AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 22/02/2008, 19:43   #1
צחי ד

הסמל האישי שלצחי ד

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים
ברירת מחדל עזרה דחופה - עין נפוחה!

קניתי היום דג חדש.
הונגי גדול ויפה.
עבר אקלום במים וכו' והוכנס לאקווריום
כרגע לאחר כ- 5 שעות הוא נראה מתנשף בכבדות והכי גרוע העיניים נפוחות מאד ונראות כאילו עומדות להתפוצץ.
למישהו יש מושג מה כדאי לעשות ומה התופעה?

500 ליטר- מלאווים [הם הציקלידים הכי יפים ולא יעזור כלום]
צחי ד לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 22/02/2008, 19:57   #2
gti

הסמל האישי שלgti

סוג אקווריום: אק' פרונטוזות, אק' מולטיפאסיטוס.
וותק בתחום: מ 2007

אצלי זה פעם היה עם הקורולאוס.
אני שמתי מלח גס במיים, וזה עבר.

פיראס.
עדיין לא נקרא Saturday 23/02/2008, 00:22   #3
killer

שתי העניים נפוחות צחי ?
מה מצב הבטן ? נפוחה ?
האם הדג עדיין אוכל ?

כשעין אחת מנופחת לרוב מדובר בפגיעה פיסית בעין (לעתים POP EYE),במידה וזו פגיעה פיסית לרוב מצב זה הוא בר החלמה,אם זה POP EYE ,מצריך טיפול בתרופה.
כששתי העניים מנופחות לרוב מדובר במחלת בלט העין/POP EYE נובע מחיידק -Exophthalmia
שלב הבא יכולה להגיע גם המיימת.

לי יש הרגשה שקנית את הדג הזה חולה בחנות.
דג לא חולה בבלט העין תוך 5 שעות.
זו הסיבה שדגים חדשים יש לשים בקרנטינה לפחות שבוע או יותר.
דרך אגב סביר להניח שהוא חולה כבר כמה ימים ורק היום אובחנה הבליטה בעניים,שלב זה הוא שלב מתקדם יותר של המחלה,לא בטוח עד כמה הטיפול יעזור לו.
העניים הנפוחות הן לא המחלה עצמה אלא רק סימפטום של המחלה.
טיפול משולב עם מלח יכול לעזור במזעור הסימפטום אולם לא יטפל במחלה עצמה מכיוון שהדג כבר נגוע בחיידק Exophthalmia.

קודם כל מומלץ להפריד את הדג ואתה יכול לנסות לטפל ב FURN-2(יש עוד רשימה של אנטי' אם תרצה) ,אפשר להשתמש גם במלח על מנת לעזור בהוצאת נוזלים מעין הדג.(יש סברה שמדובר גם בהצטברות של גז בעניים,לרוב חנקן).אפשר גם להוריד במעט את הטמפ' על מנת להוריד את מסיסות הגז במיים.

תפריד את הדג ותן טיפול.
אם הדג יופרד בזמן, לא יהיה חשש מהמשך התפרצות המחלה בקיבוצי.
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 23/02/2008, 11:29   #4
צחי ד

הסמל האישי שלצחי ד

הדג מת בלילה. אין ספק שנקנה חולה.
מדובר בדג שנקנה מחוות גידול המפרסמת פה באתר.
לצערי זה לא פעם ראשונה שאני נתקל איתם בבעיות.
אני אשקול מה לעשות בעניין.

עדיין לא נקרא Saturday 23/02/2008, 13:06   #5
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

צחי - מצטער לשמוע על הדג. הייתי מגביר קצת את החלפות המיים ושאיבות הרפש בזמן הקרוב כדי לצמצם את האפשרות של זיהום כולל באק' עם מחולל המחלה.

אגב, אני די בטוח שאני יודע מהו מקורו של הדג וגם אני נכוויתי בעבר.
עדיין לא נקרא Saturday 23/02/2008, 14:44   #6
צחי ד

הסמל האישי שלצחי ד

תודה לכל המגיבים.
אני ממשיך בבירור הנושא מול חוות דג הזהב

עדיין לא נקרא Sunday 24/02/2008, 00:36   #7
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

צחי אני מעודכן בעניין ומבטיח לך שהדברים יובאו על תיקונם
כמו כן מבטיח לך עוד יותר שתערך בדיקה בבריכה האמורה לצורך זיהוי המחלה (הדג הוצא לאחר הזמנה מיוחדת ישירות מהבריכה - ובמקרה שבאמת מדובר במחלה הנידונה - המידע הזה חיוני גם לנו).

צד שני הייתי ממליץ כהתנהלות להרים טלפון לחווה ולסגור את הדברים האלה בצורה קצת יותר שקטה. ול sprungster - אני לא ממש יודע מה הסיפור, ויכול להיות גם שאתה סתם תופס טרמפ פה על העץ הזה כדי לפגוע. בכל מקרה זו לא צורה ולא דרך. אם אתה רוצה, אני מזמין אותך לחווה לשבת לכוס קפה וללבן את הדברים האלה עד הסוף. אם אתה מרגיש שנפגעת או שקיבלת יחס לא הולם, או שקיבלת דגים בעייתיים, אני מאמין שאפשר ליישב את זה בצורה שתביא אותך על סיפוקך.

אגב - ההזמנה הזו פתוחה לכולכם, גם הקפה :-). לא צריך להגיע בכל מצב למלחמות ומריבות. ככתוב: דרכיה דרכי נועם. גם דרכינו.

שבוע טוב שיהיה לכולכם!
עדיין לא נקרא Sunday 24/02/2008, 00:58   #8
כלב שי

הסמל האישי שלכלב שי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי קובי
צחי אני מעודכן בעניין ומבטיח לך שהדברים יובאו על תיקונם
כמו כן מבטיח לך עוד יותר שתערך בדיקה בבריכה האמורה לצורך זיהוי המחלה (הדג הוצא לאחר הזמנה מיוחדת ישירות מהבריכה - ובמקרה שבאמת מדובר במחלה הנידונה - המידע הזה חיוני גם לנו).

צד שני הייתי ממליץ כהתנהלות להרים טלפון לחווה ולסגור את הדברים האלה בצורה קצת יותר שקטה. ול sprungster - אני לא ממש יודע מה הסיפור, ויכול להיות גם שאתה סתם תופס טרמפ פה על העץ הזה כדי לפגוע. בכל מקרה זו לא צורה ולא דרך. אם אתה רוצה, אני מזמין אותך לחווה לשבת לכוס קפה וללבן את הדברים האלה עד הסוף. אם אתה מרגיש שנפגעת או שקיבלת יחס לא הולם, או שקיבלת דגים בעייתיים, אני מאמין שאפשר ליישב את זה בצורה שתביא אותך על סיפוקך.

אגב - ההזמנה הזו פתוחה לכולכם, גם הקפה :-). לא צריך להגיע בכל מצב למלחמות ומריבות. ככתוב: דרכיה דרכי נועם. גם דרכינו.

שבוע טוב שיהיה לכולכם!
מסכים אם מה שנאמר, לפעמים עדיף ללבן את הדבר באופן פרטי מניסיון אישי בכל תחום בחיים
מקווה שהכל יסתדר וכולם מרוצים
עדיין לא נקרא Sunday 24/02/2008, 01:29   #9
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

קובי, אין לי טענות - אני טעיתי כשרכשתי דגים ממפעל לדגי נוי. אתם מבחינתי פונים לקהל יעד שאני איני נמנה עם חבריו. משום כך לא דרשתי (ואני גם לא דורש) שום פיצוי וגם לא העליתי את הנושא בפורום ואף לא בפגישות אישיות עם חברי הפורום ואולי זו אכן היתה טעות...

לפני מספר חודשים רכשתי בסביבות 20 דמסונים מתוצרתכם.
אני חייב לציין שבתור אדם עם קצת מושג בסטטיסטיקה מצאתי משהו מדהים - מתוך 20 דגים 100% זכרים למרות שהם הוצאו באקראי. נאמר לי ע"י מספר עובדים אצלכם שיש גם זכרים וגם נקבות - אין כך הדבר אלא אם כן חוקי הסטטיסטיקה פשוט התהפכו.....0 מתוך 20...פשוט מדהים.

לשם ההגינות אני אציין שרכשתי 10 דמסונים נוספים מחוות גידול אחרת שגם בעליה כנראה לא דיבר אמת מכיוון שמתוך 10 דגים שרכשתי רק אחת היא נקבה - אציין כי היתה מאוד קטנה ונלקחה ממיכל גידול שונה מאחיה הבוגרים יותר שכנראה נחשפו להורמון ברמות גבוהות יותר מכיוון שהיו יותר בוגרים. אכן טעיתי שלקחתי 5 דגים בגודל 1.5 ס"מ ו-5 בגודל 4 ס"מ במקום לקנות את כולם בגודל קטן...בלי שום קשר גם שאר הדגים הקטנים (4) מאותה חווה שאת שמה לא אציין כרגע הם גם זכרים...כולנו יודעים שלהורמון לוקח זמן להשפיע והיא כנראה לא נחשפה מספיק להורמון בכדי שמינה יקבע כזכר....

אם אתם לא משתמשים בהורמון כדי ליצור זכרים בלבד או שאתם איכשהו ממיינים למכירה רק זכרים ושומרים את הנקבות אזי חוקי הסטטיסטיקה פשוט פעלו לרעתי בצורה מטורפת וחסרת תקדים ועל כך אני מתנצל.

אציין כי רכשתי מאז דמסונים ממגדלים פרטיים....והראה זה פלא...לפחות 3 מתוך 6 הינן נקבות בוודאות. פשוט סטטיסטיקה מטורפת...זה המקום להודות שוב ליואל מכפר סבא YOEL46 וירון glyaron - אני אתן לכם טיפ - הדגים שיואל מגדל באהבה נראים פי עשר יותר טוב מהדגים שחוות מסחריות מפיצות...כנראה שטיפול מסור>הורמונים.

קובי - אתה יודע מה מחיר השוק של הדמסונים שאתם מוכרים...מדובר בכמה מאות שקלים שברוב טיפשותי בתור אדם שבזמנו רק חזר לארץ (ולתחביב הישן) הוצאתי בלי שידעתי שאני עתיד להשקיע חודשים ארוכים בטיפוח להקת רבייה שהיתה מורכבת מזכרים בלבד. הסיפור של צחי הוא כסף קטן...הסכום שאני הוצאתי גדול בערך פי 10...שלא לדבר על הטיפול שהשקעתי ועוגמת הנפש. לא מבקש שום פיצוי אז אל תטרחו. אני את השיעור שלי למדתי ומכיוון שאני מזהה פה מוטיב חוזר - כל רצוני הוא לספר לחברי בתחביב את מה שקרה לי. כפי שציינתי אולי אני טועה - אולי 20 דגים יצאו זכרים באופן אקראי, מי יודע. לי בטח שאין שום אינטרס כלכלי בעניין הזה - למען הסר ספק אני דוחה מראש כל פיצוי על מנת שמניעי יהיו טהורים וברורים ושלא יראה כאילו אני מחפש פיצוי ע"י הסיפור הזה- על הזמן שהשקעתי לא תפצו אותי בחיים. אני רק חולק את הסיפור שלי עם חבריי. כל אחד ישפוט ויחליט אם מדובר באדם הוזה, סטטיסטיקה מטורפת או פשוט ים של הורמונים שניתנים לדגים (מילא) בלי לידע את הלקוחות (פשוט בושה).

יום טוב.
עדיין לא נקרא Sunday 24/02/2008, 02:00   #10
killer

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צחי ד
הדג מת בלילה. אין ספק שנקנה חולה.
מדובר בדג שנקנה מחוות גידול המפרסמת פה באתר.
לצערי זה לא פעם ראשונה שאני נתקל איתם בבעיות.
אני אשקול מה לעשות בעניין.
צחי ,מצטער לשמוע שהדג מת.
סביר להניח שהוא היה חולה בעת הקניה והמחלה פשוט לא נראתה עליו.
גם לי קרה כמה פעמים שדגים נקנו חולים(למרות שאני בודק אותם טוב טוב) ומתו לבסוף עוד בקרנטינה.
זה קורה לכולם וצריך לצפות מראש מקרים כאלה.
אני בטוח שבחווה לא התכוונו למכור לך דג חולה וכמו שאתה לא ראית סימנים עליו ,אני בטוח שגם הם לא ראו סימנים שהדג חולה.
במחלות בקטריאליות ופנימיות בד"כ לא שמים לב לסימנים חיצונים מיוחדים והם יכולים להופיע אפילו מס' ימים לאחר שהדג כבר תפס את המחלה.(לכן שוב - קרנטינה).
תחשוב על זה שאצלך דג אחד היה חולה - את החווה זה מעניין לא פחות,ציטוט:

ציטוט:

מקווה שתגיע איתם להבנה.
[URL="https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=163201"][COLOR=#810081]
[/COLOR][/URL]
killer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 24/02/2008, 12:02   #11
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sprungster
קובי, אין לי טענות - אני טעיתי כשרכשתי דגים ממפעל לדגי נוי. אתם מבחינתי פונים לקהל יעד שאני איני נמנה עם חבריו. משום כך לא דרשתי (ואני גם לא דורש) שום פיצוי וגם לא העליתי את הנושא בפורום ואף לא בפגישות אישיות עם חברי הפורום ואולי זו אכן היתה טעות...

לפני מספר חודשים רכשתי בסביבות 20 דמסונים מתוצרתכם.
אני חייב לציין שבתור אדם עם קצת מושג בסטטיסטיקה מצאתי משהו מדהים - מתוך 20 דגים 100% זכרים למרות שהם הוצאו באקראי. נאמר לי ע"י מספר עובדים אצלכם שיש גם זכרים וגם נקבות - אין כך הדבר אלא אם כן חוקי הסטטיסטיקה פשוט התהפכו.....0 מתוך 20...פשוט מדהים.

לשם ההגינות אני אציין שרכשתי 10 דמסונים נוספים מחוות גידול אחרת שגם בעליה כנראה לא דיבר אמת מכיוון שמתוך 10 דגים שרכשתי רק אחת היא נקבה - אציין כי היתה מאוד קטנה ונלקחה ממיכל גידול שונה מאחיה הבוגרים יותר שכנראה נחשפו להורמון ברמות גבוהות יותר מכיוון שהיו יותר בוגרים. אכן טעיתי שלקחתי 5 דגים בגודל 1.5 ס"מ ו-5 בגודל 4 ס"מ במקום לקנות את כולם בגודל קטן...בלי שום קשר גם שאר הדגים הקטנים (4) מאותה חווה שאת שמה לא אציין כרגע הם גם זכרים...כולנו יודעים שלהורמון לוקח זמן להשפיע והיא כנראה לא נחשפה מספיק להורמון בכדי שמינה יקבע כזכר....

אם אתם לא משתמשים בהורמון כדי ליצור זכרים בלבד או שאתם איכשהו ממיינים למכירה רק זכרים ושומרים את הנקבות אזי חוקי הסטטיסטיקה פשוט פעלו לרעתי בצורה מטורפת וחסרת תקדים ועל כך אני מתנצל.

אציין כי רכשתי מאז דמסונים ממגדלים פרטיים....והראה זה פלא...לפחות 3 מתוך 6 הינן נקבות בוודאות. פשוט סטטיסטיקה מטורפת...זה המקום להודות שוב ליואל מכפר סבא YOEL46 וירון glyaron - אני אתן לכם טיפ - הדגים שיואל מגדל באהבה נראים פי עשר יותר טוב מהדגים שחוות מסחריות מפיצות...כנראה שטיפול מסור>הורמונים.

קובי - אתה יודע מה מחיר השוק של הדמסונים שאתם מוכרים...מדובר בכמה מאות שקלים שברוב טיפשותי בתור אדם שבזמנו רק חזר לארץ (ולתחביב הישן) הוצאתי בלי שידעתי שאני עתיד להשקיע חודשים ארוכים בטיפוח להקת רבייה שהיתה מורכבת מזכרים בלבד. הסיפור של צחי הוא כסף קטן...הסכום שאני הוצאתי גדול בערך פי 10...שלא לדבר על הטיפול שהשקעתי ועוגמת הנפש. לא מבקש שום פיצוי אז אל תטרחו. אני את השיעור שלי למדתי ומכיוון שאני מזהה פה מוטיב חוזר - כל רצוני הוא לספר לחברי בתחביב את מה שקרה לי. כפי שציינתי אולי אני טועה - אולי 20 דגים יצאו זכרים באופן אקראי, מי יודע. לי בטח שאין שום אינטרס כלכלי בעניין הזה - למען הסר ספק אני דוחה מראש כל פיצוי על מנת שמניעי יהיו טהורים וברורים ושלא יראה כאילו אני מחפש פיצוי ע"י הסיפור הזה- על הזמן שהשקעתי לא תפצו אותי בחיים. אני רק חולק את הסיפור שלי עם חבריי. כל אחד ישפוט ויחליט אם מדובר באדם הוזה, סטטיסטיקה מטורפת או פשוט ים של הורמונים שניתנים לדגים (מילא) בלי לידע את הלקוחות (פשוט בושה).

יום טוב.
אני פשוט לא רוצה להכנס לדיון בלתי רלוונטי בפורום ציקלידים - אם אתה רוצה ואם ההנהלה מסכימה - אפשר להעביר את העץ הזה לפורום "קהילה" ומשם להמשיך. אבל בשורה התחתונה מה שאני מבין מדבריך זה ככה: אתה לא מעוניין בפיצוי כדי שחלילה לא יחשבו שיש לך אינטרס מעורב - אתה כן בצורה חד משמעית מחפש להוציא אותנו רעים וגנבים ושקרנים.

תראה, שיבושם לך. אני לא יודע מאיזו סביבה אתה מגיע. אנחנו מנסים (ובדרך כלל מצליחים) להתפרנס ביושר. מעולם לא הסתרנו את העובדה שאנחנו נותנים הורמון גדילה לחלק מהציקלידים שלנו. דמסונים, ספציפית, משווקים כזכרים ונקבות, תוך אזהרה ברורה שהם נמכרים מאד צעירים ולכן מאד קשה לקבוע את מינם. כשדגים נמכרים מהורמנים אנחנו מציינים באופן חד משמעי - מדובר אך ורק בזכרים, שקיבלו הורמון מחזק צבע.

סיבות לשימוש בהורמון? יש הרבה. אני אציין רק כמה כדי לצאת ידי חובה:
1. שימוש מושכל ומתון בהורמון גורם לגדילה מהירה יותר של הדגים, מה שמוזיל את עלויות המכירה שלהם וחוזר בסופו של דבר אל המגדל.

2. מי שאמונים על הטיפולים הללו הם יהודה פרל וחיים שוחט. שני אנשים נפלאים, מעבר לעובדה שמדובר בקליברים מהגדולים בתחומיהם בישראל. אני נוטה להאמין מהיכרות אישית גם עם יהודה וגם עם חיים, שהם לעולם לא יעשו דבר שיפגע בדגים היקרים שלהם. וודאי וודאי שלא יזיקו להם במזיד!

3. יצא בארץ (בעיקר בארץ אגב) מין מיתוס כזה ששימוש בהורמון הוא דבר שלילי. אני קצת מעורב בעניינים וקצת מכיר את התחום הזה. השימוש, כאשר הוא מושכל ובמינונים נבונים, גורם לתוצאות נפלאות על הדגים. הם זולים יותר, גדולים יותר, צבעוניים יותר והכי חשוב - נמכרים יותר.

4. היתה תקופה שהפעלתי לחץ למכור דגים בלתי מהורמנים. נעתרו לי בחווה וזו היתה טעות - אלו היו דגים הרבה פחות יפים. הם עמדו באקווריום מספר חודשים ולא עזר לנו שום ניסיון להסביר ללקוחות שאלו דגים בלי הורמון לכן הם פחות צבעוניים ויקרים בערך פי 4 (מה לעשות? לקח המון זמן להביא אותם לגודל מסחרי, עם טיפוח אוהב והרבה אוכל טוב).

5. אנחנו חווה מסחרית. אני יודע שיש כאן אנשים שחושבים שצריך להתנצל על זה שאנחנו מתפרנסים ממכירת דגים ולהתחיל לחלק אותם בחינם אבל חבר'ה, בחייאת רבאק תתבגרו קצת, אנחנו לא פה בשביל לחלק סוכריות אלא בשביל לייבא, למכור ולהפיץ דגי נוי ואנחנו עושים את זה הרבה שנים ובצורה מאד מוצלחת.

6. כתוצאה מהשיקול המסחרי, אני יכול לגזור לכם כמה מסקנות שתרשו לי לשתף אתכם בהן:

א. אנחנו מאד גאים בשירות הלקוחות שלנו, הולכים כמיטב יכולתנו למען הלקוחות, משתדלים לפצות, לזכות ולעזור במה שאפשר. אנחנו קונים אקווריומים משומשים מלקוחות ותורמים אותם, משופצים ומעוצבים, למחלקות ילדים בבתי חולים. אנחנו קונים אפילו דגים מלקוחות או מחליפים להם תמורת דגים אחרים. כשמגיע לקוח כמו צחי וטוען טענה אנחנו מקשיבים ואנחנו עושים כמיטב יכולתנו שהוא יצא עם חיוך. כי כשהוא יצא מחייך הוא גם יחזור. וזו, בשורה התחתונה, מהותו של שירות לקוחות.

ב. מכאן שאנחנו גם משתדלים להיות הכי ישרים בעולם. כשדג מקבל הורמון אנחנו אומרים - ומסבירים למה. תרצה? תקנה. לא תרצה? זכותך! יותר מזה - אנחנו מוציאים למגדלים מסויימים דגים ישר מהחממות. כן חבר'ה, זה יותר יקר. אלו דגים שלא מהורמנים ולפעמים אלו חלקים מגרעיני רבייה שלנו. אבל כשלקוח שיקר לנו מבקש אנחנו עושים בשבילו הכל.

ג. Sprungster - מהסיפור שלך אני מבין שקרתה תקלה. אני יודע שהכי קל לבוא ולאמר שכולם שקרנים ומחפשים לדפוק אותך. אבל תגיד - למה לא הרמת טלפון? תשים את עצמך עכשיו לשנייה בנעליים שלי ותנסה להבין משהו: כשאדם קונה דגים וחושב שיש לו זכרים ונקבות, ומקבל אך ורק זכרים, זה פוגע בי בעיקר, כי זה מזיק לאמינות שלי ומוציא לי שם רע. הייתי מעדיף, בשיא הכנות, שתרים צלצול, תספר שקרה מה שקרה ולך תדע, היית מופתע לגלות שאנחנו לא כאלה רשעים מרושעים ויכול להיות שהיו מחליפים לך את כל הלהקה בלהקה חדשה. זו מהות של שירות לקוחות - אבל זה לא עובד אם אנחנו לא יודעים מה קורה אצלך בבית!!

אגב זו הערה לכולכם ולכולנו בתור צרכנים נבונים, ולא בהכרח בתחום דגי הנוי: אם משהו כואב לכם, לכו קודם כל למי שקניתם ממנו ותגידו לו "כואב לי". אני נוטה להאמין שבמרבית המקרים תפוצו ואפילו תקבלו התנצלות. ואם זה לא קרה? אל תכנסו לשם פעם נוספת!

צחי - נתראה בחווה?
עדיין לא נקרא Sunday 24/02/2008, 12:15   #12
צחי ד

הסמל האישי שלצחי ד

קובי,
תודה. אני בהחלט מתכוון לבקר אתכם ומקווה כי העניינים יסתדרו לשביעות רצון כל הצדדים.

עדיין לא נקרא Sunday 24/02/2008, 14:11   #13
צחי ד

הסמל האישי שלצחי ד

ביקרתי היום בחווה.
קיבלתי הסברים ופיצוי לשביעות רצוני.
בכך הסתיימה הפרשה מבחינתי.
תודה לברוך, יהודה ובמיוחד לרועי.

עדיין לא נקרא Sunday 24/02/2008, 14:33   #14
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

קובי, מכיוון שהעץ הזה אכן קצת גלש פתחתי אחד חדש.

https://www.aqua.org.il//modules.php?...topic&t=128084
עדיין לא נקרא Wednesday 27/02/2008, 01:40   #15
איתי73

הסמל האישי שלאיתי73

סוג אקווריום: אקווריום מלוחים מרינה כ-800 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צחי ד
ביקרתי היום בחווה.
קיבלתי הסברים ופיצוי לשביעות רצוני.
בכך הסתיימה הפרשה מבחינתי.
תודה לברוך, יהודה ובמיוחד לרועי.
העיקר שהכל לשביעות רצונך ידידי... נדבר בנייד

חשוב שתדעו, שחוות דעתי על גידול דגים אינה עובדה. אלא רק דעתי האישית מהניסיון האישי שלי .
איתי73 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא