AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 13/05/2003, 23:36   #1
Blerofon

הסמל האישי שלBlerofon

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: טנגנייקה
וותק בתחום: מעל 20 שנה
ברירת מחדל מיימת...רמירזי תוקפני...שחפת

אנשים יש לי בעיה, היום קמתי בבוקר וגיליתי שהגורמי ננסי שלי, שגדל בצורה כה נפלאה והכפיל את גודלו פי 3 והצבעים שלו התחזקו בצורה מדהימה, חולה במיימת הוא התנפח פי 4 מהרוחב הרגיל שלו והקשקשים שלו הזדקרו... היה לו פצע (חור) מתחת לזימים בצד השמאלי של הראש, או מנשיכה או מההתנפחות... הוצאתי אותו ושמתי אותו במי קרח... (אין לי אקווריום בידוד)
לפני כשבועיים הבאתי זוג רמירזים קטנים לאקווריום....זה הסיבה היחידה שעולה לי לראש...

בהקשר לרמירזים אחד מהם נעשה תוקפני מאוד ושומר על הטריטוריה שלו, הצבעים שלו נעשו חזקים נורא כל אזור הראש נהפך לצהוב והסנפירים אדומים... ויש לציין שהוא קטן בהרבה מהשני שהוא גדול יותר וחסר צבעים, צבעים דהויים,... אולי הרמירזי נשך את הגורמי, למרות שאני לא חושב כך...

יש לי אלמנה רזה מאוד שלא אוכלת... אתמול עשיתי ניסוי וזרקתי אוכל מעל אזור השחיה שלה, הפתיתים חלפו מולה והיא לא נעה ולא זעה (רק כל השאר נהנו) ככה מספר פעמים...
אני חושד בשחפת, או בפגיעה במנגנון השובע...

אני יודע שההודעה ארוכה וכל הכבוד לכל מי שקרא עד הלום, אבל הבעיות חמורות...האם המיימת מדבקת, כי הגורמי השני שלי מתחיל לגלות סימני נפיחות ...
בקשר לרמירזים (אני חושב שזה זכר ונקבה...כשהתוקפני הוא הזכר...)...

Blerofon לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 14/05/2003, 00:33   #2
^@JoK3r@^

הסמל האישי של^@JoK3r@^

מימת זה מחלה מדבקת!! תוציא מהר את כל הדגים שחולים ותזרוק לשירותים
ותחליף כל 3-4 ימים 10% מהמים באקווריום......
עדיין לא נקרא Wednesday 14/05/2003, 09:00   #3
Blerofon

הסמל האישי שלBlerofon

כמו שאמרתי הוצאתי את הדג ושאר הדגים לא מגלים סימנים של מחלה (חיכיתי עם הגורמי השני כי הוא אחרי אוכל...) נראה שהכל בסדר הרמירז מקבל צבעים...אבל האלמנה לא אוכלת...
הבעיה מאיפה זה הגיע ?
לפי מה שהבנתי הנפיחות נובעת או מסרטן או מטפיל בבטן, מישהו יכול להסביר על המחלה ?
Blerofon לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 14/05/2003, 16:00   #4
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

אינקס מחלות מים מתוקים :
מיימת

http://www.ffil.org/forum/viewtopic.php?t=6658

לבודד מידית כל דג חולה ! לשפר תנאי מים!
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 14/05/2003, 19:25   #5
Blerofon

הסמל האישי שלBlerofon

ציטוט:
ידוע שהזיהום הנ"ל תוקף דגים חלשים ובאק' בעלי תנאי מים ירודים.
הגורמי היה בין (אם לא ה...) הדגים החזקים באקווריום וכפי שציינתי הוא גדל והצבעים התחזקו ושחה באופן נורמלי עד הפעם האחרונה שראיתי אותו...
המים היו בסדר גמור, המים הוחלפו יומיים לפני שהגורמי נמצא מנופח, והמים נבדקו יום קודם לכן... יש במים פחם פעיל, והפילטר הוחלף כ 5 ימים לפני מציאת הגורמי, המים צלולים ונקיים.

כל הדגים היום בהסתכלות מעמיקה, ואף לא אחד מהם מגלה סימנים למחלה... המים הוחלפו והדג הומת אם כן כל הטיפולים נעשו...

אז מה הייתה הבעיה ? אני בטוח שהסימפטומים הראו סימנים למיימת, אך אולי הייתה זו מחלה אחרת (בהתייחס לפצע מאחורי הזימים)... למישהו יש רעיונות...

elminister תודה... אבל לפני שפתחתי את העץ, עברתי על כל הקישורים האפשריים...
פשוט לא ציינתי זאת בכדי שיספקו לי תשובות מגוונות (ואולי ימלאו כמה חורים בדרך...)
עדיין לא נקרא Thursday 15/05/2003, 09:48   #6
Blerofon

הסמל האישי שלBlerofon

חברה אני ממש זקוק לתשובה ...
עדיין לא נקרא Thursday 15/05/2003, 17:18   #7
Blerofon

הסמל האישי שלBlerofon

היום זרקתי תולעים יבשות והאלמנה סוף סוף אכלה כמו מטורפת ...
עדיין לא נקרא Thursday 15/05/2003, 17:23   #8
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

אחלה, תעדכן אותנו...
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 16/05/2003, 01:57   #9
Wild Blue

נתת אולי יום או משהוא לפני שהגורמי מת מזון קפוא?
או שכמות רבה של מזון יבש (הניסוי על האלמנה מתי נערך?)

אני חושד שהאלמנה אולי נגועה במחלת הנאון האדישות והרזון מתאימים האם יש שינוי צבע או אדמומיות איפה שהוא? מה בקשר לשלמות סנפירים ומה טמפ' המים ?

קשה לי מאוד להאמין שאחד הרמירזים הזיק לגורמי זה כרגיל הפוך ואני מגדל רמירזים וגורמים ננסים (כולל רביה) מעל 5 שנים
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 16/05/2003, 18:23   #10
Blerofon

הסמל האישי שלBlerofon

איפה נעלמת ? חיכיתי לך, נראה שרוב התשובות הענייניות מגיעות ממך
טוב אז אל תשים אותי בתור מפגר, הגיון קצת יש לי (אני מקווה...) ומטעויות לומדים...
הניסוי עם האלמנה לא קרה לפני ההתנפחות, אלא אחרי למרות שעקבתי אחריה עוד הרבה לפני... הבעיה שגם לפני שבוע היא לא אכלה אז חשבתי שאם היא שורדת עד עכשיו היא בוודאי אוכלת משהו.. (וזה התולעים היבשות)... בכל מקרה היא רעבה בכל האכלה שלי אני זורק קצת תולעים יבשות בכדי שהיא תאכל, ובין האכלות היא שוחה לרוב למעלה ומחפשת אוכל, חוץ מזה הכל תקין...
הרמירזי חזר אליו הצבע (דבר נורא יפה ששמתי לב זה הרעשים שהם משמעים כשהם אוכלים מעל פני המים, פשוט כיף להסתכל ולשמוע 8) ) עכשיו אני לא יודע אם זה נקבה או זכר...כמו שרשמתי הרמירזי הקטן בהרבה הוא יותר תקיף ובעל צבעים חדים ובעל בטן אדמדמה (אבל הוא עדיין קטן ואין לדעת אם מדובר בנקבה) לעומת זאת הרמירזי השני גדול יותר והרבה יותר אדום (קניתי אותם בחנות בצ'ק פוסט וביקשתי נקבה וזכר - למרות שאני לא סומך על שיקול הדעת)
עכשיו בנוגע לגורמי, אני פוחד שזה לא הייתה מיימת למרות שהוא התנפח בצורה ענקית והקשקשים היו זקורים, מה שכן יכול להיות שיום לפני הכנסתי חתיכת מלפפון קלוף למנקים ולשמרל'ה...
(מגילה כבר אההה.... אבל זה כיף שייש מישהו שמתעניין בדגים ואני לא לבד)
לפני שבוע נעלם לי גופי באקווריום,, פשוט כאילו בלע אותו החצץ... הוא מת בגלל הטמפרטורה כמוהו מתו לי עוד שניים... החלפתי מים ושכחתי להדליק את הטרמוסטט והטמפרטורה ירדה ל 24 מ"צ אז גופי אחד מת... מיד שראיתי (אחרי 12 שעות לערך) הדלקתי את הטרמוסטט וכיוונתי ל
24 - 25, ואחרי שעתיים הטמפרטורה קפצה ל28... (הטרמוסטט למרות שהוא חדש דפוק) בכל מקרה, אחרי 3 ימים כשעלו הטמפרטורות זה עלה ל 29 - 30 ואז הגופי נעלם...
יתכן והוא מת בלילה והמנקים אכלו אותו...חיפשתי בכל מקום אפשרי והחלפתי מים מספר פעמים מחשש לזיהום...

מצטער על האורך (אבל שמרתי דברים בבטן...) ולא קיבלתי פה תשובות אז... תודה
עדיין לא נקרא Friday 16/05/2003, 18:49   #11
shibby

מוזר שהגופי מת ב24, אצלי הם חיים ומשריצים גם ב22-23. כרגע הטמ"פ 25+-

מנהל פורום אוברקלוקינג קירור ומודינג ב-HWzone
shibby לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 16/05/2003, 19:47   #12
Wild Blue

גם אם אני לא פה זה לא אומר שצריך להחזיק הכל בבטן (אני לא היחיד פה ויש עוד מלא תותחים שיכולים בכיף לענות ולעזור)
זה שהכל תקין עם האלמנה אומר שאין שום סימנים חיצוניים פרט לחוסר תאבון?

הרמירז בסדר כבר או שיש לו עדין בעיות ? ושוב לפי דעתי אין כמעט סיכוי שהרמירז היה מעורב בתקיפת הגורמי.

בקשר לגורמי קורה שהם מפתחים מיממת במהירות ומתים ממנה בלי סיבה אצלי זה היה קורה בעקבות הרעה בתנאי המים (כולל טמפ') גם לזמן קצר של כמה שעות הדג פשוט לא אוהב שינוים ואצלך גם מתו דגים וגם היה שינוי בטמפ' המים.
ככל שאני זוכר יש לך עוד גורמים ננסים יכול להיות שאחד ניצל את היותו של הגורמי במצב רע וחסר הגנה והחליט להתנכל לו הם דגים די מניאקים אחד כלפי השני, כמעט כמו דג קרב.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 16/05/2003, 21:28   #13
Blerofon

הסמל האישי שלBlerofon

shibby15 הם לא מתו מהטמפרטורה הנמוכה הם מתו מהשינוי הקיצוני, אחד בירידה ל 24 אחד מעליה ל 28 ואחד בעליה ל 29.

בקשר לגורמים שתדע שהם דווקא הסתדרו לא רע, הננסי המחוספס התנכל קצת לקטן, אבל עכשיו הקטן גדל ועכשיו הם זוג ששוחה ביחד באקווריום...(בקשר להרעת התנאים עם הגורמים יכול להיות שאתה צודק...)
הרמירזים בסדר (הגדול יותר...) הצבעים שלו התחזקו (ואני לא יודע אם מדובר בנקבה....הבטן שלה קצת התעגלה ויש כתם אדמדם סגול) השני הקטן נעשה תוקפני לכולם... הוא נוגח בכולם למרות שהוא הכי קטן (אולי הוא עוד צריך ללמוד)...,

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול