AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 19/02/2019, 17:12   #1
שלומי 1

הודו לך על 3 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים ( פיקוקים , הפלוכרומיסים)
ברירת מחדל עזרה בתיכנון אקווריום עתידי

שלום לכולם
אני מתכנן הקמה של אקווריום עתידי (לא בקרוב) ורציתי את עזרתכם והמלצתכם בתהליך , אשמח אם תעזרו ותשתפו מהידע שלכם.

האקווריום מיועד לציקלידים הפלוכרומיסים ואלו הדגים שאני חושב עליהם כדיירים :
1) Taehiolethrihops furcicauda yellow
2) Christyi
3) Bucco notto
4) Bucco rhoadesi yellow
5) Cheilochromis euchilus
6) Protomelas pleurotaehia
7) Protomelas fenestratus nkanda
8) Red empress
9) Protomelas virgatus
מתוך הרשימה הזאת אני רוצה לבחור בעזרתכם את השילוב הנכון כאשר אני מעוניין לגדל 3 עד 4 סוגים כולל נקבות .

גודל האקווריום הוא 180X65X60 נפח 702 ליטר , אני מעוניין ב- 3 תאים ביולוגיים שיהיו בגב האקווריום כל תא יזרוק מים לצד שלו כאשר האמצעי לאמצע וכך אני אחסוך משאבת אוויר ואת התאים יכסה רקע תלת מימד בעובי של כ-5 ס"מ.
אילו משאבות העלאה אתם מציעים לי להשתמש והאם יש לכם השגות כל שהן לגביי התאים ?

לגביי מדיות אשמח לדעת איזה חברות כדאי לקנות , איך אני מחלק אותם בתאים בצורה נכונה ואיך הם ישפיעו לי על איכות המים ( למשל אני מכיר את סיכם שמוריד אמוניה ) .

* אני אשמח לשמוע עוד הצעות לדברים שלא כתבתי .
שלומי 1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 19/02/2019, 18:15   #2
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה בתיכנון אקווריום עתידי

שלומי,

אני לא אתייחס כרגע לגבי האוכלוסיה כי פרקטית, את רובם לא ניתן להשיג כרגע בארץ...

לגבי המיכל עצמו, בגודל ומידות כאלו, אין שום צורך ב-3 תאים ביולוגיים, בתכנון נכון, שניים יעשו עבודה מצויינת הן מבחינת זרימות, הן מבחינת פינוי רפש והן מבחינת התמודדות עם עומס ביולוגי

תמיד צריך לזכור שתא ביולוגי לוקח שטח קרקעית חשוב מאוד מהמיכל, תוסיף לזה שאתה מתכוון למקם רקע תלת מימד וממיכל של 700 ליטר ברוטו אתה נשאר עם פחות מ-500...(בלי כל קשר, לעניות דעתי, לחלק גדול מהדגים שבחרת המיכל עם הנתונים הללו הוא יהיה קטן מדי...)

במידה ואתה מיישם 2 תאים ביולוגיים, משאבת העלאה של 4000 ליטר לשעה יתנו תוצאות טובות, לגבי המלצה למוצר ספציפי, אני משתמש במשאבות DC של Jebao אשר נותנות תמורה מצויינת למחיר ולאיכות (שים לב שהדגם שבחרתי הוא לא החדיש ביותר אבל ביחס למחירו בשוק ויש דגמים יותר מתקדמים אבל הכל פונקציה של מחיר)
לגבי מדיות, כולן בסופו של דבר מטפלות באמוניה...
פרקטית, כשתגיע לרגע תוכל לרכוש מגוון מדיות יעילות בהתאם לנפח שיתאפשר לך בתאים שתתכנן,

תרגיש חופשי לשאול ולהתעניין לגבי שאלות נוספות בהמשך,

בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 19/02/2019, 18:25   #3
שלומי 1

מה נשמע תמיר
לגביי המשאבה בכל תא צריך משאבה של 4000 אלף או אחת תספיק ?
וכיצד ניתן להישאר עם מימדים כאלה של אקווריום ועדיין להישאר עם נפח מקסימלי ? אולי כדאי שאת התאים אני אבנה מחוץ לאקווריום ?
עדיין לא נקרא Tuesday 19/02/2019, 18:49   #4
tomd

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים

גילוי נאות - אין לי ניסיון עם תאים ביולוגים ולא עם רקע תלת מימדי.
אבל כן יצא לי לחשוב על מה אני גם הייתי מתכנן, וקח בחשבון עניין של תחזוקה של הפילטרים,תאים ביולוגיים.
אם האקווריום יהיה צמוד לקיר או בתוך נישה ויהיה לך תאים ביולוגיים שגם תקועים מאחורי רקע תלת מידי, נשמע לי סיפור מההפטרה לטפל בהם, חוץ מהעניין שאלא אם תחתוך את הרקע לחלקים ותדביק בידיוק למבנה של התאים (שאולי גם יפגע באסתטיות), יהיה לך איזור עם מים כלואים, עומדים לגמרי.
הייתי מנסה להסתמך על סאמפ תחתון או פילטרים חיצוניים.
או לוותר על הרקע התלת מימדי
tomd לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 07:24   #5
שלומי 1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tomd צפה בהודעה
גילוי נאות - אין לי ניסיון עם תאים ביולוגים ולא עם רקע תלת מימדי.
אבל כן יצא לי לחשוב על מה אני גם הייתי מתכנן, וקח בחשבון עניין של תחזוקה של הפילטרים,תאים ביולוגיים.
אם האקווריום יהיה צמוד לקיר או בתוך נישה ויהיה לך תאים ביולוגיים שגם תקועים מאחורי רקע תלת מידי, נשמע לי סיפור מההפטרה לטפל בהם, חוץ מהעניין שאלא אם תחתוך את הרקע לחלקים ותדביק בידיוק למבנה של התאים (שאולי גם יפגע באסתטיות), יהיה לך איזור עם מים כלואים, עומדים לגמרי.
הייתי מנסה להסתמך על סאמפ תחתון או פילטרים חיצוניים.
או לוותר על הרקע התלת מימדי
יש לי ניסיון עם פילטרים חיצוניים וזה קצת לא נוח לניקוי אצלי .
סאמפ תחתון מייקר את העלויות ומוסיף משקל לכל העסק לכן אני עוזב את זה כאופציה אחרונה מה גם שרציתי קרנטינה בארון למטה לגידול וטיפול .
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 08:24   #6
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שלומי 1 צפה בהודעה
מה נשמע תמיר
לגביי המשאבה בכל תא צריך משאבה של 4000 אלף או אחת תספיק ?
וכיצד ניתן להישאר עם מימדים כאלה של אקווריום ועדיין להישאר עם נפח מקסימלי ? אולי כדאי שאת התאים אני אבנה מחוץ לאקווריום ?
כלל אצבע בפעילות שוטפת (במיוחד עם ציקלידים) הוא סירקולציית המים במיכל של לפחות פי 6 מנפח האקווריום, כלומר אם המיכל הוא 700 ליטר, המינימום שידרש לך הוא 4200 ליטר לשעה סירקולציה, אם לוקחים בחשבון שנתון המשאבה הוא תיאורתי ובמצב אידיאלי (כלומר ללא הנחתה בעקבות עליה בגובה ובמצב חדש) המשמעות היא שכן, אתה תידרש לשתי משאבות כאלו למיכל כזה, בצורה זו תקבל סירקולציה מספקת המתאימה לנפח המיכל

לא כדאי לייצר תאים כאלו מחוץ למיכל, כדאי ליישם תכנון נכון לשני תאים שמצד אחד יקח מינימום מקום ומצד שני יהיה יעיל ביכולות סינון, כשתגיע לרגע התכנון אשמח לעזור גם בזה, רק כדוגמה, אתה יכול לראות את האקווריום החדש שבנה ידידנו הטוב אמיר. פ עם יישום 2 תאים ביולוגיים המתאימים לצרכי המיכל והנראות שלו, אני חושב שהתוצאה הייתה אופטימאלית

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 11:30   #7
tomd

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים

אכן תכנון יפה, מה שעשה אמיר, קצת חבל לי שבעצם חצי דופן אחת מוסתר עם תא ביולוגי.
אבל כן אהבתי את החשיבה שלו ולעשות את התאים ביולוגיית בצורת טרפזים, ככה שלא יהיו מים כלואים, ואין בעיה להצמיד את הרקע. לאדע איך לא חשבתי על זה קודם.
tomd לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 20/02/2019, 14:15   #8
שלומי 1

לפי המיקום המתוכנן של האקווריום ניתן לשים תא ביולוגי בצד שמאל אבל זה יגביל אם אני אחליט לשנות כיוון ובד"כ אני לא אוהב לחסום בצדדים .
השאלה באמת אם תא ביולוגי צמוד לקיר יקשה עליי בניקוי ואולי באמת כדאי סאמפ
עדיין לא נקרא Monday 04/03/2019, 23:29   #9
geyora

הסמל האישי שלgeyora

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים מלאווים 565 ליטר פנימי
וותק בתחום: 7 שנים

שלומי ערב טוב.
רציתי לאחל לך קודם כל בהצלחה. גם אני עסוק בהקמת אקווריום מלאווים - היפלוכרומוסים ופיקוקים. ברשותך אעיר שתי הערות: קודם כל בהנחה שעובי הזכוכית הנו 15 מ"מ לפחות אז הנפח הפנימי שיהיה ברשותך הוא 640 ליטר לפני דקורציה וציוד. כך שאתה צריך לקחת בחשבון את הנתון הזה בבואך לאכלס את האקווריום כי אז החישוב לכמות הדגים משתנה. דבר שני, עליך לדעתי להחליט כבר עכשיו בבחירת האוכלוסיה ובחינת התאמתם של מיני דגים אלו לאלו. ההתאמה חייבת להיות בעיקר בתזונה וכן גם בהתנהגות. למרות שהיום ניתן לספק מזון משולב המתאים לציקלידים הניזונים ממזון צמחי וממזון בשרי. אופי האקווריום יקבע לפי התנהגותם ויש מינים רגועים, וישנם אגרסיביים ולא בהכרח כולם מסתדרים עם כולם. גם סוג האוכלוסיה יתווה בפניך את אותם דגשים בדקורציה שהנך חייב להתייחס אליהם בכדי לספק סביבה מתאימה לכל סוג. נכון שכולם מלאווים וסלע מתאים לכולם, אבל ישנם כאלו למשל שיסתפקו במסלעות ואחרים יזדקקו ליותר שטח פתוח. לכן קביעת האוכלוסיה חשובה בהתחלה. בהצלחה גיורא
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2019, 10:28   #10
שלומי 1

מה קורה גיורא
כן חשבתי גם על זה לכן רשמתי רשימה של דגים , הבעיה שיש לי בבחירת הסוגים היא שבכל אתר שבדקתי כולל אתרים מחו"ל יש נתונים שונים אחד מהשני לגביי אגרסיביות שלהם ושותפים נכונים ככה שאני מאוד מתלבט לגביי הבחירה .
אני מאוד אוהב את הדגים קריסטי ויוקליוס ולכן אני אלך עליהם ולהם אני אצרף עוד סוג או שניים כמו רד אמפרס ועוד משהו ואשמח לקבל חוות דעת מה מתאים ומה לא .
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2019, 15:14   #11
geyora

הסמל האישי שלgeyora

היי שלומי.
בחרת בשניים שאחד מהם רגוע והשני - קריסטי הנו טורף. הדגים המאוכלסים איתו יצטרכו להיות גדולים ואגרסיביים.
אישית מעדיף רגועים ויש לא מעט כאלו וגם יותר צבעוניים.
אבל זהו טעמך ואני מצפה לראות במה תבחר. כפי שאמרתי עדיף להחליט עכשיו על אוכלוסיה ולהתאים עיצוב עבורה.
המשך יום טוב
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2019, 16:15   #12
שלומי 1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי geyora צפה בהודעה
היי שלומי.
בחרת בשניים שאחד מהם רגוע והשני - קריסטי הנו טורף. הדגים המאוכלסים איתו יצטרכו להיות גדולים ואגרסיביים.
אישית מעדיף רגועים ויש לא מעט כאלו וגם יותר צבעוניים.
אבל זהו טעמך ואני מצפה לראות במה תבחר. כפי שאמרתי עדיף להחליט עכשיו על אוכלוסיה ולהתאים עיצוב עבורה.
המשך יום טוב
יש המון דגים שממש בא לי לגדל הרשימה הגדולה למעלה בתחילת העץ קריסטי הוא הראשון שאני בוחר נניח שיוקליוס אני אוציא אז אני ארצה להוסיף את רודסי ונווטואניה ( מקווה שרשמתי נכון)
אני מודע לזה שקשה גם להשיג אותם אבל אני אעשה כל מאמץ דרך סוחרים שאני מכיר.
תציץ ברשימה תגיד לי מה דעתך על השילוב הכי נכון מבחינתך ונראה אולי נלמד ונכיר עוד דברים.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2019, 18:20   #13
geyora

הסמל האישי שלgeyora

שלומי ערב טוב.
מתוך הרשימה שלך מה שמדבר אלי אלו הדגים ממספר 6 עד 9.
במיוחד הפורטמלסים למינהם. אבל הם טובים יחד ללא נקבות. אחרת יצאו בני כלאיים.
מעבר לכך הטעם שלנו שונה ואני ממש לא המומחה שצריך להתייעץ איתו. אני באותו מקום כמוך ומקבל המון יעוץ כאן מהחברים. אם תשאל לדעתי - רד קאפ איטונגי, מורי משוייש, אלו העדפותיי וכן אני משלב גם אלונקרות - פיקוקים.
הייתי מציע שתבחר מספר דגים שאפשר להשיגם והמתאימים מבחינת תזונה והתנהגות ותתחיל איתם. לאחר מכן תוכל לשלב עוד סוגים. אני החלטתי על שבעה שמונה מינים ובהמשך אצרף אולי עוד מין או שניים. אבל האקווריום שלי בתהליך השלמת ציוד ועיצוב והדגים בהמתנה באקווריום שני אצלי.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2019, 18:57   #14
שלומי 1

מגניב גיורא אתה לקראת סיום (מקנא בך).
כן הטעם שלנו קצת שונה וזה בסדר ולמרות שגם אתה מתייעץ ומייעץ זה עוזר מאוד ואני מודה לך אשמח לראות תמונות כשהפרוייקט שלך יושלם .
בהצלחה .
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא