AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 04/12/2002, 20:37   #1
raz

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 200 ליטר מרינה
וותק בתחום: יותר מחמש שנים
ברירת מחדל היו לי דגים והם אינם עוד - מי

קניתי אקווריום קטן במידות 30 ס"מ על 20 ס"מ, גובה 20 ס"מ.
זה בערך 10 ליטר.

שמתי אנטי כלור וחכיתי יומיים שהמיים יסתדרו להם.

קניתי גוף חימום 50 וואט של atman עם תרמוסטט דגם at

שמתי אותו על 25 מעלות אבל הוא לא הצליח להתייצב , כלומר הטמפרטורה זזה כל הזמן בין 23-27 מעלות.

הדגים מתו (כולם) תוך יום.

קניתי עוד דגים ואפילו גופי בהריון שהשריצה מייד שעתיים אחרי שהכנסתי אותה (השרצים לא נטרפו וחיו בסימביוזה מדהימה עם שאר הדגים). סה"כ היו לי שם גופי זכר, גופי נקבה, פלטי בהריון, שני נאונים.

אחרי 5 שעות מת הגופי הזכר ואז גם ראיתי שהטמפרטורה על 27 מעלות (היא המשיכה לנוע כל הזמן מעלה ומטה)

בשלב זה ניתקתי את הגוף חימום כדי שלא יבשל את הדגים.
אחרי יום כולם מתו כולל רב השרצים.

המיים היו בתנאים טובים - האם גוף החימום גרם לכל הבעייה?

האם גוף חימום של 50 וואט מתאים לאקווריום קטן כזה? איזה גוף חימום צריך?

האם עדיף כבר לשים את הדגים ללא גוף חימום בכלל?

עוד שאלה - איפה שמים את המדבקה של הטמפרטורה ביחס לגוף חימום? אצלי היא בצד השני של האקווריום

בינתיים רוקנתי את המים וחיטאתי את האקווריום במים חמים ואני מכין אותו מחדש לקליטת דגים.

עוד שאלה - שמתי שתי טיפות אנטי כלור ל10 ליטר מים, האם זה בסדר?

עוד שאלה - מה הסבירות שזה לא קשור לטמפרטורה וזו מחלה שהורגת לי את הדגים כל הזמן למרות שהחלפתי מים.
אם יש מחלה ורוצים להחליף מים - האם צריך לחטא במים חמים או מספיק לרוקן את המים ולשים חדשים?

תעזרו לי , אני נואש!!!!!!!!!!!!!!!

רז
raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 04/12/2002, 21:02   #2
wiz

הכלל אומר ללכת על וואט לליטר, כלומר מחמם של 10 וואט לאקווריום כמו שלך. מניסיון שלי 10W לא מספיקים כדי לחמם בצורה טובה אקווריום (גם אם הוא קטן), בעיקר אם הוא מוצב במקום קריר... לדעתי מחמם של 20-25 וואט יהיה די והותר לאקווריום שלך.
יכול להיות ששינויי הטמפ' המהירים גרמו לדגים למות, וכמו שעומרי רשם לפני מספר ימים - הדגים רגישים יותר לשינויים המהירים מאשר לטמפ'. מה שנראה לי: המחמם שהיה חזק מדי לאקווריום הזה חימם את המים במהירות, והמים שבו והתקררו במהירות, לפני שהוא שב לעבוד. התמורות היו חדות ומהירות מדי, והדגים לא עמדו בכך...
ד"א, יכול להיות שהסיבה נעוצה בהרעלת אמוניה, שכן הכנסת דגים רבים לאקווריום קטן, כשעדיין לא נוצרו בו מושבות בקטריה (או שאני טועה). תכנס לאקווריה-מאניה (קישור למעלה) ותקרא על מחזור החנקן... אם הוא לא בוצע, אז זאת בוודאי הסיבה למות הדגים, כאשר שינוי הטמפ' "עזר"...

בקשר לחיטוי - היות ולא מדובר על אקווריום גדול מאוד, שיש בעיה בשטיפתו - הייתי מציע לך לשטוף אותו, על כל צרה שלא תבוא. כמו כן אני ממליץ להרתיח (במידה וניתן) את כל האובייקטים שנכנסים לאקווריום.

ובקשר למדבקה - רצוי לשים אותה במרחק הרב האפשרי מהמחמם, כדי לראות שהטמפ' הרצויה אכן מושגת, ולא רק בסביבתו המיידית של המחמם.
wiz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 04/12/2002, 21:20   #3
אורח

אני ממליץ לך לא ללכת על נאונים.
הם דגים מאוד עדינים שדורשים טיפול וניסיון ומה גם שהם דג להקה ואק' כזה קטן מדי בשביל להקת נאונים טובה.
עדיין לא נקרא Wednesday 04/12/2002, 22:05   #4
bigdarman

לדעתי אין קשר בכלל למחמם.
זה נשמע כמו הרעלה תבדוק פרמטרים.

bigdarman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/12/2002, 00:10   #5
אורח

ביצעת את מחזור החנקן?
עדיין לא נקרא Thursday 05/12/2002, 08:58   #6
אלנה

ממה שכתבת משתמע שבכלל אין לך פילטר באקווריום. אם כך - אין לבקטריות בכלל על מה להתפתח, ואין דרך לשמור על הדגים באקווריום כזה בחיים. אבל גם אם אתה מוסיף פילטר, עדיין אסור להכניס הרבה דגים ביחד. באקווריום כמו שלך מכניסים קודם דג אחד (!), אחרי שבועיים עוד אחד וכו'.
אלנה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/12/2002, 10:28   #7
אורח

אם אינני טועה הבקטריות לא מתפתחות רק בפילטר.
עדיין לא נקרא Thursday 05/12/2002, 10:49   #8
אלנה

הן מתפתחות גם על החצץ וכל דבר אחר באקווריום, אבל בהחלט לא בכמות שתספיק כדי לסלק רעלים מ-10 ליטר מים עם 4-5 דגים (דעתי אישית - אקווריום בכזה גודל זה התעללות בדגים ואני לא הייתי מחזיקה אחד כזה בכלל).
אלנה לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא