AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 01/05/2005, 17:37   #1
arielz
אורח

ברירת מחדל אקוריום מתחדש

יש לי אקוריום 60 ס"מ שהיו בו דגי זהב, וכעת נותרו שנים
אני רוצה להחליף את אוכלוסית הדגים לדגים זולים ועמידים דוגמת גופים. באקוריום יש פילטר פנימי, כמה צמחי פלסטיק, ללא תאורה וללא חימום.
יש לי הרבה שאלות והנה כמה מהן:
1. אילו דגים וכמה לשים?
2. האם כדאי לעבור לצמחיה אמיתית?
3. האם יש צורך בתאורה?
4. איזה גוף חימום לשים?
5. האם כדאי להכניס את הדגים למים הישנים או כדאי לנקות את האקוריום לפני האכלוס החדש?
תודה מראש
עדיין לא נקרא Sunday 01/05/2005, 17:42   #2
כולנו שווים
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

צריך גוף חימום,ולצמחים חיים תאורה.לצמחים מיוחדים וקשים לגידול צריך גם CO2
ודשן..
1.אם אתה הולך על גופים,מספיק שתשים 2 זכרים ו6 נקבות..וכבר יהיו לך הרבה גופים..הם יתרבו בכמויות..אם אתה רוצה לשמור את השרצים שים צמח פלסטיק או חי עם עלים סבוכים וכך הוא יוכל להתחבות. את השרצים אפשר להאכיל בצהוב של הביצה,לפורר את האוכל של הבוגרים,או לקנות מזון לשרצים.
אם אתה רוצה צמחייה פשוטה תצתרך תאורה,ואם תרצה אק' עם צמחים קשים לגידול אתה צריך CO2 ודשן.
לדעתי כדאי לנקות,כי דגי זהב מלכלים המון,את הפילטר לנקות רק במי האק' כדי לא להרוג את הבקטריות.תוסיף דגים בהדרגה.

בהצלחה.
כולנו שווים לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 01/05/2005, 17:55   #3
dager

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל Re: אקוריום מתחדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arielz
יש לי אקוריום 60 ס"מ שהיו בו דגי זהב, וכעת נותרו שנים
אני רוצה להחליף את אוכלוסית הדגים לדגים זולים ועמידים דוגמת גופים. באקוריום יש פילטר פנימי, כמה צמחי פלסטיק, ללא תאורה וללא חימום.
יש לי הרבה שאלות והנה כמה מהן:
1. אילו דגים וכמה לשים?
אם אתה הולך לכיוון של משריצים לפי דעתי כדאי לך לקנות 2 נקבות מכל סוג מכיוון שרוב הסיכויים שהן בהריון ואז הן ישריצו ובעתיד יהיו לך שרצים. תקנה בנוסף להם 2 דגי מנקה בתור צוות ניקיון
2. האם כדאי לעבור לצמחיה אמיתית?
לפי דעתי מאוד כדאי הסיפוק שנותנת הצמחייה הוא מעבר לכל תיאור מתי שכל יום אתה חוזר הבייתה ורואה אקווריום צמחייה שמבריק מירוק. בנוסף הצמחים עוזרים לפילטרציה ולאוורור האקווריום.
3. האם יש צורך בתאורה?
אם אתה מתכוון לשים צמחים אז כן, ואם לא אז כדאי לך רק לשם הדגשת צבעי הדגים לשיקולך.
4. איזה גוף חימום לשים?
לך לחנות ותבקש גוף חימום בעוצמה של 75 וואט לפי דעתי זה אמור להספיק לך לאקווריום אבל עכשיו בקיץ אין צורך בכך ואולי כדאי שתדחה את זה עד תחילת החורף או עד ירידת הטמפ' מתחת ל22.
5. האם כדאי להכניס את הדגים למים הישנים או כדאי לנקות את האקוריום לפני האכלוס החדש?
חלק יגידו שכן מכיוון שמים אלו עברו כבר את מחזור החנקן שבו האקווריום כבר "נקי" מרעלים שקטלניים לדגים וחלק יגידו שלא מכיוון שאומרים שדגי הזהב משמנים את המיםודבר זה מפריע לדגי המים המתוקים.
אולי בתור פשרה תחליף חצי מכמות המים תחכה יומיים לאחר שתחזיר מהברז או אם יש לך מים אשר עברו סינון הם עדיפים. ואז רק לאחר היומיים האלו תשים את הדגים החדשים.
תודה מראש
בנוסף למה שהצעתי למעלה אם אתה רוצה להפוך את האקווריום שלך לממש אקווריום צמחייה מקצועי כדאי לך לחפש באתר מאמרים למינהם לגבי איך להקים אקווריום צמחייה. כעיקרון אתה צריך שלוש דברים עיקריים להצלחת אקווריום כזה והם: מצע מדושן ואינרטי ודשן כימי אשר אותו מדשנים לפי צריכת הצמחים (זאת ניתן לדעת ע"פ ערכות בדיקה), ערכת פחמן דו חמצני שלאקווריום כמו שלך ניתן לבנות גם אחת שהיא בנייה עצמית, מערכת תאורה שהכלל הוא שעוצמת התאורה תתאים לאקווריום כך שיהיה וואט אחד לליטר אחד.
dager לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא