AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 23/12/2002, 23:03   #1
אורח

ברירת מחדל אוי לי אצותתתתתתתתתתתתתתת מה ל

היי,

יש לי בעיית אצות מזעזעת. כבר שיפרתי את מערכת התאורה שלי לשתי נורות ייעודיות לצמחים והן 1 של סרה קולור פלנט ו-1 לייף גלו. לסרה יש רפלקטור של גאוול עליה. 2 נורות דיי לייט של פיליפס שלאחת יש רפלקטור של גאוול.

התאורה דולקת משעה 08:30 עד שעה 21:00. יש לי 2 פילטרים האיים ופנימי של גאוול וכל הצמחים נראים מעורי פלצות ממש שעירים מאצות ירוקות שחורות שלא לדבר על הזכוכית העמוסה. מחר אקנה מגנט שמנקה האם הוא טוב? זאת איני יודע רק שהוא יקר רצח 130 ש,ח.

אודה לעצתכם.

כפיר
עדיין לא נקרא Monday 23/12/2002, 23:19   #2
bigdarman

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

מגנט 130?!?!
קניתי את שלי ב35

bigdarman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/12/2002, 01:54   #3
aqualogic
בית עסק

וותק בתחום: מעל 40 שנה

כפיר,

הרבה גורמים יוצרים ירוקת,
למשל עודף של מזון, עודף תאורה, עודף פוספטים במים.

ראשית תנסה להקטין מעט את האוכל, תצמצם לזמן מה את התאורה,
אם אין לך מספיק דגים אוכלי ירוקת תנסה להוסיף.
האם שתלת את הצמחים עם העציץ וצמר הסלעים? אם כן תעקור ותשתול שוב ללא.

יש גם אפשרות לשתול באקווריום צמחים מהירי גידול שיכולת הזלילה שלהם מתחרה ביעילות מול הירוקת בחיסול עודפי המזון באקווריום כמו למשל "גימנוקורוניס".

מגנט ניקוי בסכום כזה נראה לי שחיטה!!

וגם כדאי להזהר עם המגנט כי הוא עשוי לשרוט לך את האקווריום, שלח לי הודעה פרטית עם כתובת אי מייל או טלפון ואני אפנה אותך לחנות שמוכרת רפידות ניקוי שמסירות ירוקת ואבנית ללא שריטות לזכוכית ועולות כ 10 שקלים.

ארנון
aqualogic לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/12/2002, 08:11   #4
shoonra

הסמל האישי שלshoonra

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה היי טק
וותק בתחום: משנת 90~,וואו עבר מלא זמן....

אני מניח שהוא מדבר על מגנט מסוג MAG-FLOAT
כלומר מגנט שכשהוא מתנתק מהצד החיצוני שלו הוא צף, זה יותר נוח, וגם כך נמנעת הסכנה של כניסת גרגירי חצץ למברשת של המגנט, גרגירים שיכולים לשרוט את הזכוכית
(aqualogic-לא המגנט גורם לשריטות אלא גרגירי החצץ שנתקעים בתוכו)
אם אכן מדובר בסוג הזה של המגנטים וקנית את הדגם הגדול ביותר , אז זה מחיר לא כל כך יקר
יחסית (המחיר בשוק הוא משהו כמו 120 שקלים לדגם הגדול)
עדיין לא נקרא Tuesday 24/12/2002, 20:05   #5
אורח

ברירת מחדל מגנט

באמת קניתי את הגדול של מג פלווט

כפיר
עדיין לא נקרא Wednesday 25/12/2002, 10:00   #6
אורח

לגבי המגנט כמו שנאמר הוא ליגה בפני עצמו, מהיר וטוב - תתחדש.
הוא לא ישרוט את הזכוכית.
האור לא צריך לדלוק יותר מ10 שעות ביום - כדאי לצמצם.
נראה לי שגם כדאי לבדוק את הפילטרציה - האם פירוק הרעלים (מזון הצמחים) מתבמע ביעילות.

ובגדול אל תקנה כפפות, הידיים שלך ירטבו קצת.
עדיין לא נקרא Wednesday 25/12/2002, 20:57   #7
Wild Blue

לא מומלץ להנמיך את כמות התאורה יש אולי אפילו שיקול לבלהעלות את אורכה בכדי לחזק את הצמחים בכדי שוכלו לנסות ולהתמודד טוב יותר עם האצות.

יש לך שם צמחים מהירי גדילה נכון
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 25/12/2002, 22:36   #8
אורח

ברירת מחדל תאורה - אלא מה????????

שלום,

עכשיו אני מבולבל מאוד ווילד בלו.

בדני דג אמרו לי לפצל את התאורה ששני נאונים ידלקו כל פעם 54 שעות, עם הפסקה 1 שעה בצהריים.

יש לי נורות עם רפלקטורים כלהלן|:

לייף גלו
סרה פלאנט קולור עם רפלקטור
2 דיילייט של פיליפס אחד עם רפלקטור ושני לא

הלייף גלו שלי כבר שנה פשוט אני מרוקן כלכלית בכדי לקנות חדשה אבל צריך, שמעתי שיש לסרה נורת סאן לייט ואני חושב עליה...

מה להגביר בתאורה?

כפיר
עדיין לא נקרא Wednesday 25/12/2002, 22:41   #9
Wild Blue

בקשר להפסקת הצהריים הנה דיון מאוד מענין על ענין זה:
http://www.ffil.org/viewtopic.php?t=3245

בקשר למנורה שכבר גמורה אולי כדאי לא להדליק אותה לעיתים נורות שכבר אינן מאירות כראוי יכולות לעודד צמיחת אצות יותר מאשר את צמיחת הצמחים.
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2002, 20:24   #10
אורח

ברירת מחדל תודה ועוד שאלות

ערב נעים,

אני מקווה ששאלותי אינן דביליות וגורמות אי רצון לענות. אם כך, סליחה.

שמעתי בעצתך וקניתי נאון חדש של סרה אור שמש.

יש לי כנה שאלות לגבי העץ:
--------------------------------------------------------------------------------

אצלי יש בערך 13 שעות מלאות של אור מ9 בבוקר ועד 10 בלילה (לא כולל תאורת "שקיעה" ולילה) האור אצלי נדלק בהדרגה ורק בסביבות הצהורים יש באקווריום אור מלא וגם אז לכ6 שעות ואז שוב האור נכבה (נחלש) בהדרגה.

כמה נורות יש לך? מהי תאורה שקיעה ולילה? איך אני גורם לו להידלק בהדרגה? והאם צריך לשם כך 100 שעוני שבת? או שכל שעון יכול לעשות 2 הפעלות עם הפסקה? יש לי את השעונים הטובים יותר 100 ש"ח ליחידה.

יש לך פי אייצ קונטרולר? קניתי גם של אהיים והוא יגיע עוד חודש מגרמניה עקב החד.

הרבה תודה,

כפיר
עדיין לא נקרא Thursday 26/12/2002, 20:25   #11
אורח

ברירת מחדל תוספת ששכחתי

האם יש צורך בנורה נוספת? יש לי כרגע 1 דיי לייט של פיליפס 1 סרה פלנט קולור, 12 סרה סאן 1 לייף גלו חדש שהחלפתי האם רפלקטורים משנים לרעה? את ההפעלה בהדרגה? האם עם 4 נורות ניתן להפעיל בהדרגה כמו שאתה עושה?

כפיר
עדיין לא נקרא Friday 27/12/2002, 17:02   #12
Wild Blue

2 ענינים טכניים מנהלתיים יש לפורום זה כפתור צטט בגוף של כל הודעה שרברצונך לצטט והציטוט ישורשר בהמשך העץ אבל אם ברצונך לצטט מעץ אחר בזמן כתיבת ההודעה יש לחצן "Quote" לחיצה עליו יוצרת קוד שגורם למה שנכתב אחרי הלחיצה ועד ללחיצה נוספת להופיע בצורה ויזואלית נפרדת ממה שנכתב בהמשך אבל באותה ההודעה דוגמא לתיבה שכזו:
ציטוט:
כאן משולב הציטוט
ענין שני בכל הודעה שכתבת יש לך אפשרות לערוך ולהוסיף לה מידע בכל זמן כך שאין צורך לפרסם הודעה חדשה אם שכחת אלא רך ללחוץ על לחצן ערוך בפורום ותוכל לערוך את הודעותיך.

בחזרה לעניננינו
אני באקוויום שלי שילבתי תאורת לילה של ילדים שנדלקת בעזרת תא פוטואלקטרי שכאשר הוא מרגיש שאין אור הוא מדליק את המנורת לילה, זו תאורת הלילה שלי. תאורת שקיעה הינה מנורת פלורסט קטנה (קומפקט פלורסנט) שמשמשת בעיקר לתאורת שולחן שילבתי אחת בבית המנורה שבניתי והיא נדלקת לכחצי שעה לאחר שכל הנורות הפלורסנט העיקריות נכבות היא מאירה אזור מצומצם באקווריום ובאור חלש את השאר ומאפשרת לדגים להתארגן בנוחות לשינה ול"עכל" את הענין שבה הלילה כי בעבר שהיתי מכבה את האור הדגים היו או שקופאים במקומם עד הבוקר או שמתחילים תיזוזים באקווריום מבהלה עד שהיו נרגעים 2 האפשרויות הינם לא סימפטיות כי הם גורמות לדגים חוסר נוחות דגי יום לא אוהבים לישון בשטח הפתוח אלה מעדיפים להתכנס בין ענפי צמח או להסתתר בסביבת אוביקט גדול במים.

יש לי באקווריום 6 מנורות פלורסט באורך של 120 ס"מ מסוגים סטנדרטים שמשמשים להארה ביתית וכן מנורת פלורסנט קטנה (מנורת שקיעה) ומנורת לילה (משמשת בעיקר בחדרי לדים להאיר את החדר לשם הרגעת הזאטוטים) לכל אחת מנורות הגדולות יש שעון שבת נפרד וכן למנורת השקיעה ההדלקה ההדרגטית של האור נגרמת ע"י הדלקת הנורות בהפרשים של חצי שעה עד להגעה לתאורה מלאה ואז לאחר מספר שעות של תאורה מלאה הנורות מתחילות להידלק שוב בהדרגה.
שעון אחד יכול להדליק כמה דברים שאתה רוצה אבל הם כולם ידלקו ביחד לא ניתן להגדיר מספר הדלקות שונול למגוון מכשירים שונים על שעון שבת רגיל.

כן יש לי pH קונטרולר של סרה.

וניתן להדליק 4 נורות בהדרגה כל עוד יש לך שעון שבת נפרד לכל נורה ואתה יכול לשלות בכל נורה בנפרד מבחינת קבלת מטח ישיר מהתקע.

אם ברצונך במידע נוסף (לא מעודכן) על האקווריום שלי לחץ בתחתית כל מודעה שפרסמתי על לחצן "אתר" בשביל להגיע לשף האינטרנט על האקווריום שלי.
עדיין לא נקרא Friday 27/12/2002, 18:14   #13
אורח

ברירת מחדל תודה ו...

תודה על התשובה. ליבי נצבט מהאתר שלך והאקווריום היפה, תמיד אני חושב שאני משקיע בשלי יורת מידי כי הוא קטן 125 ליטר של גאוול וכל פעם שאני מאכיל את הדגים ליבי נתקף תהיות האם ההשקעה שווה בכלל לאקווריום כה קטן? יש לי מערכת סיאו 2 PH קונטרולר הכל של אהיים, נורת UV 9 W של טטרה, 2 נורות שהוספתי עם צוקים חיצוניים, ומדשנת ומאכילה אוטומטית ועכשיו אני מוסחף אהיים 2022 חיצוני כי אני מוציא את הפילטר הפנימי של גאוול.

הצמחיה פורחת והדגים חוגגים אבל הוא קטן!!!!!!!!!!
יש אומרים שסיאו2 לא שווה לקנות לאקווריום כה קטן ועוד.

מה דעתך?

כפיר
עדיין לא נקרא Friday 27/12/2002, 18:21   #14
Wild Blue

לפי דעתי השקעה במערכות מגווונות (כמו UV וco2) אינם טעות לא משנה בגודל האקווריום אם הם מספיק טובות ובעלות יכולת להיות שימושיות גם בעתיד למיכלים גדולים יותר אז מה טוב כי אז לה יהיה צורך למכור את הכל ולהשקיע במערכות חדשות אלא רק למכור את המיכל וחלק מהציוד ולהמשיך אם השאר כרגיל.
co2 בשימוש נכון ומבוקר לרוב רק מועיל לצמחים ולכן לא משנה גודל האקווריום הוא יהיה יעיל לשימוש לכן אני לא רואה במה שאתה עושה טעות.
אם הכל הולך טוב והתפתחות העננים יפה בעינך משמע אתה פועל כראוי ועליך להמשיך לפעול ככה.

ו125 ליטר הינם התחלה מכובדת מאוד.
עדיין לא נקרא Friday 27/12/2002, 18:30   #15
asaf

125 ליטר הופכים במהרה ל-521 ליטר...
asaf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 27/12/2002, 19:45   #16
אורח

ברירת מחדל תודה רבה על העידוד וחימום הלב,

עדיין לא נקרא Friday 27/12/2002, 22:55   #17
dagidag

Wild Blue

הייתי מעוניין לדעת היכן ניתן להשיג את שעוני השבת המיניטורים שהשתמשת במערכת התאורה שלך

אקווריום מהמם - כל הכבוד
גם האתר יפה מאוד

בתודה
DAGIDAG
dagidag לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 27/12/2002, 23:24   #18
Wild Blue

שעוני השבת נקנו בספק של מוצרי חשמל "גולמיים" לחשמלאים מוסמכים ככל שידוע לי הם אינם מוכרים לפרטיים אבל ניתן לרכוש שעונים כאלו אם מזמינים אותם בחנויות לחומרי בניה (לא טמבוריות ולא ברשתות DIY גדולות)
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא