AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 01:09   #1
bobibob

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל יש לי שאלות למי שמבין

שלום יש לי כמה שאלות שרציתי לברר אני יודה למי שישיב לי
1-היכן כדי לעשות את החור לסאמפ א-מאחורה למעלה או למטה?
ב-באחד הצדדים למעלה או למטה?
2-האם הריף נותן משהו לדגים חוץ מימסתור? הוא עוזר לאיכות המים?
3-האם אני יכול לעשות אקווריום ריף רק עם כמה צמחים חיים בודדים ולא מסלעות ענקיות
4-מה הערכה הכספית של הטיפול השוטף לאחר הקמת האקוויריום(ערקות בדיקה כול כמה זמן ,מלח,פלטרים וכו...)
5-מה קורה שעוברים דירה ?הרי זה לא כמו מים מתוקים שמרוקנים את האקווריום ואחר כך ממלאים שוב מים מהברז
6-האם חוץ מהסאמפ צריך עוד פילטרים? כי כול הזמן אני שומע שמוסיפים ראשי כוח.
7-איך עושים ערקה להקווריום?
האם כדי לבנות אקווריום שגובהו 75 ס"מ כי קשה מאוד לטפל כאשר לא מגיעים לקרקעית (אבל זה יפה שהוא גבוהה)
10-ותקנו אותי אם אני טועה -לאקווריום ריף צריך א-אקווריום
ב-סאמפ
ג-מקרר
ד-חצץ אלמוגים
ה-מלח
ו-מד מליחות וערקת בדיקה
ז-מפרק חלבונים
ח-מנורות כחולות
לגבי מילוי האקווריום צריך אוסמוזה אפוכה לפי מה שאני יודע מה זה .זה פילטר שמחברים לברז ואז ממלאים את האקווריום?ואם כן כמה זה עולה? איך זה מבוצע ?
bobibob לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 01:12   #2
bobibob

זה שוב אני מההודעה הקודמת רק ניגמר לי הדף
רציתי לומר שבקשתי לשאלה 10 אם אלו כול הדברים שצריך או שצריך להוסיף עוד משהו?
תודה מראש!
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 01:32   #3
סופר-צמח-מן

בעוד כ8 חודשיים אני עובר בית.
מה באמת עושים במקרה כזה?
סופר-צמח-מן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 01:53   #4
Ghost

בוביבוב,
שאלתה הרבה מאד שאלות ותשובה תהיה די ארוכה.
אני ממליץ לך להכנס למאגר המידע ולכתבות של הפורום ולקרוא את החומר שם ואז לחזור אם שאלות. אני לא מנסה לתת לך לחקור לבד פשוט שכל תשובה היא נושא בפני עצמו ובסוף יהיה כאן בלאגן של חומר.
סתם דוגמה:
לגבי לעבור דירה. האם האקווריום עובר איתך או לא?
מה פרק הזמן הקצר ביותר שתוכל להפעיל את החדש?
יש מעלית? הוא עובר בסיבובים?
אם יקח יותר מכמה שעות, צריך "בית הארחה" לבעלי החיים.
צריך ציוד להעברת המים, הסלעים, החול והציוד.
האם כל הציוד יתאים באותו מפרט או שצריך לתכנן מחדש את המערכת?
יש מקום לשידרוגים?

אתה רואה, אלה רק חלק מהשאלות שיצוצו והכל על שאלה אחת ששלאתה.
אז יאללה, עבודת מחקר וחזרה עם שאלות על חומר חסר
וכל הכבוד שאתה שואל! יש רבים שחושבים שהם יודעים הכל ואז נופלים.

בהצלחה

עידן
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 10:09   #5
bobibob

בוקר טוב
לגבי השאלות ששאלתי אני מצפה לתשובות קצרות וממצות וכאשר יהיה משהו שאני לא יבין ואני ירצה לדעת לעומק אני יחזור וישאל אותה כשאלה בודדת
פשוט נוראה קשה לחפש תשובות לכול השאלות האלה בכול המאמרים יש המון ואני יכול להסתפק בתשובות קצרות וממצות.
לגבי העברת האקווריום ששאלתי אני מתכוון להעביר אקווריום עובד כמו שהוא כאשר רוצים לעבור דירה לא משהו חדש שאלתי היא בעיקר לגבי ריקון המים והחזרתם לא לגבי הציוד כי הוא נישאר כמו שהוא (חשבתי אולי לרוקן את המים למחלים של מים מינרלים אבל זה נראה לי כמו יציאת מצרים ולא מעשי
בכול מקרה יש שאלות שאפשר לענותבחצי משפט או משפט ויש שאלה או שניים שאולי תצריך יותר אז בבקשה תענו לי בקצרה כי אין לי הרבה זמן לשוטט ולקרוא את כול מה שכתוב ולא שאני רוצה לעשות לי חיים קלים אני מנסה לקרוא את הכול אבל זה יקח זמן והרבה.
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 10:57   #6
Ghost

טוב, רק שתדע שתשובה בחצי משפט היא חצי תשובה אז אל תגיד שלא הזהרתי

התכוונתה לאובר-פלו או סאמפ? אני מניח שהתכוונתה לקדח באקווריום. האמת, זה תלוי קצת במימדי האקווריום ובך. רצוי שהאובר-פלו יהיה ממוקם במקום מרכזי כך שזרימת המים אליו תהיה מרכזית ושווה אבל אין שום מניע ממיקומו בצד כך שראש כח בצידו השני של האקווריום ידאג לזרימה טובה אליו. לגבי הקדח: תלוי איך אתה ממקם את האקווריום. אם צמוד לקיר, אתה יכול למקם אותו בצד של האקווריום למעלה ואז הצינורות יורדים מהצד, או שאתה יכול למקם אותו מאחור אך בתחתית של האקווריום ואז הצינורות יורדים מלמטה. בשיטה השניה, האובר-פלו הוא בגודל גובה המים, כלומר, עולה מהתחתית על גובה המים בעוד שבדרך הראשונה, האובר-פלו הוא כמאין קופסא היושבת על הקדח.

שאלת הריף: הכוונה לסלעים או לאלמוגים עצמם? אני אניח שהתכוונתה לסלעים.
סלעים אלה בהחלט מהווים חלק חשוב במערכת הסינון של המים. שמם הוא סלעים חיים היות ובתוכם קיימים בע"ח זעירים וכן בקטריות רבות החיוניות לסינון המים, מה שנקרא "סינון ביולוגי" (כאשר יהיה לך קצת יותר זמן ורצון, תקרא על זה היות וזה מאד חיוני להבנת התהליכים באקווריום). בכמה מילים, תפקיד הסינון הביולוגי הוא תהליך הדניריפיקציה - הפיכת אמוניה לניטריט לניטראט בסוף יוצא חנקן. כלומר פירוק רפש וריקבון לדבר טוב. בנוסף, הסלעים מהווים מקום למיקום האלמוגים.
הצמחים אליהם אתה מתכוון הינם אלמוגים והם למעשה בעל חיים ולא צמח. תלוי בגודל האקווריום, ניתן להשתמש בסלעים בודדים אבל אז תצטרך מערכת סינון חזקה במיוחד. לרוב, משתמשים בסלעים רבים ובמערכת סינון חזקה.

ההוצאה הכספית יורדת עם הזמן ככל שהאקווריום יותר יציב. למרות זאת, ישנם הוצאות שהן לנצח כגון חשמל לאורה ולמשאבות, מים מלח לפיצוי על התאדות וכמובן להחלפות מים, תוספים (למרות שכיום ישנם חילוקי דעות לגבי נחיצות חלקם), מזון לדגים ולאלמוגים, ערכות בדיקה (אם הזמן משתמשים בהם פחות) ועוד כל מיני דברים מתכלים ובלאי. היות ואין נתונים על גודל המערכת, יהיה קשה לתת הערכה לגבי המחיר אך הוא נע (לדעתי) בין 250 ל1500 לחודש (הכל תלוי בגודל המערכת ובשיטות העבודה לך).

לגבי העברת דירה:
למרות שלא נתתה מידע לפי השאלות ששאלתי קודם, אענה להבהרה שלך.
את המים מעבירים למיכלים, את הסלעים סמים במיכלים עם מים וכמובן גם את בעלי החיים. לא מומלץ להרים אקוורים מלא במים!!! זה לא יציב וכאשר יתחילו הגלים מהתנודות כבר יהיה מאוחר מדי.

הסאמפ הוא לא בדיוק פילטר. יש פילטר ביולוגי (סלעים חיים, חול חי ומדיה שעלי גדלים הבקטריות), סינון יבש/רטוב - ממוקם בסאמפ ופורק חלבונים. ראשי הכח הם לא לסינון כאם להגברת הזרימה במים החיונית לאקווריום בריא.

לגבי הערקה, אני לא סגור על זה אז אני לא אענה.

75 ס"מ זה לא גבוה בכלל ולפי דעתי זה הגובה האידיאלי שכן לא צריך לעבור לנורות חזקות יותר. אם תעמיד שרפרף מול האקוריום בזמן הטיפול, לא תהיה לך בעיה להגיע לתחתית.

שכחתה את התאורה העיקרית (T5 או נורות מטאל) וראשי כוח להגברת הזרימה.
בגדול, זה הציוד המינימאלי. אם תרצה להחזיק אלמוגים בעלי שלד סידני (אלמוגים קשים), תצטרך גם להוסיף קלציום לאקווריום (תוספים ידניים או קלציום ריאקטור שבטווח הארוך יותר זול).

אוסמוזה הפוכה זו מערכת סינון למי הברז המוציא את רוב הרעלים מהמים. המים עוברים סינון של פחם פעיל, פילטר 0.5 מיקרון וממברנה, בגדול. עלות המרכת בין 400 ל750 ש"ח.

מקווה שזה קצת עוזר....
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 12:26   #7
bobibob

תודה תודה תודה
לגבי גודל האקווריום אני מתכוון בנות בין 1.5 ל-2 מטר
והתחזוקה החודשית שרשמת מאוד מפחידה אותי זה נישמע הובי לעשרים בלבד
ולגבי הסלעים והאלמוגים אני רוצה לחדד את השאלה -האם אני יכול לגדל אקווריום ריף רק עם כמה אלמוגים בודדים בלבד ללא סלעים (אולי אחד בלבד וקטן)
ואני מודה לך שוב
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 12:37   #8
Ghost

מה רוחב האקווריום וגובה המים?
לגבי העלות. מדובר בעלות ממוצעת של בהכרח מתבצעת כל חודש היות וחלק מהדברים מחזיקים למספר חודשים. כמובן שניתן לעגל פינות אבל זה לא מומלץ.
לגבי אקווריום ללא סלעים ואלמוג. זה כבר לא אקווריום ריף ויתר בכיוון של מרינה למרות שאני מאמין שגם במרינה צריך סלעים. טרם נתקלתי באקווריום עם אלמוג ללא סלעים אך אין זה אומר שאי אפשר.
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 12:52   #9
bobibob

אני עדין מתלבת לגבי הגודל אני הולך לראות היום
אבל בעיקרון אני רוצה בין 1.5 ל-2 מטר אורך גובה 75 ס"מ ועומק בערך 55ס"מ אני פשוט לא רוצה אקווריום מרובע
ורציתי לשאול לדעתך לגבי הצבע מה דעתך שכול זה יהיה בצבע דובדבן חזק כהה ? ניראה לי שעם הצבע של החצץ אלמוגים הלבן זה יהיה עולמי
חוץ מזה יש לך טיפים לתת לי לפני שאני מבקש איך לבנות אותו?
ובנוסף לגבי הסלעים והאלמוגים אני לא רוצה הרבה סלעים באקווריום זה לא ניראה לי מי יודע יפה וזה תופס את כול האקווריום לגבי האלמוגים יש אלמוגים יפים שנותנים צבע (במקום צמחים באקווריום רגיל)וראיתי משהו כמו זרעות כאלה שמתנופפות במים שניכנסים לתוכם דגים קטנים זה מאוד יפה וזה מה שאני רוצה
ממתין לתשובה אחי
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 13:05   #10
Ghost

לגבי צבע העץ, זה רק מה שמתאים לך. זה עניין של טעם.

לפני שאני נותן טיפים, מי בונה לך אותו? אני מבין שזה לפי הזמנה אבל אני רוצה לוודא שזה מישהו עם ניסיון באקווריומים.

לגבי הסלעים והאלמוגים. לפני שאתה נכנס לזה, בבקשה תקרא חומר על זה. כשמדובר באקווריום ריף, אי אפשר להעביר את כל החומר בכמה מילים. רבים ניסו זאת וניכוו קשות. חבל על בעלי החיים וחבל על הכיס שלך. הסלעים מאד חיונים להחזקת ריף בריא.
האלמוג שדיברתה עליו אינו אלמוג כאם שושנת ים החיה בסימביזה עם דג ליצן.

תזמין את האקווריום אבל עד שיהיה מוכן תקרא על החזקת אקווריומים, אלמוגים ודגים....
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 16:01   #11
bobibob

אחי הייתי אצל טטרה לא התרשמתי ויקר מאוד יש לך מישהו להמליץ לי האיכות טובה וברמה
חוץ מזה יש לי אקווריום של חברת woha 1.20 הייתה ממליץ לי להשאר איתו? ורק לקדוך חור כי מישהו בא היום לקנות אותו אני עוד יכול להתחרת!
ומישהו אמר לי עכשיו שהתאורה של מים מלוחים יכולים לעלות בסביבות ה2500 ש"ח זה נכון "?חשבתי שמנורה עולה גג 120 ש"ח אני מבואס לעלה מהמחיר הזה
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 16:28   #12
Ghost

לגבי התאורה. נורת מטאל עולה הין 450 ל700 ש"ח (בהתאם לקריזה של השוק). גוף שלם הכולל אקטיניות יכול להגיע ל 2500 ואפילו יותר. ניתן להכין תוצרת בית אבל זה לא יוצא מספיק יפה והעלות לא רחוקה מקניית מוגמר. אתה יכול להשתמש ב T5, פחות חשמל, אבל אני חושבשסך המערכת די זהה.
היות וזו פעם ראשונה שלך במלוחים, הייתי נשאר עם הקיים. ישנם גם אובר-פלו ניתלים כך שלא תצטרך קדח (מחליש את הזכוכית וקיים סיכון שלא יצליח). ישנם מספר בוני אקווריום לפי הזמנה ולדעתי תמצא אותם בפורום סוחרים או בגליון "פישנ'זון" שנמצא בחנויות.
תעשה סבב חנויות, תאסוף מידע (הצעות מחיר פרוספקטים) ותראה מה יש על המדפים ותחזור לפה אם מה שיש לך לפני שתקבל החלטה. אל תשכח שבעל החנות מנסה למכור כמה שיותר (זו הכללה די גסה בגלל שישנם לא מעט שיתנו לך מידע ערכי).

אל תמהר, ישנם הרבה דגים בים. והכי חשוב במלוחים זה סבלנות!!!!
עדיין לא נקרא Sunday 03/10/2004, 16:53   #13
bobibob

תודה גבר
מה דעתך על קורל אורליינד על האקווריומים שמזמינים ממנו ועל הסאמפ שהוא בונה?
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול