AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 03:23   #1
Poah

הסמל האישי שלPoah

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל מזונות לשרימפסים וח"ח - ה

לחברי הפורום שלום .
אני פותח עץ זה על מנת שנשתף בו מידע לגביי סוגי מזון לשרימפס וח"ח, בתקווה שתשתפו במזונות מומלצים וגם במתכונים להכנת מזון.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אני הרשתי לעצמי לערוך, כמעיין הקדמה, את דבריו של גל בהמשך העץ. גל
מזון ייעודי לח"ח יחודו שעשיר במינרלים, יוד ועוד מספר מרכיבים בכמות גדולה הדרושים לח"ח (לבניית השיריון וכו') ואינם נמצאים בכמות הדרושה במזון "רגיל" לדגים...כאן לא מספיק לבדוק אחוזי שומן\חלבון וכו' ולעיתים דווקא מזון איכותי יהיה בעל תכולת "עפר" גבוהה בגלל חלקי שיריון או רכיבים "סידניים" אחרים שלהבדיל ממזונות הדגים - יהוו כאן רכיב חשוב ושימושי.
בנוסף - עשירים בסיבים צמחיים ועניים בפוספאט או מרכיבים אחרים שעשוים להזיק לח"ח.

ישנם מזונות דגים מעולים המכילים תרכובת עם נחושת (אחד המרכיבים שהופך אותם לדוחי טפילים) ובכמות גדולה עשויים לפגוע בשרימפסים... וזו רק דוגמא אחת מיני רבות...(זה לא תאוריה בלבד- חיסל לי 3 שרימפס במבוק תוך מספר שבועות...).

יש כאן גם עניין של עלויות - מזון ייעודי לח"ח בכלל לא עולה הרבה יותר ממזון דגים מקביל - לדוגמא מזון של היקארי שהזכירו מקודם יעלה 15ש"ח לאריזה שתספיק לשרימפסיה ממוצעת לשנה שלמה ומעלה, מזון מאיכות "גורמה" של שיראקורה עולה כ-110-120 ש"ח לאריזה של 90גרם וכו' וכו'...

וכמו שאר הדברים בתחביב - ישנה סקאלה רחבה שמצד אחד יעשה שימוש אך ורק במזון\ציוד\מצע\חומרים ייעודיים ונבחרים ומצד שני אפשר להסתפק ב"קומבינות" ומזון שלא ייעודי אך יהיה "good enough" - כל חובב יעשה לעצמו את השיקול היכן עובר בשבילו הגבול וכמה הוא מוכן להשקיע והיכן לעשות פשרות - או גם להעדיף פיתרון "אוניברסלי" כגון מזון דגים שמשמש לכולם יחדיו...

על כן חשיבותו הרבה של עץ זה.
אם עץ זה יצליח גל יוכל לתלות אותו אח"כ תחת הדביק "דיונים חשובים"
בתור התחלה אני מוסיף את המידע להלן:

1. JBL NovoPrawn לשרימפסים - קופסה קטנה מכילה 50g וכמות מזון שתספיק לשנים.
מזון מגורען בצפיפות שאינו מתפרק מהר במים ובגודל ששרימפ יאהב להחזיק. 20-25 ש"ח

2.Nutrafin Sinking Shrimp Pellets - מזון שמתפרק כמעט מיד על הקרקעית ואהוב במיוחד על השרימפסים, מכיל בין השאר שרימפסים, קריל ופלנגטון

3.SPIRULA PELLETS - OSI- מכילות 42% פרוטאין,4% סיבים , שום ועוד כמה דברים. טבליות שוקעות שלא מתפוררות . השרימפס אוהבים מאד.

מקווה שתשתפו בעוד מזונות/מזונות ביתיים וכך ניצור תמונת מצב עדכנית של מה שקורה היום בתת-תת תרבות זו.

פו.
Poah לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 03:48   #2
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

היי פו - רעיון מצויין

יש בפורום המון דיונים על הנושא שחוזר על עצמו כל כמה זמן והגיע הזמן שיהיה משהו מרוכז.

אני ממליץ להוסיף תמונות ככל הניתן על מנת לחסוך שאלות נוספות בנושא ולהקל על החובבים למצוא את מה שהם מחפשים.

אז מעבר ל JBL שאני ממליץ עליו בחום והשרימפסים אוהבים אותו מאוד - יש שני מזונות נוספים שמומלצים על ידי חובבים.

הראשון: שרימפס וופרס של אושן ניוטרשן. להלן ההודעה של היבואן על המוצר:

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דרור.ו

אושן דואגת גם לשרימפסים שלכם...
מזון חדש מבית אושן המיועד לשרימפסים של מים מתוקים, "שרימפ וופרס".
דיסקיות שוקעות בגודל אופטימלי לשרימפסים,מספק את כל הויטמינים,מינרלים ופרוטאין
שהשרימפסים זקוקים להם.המזון יכול להישאר במים 24 שעות מבלי להתפרק ואינו מזהם את המים
על איכות,אין צורך להכביר מילים...

כמובן שזה מה שהיבואן אומר ולא מהווה איזו שהיא הצהרה על אמיתות הדברים באופן אובייקטיבי.

המזון עולה בין 40 ל 60 ש"ח בחנויות המובחרות.

כמו כן, יש מזון מעולה של היקארי שלצערי יש לי רק דוגמית ממנו ואני לא יודע מאיפה משיגים. המזון גם הוא מתאים לגודל השרימפס ומהווה תזונה נכונה ומאוזנת עבורו. המחיר אמור להיות די נמוך - לצערי אינני יודע בדיוק כמה.

אני חושב שחשוב להדגיש את חשיבות המזון שנותנים לשרימפסים שכן על אף היותם אוכלי כל - תזונה לא נכונה עלולה להביא לבעיות בהשלה, החל מכריתת איברים ועד למוות. תזונה נכונה מאפשרת להם לגדול באופן תקין, נכון ובריא - להגיע לצבע יפה כפי שהם צריכים להיראות וכן משפר ומקטין סיכונים בהליך ההשלה שהינו השלב המסוכן ביותר בחייו של השרימפס.

שיהיה לכולם בהצלחה.
-Alon- לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 03:52   #3
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

וציטוט מבית עסק ( מצטער שלא שמתי שם - לא הוגן כלפי השאר ) לגבי JBL novo prawn:

ציטוט:

מזון NOVO PRAWN מבית JBL גרמניה

המזון הינו החידוש האחרון בנושא הזנת השרימפים המיוחדים
המזון פותח במיוחד ע"מ לענות על כל צרכי התזונה המשלימה
שהשרימפים דורשים כגון יוד ומינרלים ספציפיים שחסרים
באקווריום באופן זמין.

עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 08:12   #4
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

SHRIMP PELLETS-WARDLEY- טבליות שוקעות המתפוררות באופן מיידי .(מכילות 30% פרוטאין,10% סיבים) טבליות אלו מתפוררות לחלקיקים באופן די מהיר ומאד מבוקשות על ידי חסרי חוליות .במקור מיועדות לשוכני קרקעית .

כבר הוזכר קודם :

SPIRULINA PELLETS - OSI

עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 12:06   #5
ניסו.פ

הסמל האישי שלניסו.פ

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: בעיקר ננוים

"כמו כן, יש מזון מעולה של היקארי שלצערי יש לי רק דוגמית ממנו ואני לא יודע מאיפה משיגים. המזון גם הוא מתאים לגודל השרימפס ומהווה תזונה נכונה ומאוזנת עבורו. המחיר אמור להיות די נמוך - לצערי אינני יודע בדיוק כמה. "

הוא עולה 15 ש"ח ונעים בטבע עושה שליחויות.

רק הוא מזון (מעולה) רק מזהם ויש לשים לב להחלפת מים אחרי ולא כמויות ממש טיפה שיגמרו.

אקווריום כמו אופנוע כלכך הרבה עשן מאחור כלכך הרבה אור לפנים nissop
תמיד נשמר,את מה שנאהב:תמיד נאהב,את מה שנבין:תמיד נבין,אם נלמד
סירטונים שלי
ניסו.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 15:39   #6
Poah

הסמל האישי שלPoah

מישהו משתמש בזה:
ומאיפה משיגים את זה?
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 15:45   #7
ORAN1234

הסמל האישי שלORAN1234

ציטוט:
פורסם במקור על ידי פו
מישהו משתמש בזה:
ומאיפה משיגים את זה?
צריך להגיע אלי דרך הדואר אוטוטו
איפה משיגים ? מחול
שיהיה לי אותו אני יפרט קצת עליו
ORAN1234 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 15:59   #8
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

חבר'ה, לדעתי אתם יכולים בשקט לתת לשרימפסים מזונות של דגים...

הרכיבים במזונות של אושן למשל יותר טובים במזונות לדגים מאשר במזונות לשרימפס....למה לא לתת להם פשוט את הפורמולות של הדגים ולחסוך?

הם גם יאכלו טטרה ביטס/NLS בשמחה...לא חבל להתפזר?
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 16:17   #9
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sprungster
חבר'ה, לדעתי אתם יכולים בשקט לתת לשרימפסים מזונות של דגים...

הרכיבים במזונות של אושן למשל יותר טובים במזונות לדגים מאשר במזונות לשרימפס....למה לא לתת להם פשוט את הפורמולות של הדגים ולחסוך?

הם גם יאכלו טטרה ביטס/NLS בשמחה...לא חבל להתפזר?

אחוז החלבון והשומן ברוב מזונות הדגים גבוה משמעותית מאחוז החלבו והשומן במזון של השרימפסים.

הדבר גורם להם לגדול מהר מידי ולהיפגע / למות בזמן ההשלה.

זה אפשרי, ברור. אבל למה לקחת את הסיכון? המזון הייעודי שלהם יותר טוב להם ולא עולה יקר יותר מהמזונות לדגים.

כתבתי פה בהרחבה למה עדיף לתת להם מזונות לשרימפסים. אם אני לא טועה - לפחות כך רשמת בעץ השרימפסיה הקטלנית - אתה לא מבין בשרימפסים וחסרי חוליות. לא? אז מניין הפסקנות לגבי המזון שניתן לתת לשרימפסים שלנו?
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 16:27   #10
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

הכוונה אגב, בעיקר, היא לשרימפסים המיוחדים יותר.

דנטיקולטה וג'פוניקה רוב הסיכויים ישרדו עם כל סוג מזון - אבל תמיד עדיף מזון ייעודי.
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 16:40   #11
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

lawfish, האכלתי דנטיקולות וג'פוניקות בטטרה ביטס, אושן נוטרישן פורמולה 2 ו-NLS במשך מספר חודשים - קרוב לשנה. שרימפסים אחרים אולי רגישים יותר למחלות/תנאי מיים אבל הזנה נחותה היתה לדעתי הורגת גם אותם אם אתה מתייחס למנגנוני השלה וכו'
לא היתה להם שום בעייה עם ההשלה...

ההגדרה שלי כחובב שאינו "בר סמכא" בנושא שרימפסים לא אומרת שאין לי נסיון...הנסיון שלי עם שרימפסים מועט יחסית לנסיון שלי עם דגים וזו היתה כוונתי. לעומת זאת יש אנשים שכדאי שיקראו את המשפט בחתימה שלי לפני שהם מגיבים מכיוון שהם הרגו יותר שרימפסים מאשר גידלו שרימפסים.

באחד מהגלגולים של האק' הזה למשל חיו מספיק שרימפסים...והם שגשגו למרות שהאק' לא היה מוגדר כשרימפסיה:
https://www.aqua.org.il/modules.php?n...topic&t=110778

בסה"כ המזונות הייעודיים האלו הם לדעתי גימיק ותו לא על מנת שנפתח את הארנק ונקנה עוד סוג של מזון. אני מציע לך ולכולם פה לקרוא טוב טוב את התוויות ורשימת מרכיבי המזון במזון שהם רוכשים.
המרכיב הראשי במזון השרימפסים של אושן הוא קמח חיטה...לאחר מכן המרכיב השני ברמת המינון הינו FISH MEAL קמח דגים פשוט ולא מוגדר...על זה אני לא מתכוון לשלם...

כל מזון איכותי יתאים לשרימפסים...ואני אשתף אותכם בתוצאות שלי עם האכלה מסיבית של NLS בשרימפסיה שאני אצור השבוע אני מקווה.
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 16:43   #12
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

ציטוט:
lawfish, האכלתי דנטיקולות וג'פוניקות בטטרה ביטס, אושן נוטרישן פורמולה 2 ו-NLS במשך מספר חודשים - קרוב לשנה.
לא היתה להם שום בעייה עם ההשלה...

ההגדרה שלי כחובב שאינו "בר סמכא" בנושא שרימפסים לא אומרת שאין לי נסיון...הנסיון שלי עם שרימפסים מועט יחסית לנסיון שלי עם דגים וזו היתה כוונתי. לעומת זאת יש אנשים שכדאי שיקראו את המשפט בחתימה שלי לפני שהם מגיבים.

באחד מהגלגולים של האק' הזה למשל חיו מספיק שרימפסים...והם שגשגו למרות שהאק' לא היה מוגדר כשרימפסיה:
https://www.aqua.org.il/modules.php?n...topic&t=110778

בסה"כ המזונות הייעודיים האלו הם לדעתי גימיק ותו לא על מנת שנפתח את הארנק ונקנה עוד סוג של מזון. אני מציע לך ולכולם פה לקרוא טוב טוב את התוויות ורשימת מרכיבי המזון במזון שהם רוכשים.
המרכיב הראשי במזון השרימפסים של אושן הוא קמח חיטה...לאחר מכן המרכיב השני ברמת המינון הינו FISH MEAL קמח דגים פשוט ולא מוגדר...על זה אני לא מתכוון לשלם...

כל מזון איכותי יתאים לשרימפסים...ואני אשתף אותכם בתוצאות שלי עם האכלה מסיבית של NLS בשרימפסיה שאני אצור השבוע אני מקווה.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי lawfish
הכוונה אגב, בעיקר, היא לשרימפסים המיוחדים יותר.

דנטיקולטה וג'פוניקה רוב הסיכויים ישרדו עם כל סוג מזון - אבל תמיד עדיף מזון ייעודי.

צודק. אז היפנים טועים. רובנו פה בפורום לא יודעים על מה אנחנו מדברים ו JBL ואושן ניוטרישן צריכים להופיע בכלבוטק.
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 16:44   #13
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

אגב, אני מבין שעמידות במים, אחוז חלבון ואחוז שומן - לא ממש רלוונטים בעינך.

ואדגיש שוב - למה שאתה הולך לפתוח, אקווריום פיתום לטובת האכלת השרימפסים לציקלידים - כאשר השרימפסים הם דנטיקולטה - תוכל להאכיל אותם גם במזון לדגי זהב בלי שימותו יותר מידי.

בשביל שרימפסיה איכותית ל CRS ודומיהם - לא הייתי לוקח סיכון כזה לעולם. מי שמשקיע מאות שקלים על שרימפסים ( עולים לפחות 15 ש"ח האחד ) ולא מוכן להשקיע 25 ש"ח על אוכל איכותי וייעודי - סלח לי אבל זה פשוט לא רציונלי.
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 16:58   #14
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

lawfish, כל מה שאתה כותב אחרי שהרגת עשרות שרימפסים ללא צורך ובחובבנות רבה בטח שלא רלוונטי בעיני. אני שואף למקצועיות ועל כן אני לא אגיב יותר באופן ישיר לפוסטים שלך אלא על מנת למנוע מחובבים לבזבז את כספם לריק על גימיקים שיווקיים שלא תורמים במאומה לטובת בעלי החיים שבידיהם.

המזון שהדגים שלי מקבלים הינו הטוב בעולם. לו היתה לך הבנה בסיסית שאחוזי שומן/חלבון הינם מדד משני לעומת מקור החלבון והשומן היית מסוגל להבין את הנקודה שאני חוזר עליה השכם וערב. לדוגמא: שומן שמקורו מעץ הזית לא יגרום לך להצרת כלי דם בגוף בניגוד לשומן מהמבורגר. אותו כנ"ל לגבי מזונות הדגים, אני מאכיל מבונות צמחוניות ב-NLS GROW שיש בו 50% חלבון בתוספת קפואים של אושן...השאלה היא מקור החלבון כאשר % החלבון הוא מדד משני הרבה יותר.

אגב, כל PELLET איכותי בשוק עמיד במיים. כשאני אומר איכותי - בארץ אני מכליל אך ורק את NLS ואושן נוטרישן.

כל התנאים שאני מספק לדגים שלי (וגם לחתולה/אוגרים) הינם תנאים אופטימליים +++. אני האחרון שיחסוך משאבים ויתפשר על טובת הדגים אבל חבל לבזבז כסף על שטויות - תקנו מזון איכותי לדגים שלכם ותתנו אותו גם לשרימפסים...תעשו קופה קטנה עם הכסף שהייתם מוציאים בשביל "מזון ייעודי" ובסוף השנה תקנו להם אק' גדול יותר.
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 17:01   #15
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

ציטוט:
lawfish
יש אנשים שכדאי שיקראו את המשפט בחתימה שלי לפני שהם מגיבים מכיוון שהם הרגו יותר שרימפסים מאשר גידלו שרימפסים.
ציטוט:
lawfish, כל מה שאתה כותב אחרי שהרגת עשרות שרימפסים ללא צורך ובחובבנות רבה בטח שלא רלוונטי בעיני. אני שואף למקצועיות ועל כן אני לא אגיב יותר באופן ישיר לפוסטים שלך אלא על מנת למנוע מחובבים לבזבז את כספם לריק על גימיקים שיווקיים שלא תורמים במאומה לטובת בעלי החיים שבידיהם.

אני אפילו לא אכבד אותך בתגובה
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 17:39   #16
Poah

הסמל האישי שלPoah

אתם מעצבנים אותי.
שניכם חוטאים למטרת העץ (קראו את ההודעה הראשונה) וחבל.
אולי תתנצחו בפרטיות?
פו
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 17:54   #17
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

תמיד אפשר לבקש מגל לפצל את הוויכוח מהעץ,

אבל דווקא במקרה הזה הוויכוח הוא בדיוק בנושא העץ ובא, לפחות מצידי, להגן עליו.

כמו כן, אחד מהניצים שמר על כללי הדיון בעוד שהשני השתמש בעברו של הראשון כקרדום לחפור בו.

מפליא אותי שלא בחרת צד או הגנת על דעותיך. על כל וכל אינני מתכוון להמשיך את הפולמוס מול מר Sprungster. לא על גבי עץ זה, לא על גבי הפורום וגם לא בפרטיות.
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 18:15   #18
Poah

הסמל האישי שלPoah

אני אומר שוב: מטרת העץ היא לפרוס בפני המשתמשים המלצות על סוגי מזונות לשרימפסים.
כל אחד יכול לבחור אם הוא רוצה להאכיל במזונות אלה, במזונות דגים או באורז רקוב למשל.
בכל מקרה - יש אנשים שמגדלים רק שרימפסים וכמובן יעדיפו לקנות מזון לשרימפסים ולא משהו אחר, בבואם לחנות. גם כלבים אפשר להאכיל במזון לחתולים, אבל אם יש לך רק כלבים בבית, בוודאי תקנה מזון לכלבים, לא?
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 18:32   #19
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מיכאל\אלון - תרגיעו בבקשה... זה שיש משגיח לא אומר שלא צריך לנהוג באיפוק אישי...
(ואנא המנעו מלהתפלפל ולפתח את המישפט הזה הלאה - זה פשוטו כמשמעו...).
זו גם לא בדיוק רוח הפורום הנ"ל (לפחות כמו שאני רואה)...אז אנא ממכם המנעו מהתבטאויות אישיות מיותרות ומכוערות...
אין כאן נכון\ לא נכון באופן מוחלט ולמרות שאפשר להמליץ - חבל להכנס ל"עימותים" בהם כל אחד מתבצר בעמדתו מנסה לשכנע את הצד השני כמה הוא טועה...

מיכאל - מזון ייעודי לח"ח יחודו שעשיר במינרלים, יוד ועוד מספר מרכיבים בכמות גדולה הדרושים לח"ח (לבניית השיריון וכו') ואינם נמצאים בכמות הדרושה במזון "רגיל" לדגים...כאן לא מספיק לבדוק אחוזי שומן\חלבון וכו' ולעיתים דווקא מזון איכותי יהיה בעל תכולת "עפר" גבוהה בגלל חלקי שיריון או רכיבים "סידניים" אחרים שלהבדיל ממזונות הדגים - יהוו כאן רכיב חשוב ושימושי.
בנוסף - עשירים בסיבים צמחיים ועניים בפוספאט או מרכיבים אחרים שעשוים להזיק לח"ח-
רק לדוגמא - NLS THERA A+ שהינו מזון דגים מעולה (אני משתמש בו בעצמי) - מכיל תרכובת עם נחושת (אחד המרכיבים שהופך אותו לדוחה טפילים) ובכמות גדולה עשוי לפגוע בשרימפסים... וזו רק דוגמא אחת מיני רבות...(זה לא תאוריה בלבד- חיסל לי 3 שרימפס במבוק תוך מספר שבועות...).

יש כאן גם עניין של עלויות - מזון ייעודי לח"ח בכלל לא עולה הרבה יותר ממזון דגים מקביל - לדוגמא מזון של היקארי שהזכירו מקודם יעלה 15ש"ח לאריזה שתספיק לשרימפסיה ממוצעת לשנה שלמה ומעלה, מזון מאיכות "גורמה" של שיראקורה (האריזה שפו העלה צילום) עולה כ-110-120ש"ח לאריזה של 90גרם וכו' וכו'...

וכמו שאר הדברים בתחביב - ישנה סקאלה רחבה שמצד אחד יעשה שימוש אך ורק במזון\ציוד\מצע\חומרים ייעודיים ונבחרים ומצד שני אפשר להסתפק ב"קומבינות" ומזון שלא ייעודי אך יהיה "good enough" - כל חובב יעשה לעצמו את השיקול היכן עובר בשבילו הגבול וכמה הוא מוכן להשקיע והיכן לעשות פשרות - או גם להעדיף פיתרון "אוניברסלי" כגון מזון דגים שמשמש לכולם יחדיו...

גל
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 18:53   #20
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי nissop
"כמו כן, יש מזון מעולה של היקארי שלצערי יש לי רק דוגמית ממנו ואני לא יודע מאיפה משיגים. המזון גם הוא מתאים לגודל השרימפס ומהווה תזונה נכונה ומאוזנת עבורו. המחיר אמור להיות די נמוך - לצערי אינני יודע בדיוק כמה. "

הוא עולה 15 ש"ח ונעים בטבע עושה שליחויות.

רק הוא מזון (מעולה) רק מזהם ויש לשים לב להחלפת מים אחרי ולא כמויות ממש טיפה שיגמרו.
היבואנים בחוות "נעים במים" (למרות שנעים גם בטבע )...והם אכן עושים משלוחים.
מדובר על Crab Cuisine שעולה 15ש"ח לאריזה יפה.. .אך הוא עשיר ומזהם במיוחד - מיועד בעיקר לח"ח גדולים כגון סרטנים\לובסטרים וכו'...
יש גם סוג קטן יותר ייעודי לרד-קריסטלים אך הוא יקר יותר והם לא מביאים באופן שיגרתי...
גל
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 19:12   #21
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גלגו

הרבה דברים.......
קול ההיגיון .
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 19:45   #22
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי lawfish

אם אני לא טועה - לפחות כך רשמת בעץ השרימפסיה הקטלנית - אתה לא מבין בשרימפסים וחסרי חוליות. לא? אז מניין הפסקנות לגבי המזון שניתן לתת לשרימפסים שלנו?
"הפוסל במומו פוסל" - אתה החלטת לרדת לפסים אישיים ועל כן הגבתי. אין לך מושג מה הידע שלי, מה הרקע שלי ומי אני. לטובת הפורום ולטובתך אני מציע שלא תתייחס לידע שלי אלא על בסיס מקצועי ולא על בסיס ספקולציות. כשאני אומר שאני לא יודע - זה אומר שאני כבר יודע יותר ממך אבל לא מתיימר לדעת הכל.

גלגו, תודה על התשובה. המינון של הקופר הזה בTHERA A הוא מינימלי לחלוטין ואני לא ראיתי תמותה של ג'פוניקות/דנטיקולות והם אכלו ערימות ממנו.
בכל מקרה - אני לא חולק עליך היות שאתה ותיק יותר בגידול השרימפסים "קצת" יותר ממני. תודה על התשובה המקצועית.
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 20:34   #23
רותם
חבר כבוד

הסמל האישי שלרותם

מבלי להיכנס למי צודק ומי לא(ואחד בטוח צודק)גם באוכל ייעודי צריך לדעת להאכיל.
זה שחברה X מייצרת מזון ייעודי לשרימפסים לא אומר שמזון של חברה Y שמייצרת מזון לדגים לא יותר טוב.
הסוד הגדול טמון במרכיבים ובמינונים.
לצערי,חוץ משתי חברות שישנם בארץ כולם נופלות בתחום הזה...
עדיין לא נקרא Saturday 26/07/2008, 22:05   #24
Poah

הסמל האישי שלPoah

טוב, תודה.
אני ממשיך: היו פה 2-3 חברים בפורום שהצהירו שהם מכינים מזון לשרימפסים בעצמם, אחד, אינני זוכר את שמו, אמר שיש לו מתכון שלמד ממגדל מסויים במזרח הרחוק.
אולי אתם מעוניינים לשתף בחוויותיכם הקולינריות?
עדיין לא נקרא Sunday 27/07/2008, 00:18   #25
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ואוסיף שאלה נוספת.
האם האכלה עם סרטנאים אחרים נלקחת בחשבון בתחביב הזה?

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 27/07/2008, 01:12   #26
arielariel

אוסיף שאלה שאינה קשורה ישירות לסוג המזון....
במידה ובשרימפסייה מגדלים גם 2 נחשי-קולי ו-2 ניאונים (מסיבות היסטוריות...)
האם יש טעם להאכיל במזון ייעודי לשרימפסים (שהרי הניאונים והקולי ייגמרו להם אותם) ?

דרך-אגב: אני מאכיל את הדגים הנ"ל בטטרה-ביטס ומקווה שיש שאריות לשרימפסים...
arielariel לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 27/07/2008, 08:58   #27
Poah

הסמל האישי שלPoah

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaaYan_B
ואוסיף שאלה נוספת.
האם האכלה עם סרטנאים אחרים נלקחת בחשבון בתחביב הזה?
לדוגמא?
עדיין לא נקרא Sunday 27/07/2008, 09:00   #28
Poah

הסמל האישי שלPoah

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arielariel
אוסיף שאלה שאינה קשורה ישירות לסוג המזון....
במידה ובשרימפסייה מגדלים גם 2 נחשי-קולי ו-2 ניאונים (מסיבות היסטוריות...)
האם יש טעם להאכיל במזון ייעודי לשרימפסים (שהרי הניאונים והקולי ייגמרו להם אותם) ?

דרך-אגב: אני מאכיל את הדגים הנ"ל בטטרה-ביטס ומקווה שיש שאריות לשרימפסים...
זה תלוי בסוג השרימפסים. אולי במקרה זה יש טעם לגוון במזונות.
עדיין לא נקרא Sunday 27/07/2008, 09:00   #29
Poah

הסמל האישי שלPoah

ציטוט:
פורסם במקור על ידי רותם
לצערי,חוץ משתי חברות שישנם בארץ כולם נופלות בתחום הזה...
האם אתה יכול לפרט?
עדיין לא נקרא Sunday 27/07/2008, 09:03   #30
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

הודו לך על 8 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: ריף - 800 ליטר
וותק בתחום: 20 שנה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ORAN1234
ציטוט:
פורסם במקור על ידי פו
מישהו משתמש בזה:
ומאיפה משיגים את זה?
צריך להגיע אלי דרך הדואר אוטוטו
איפה משיגים ? מחול
שיהיה לי אותו אני יפרט קצת עליו
כנ"ל

הוא בדרך מיפן אני יעדכן
אורן מרקוס לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול