AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 24/01/2022, 15:43   #1
Ehaim2

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: אין
ברירת מחדל חוות דעת בהקמת אקוריום צמחיה

שלום לכול חברי הפורום,
רבות חשבתי לפני פירסום מודעה זו ובסוף החלטתי שטף אתכם בכול זאת .
לפני כ 5 שנים התחלתי להיכנס לתחום האקוריום הצמחיה והגעתי לפורום מכובד זה כדי ללמוד ולקבל את הכלים החשובים וההכונה מהתשובות שקיבלתי כאן שיש לקחת בחשבון בזמן הקמת אקוריום צמחיה בתחילה הפרטים שצינתי : מידות מיכל ,תאורה
חייב לציין שכיום אני תקוע אם אקוריום אומנם איכותי של אחד היצרנים המוכרים לאקוריום אבל כלל לא מתאים שכיונו אותי כאן לאקוריום צמחיה (וזה לא אפילו דובר היטק או לאוטק) האקוריום פשוט קשה לתחזוקה בשל הגובה וחסר ההתאמה לתחזוקת הצמחים וכד.. .גופי התאורה בתחילה כלל לא התאימו במידות ועוצמת התאורה למיכל כנ"ל פילטרים
אבל הדבר הכי מפריע זה קושי בתחזוקת הצמחיה והמצע .
המסר שלי זה לפתוח ערוצי התיחסות בפורום כזה רק לבעלי ידע וניסיון בתחום ולא כול אחד שמחשיב את עצמו מבין
*פרטי המשתמש לי הוחלפו לכן היסטורית הודעות לא תיהיה קיימת וזה כדי שלא לפגוע באלה שפניתי אליהם *
Ehaim2 לא מחובר   הגב עם ציטוט
Ehaim2, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 24/01/2022, 19:17   #2
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: חוות דעת בהקמת אקוריום צמחיה

אינני מייצג את ההנהלה, ואני ממש משתתף בצערך. אני כאן בפורום ממש מזמן ונכנסתי כמעט עם אפס ידע. בהשוואה למדיות אחרות (פייסבוק, קבוצות וואטסאפ וכו') אין אח ורע לפורום הזה באיכות החומרים האנשים והידע - ואני אומר זאת על סמך שנותיי פה מ-2007 (היתה תקופה שהיה לי יותר זמן וגם הייתי משגיח בצמחייה).
הפורומים פתוחים לכולם! יש משגיחים שזה דבר שאין בשום מקום אחר (בדוק - במקומות אחרים קיבלתי תשובות הזויות לפעמים שברור שהמייעץ לא מבין כלום מכלום) - כלומר אם מישהו מדבר ממש לא לעניין, יהיה בדרך כלל מי שיעצור או יסייג אותו. מאידך, האחריות תמיד בידיים שלך ללמוד ולחקור - רק אחר כך ליישם. כל אחד לומד בקצב אחר, אבל זו עבודה שלך, לא רק לשאול ולצפות לתשובה. יש המון חומר כתוב ומאוד נגיש!
רצתי מספר שנים עם צמחיה קטן, בדקתי מצעים צמחים תאורה עד שהחלטתי לעבור לגדול יותר. כשעברתי - כבר ידעתי בדיוק איזה מצע אני רוצה - ידעתי שהגובה לא היה יותר מ-50 בגלל שכל חישובי האור משתנים, ידעתי את עומק המצע המדושן ומצע השתילה - ידעתי גם במה מדשנים ומה עלי לעשות אם אני רוצה לצמצם בדישון. לא החלפתי מצע (קוורץ שחור מתחת תת מצע של JBL) 10 שנים בקירוב! בסוף כשהחלפתי עשיתי שוב שיעורים.
זה בסדר גמור להביא לידיעת הפורום את התסכול שלך - אנחנו פה חברים כולם וגם לתת תמיכה לחובבים, אבל אני מעודד אותך לבדוק לעצמך איפה התהליך של הלימוד לא עבד טוב. לא, לא כל העצות שקיבלתי היו מדהימות - חלקן היו זהב, אבל לאורך זמן הבנתי מי מבין יותר ומי פחות, מי מדבר מנסיון ומי ממחזר משהו ששמע ממישהו.
מגיע לך ליהנות מאקווריום יפה וכיפי - אבל עיקר העבודה הוא הלימוד, אם תפענח את זה - תצליח יותר להבא.

בהצלחה!
הגולשים 4 הודו לך ohadh על הודעתך:
עדיין לא נקרא Monday 24/01/2022, 20:16   #3
Ehaim2

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: אין

אני כבר למדתי אחרי כול השנים מקריאה מרובה
אבל לא מדויק דבר אחד ממה שרשמת , וזה כשאדם שמוגדר מבין המבינים (לכול אחד יש סימן ברמת המקצועיות ליד שמו - אתה בטח יודע למה אני מתכוון )והוא נותן לי את ההמלצות כי פניתי אליו סוג של פניה לאחד שמבין או מגדיר את עצמו והפורום הסמיך אותו למוביל בפורום בתחום הצמחיה
זאת אכזבה !
אם לא היתי רוצה לפגוע בו וגם כי אני מכבד את הפורום והאנשים היתי מעביר את הודעות ה וואטסאפ שכתב לי.
סליחה אבל זה לא מקצועיות. היום אחרי כול השנים וכשיש לי ניסיון יותר וכן מכיר ערוצי למידה באינטרנט שבאמת יש מה לילמוד .
Ehaim2 לא מחובר   הגב עם ציטוט
Ehaim2, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 24/01/2022, 20:54   #4
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ehaim2 צפה בהודעה
אני כבר למדתי אחרי כול השנים מקריאה מרובה
אבל לא מדויק דבר אחד ממה שרשמת , וזה כשאדם שמוגדר מבין המבינים (לכול אחד יש סימן ברמת המקצועיות ליד שמו - אתה בטח יודע למה אני מתכוון )והוא נותן לי את ההמלצות כי פניתי אליו סוג של פניה לאחד שמבין או מגדיר את עצמו והפורום הסמיך אותו למוביל בפורום בתחום הצמחיה
זאת אכזבה !
אם לא היתי רוצה לפגוע בו וגם כי אני מכבד את הפורום והאנשים היתי מעביר את הודעות ה וואטסאפ שכתב לי.
סליחה אבל זה לא מקצועיות. היום אחרי כול השנים וכשיש לי ניסיון יותר וכן מכיר ערוצי למידה באינטרנט שבאמת יש מה לילמוד .
מבין אותך, באופן כללי מבלי להתייחס לאדם כזה או אחר - אני מעדיף תמיד לשאול בפוסט ציבורי שכולם יכולים להגיב (וכולם יכולים לראות). קודם כל זה מנטרל הרבה דברים, שנית, לפעמים מה שעובד למישהו אחד לא תמיד יעבוד אצלך כי אין מספיק פרטים וההבנה מפספסת את הבעיה.

אקח ברשותך דוגמה אחת: התייחסת לגובה המיכל שלך - זה קל! מי שבפורום הזה יותר משנה יודע שמיכל גבוה מ-50 ס"מ בעייתי מאוד לתחזוקה ולתאורה, זה למשל משהו שמאוד מוזר לי שלא עלית עליו ואף אחד אחר לא אמר לך (אני מנחש שזו אחת הבעיות למרות שלא ציינת במפורש). גובה מיכל זה גם אחד הדברים שחייבים לדעת לפני רכישה כי את זה להבדיל ממצע לא ניתן לשנות - רק ל"תקן" בחיזוק התאורה.
יותר מזה - יש עניין של גיאומטריה פשוטה, קח את גובה הסטנד + גובה האקווריום, עכשיו קח את הגובה שלך וגובה בית השחי שלך ותגיד לי האם אתה מגיע לקרקעית בלי סולם.
זה חישוב פשוט שרלוונטי לכל מי שצריך לגזום ולשתול קבוע. לכן מה שעובד לבחור בגובה 1.90 פחות זורם למישהו שהוא 1.60 - הגבוה בכלל אולי לא ירגיש בבעייה. זו כמובן רק דוגמה פרטית ובפועל יש עוד הרבה מקומות שאתה צריך לעבד את המידע ולהבין "מה נכון בשבילי!".

מנסיוני הפרטי - ההבדל בין הצלחה לכשלון מתחיל ונגמר בפרטים הקטנים, ככל שיש יותר עיניים שקןראות, פחות סיכוי שמשהו יפול בין הכסאות.

המטרה שלי היא חלילה לא "לרדת" עליך - להיפך, התהליך הזה נרכש בדם כסף וטעויות. יש שרוצים קיצור דרך ומשלמים למישהו להקים להם ולהחליט על הציוד _(אני בטוח שתמצא עסקים שישמחו) ויש שיעשו את התהליך, יטעו וילמדו. רק שתבין - אני ממרום שנות נסיוני מתאושש כרגע מנפילה שלא ברא השטן, שילוב של ציאנו, אצה חוטית ואצה שחורה. עכשיו סוף סוף בסדר אבל כולנו טועים וזה בסדר - יודע מה? גם למדתי כמה דברים חדשים.

תהיה חזק ותמשיך ללמוד
הגולשים 3 הודו לך ohadh על הודעתך:
עדיין לא נקרא Monday 24/01/2022, 21:42   #5
alasry

הסמל האישי שלalasry

הודו לך על 9 הודעות 14 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה לאו טק
וותק בתחום: חוזר לתחביב אחרי 5 שנות יובש :)

1. אתחיל מהסוף- כל הכבוד שפתחת יוזר חדש כדי לא לפגוע. לא טריוויאלי ולא מובן מאליו.
2. מסכים עם כל מה שאוהד כתב.
3. לעניין הלימוד, טיפ להבא- לעולם לא לסמוך על חוו"ד אחת או 2, אלא על 10 וגם על יותר, כמה שיותר- והכי חשוב לסמוך על מה שקראת ולמדת באופן כללי מעבר להמלצה בפורום כזה או אחר. הידע בתחום הזה הוא עצום ועשיר.
גם אם נכון להיום עשית טעויות, אתה צריך ללמוד מהם ולהתקדם הלאה. אין אחד בתחום הזה שהגיע לאן שהגיע בלי טעויות בדרך.

בהצלחה ואל ייאוש!
עדיין לא נקרא Tuesday 25/01/2022, 00:58   #6
ytz

הודו לך על 424 הודעות 472 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר צמחיה - 20 ליטר צמחיה

Ehaim2
מאכזב ביותר

אשמח לשאול מתי אתה מתחיל הקמה חדשה
או מנסה לשפר את ההקמה הקודמת
נשמח לתמונות להעלאת המורל

אגב אני עשיתי בעצמי הרבה ניסויים
גם הזויים, אבל על קטן
אני מבין את האכזבה שזו הקמה גדולה!!!
בהצלחה מקווה שתהנה בהמשך יותר
ytz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/01/2022, 08:55   #7
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

לדעתי העצה הכי טובה בלקבל עצות היא לשאול בנימוס - למה ? ולהפעיל הגיון בריא, חשוב לשמוע עוד דעות, מה שעובד לאחד לא תמיד עובד לשני.

ברגע שתבין את ההגיון של נותן העצות, תוכל להחליט האם מתאים לך, האם מסתדר עם מה שאתה מכיר, האם הגישה עדכנית וכו'

התחביב והעולם מתקדמים רבות וגם המנוסה ביותר חייב להתעדכן, בצמחייה נופצו מיתוסים רבים בעשור האחרון ולהמחשה פעם לא הומלץ לדשן ביתר מחשש לאצות בעוד שהיום התפיסה היא שדישון-חסר הוא הבעייתי..

התחביב שלנו הוא שילוב של מדע ואומנות -
יש חוקים בסיסיים, אבל מעבר לכך המון יצירתיות וגמישות התלויה בחובב.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 25/01/2022, 09:24   #8
horen

הודו לך על 83 הודעות 96 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה 450 לט לואו טק, שרימפסיה 35 ליטר, פלודריום
וותק בתחום: מילדות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ehaim2 צפה בהודעה
שלום לכול חברי הפורום,
רבות חשבתי לפני פירסום מודעה זו ובסוף החלטתי שטף אתכם בכול זאת .
לפני כ 5 שנים התחלתי להיכנס לתחום האקוריום הצמחיה והגעתי לפורום מכובד זה כדי ללמוד ולקבל את הכלים החשובים וההכונה מהתשובות שקיבלתי כאן שיש לקחת בחשבון בזמן הקמת אקוריום צמחיה בתחילה הפרטים שצינתי : מידות מיכל ,תאורה
חייב לציין שכיום אני תקוע אם אקוריום אומנם איכותי של אחד היצרנים המוכרים לאקוריום אבל כלל לא מתאים שכיונו אותי כאן לאקוריום צמחיה (וזה לא אפילו דובר היטק או לאוטק) האקוריום פשוט קשה לתחזוקה בשל הגובה וחסר ההתאמה לתחזוקת הצמחים וכד.. .גופי התאורה בתחילה כלל לא התאימו במידות ועוצמת התאורה למיכל כנ"ל פילטרים
אבל הדבר הכי מפריע זה קושי בתחזוקת הצמחיה והמצע .
המסר שלי זה לפתוח ערוצי התיחסות בפורום כזה רק לבעלי ידע וניסיון בתחום ולא כול אחד שמחשיב את עצמו מבין
*פרטי המשתמש לי הוחלפו לכן היסטורית הודעות לא תיהיה קיימת וזה כדי שלא לפגוע באלה שפניתי אליהם *
אתה תמיד יכול להסתכל בפרופיל של המייעץ ושם כתוב מה הותק שלו בתחום, כמה פעמים הודו לו על עצותיו ולזהות את מי שאתמול קנה צנצנת עם דג זהב והיום כבר מייעץ בפורום.
horen לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/01/2022, 22:47   #9
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 740 הודעות 1,174 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה

Ehaim2,
איני יודע מי אתה אך לאור כך שאתה מתלונן על אנשי הצוות שלנו אני מציע לך לרדת מהעץ.
אנשי הצוות הנוכחי של אקווה הם משכמם ומעלה והידע שלהם הוא מהרחבים שיש לחובבים בתחום.
אנשים כאן נבחרים בקפידה ומובילים תחומים עם ידע וכבוד רב.

כולנו לומדים וכולנו משתפרים, הידע שהיה לפני עשור בתחום הוא לא הידע שיש היום והדברים משתנים כל הזמן.
גם לטעות מותר לדעת, אבל אי אפשר להאשים בלי שהצד השני יוכל להשמיע את דעתו.

מכיוון ואני מכיר כל פיפס פה בפורום, הסתכלתי על ההיסטוריה של המשתמש הנוכחי שלך Ehaim2,לפי מה שאני מבין יש לך אקווריום במידות 125 על 50 ו-60 גובה.
האם זה נכון?

אבקש לדעת בפרטי מי אותו מנהל עליו אתה מדבר כי לפי מה שמרגיש לי, אתה מתבלבל עם גולש שהוא לא מנהל, הוא זה שהתכתבת איתו בפרופיל הנוכחי שלך עשרות פעמים על גבי הפורום.

בכל מקרה, אני לא מבין מה מטרת העץ הנוכחי. מה השאלה שלך ומה מטרת העץ? ואם אתה מצפה לתגובה רצינית ומקצועית תתחיל מלתת פרטים על האקווריום שלך, על המערכת ועל מה שהמליצו לך לפני כן.
הגולשים 2 הודו לך דור כחלון על הודעתך:
עדיין לא נקרא Thursday 27/01/2022, 11:35   #10
יונתן צובל

הודו לך על 18 הודעות 21 פעמים
סוג אקווריום: לאוטק 338 ליטר

אם אפשר לייעץ עצה אחרונה- תמיד תחכה למספר מגיבים, יש לפעמים מישהו שאומר לך לקנות משהו- באמת ובתמים כי זה מה שעזר לו- ואתה בטוח שחובה לקנות את זה, עד ההודעה של השני...

חוץ מזה- תסתכל המון בעצי הקמה, לי זה מאוד עזר.
יונתן צובל לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא