AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 03/01/2002, 21:46   #1
אורח

עומדים לקנות לי אקווריום מטר חדש ופנורמי !!
איזה כיף לי!!
אבל אני לא יודעת איזה דגים כדאי לי לשים, קראתי בספר ובחרתי דגים שאני אוהבת ואני יודעת הרבה ידע על משריצים ועל גורמים ועוד כמה מיני וגם יש לי הרבה ידע ע המכשירים המשאבה ופילטר
אני גם רוצה לעשותהרבה השרצות בביתי של גופים, פלטיפ ובמיוחד סייפנים.
אני רוצה לקנות : גורמים, 4 פניני, 2 אור ירח, 2-4 ננסים, 4 גופים, 4 פלטים, 4 סייפנים או יותר {להקה}, 2 מולים או יותר, פלקו אחד או שניים, אולי אני אקנה עוד סוגים.
ביינתים זה יקח זמן עד שאשים את כל האוכלוסייה אבל תענו לי בהקדם!

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: שלומית מגדלת דגים מתחילה בתאריך 2002-01-03 15:57 ]</font>
עדיין לא נקרא Thursday 03/01/2002, 21:53   #2
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

עושה רושם שאת יודעת הכל לבד...
מה בדיוק השאלה???
בינתיים בפורומינו הקט יש כמה כללים
1)אם שואלים שאלה, נא לנסח את השאלה בברור
2)נא להמנע משגיאות כתיב (זה גורם לברקודה להיות ציני)
3)לא לפתוח את אותו נושא פעמיים-סימני הקריאה ששמת על ההודעה מספיקים להעביר את המסר שאת רוצה התיחסות מהירה (אם הייתי מבין את השאלה הייתי גם עונה).
ELMINISTER-אחראי פורומים
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 03/01/2002, 22:17   #3
אורח

בעוד פחות משבוע קונים לי אקווריום מטר פנורמי
אני רוצה לשים המון דגים ואני לא יודעת אם הם יריבו.
אני רוצה לקנות דגים משריצים ולהרבות אותם באקווריום.
אני רוצה לקנות דגים: 4 גופים, 2 מולים, 4-5 סייפנים, ו-4פלטים, 4 גורמים ננסים, 2 גורמים אור ירח, ניאון טטרה, ואולי אני אקנה סילבר דולר.
האם זה יותר מידי בשביל אקווריום מטר פנורמי?
יש לי המון ידע בנושא משריצים ואנבאסיים
ואני קראתי ספר שלם על דגים!
האקווריום- של דיק מיל { משהו כזה}

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: שלומית מגדלת דגים מתחילה בתאריך 2002-01-03 14:18 ]</font>
עדיין לא נקרא Friday 04/01/2002, 00:00   #4
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ראשית כל, ברוכה הבאה לפורומנו הקט.

לגבי האקווריום החדש שלך, הוא יהיה בערך 100 ליטר (שמתי לב שפנוראמיים בעלי צלע צדדית צרה נוטים להיות פחות או יותר באותו נפח כמו ציר האורך שלהם. זה לא מדעי אבל זה נוח מאד לחישובים, וזה בסדר לטעות בכמה ליטרים לפה או לשם).

כל הכבוד שקראת את הספר של דיק מילס, זו התחלה מצויינת. באינטרנט יש שפע מאמרים נוספים שיכולים להכניס אותך צעד נוסף פנימה לעולם מגדלי הדגים. אחד מן הדברים החשובים (לא רק, אבל גם) הוא לקרוא על הדגים שבהם את מתעניינת. על פי רוב מציינים בצורה מפורשת את אופיים של דגים, כשניתן לאמר שבגדול דגים נוחים יסתדרו היטב זה עם זה.

כמות הדגים וסוגי הדגים שציינת לעיל הם בסדר גמור בשביל האקווריום שלך (חוץ מסילבר דולר שיהיה גדול מדיי בשבילך).

דבר אחרון - אין צורך למהר כל כך עם רכישות הדגים, מכיוון שרצוי להכניס שניים או שלושה דגים אחת לשבועיים בשלב ההתחלתי ורק כשהאקווריום הולך ומתבגר - להוסיף כמות גדולה יותר של דגים (זה יקרה בערך בעוד חודשיים).
עדיין לא נקרא Friday 04/01/2002, 00:07   #5
אורח

אני קראתי בעוד אתר גם על זה שצריץ לחכות יומיים אחרי התקנת האקווריום ולאוורר אותו באויר המשאבה.
אני דוקא גולשת הרבה באתרים ומחפשת מידע, זה האתר האחרון שמצאתי ואני אפילו כתבתי סיכום בביתי על הכנת האקווריום כדי שנוכל להשתמש בו כשנבנה את האקווריום.
אבל למה אני לא יכולה לגדל סילבר דולר ?
כי הוא גדול מידי?
ראיתי אפילו באתר אחר שסילבר דולר יכול להטיל2000 ביצים בעונה טובה ובמצב טוב.
הייתי רוצה לקנות אותו אבל תסביר לי למה אני לא יכולה, קראתי הרבה עליו באתרים ובכל אתר- אותו דבר- אותה תשובה.

אני רוצה להרבות משריצים וגורמים.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: שלומית מגדלת דגים מתחילה בתאריך 2002-01-03 16:11 ]</font>
עדיין לא נקרא Friday 04/01/2002, 00:19   #6
אורח

כרגע בא אלינו מישהו ואמר לנו שחבר שלו יכול להשיג לנו אקווריום מטר אפילו יותר ! {איפלו 3 מטר} והוא יכול לעשת לנו בהנחות אז אם אני אקנה מטר וחצי אם ירשו לי,
אוכל לקנות סילבר דולר?
עדיין לא נקרא Friday 04/01/2002, 00:59   #7
קריב קריבנסיס

הלוואי שאני הייתי מתחיל את העסק בגדלי האקווריום שאת מתחילה....
קריב קריבנסיס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 04/01/2002, 01:37   #8
bigdarman

אחותי את ניסחפת...
מה ההצפה הזאת לאט לאט איזי איזי.
bigdarman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 04/01/2002, 01:57   #9
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

קודם כל ברוכה הבאה
דבר שני, את מציפה, לכתוב 13 הודעות תוך פחות מ-12 שעות זה מוגזם
אז בבקשה (בתור האחראי כאן) אם תוכלי להאט קצת את הקצב של ההודעות שלך.

בקשר להודעה עצמה זה נשמע בסדר גמור
סילבר דולר זקוק לכ-150 ליטר.
אבל בוא נעזוב את זה בצד בינתיים
קודם כל תקני 2- 3 (גופים) דגים בתור סטרטרים, תתני להם איזה חודש כדי שמחזור החנקן ייגמר, ואז כל שבועיים תקני עוד זוג דגים... סייפנים, פלטים וכולי'
ואז עוד איזה חודשיים שלושה שכבר יהיו לך כמה דגים, ויותר ניסיון תתחילי לעבור הלאה -
אין חכם כבעל הניסיון
רק תזכרי - 2-3 דגים בהתחלה , ואז אחרי חודש להוסיף עוד כמה לאט.... חיפזון מן השטן (וגם חלק מהמוכרים בחנויות הדגים)

בקשר לאקווריום לא מומלץ מעל מטר למתחיל - מטר זה די והותר למרות שהייתי ממליץ על מלבני.

בכל מקרה ברוכה הבאה - רק תורידי את הרגל מהגז :grin:

fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 04/01/2002, 02:01   #10
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

קודם כל, נשמע שאת יודעת היטב מה לעשות, אבל לדעתי דבר אחד בגישה שלך פגום והוא ההתלהבות הרבה שיש לך. זה בסדר להתלהב בתחביב הזה, הוא מאוד מלהיב וכולנו, בין היתר אני מתלהבים כל פעם מחדש, אבל מנסיון שיש לי, התלהבות גדולה מדי בסופו של דבר עלולה לגרום גם להרבה נזק, ובמיוחד אצל מתחילים, לכן יש לעצור לרגע ולהפעיל גם שיקול דעת. אם אני לא טועה (ויכול להיות שאני טועה אבל...) הרושם שקיבלתי ממך הוא של "אני רוצה מזה, ומזה, וגם מזה, וגם מההוא, וגם קצת מההיא, ואני גם מחכה לזה וגם מצפה לזה..." וגישה כזאת יכולה להיות די הרסנית עם לא משפצים אותה. ושלא תחשבי שאני בא לדכא אותך או משהו, או שאני סתם מניאק שבא לבלבל את השכל... אני פשוט יודע על מה אני מדבר ואני רוצה לעזור.

דבר ראשון, כפי שציינו כבר קודמי, רבים היו מתים להתחיל את התחביב בסדר גודל כמו שלך, 2-3 מטר! וזה נהדר ודווקא טוב למתחילים להתחיל עם אקווריום גדול בגלל שקל יותר לשמור בו על איזון וכל שינוי קטן בו נוטה (וזה תלוי מאוד איזה) להסתדר (בטיפול נכון) ולהיעלם ולא לגרום לזעזוע טוטאלי ודרסטי שיגרום להרבה בלאגן כמו במיכל קטן, וזה מצויין. כמו שדג-זאב כבר אמר, את רוצה הרבה דגים והרבה סוגים וגם זה בסדר גמור ומתאים אבל צריך להוסיף אותם בהדרגתיות ולא במכה אחת בגלל המון סיבות שתוכלי לקרוא עליהם בספר וגם באתר של דג-זאב. בקיצור, מה שאני מציע לך זה לקרוא שוב את "האקווריום של דיק מילס", זה טוב מאוד שכבר קראת אותו, אבל אם תקראי אותו שוב זה יחדד לך המון נקודות והדברים יהיו יותר ברורים וישבו לך טוב יותר בראש. לחרוש ולמצוא כל מאמר ברשת שאת יכולה לקרוא או כל דבר אחר שתוכלי לסחוט ממנו מידע, כמו האתר "אקווריה מאניה" של דג-זאב (aquaria.topcities.com) - תוכלי להיעזר בו וללמוד המון, כמו כן המאמרים באתר דג 2000 (go.to/dag2000) וגם אתר הדיסקוסים הישראלי יכול לעזור (www.discus.co.il). כל אלו בעברית, ואם את שולטת באנגלית תוכלי ללמוד עוד יותר משלל האתרים הלועזיים שפזורים ברשת כמו זבל (בלי לפגוע באף אחד).
כמובן וכמובן שאת יותר ממוזמנת לשאול אותנו כאן בפורום כל דבר ועל כל אי ההבנות שצפויות להתעורר לך במהלך הלמידה הזאת שלא צריכה לקחת יותר מכמה ימים.
ולבסוף, שתרגישי שאת כבר מוכנה לצבור את הנסיון הראשון שלך עם הדגים שציינת שהם בחירה טובה מאוד למתחילים, תוכלי להתחיל ולפעול לפי ההנחיות שלמדת ולהרכיב אקווריום בריא ומתפקד לתפארת (וזה מעולה שסיכמת לך על דף את כל הדברים שאת צריכה לעשות).
אז שיהיה הרבה בהצלחה, ואנחנו מקווים לשמוע חדשות טובות על הדגים הראשונים שתוסיפי ועל התקדמות התהליכים. ותזכרי שהכי חשוב זה להתאפק ולא לקפוץ ישר לחנות הקרובה, להעמיס מכל הבא ליד ולדחוף לאקווריום עם כמה דליי מים וחצי קופסת אוכל (מנסיוני המר באקווריום הגדול הראשון בגיל 10... (הייתי ילד! מה אתם מסתכלים עליי ככה))...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול