AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 16/07/2007, 09:37   #1
zivmil

הסמל האישי שלzivmil

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל מים מזוקקים לאקוריום מבית מרקח

יש לי אקוריום 60 ס"מ ריק בנתיים.. ורציתי לשים אותו בעבודה שלי לתצוגה עם כמה צמחים ואיזה 4 3 דגים.. עכשיו הבעיה שהמים בברז אצלי ( חולון מגורים עבודה בראשל"צ) קשים וזקוקים לטיפול לפני שאני מאכלס את האקורים. אוסמוזה אין לי ... אבל בבית מרקחת שלי מוכרים 2 שקל לליטר מים מזוקקים. יש לי כמה מיכלים ענקים שאני יכול לסחוב איתם את המים.. עכשיו השאלה האם זה יהיה נבון להכניס לאקורים ( 60 30 35 ) מים מזוקקים ובעזרת תכשיר שמוכרים לאנשים עם אוסמוזות לעלות להם את הערכים?
כי פחם פעיל וקבול להורדת הקשיות גם יעלו לי איזה 100 שקל בחנות אותו מחיר...
הקטע אם מי האוסמוזה שהרבה מגדלים עושים בהם שימוש הם אותו דבר כמו המים בבית מרקחת ..
מצטער נסחפתי הרבה שאלות אשמח אם בנתים תעזור לי בחלקן
תודה מראש!
zivmil לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 16/07/2007, 11:15   #2
yuvalsagi5

הסמל האישי שלyuvalsagi5

הודו פעם אחת בהודעה אחת

למה אתה צריך מים רכים?
אתה יכול לשים כמה צמחים שיהיו עמידים ולא חייבים מים רכים.
yuvalsagi5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 16/07/2007, 11:53   #3
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל Re: מים מזוקקים לאקוריום מבית

ציטוט:
פורסם במקור על ידי zivmil
יש לי אקוריום 60 ס"מ ריק בנתיים.. ורציתי לשים אותו בעבודה שלי לתצוגה עם כמה צמחים ואיזה 4 3 דגים.. עכשיו הבעיה שהמים בברז אצלי ( חולון מגורים עבודה בראשל"צ) קשים וזקוקים לטיפול לפני שאני מאכלס את האקורים. אוסמוזה אין לי ... אבל בבית מרקחת שלי מוכרים 2 שקל לליטר מים מזוקקים. יש לי כמה מיכלים ענקים שאני יכול לסחוב איתם את המים.. עכשיו השאלה האם זה יהיה נבון להכניס לאקורים ( 60 30 35 ) מים מזוקקים ובעזרת תכשיר שמוכרים לאנשים עם אוסמוזות לעלות להם את הערכים?
כי פחם פעיל וקבול להורדת הקשיות גם יעלו לי איזה 100 שקל בחנות אותו מחיר...
הקטע אם מי האוסמוזה שהרבה מגדלים עושים בהם שימוש הם אותו דבר כמו המים בבית מרקחת ..
מצטער נסחפתי הרבה שאלות אשמח אם בנתים תעזור לי בחלקן
תודה מראש!
שלום לך,
המים מבית מרקחת אינם כמו מי אוסמוזה - אלו מים שעוברים סידרה של סנני פחם (שזה טוב) אך לאחר מכן קולונה עם מחליף יונים לריכוך (שזה רע) מה שמוציא אמנם חלק מהיונים אך מכניס במקומם אחרים (ניטריטים למשל!) - אוסמוזה "מרוקנת" את המים ולא מחליפה בין יון כזה או אחר.
על כן לא מומלץ (אגב - כנ"ל גם בריטה וקולונות זליון למיניהן),
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 16/07/2007, 12:32   #4
zivmil

הסמל האישי שלzivmil

אוף מצטער לשמוע חשבתי מצאתי אחלה פיתרון...
אני לא מחפש מים רכים! פשוט המים בברז אני מפחד לשים אותם כמו שהם .. לשתות אני לא מסוגל אותם אז לתת לדג לחיות שם אני לא מסוגל..
אז מה אתם מציעים לעשות?
1) לשים בפילטר כימי פיור פחם וקבול ואנטי כלור ולחכות עד שהם יגיעו ל PH ו קשיות נורמלית? אני רוצה לעשות אקורים נטרלי PH 6.9 הדגש יהיה על צמחים.
אם כן איפה אפשר להשיג קבול נורמלי בהרבה חנויות אין להם קבול להורדת הקשיות.
2) להשקיע באוסמוזה...? האמת אין לי מצב רוח להשקיע 1000 מכספי לאקורים שיהיה בעבודה יש אולי אוסמוזות יותר זולות?
3) יש מקום שמזקק מים בדרך שטובה לדגים לא כמו בית מרקחת.. שאפשר לרכוש ממנו את המים המזוקקים בזול?
תודה על התשובה המהירה עזרתם לי מאוד לא לרוץ לסופר פארם חח עם דלי
עדיין לא נקרא Monday 16/07/2007, 12:49   #5
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
אוף מצטער לשמוע חשבתי מצאתי אחלה פיתרון...
אני לא מחפש מים רכים! פשוט המים בברז אני מפחד לשים אותם כמו שהם .. לשתות אני לא מסוגל אותם אז לתת לדג לחיות שם אני לא מסוגל..
אז מה אתם מציעים לעשות?
1) לשים בפילטר כימי פיור פחם וקבול ואנטי כלור ולחכות עד שהם יגיעו ל PH ו קשיות נורמלית? אני רוצה לעשות אקורים נטרלי PH 6.9 הדגש יהיה על צמחים.
פחם לצמחים!?- בטוח לא ! כבול ואנטיכלור - אפשרי מאד...
אם כן איפה אפשר להשיג קבול נורמלי בהרבה חנויות אין להם קבול להורדת הקשיות.
2) להשקיע באוסמוזה...? האמת אין לי מצב רוח להשקיע 1000 מכספי לאקורים שיהיה בעבודה יש אולי אוסמוזות יותר זולות?
למה 1,000? מערכת פשוטה לאק' בסביבות400ש"ח..3)
יש מקום שמזקק מים בדרך שטובה לדגים לא כמו בית מרקחת.. שאפשר לרכוש ממנו את המים המזוקקים בזול?
תודה על התשובה המהירה עזרתם לי מאוד לא לרוץ לסופר פארם חח עם דלי
אתה גם יכול להשקיע במצע עילי כדוגמאת אמאנו\אלוס שמלבד שאר היתרונות שלהם גם מרככים את המים עם הזמן...
בהצלחה,
גל
עדיין לא נקרא Monday 16/07/2007, 13:18   #6
zivmil

הסמל האישי שלzivmil

תודה על התגובה המהירה אני מבין שעדיף שאני אשאר עם שטיות הפחות קיצוניות להשבחת המים.. עכשיו לא הבנתי את המשפט (להשקיע במצע עילי כדוגמאת אמאנו\אלוס שמלבד שאר היתרונות שלהם גם מרככים את המים עם הזמן... ) מצע עילי אמנו אלוס.. מה זה בדיוק זה חצץ לקרקעית או חומר שאני שם בפילטר.. אם אפשר קישור איפה להשיג יעזור לי מאוד!
עשיתי חיפוש אבל רק מצאתי אנשים שאומרים שים מצע .. לא ממש הבנתי איפה ומה זה עושה למים שאני שם חוץ מריכוך כי אמרת שיש להם יתרונות שלהם מה הם?.. תודה חייב לשבח אותכם שוב.
עדיין לא נקרא Monday 16/07/2007, 13:29   #7
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
תודה על התגובה המהירה אני מבין שעדיף שאני אשאר עם שטיות הפחות קיצוניות להשבחת המים.. עכשיו לא הבנתי את המשפט (להשקיע במצע עילי כדוגמאת אמאנו\אלוס שמלבד שאר היתרונות שלהם גם מרככים את המים עם הזמן... ) מצע עילי אמנו אלוס.. מה זה בדיוק זה חצץ לקרקעית או חומר שאני שם בפילטר.. אם אפשר קישור איפה להשיג יעזור לי מאוד!
עשיתי חיפוש אבל רק מצאתי אנשים שאומרים שים מצע .. לא ממש הבנתי איפה ומה זה עושה למים שאני שם חוץ מריכוך כי אמרת שיש להם יתרונות שלהם מה הם?.. תודה חייב לשבח אותכם שוב.
שלום ידידי,
נתחיל מעצה כללית - אם אתה מתכוון להרים אק' צמחיה - כדאי לקרוא ולהתמצא קצת יותר בחומר - רק יחסוך לך כסף ומאמצים מיותרים בדרך לאק' משגשג - מומלץ להתחיל מ: המדריך לגנן המתחיל. ולקרוא את המאמרים המקושרים לפי הצורך.
אם אתה מחפש אק' שיראה יפה ומשגשג ומצד שני לא ידרוש כמעט התעסקות והשקעה בציוד יקר - תקרא במיוחד את המאמרים הקשורים לאק' "טבעי".

לשאלתך - אמאנו\אלוס הם שמות של חברות המייצרות בין היתר מצע לצמחיה-ניתן לרכוש את המוצרים בכל חנות דגים רצינית (תחפש בפורומי הסוחרים באקווה).
למצע כנ"ל יש בד"כ מספר שכבות בעלות תפקיד שונה, למצע העילי שלהם (השכבה שנמצאת הכי למעלה במגע עם המים, שמשמש במקום ה"חצץ לקרקעית ") יש גם תכונות של דישון אך בנוסף משפיע לטובה על הרכב המים והופך אותם למתאימים יותר לצמחיה - לדוגמא ע"י ריכוך שלהם עם הזמן.
זה שונה לדוגמא מכבול לריכוך המים שמיועד באמת לפילטר (אפשר או לרכוש בצורת כדוריות\דפים, או פשוט להכניס שקית רשת עם כבול נייטראלי לאחר הרתחה - לתוך הפילטר) - אגב מלבד ריכוך המים הכבול גם מעט צובע אותם עקב ההפרשה של חומצות הומיות וטנינים...

מקווה שקצת עזרתי - ואני שוב חוזר על ההמלצה לקרוא ולשקול הקמת אק' טבעי !
בהצלחה ,
גל
עדיין לא נקרא Monday 16/07/2007, 13:35   #8
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

--> עובר לפורום ציוד לאקווריום.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול