AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 23/07/2018, 05:21   #31
avig70

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מתוקים, בהרצה,
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום חדש/מחודש, הרצה ועוד.

הוא היה טבול באופן מלא למיטב זכרוני, בכל מקרה האקווריום הישן מרוקן ממים וממתין למסירה, והחדש נקי ולפני מילוי מחודש (מחכה לילדים) לכן לא יכול להעלות תמונות עדיין. אעדכן בהמשך עם תמונות
avig70 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 23/07/2018, 10:42   #32
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

אני מתקשה להמליץ על פילטר עבורך בגלל עניין הרעש.
בכל מקרה באקווריום החדש הייתי הולך על פילטר חיצוני של 600-800 ל/ש ולא פילטר פנימי.

ציינת שאתה רוצה צמחייה אמיתית ולכן הייתי ממשיך לתכנן זאת ולא מבצע סייקל וזורם עם העניינים.
נסה לפרט יותר מה התוצאה הסופית שאתה רוצה לקבל מהאקווריום. תוכל להיעזר באקווריומים המארחים של מגזין אקווה להתרשמות וקבלת השראה: https://www.aqua.org.il/magazine/category.php?id=10

איזו תאורה יש לו כרגע או שהאקווריום ריק לגמרי מציוד?

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 23/07/2018, 12:14   #33
avig70

טוב, יש שם לא מעט אקווריומים יפים, אני לא יודע מה אני יכול לשים מבחינת צמחייה. ראיתי כל מיני שרשורים על צמחיה שפחות או יותר מצליחה להתמודד כמעט עם כל תנאי גידול. האקווריומים שמוצאים חן בעיני הם של ציקלידים, עם הרבה סלעים ומעט צמחייה, כמו זה למשל:
https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=138
או זה:
https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=205
פה יש ציקלידים אבל עם מצח בולט, יש כאלה שחור לבן אבל עם ראש שטוח?
זה הכי מצא חן בעיני:
https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=144

אני לא בטוח שאני אגיע לרמות של האקווריומים האלה, אבל שילוב נחמד של צמחיה ואבנים נראה לי מספיק לי. אם אפשרי מקורות טבעיים לאבנים אז זה מעולה.

600-800 ליטר לשעה? זה הכל?
על הפילטר בצד שיש לי כמו בתמונה רשום 2,000 ליטר לשעה, זה אמיתי או בלוף?
בכל מקרה העלתי תמונה של האקווריום עם הפילטר בצד, עדיין ללא דקורציה בכלל וללא דגים.

מבחינת התאורה יש פלורסנט בצבע שרואים בתמונה, בערך 60 ס"מ אורך. היום אני אבדוק מה העוצמה שלו ואביא את הנתונים של הנורה.
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: jpg 20180723_072830_1532334158869_resized more.jpg‏ (148.8 KB, 13 צפיות)
עדיין לא נקרא Monday 23/07/2018, 12:39   #34
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

אם זה הסגנון הרצוי, אכן ניתן לשלב מספר וליסנריות, אנוביות, שרכים למיניהם וצמחים דומים לקבלת המראה הירוק העדין.
הציקלידים שבקישורים פחות מתאימים למידות האקווריום שברשותך, כן ישנם ציקלידים קטנים יותר שיכולים להתאים.

אני מציע לך לעבור על אקוודקס ולהתכוונן יותר על הדגים שמעניינים אותך. תוכל להתחשב בתנאים הדרושים. לאחר מכן, תעלה רשימה ונשמח לייעץ מתוכה.

זרימת הפילטרים לא תמיד מקבילה לגודלו הפיזי ובמיוחד בפילטרים פנימיים אתה תוכל לראות גדלים דומים עם ספיקה שונה.
בפילטרים החיצוניים ההתאמה בין גודל הדוד לבין הזרימה בדר"כ דומה בין כל היצרנים וזה השיקול להמלצתי.

לגבי אבנים ודקורציה - למען הטבע המועט שנותר בארץ ולא הושחת - מציע לפנות למשתלות וחנויות המתמחות בסלעים וחיפויים.
עם בחירת האוכלוסייה, יהיה קל יותר להכווין אילו סלעים יתאימו.

עדיין לא נקרא Wednesday 25/07/2018, 07:03   #35
avig70

טוב, הפלורסנט T8, 18W, כתוב עליו שהוא כחול בלי לפרט את הצבע. יספיק לצמחיה בסיסית?

הכנסתי את החצץ ובאותו הרגע כל האקווריום התמלא עננה חלבית, מזל שיש את הפורום אחרת הייתי מודאג, קראתי שזה חלק מהסימפטומים של אקווריום חדש ונרגעתי. עכשיו יומיים אחרי הכנסת החצץ+אנטי כלור ועוד אחד המים חזרו להיות כמעט צלולים.

דבר שני... פירקתי את הפילטר הכי גדול, זה שכתוב עליו 2,200 ליטר לשעה, מצאתי שגם בו האימפלור שבור (לא פלא שהיה מרעיש). הפילטר הכי שקט לבינתיים היה זה שהדבקתי אז אמרתי לעצמי שלא יכל להיות כל כך נורא ונדביק גם אותו. בקיצור סופר גלו, כמה שעות ייבוש והוא הכי שקט מכולם, עדיין לא מספיק אבל נראה שאפשר לנסות לישון בחדר לפני שאני מביא דגים או צמחים. נשבע לך צריך לעשות מדריך לשיפוץ והדבקת אימפלורים

דבר נוסף זה שניסיתי להאיט את מהירות הסיבוב של האימפלור... חיברתי שנאי 220V/110V ששכב פה בבית, מסתבר שלהאיט את הסוג הזה של מנוע חשמלי זה לא כל כך פשוט. כנראה שהירידה של המתח גדולה מדי ולכן הוא בקושי מסתובב, עד כדי כך שבקושי יוצאים מים. לפי הרעידות שזה עשה כנראה שהאימפלור קופץ קדימה ואחורה ולא ממש מסתובב. בקיצור צריך להביא פילטר חיצוני מאיפה שהוא ואני מקווה שהצנרת שלו תהיה מספיק ארוכה כך שאוכל להכניס אותו לתוך הארון במידת הצורך ולהשתיק אותו יותר בכך.

קיבלתי בקבוק של מטילן בלו, למה זה משמש?

נערך לאחרונה על ידי avig70, Wednesday 25/07/2018 בשעה 09:30.
עדיין לא נקרא Wednesday 25/07/2018, 11:28   #36
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ציטוט:
טוב, הפלורסנט T8, 18W, כתוב עליו שהוא כחול בלי לפרט את הצבע. יספיק לצמחיה בסיסית?
בספק רב מאד. אולי אנוביות יצליחו לשרוד בתנאים כאלו.
הייתי שוקל לשדרג את התאורה בהתאם.
בכל מקרה, להחליף לנורת daylight.
ציטוט:
הכנסתי את החצץ ובאותו הרגע כל האקווריום התמלא עננה חלבית,
לא מדובר בפריחת בקטריות וחלק מסימפטום של אקווריום חדש, אלא כנראה בכמות אבק גדולה שבאה עם החצץ.
ישקע ויתנקה לאט לאט עם פעילות הפילטר ושאיבות הרפש.

איזה חצץ נבחר? גודל גרגר? גובה כולל?
ציטוט:
אנטי כלור ועוד אחד
ועוד אחד - עוד מה?

לגבי הפילטר,
המשחק עם הזרימות מיותר לחלוטין ובכל מקרה אני לא מצליח להאמין שתוכל לבסס אכלוס ממוצע באקווריום כזה על פילטר פנימי פשוט (אלא אם כן תיצור DIY גדול).
לך על פילטר חיצוני וסגור את הפינה עם ראש שקט.
ציינת צנרת ארוכה - על איזה מרחק בדיוק מדובר?

מטילן בלו משמש לחיטוי וטיפול במחלות מסוימות.

עדיין לא נקרא Thursday 26/07/2018, 14:49   #37
avig70

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
בספק רב מאד. אולי אנוביות יצליחו לשרוד בתנאים כאלו.
הייתי שוקל לשדרג את התאורה בהתאם.
בכל מקרה, להחליף לנורת daylight.
יש מצב שאני אעשה את זה. זה יגדיל לי את אפשרות הצמחיה? בכל מקרה כמה שעות להדליק? או בגלל שהנורה חלשה אז כרגע כמה שיותר?

ציטוט:
לא מדובר בפריחת בקטריות וחלק מסימפטום של אקווריום חדש, אלא כנראה בכמות אבק גדולה שבאה עם החצץ.
ישקע ויתנקה לאט לאט עם פעילות הפילטר ושאיבות הרפש.
וואלה, דווקא שטפתי די טוב. בכל מקרה עכשיו שלושה ימים לאחר ששמתי את המצע וצלול מאד כרגע. מצורף צילום של המצע.

ציטוט:
איזה חצץ נבחר? גודל גרגר? גובה כולל?
אתה יודע, לא ממש נבחר, קיבלתי עם האקווריום חצץ מעורבב, חלוקי נחל לבנים קטנים, גודל בערך קצת פחות מס"מ אחד, ועוד קצת אבנים יותר כהות ופחות חלקות, סה"כ היה שם בערך 10 ק"ג שנותן 2-3 ס"מ.

ציטוט:
ועוד אחד - עוד מה?
כתוב עליו STRESS ZYME של חברת API. כתוב שזה טוב להתחלה. עשיתי טעות?

ציטוט:
לגבי הפילטר,
המשחק עם הזרימות מיותר לחלוטין ובכל מקרה אני לא מצליח להאמין שתוכל לבסס אכלוס ממוצע באקווריום כזה על פילטר פנימי פשוט (אלא אם כן תיצור DIY גדול).
לך על פילטר חיצוני וסגור את הפינה עם ראש שקט.
ציינת צנרת ארוכה - על איזה מרחק בדיוק מדובר?
האקווריום צמוד לארון בגדים, אפשר להכניס את הפילטר לתוכו ולסגור את הדלת. אולי יוריד עוד כמה dB אבל נראה לי שמרחיק את הפילטר בעוד איזה 30-40 ס"מ. אתה יכול לראות את הדלת של הארון בצד שמאל של התמונה כך שזה די צמוד.

בבדיקה על פילטרים חיצוניים בפורומים בחו"ל נראה שלאהיים מהסידרה הקלאסית יש קונצנזוס מבחינת הרעש. הרוב אומרים שצריך לגעת בהם כדי לדעת שהם עובדים. על פי השרשורים הם יותר שקטים בהרבה מסדרת ה-professionel או מהפלובל וחבריו.
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: jpg 20180725_131744_1532603716601_resized1.jpg‏ (85.8 KB, 14 צפיות)
עדיין לא נקרא Thursday 26/07/2018, 17:32   #38
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ציטוט:
יש מצב שאני אעשה את זה. זה יגדיל לי את אפשרות הצמחיה? בכל מקרה כמה שעות להדליק? או בגלל שהנורה חלשה אז כרגע כמה שיותר?
תאורה משמעותית יותר לא רק תגדיל את אפשרויות בחירת הצמחים, אלא גם יתן מראה טוב ונוח יותר לצפייה באקווריום.
כרגע נשמע כמו אקווריום די חשוך.
משך שעות התאורה לא קשור לעצמתה.
מאחר ומלכתחילה מדובר על תנאים שמגבילים צמחייה, הייתי מתזמן לא יותר מ-6-7 שעות תאורה בסה"כ.
ציטוט:
מצורף צילום של המצע.
מצע גס מדי שגם יקשה את המים. הוא יקשה יותר על תחזוקת האקווריום בשל צבירת רפש רבה, יחד עם קושי לשתילה של צמחים.

אני מבין שהאקווריום נעשה בתקציב מינימלי, כלומר מבוסס הרבה על יד2 ומסירות.
למרות זאת, לא כל דבר שאנחנו נקבל - יהיה טוב להשתמש בו ובמקרה הזה - החצץ.
אם לא מדובר בחצץ אינרטי ודק יותר - הייתי משאיר את האקווריום ערום ומתבסס יותר על צמחי קשירה ו/או צמחים צפים.
ציטוט:
האקווריום צמוד לארון בגדים,
אורך הצנרת המגיע עם פילטרים אמור להספיק בהחלט.
האם להכניס פילטר לארון בגדים? לא חושב שאני הייתי עושה את זה.

עדיין לא נקרא Monday 03/09/2018, 07:50   #39
avig70

ציטוט:
מצע גס מדי שגם יקשה את המים. הוא יקשה יותר על תחזוקת האקווריום בשל צבירת רפש רבה, יחד עם קושי לשתילה של צמחים.
למישהו אחר יהיה מה לעשות עם זה או להעיף את זה לגמרי? יש אקווריום שחצץ כזה יכול להתאים או שהוא בכלל לא טוב לאקווריום?
עדיין לא נקרא Monday 03/09/2018, 10:21   #40
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

שימושים עיצוביים בלבד, לא בתור שכבת מצע שלמה.
בכל מקרה, גם לא מומלץ להעביר מצעים מאקווריום לאקווריום ולכן הייתי פשוט מעיף.

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא