaninyo

markkk, אני מנסה להעניק לדגים שלי את התנאים הטובים ביותר שאני יכול לתת. הרי בחנות הם נמצאים בצפיפות מטורפת...
גם את הכלב שלך בבית אתה לא שואל אם טוב לו להשאר בבית כל היום לבד כשכולם בעבודה. נשאר רק להשתדל לעשות להם טוב, כי אנחנו אחראיים לגורלם מרגע שהם כבר אצלנו.
וגם את הבת שלך אתה לא שואל איפה היא מעדיפה לחיות אלא פשוט מנסה לתת לה את התנאים הטובים ביותר שביכולתך לתת...
זה ממש לא אותו דבר.
טנגניקה + נספחים
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 19:17   #15
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אני גם נגד כריתת יערות, אהה רגע אני כן אוהב שולחן מעץ...משיקום מי שהמחשב שלו עכשיו לא על שולחן עץ.אני לא בעד השחתה בשביל שאיזה מליונר ירופד כיסוי, אני כן נגד אנטי עיוור לקדמה.

כל מי שאומר שהמחקר הויצמן לא מועיל , על סמך מה הוא/היא אומר/ת את זה?
אני הייתי וראיתי, וראיתי פרוטוקולים במו עיני,

אמת שלא בודקים שם תרופות (בויצמן) כי מה שבודקים לא יודעים עליו מספיק לרפא, אם לא נחקור איך נדע? איך נגיע לתרופה אם אין לנו מושג איזה חלק במח ב VISUAL CORTEX הוא של איזה עין?
בחלק מהקופים אגב כן יש צ'יפים של DBI שהם כן מעכבים את התופעות של פרקינסונס וטורט וזה בהחלט ניסויים פרה קליניים.

אני לא מאמין שיש שם התעללות, אני כן יודע שיש שם ניסויים שמכאיבים לחיות שלדעתי המקצועית לצורך מדעי אמיתי.

מי שאומר שלא, וזה אמירה לגיטימית בעיני,
על סמך מה הוא/היא אומרים את זה?

אני הייתי וראיתי, ביום ובלילה ולא פעם אחת שלכבודי ניקו את הרצפה...
אני לא ראיתי התעללות, ראיתי סבל וראיתי כאב וראיתי צבא של וטרינרים מטפלים במסירות גדולה בקופים מאשר בילדיהם! ראיתי כלובים נקיים, עם קש ברצפה, וגרעינים בקש שהקוף יהיה לו תעסוקה כמו בטבע ללקט גרעינים, ומוזיקה, ומה לא! ושוקלים לו את הגרעינים מכל סוג שלא יהיה שמן מדי...

אני לא יודע מה קורה בבתי חיות פרטיים של חברות BIOTECH, אך המכוני המחקר ובאוניברסיטאות מושקעים מליוני שקלים עבור חופן קופים שלדעתי יכולים לקדם אותנו כמו שלא דמינתם.

אני אישית ראיתי קוף שהפכו אותו לחולה פרקינסונס (וזה הסב לו סבל) ואז עשו עליו תהליך שגרם לו להמשיך לחיות עם הפרקינסונס שאלמלא זה הוא היה מת בודאות.
זה גרם לו סבל, וזה ימנע אם ירצה ה' סבל ממאות אלפי אנשים, מי מאיתנו לא מכיר קשיש שחולה פרקינסונס וזה די חסוך מרפא (בטווח ארוך)? וזה לא תרופה, זה ניתוח...

אני הייתי שם ולא מקבל טעונים על התעללות, גם לא בחוות הקופים במזור , החיות הללו מפונקות ומנוטרות ברמות.

צר לי, יקשה עליכם לשכנע אותי אחרת כי אני הייתי שם. נקודה.
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 19:23   #16
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
משרד הבריאות של מדינת ישראל וכן הFDA האמריקאי לא מאשר להוציא שום תרופה (לא תוסף מזון) ללא בדיקה מקיפה על בעלי חיים.

כולם

לא קיים בעולם תרופה שלא נוסה על בעלי חיים לפני שאושרה לבני אדם, זה ענף שלם ברפואה שנקראת ניסויים "פרה קליניים" והיא חשובה ומורכבת מאד.
למשל פניצילין רעיל מאד לינשופים, לו היו מנסים פניצילין על ינשופים ולא עכברים היינו ללא תרופה זו היום.

למשל חולדות מיצרות ויטמין C לבד, מי שרותה לחקור ויטמין C צריך חזירי ים (קאביה)

מבחינתי לחקר תורת המערכת החיסון אין על דגים
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 19:50   #17
amsh

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yaninyo
Cobalt, במכון ויצמן עורכים ניסויים בבעלי החיים לא למציאת תרופות אלא רק לבדיקות התנהגות ותגובות לגירויים שונים. המחקרים האלה מתבצעים במשך הרבה שנים ללא שום תרופה חדשה שיוצאת לשוק. ומה עם חברות הקוסמטיקה שעורכות ניסויים? גם שם זה בסדר להתעלל בחיות כדי לפתח בושם חדש או סבון נעים יותר?! מי נתן לך את הזכות להתעלל כך ביצורים חיים, אשר בדיוק כמוך נושמים את האויר פה. לא מספיק שאתה לוקח מהם את מקומות המחייה (כריתת יערות), עושה מהם פרווה, צד אותם להנאה, מארגן קרבות, מארגן מירוצים, שם אותם בקרקס, בכלובים בגני חיות, בשדות לצורך עיבוד האדמה, ככלי תחבורה...אתה גם רוצה לעשות עליהם ניסויים מיותרים?!
אני לא מתנגד לניסויים לצורך מציאת תרופות למחלות חשוכות מרפא וגם לא למאכל חיות, אני רק אומר שצריכה להיות בקרה הרבה יותר רצינית ממה שיש היום ולצערי הרב רוב הניסויים כיום מיותרים.

1. בארץ לא נעשים ניסויים עבור חברות קוסמטיקה כבר למעלה מעשור.
2. אה כן, כל התכשירים למיניהם שכתוב עליהם "לא נוסה על בעלי-חיים", זה לא בגלל שלא עשו ניסויים, פשוט עשו אותם בשנות הארבעים והחמישים, אז החומרים מוכרים...
amsh לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 22:04   #18
yaninyo

ציטוט:
בארץ לא נעשים ניסויים עבור חברות קוסמטיקה כבר למעלה מעשור.
לא דיברתי רק על המדינה שלנו, אלא באופן כללי.

ציטוט:
אה כן, כל התכשירים למיניהם שכתוב עליהם "לא נוסה על בעלי-חיים", זה לא בגלל שלא עשו ניסויים, פשוט עשו אותם בשנות הארבעים והחמישים, אז החומרים מוכרים...
יש חברות שמפרסמות "לא נוסה על בעלי חיים" ובעצם מעסיקות חברות חיצוניות שיעשו את זה בשבילם, ככה שטכנית ההצהרה שלהם נכונה. ביזיון!
ציטוט:
למשל פניצילין רעיל מאד לינשופים, לו היו מנסים פניצילין על ינשופים ולא עכברים היינו ללא תרופה זו היום.
היינו ללא ינשופים היום!

שיהיה לך לבריאות, אני לא אנסה לשכנע אותך...
טנגניקה + נספחים
עדיין לא נקרא Wednesday 23/01/2008, 02:12   #19
איתי73

הסמל האישי שלאיתי73

סוג אקווריום: אקווריום מלוחים מרינה כ-800 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Cobalt
סליחה חברה'
ב10 שנים האחרונות אני עבדתי עם חיות מעבדה. (נכון בעיקר- דגים)
לא קיים מקום ציבורי בארץ שלא מחזיק את החיות בתנאים וטובים מאד לפי תקן NRC המחמיר או תקן AALAS

זה שלא נותנים לאורנה בנאי ללטף קוף עם אלקטרודה (החיות הללו נושכות, זה לא קרקס!) לא אומר שהקופים לא מקבלים פירות טריים יום יום כל השנה בתקציב יותר גדול ממה שנותנים אוכל לאנשים! כן אני ראיתי את כל הקופים בויצמן והייתי בכל המקומות הכי רגישים במסגרת עבודתי הקודמת, לא ראיתי חיות סובלות שלא קבלו קטמין בזמן טיפול ומשככי כאבים אנלגטיים וNSAID מהסוגים הכי הכי יקרים. הלואי ולחולי סרטן אנושיים היו זמינים תרופיות הללו.

אתם יודעים כמה מאמצים וכסף משקיעים במזון וENRICHMENT של חולדות שאם החיות הללו היו אצלכם בבית הייתם מזמינים הדברה ללא היסוס?

אני אוהב חיות יותר מכל אחד מכם, אני אוהב גם בני אדם יותר ממה שאני אוהב חייות.

מי שאומר שהחיות הללו לא עושים כל מאמץ למזער את השימוש בחיות ולמזער את הסבל לא יודע על מה הוא מדבר.

בנימה אחרת לגמרי גלגו צודק לגמרי, סבל החיה משפיע על הניסוי, ע"ע הבדיחה על העכביש שלא שומע ללא רגלים...

עכשיו שאני לא בהנהלה כבר אני יכול לכתוב מה שרציתי שנים והייתי מחוייב לממלכתיות...

אני איתך ידידי

חשוב שתדעו, שחוות דעתי על גידול דגים אינה עובדה. אלא רק דעתי האישית מהניסיון האישי שלי .
איתי73 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 23/01/2008, 02:50   #20
subotaj

בלי לפגוע ולפתוח את הפה יותר מדי
אני מאחל לכל תומכי ניסויים בבעלי החיים להתחלף עם אותם החיות העומללות ולשבת במקומם בכלובים עם אלקטרודות ופרקינסון.
אני מנסה לכתוב את מה שאותם בעלי החיים עוברים יום יום.. ופשוט לא מצליח.. במילה אחת
שואה.. לא בעצם המילה שואה קצת עדינה במכרה הזה.
כל בוקר כשאותו הקופיף מתעורר בתוך הכלוב שלו מתחיל יום חדש של סיוט וסבל נוראי..תופת..שואה.. יום יום, שבוע שבוע במשך כל ימי חייו. עד שהוא מת.

מבחינתי הקופיף הזה הרבה יותר אנושי וחשוב מאשר אותו אחד שמתעלל בו ולא משנה לי עם זה בעדינות ולאיזה מטרה.. גם אם הוא דוקטור, גאון, מהפכן, זוכה פרס נובל או ממציא תרופה לסרטן הבן אדם הזה מחוק מבחנתי.. בעצם זה לא בן אדם.. זאת מפלצת סאדיסטית אכזרית שחובשת מסכת אנוש.

אתם יכולים לבוא ולהגיד מה שאתם רוצים
אני את שלי אמרתי לאור כמה התבטאויות פה.
ולא אני לא פעיל באנונימוס (חבורת פסיכופטים) ולא חבר של אורנה בנאי.
אבל השתיקה הרועמת הזאת בעץ הזה צרמה לי.. במיוחד צרם לי שיש כאלו שהסכימו עם חבר הפורום המכובד.
תהיו מי שאתם.. אל תתנו לכמה מילים גבוהות וכמה משפטים לבלבל אותכם.

subotaj לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 23/01/2008, 03:23   #21
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

אתם כולכם הולכים לקיצוניות.

יחיאל מצייר תמונה כאילו עוד שנייה אני בעצמי מתנדב שיעשו עלי את הניסויים במקום על הקופים מרוב שיהיה לי טוב שם וידאגו לי.

אחרים פשוט מתנגדים לניסויים באופן גורף... כמה קופים "שווה" לנו להרוג (בסבל) בשביל לרפא את הסרטן/איידס? קשה לענות על זה.

פשוט צריך באמת לוודא שהקופים מטופלים כיאות.
עדיין לא נקרא Wednesday 23/01/2008, 11:01   #22
שוני ז"ל
ממיסדיי אקווה וחבר של כבוד

הסמל האישי שלשוני ז"ל

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

תגובה קצרה בעיקר לאחר דבריו של בחור שאני מאוד מעריך subotaj

אכתוב דברים מנסיון חיים ולא מתאוריה(בניגוד להרבה מגיבים בעץ הזה)
חס וחלילה חס ושלום אם אחד האנשים שאתה אוהב ומכיר יחלה בפרקינסון או חס וחלילה שיתוק חצי גוף עקב תאונה פיגוע ושאר עוולות העולם הזה אני בטוח שתשנה דעתך ותתחנן לפרופסור XXXX XXX (הX לא מצוצים מהאצבע זו אחת המדעניות הבכירות במכון ויצמן שחוקרת עצבי עמוד שידרה וכריסטופר ריב ז"ל ביקר במכון ויצמן אצלה )שתמצא דרך להחלמה לאיש שאתה מכיר .
אין דרך להגיע לפתרון ואין עתיד לרפואה ולחולים המסכנים אלה דרך ניסוי בבעלי חיים .
כן וחשוב מאוד להפריד בין ניסוי לשמפו ,לניסוי בחקר המוח והעצבים.
מי שמכיר אותי יודע שאני אחד האנשים שאוהב בעלי חיים בטירוף ומגדל הרבה סוגים .גם מכיר את מכון ויצמן מקרוב ויודע ומאמין שהחיות שם מקבלות את היחס המכסימלי ואין חוקר שמתעלל בהם בכוונה תחילה
שוני
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא