AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 27/11/2006, 15:52   #1
or171

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל לואוטק נאנו הוקם..עודכן..יש תמ

או קיי בעקבות הרבה הוצאות עיניים מהצמחיה פה החלטתי גם להשקיע פינה של משהו זול וקטן.
אקווריום במידות : 41(אורך) 36(גובה) 16(רוחב-פנורמי בחלקו הרחב 20).
כ28-30 ליטר ברוטו-בערך 22 נטו אני משער.
באקווריום מצע שבנוי מדשן של ג'י בי אל ועליו חצץ טבעי בכמה גוונים(דשן-1-2 ס"מ חצץ-בין 2-3 ס"מ).
שתלתי את הצמחים 6 במספר(שתי ולסנריות ננסיות קבומבה אחת שתי קריפטו' וונדטי ובמרכז גזע עץ בצורת מערה עם ג'אווה מוס עליו.
מיליתי מים +אנטיכלור וכעבור שעה מעודד בקטריות ולמחרת דישון נוזלי של סרה.
וכבר 3 ימים אני מחליף את המים פעם בחצי ופעם שלושתרבע..(יש לציין שהגזע הורתח והחצץ נשטף).
הציוד הוא :תרמוסטט אטמן 50 וואט מכוון ל25 -26 פילטר פנימי של רנה מתאים על 60 ליטר(המלבני) סינון גס בעיקר עם תא יעודי לפחם אשר משמש אותי להנחת מדיה ביולוגית (כרגע טוף-בהזדמנות הראשונה משתנה לקרמיקה) ותאורה שתי מנורות פי אל 9 וואט כל אחת(12-14 שעות כל יום) ואור יום משתי החלונות. אחת הנורות ממקומת מהקדימה של האקווריום על השולחן והשניה על החיפוי למעלה כאשר אין הפרדת בין המים למנורה ע"י זכוכית ורפלקטור מאולתר לבנתיים מאלומיניום בתקווה להחליף לפורמייקה.
וזהו בעיקר.
בעיקר אני מעוניין בתגובות מה דעתכם והמלצות לשיפור אנא להיות סבלניים בכל זאת אקווריום ראשון של צמחיה..
איך להמשיך הלאה?להחליף מים לא להחליף מים?כמה?
יש צורך להוסיף לגרוע או לשנות משהו?
כמו כן איזה אוכלוסיה הייתם מאכלסים שמה יחד עם דג קרב ?(בעיקר ממשפחת האניצטרוס והפלקויים והחתולים אני מעוניין או להקה שיסתדרו..)
כמו כן מתי אוכל להוסיף דגים?
האם יש צורך באבן אוויר בלילה כשיהיו דגים או שהחמצן מהצמחים יספיק?
(תודה למי שהגיע עד לפה ולסבלנות הרבה )
or171 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 27/11/2006, 18:42   #2
or171

בקרוב תמונות אחרי גיזום קל..
איפה כל התותחים פה?מחכה לתשובות..
תודה
עדיין לא נקרא Monday 27/11/2006, 19:51   #3
subotaj

איך להמשיך הלאה? לבנות CO2 DIY
זה לוקח בידיוק 5 דקות והתוצאות מדברות בעד עצמן.
כמו כן יש לדשן.

וכמובן אנחנו רוצים לראות קודם תמונות כדי שנוכל להמליץ לך.
subotaj לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 28/11/2006, 09:34   #4
or171

כמובן אני מדשן עם דשן נוזלי של סרה אחת לשבוע..
ולפי הבנתי אין צורך בco2 באקווריום לואו טק ננו או שהטעו אותי פה?
למישהו ישנן המלצות לאוכלוסיה יחד עם דג קרב?
כמו כן מה לגבי ההחלפות מים?כל כמה זמן?כמה אחוזים?
ולגבי החמצן..להפעיל משאבת אוויר?לא להפעיל משאבת אוויר?להפעיל רק בלילה?
תודה על התשובות

יש לציין שקראתי את המאמרים ועצים הקשורים לנושא..עדיין אין לי תשובה ספציפית לגביי..
אשמח אם תענו על כל השאלות הלא פתורות שלי וסתם תתנו חוות דעת לשיפור..
עדיין לא נקרא Tuesday 28/11/2006, 15:41   #5
or171

איפה כל החברה התותחים פה?
עופר,איתי?מישהו?
אני רוצה להתחיל בחיפושים
עדיין לא נקרא Tuesday 28/11/2006, 16:28   #6
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

אם כרגע משוכן באק' רק דג קרב אין צורך באיוורור האק' ע"י משאבת אוויר, הדג נושם אוויר אטמוספרי.
לגבי השילובים איתו, חפש את העץ הראשון שפתחת, אני זוכר בוודאות שכתבתי לך איזה דגים מסתדרים איתו.

לצמחים שיש לך עכשיו אפשר להסתדר גם ללא הזרקת פד"ח, סרגיי אמר זאת כי בד"כ מי שמתלהב מצמחיה ומתחיל ב-Low-Tech יעבור ל-High-Tech עם הזמן (מניסיון).
החלפות מים תתחיל מפעם בשבוע 30%, בהמשך תפחית בהחלפות מים.

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 28/11/2006, 16:47   #7
or171

עדיין לא משוכן ..רציתי לדעת מתי יהיה ניתן לשכן..
אם הוסיף עליו דגים להפעיל משאבת אוויר בלילה?
וכמו כן באותו עץ דיברנו על אק' רגיל ללא צמחיה בגודל יותר גדול מזה..
חשבתי עם הדג קרב לשלב להקת טטרות של כ-5?הולך (כניראה אף אדום)?
ומעבר לזאת רציתי המלצה קצת יותר ספציפית לאיזה שוכן קרקעית לשים(לא להקה-אין מקום אלה פרט בודד שיתמודד עם האצות ויהיה מיוחד..
?
עדיין לא נקרא Tuesday 28/11/2006, 17:46   #8
or171

כמו כן מה הנוהל לגבי שבלול תפוח (הגדול) והצמחיה?יסתדרו יריבו ישחקו שחמט?
עדיין לא נקרא Wednesday 29/11/2006, 02:49   #9
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

שח-מט לא ישחקו אבל שש-בש בהחלט.
גם אק' בגודל שציינת יכול להיות מרהיב ביופיו ללהקה קטנה של אף אדום.

שוכן קרקעית? לך על 2 אנציסטרוסים קטנים מאוד שיגדלו אצלך.
לא רוצה אנציסטרוסים ? לך על אוטוצינקלוסים.
רוצה בנוסף לזה משהו קצת יותר "אקזוטי" לך על פיקוליטה קטנה כמו טייגר או ויטאטה, דע לך רק שהם לא יעיל באכילת אצות כמו הדגים שציינת לפניהם.

עדיין לא נקרא Wednesday 29/11/2006, 18:42   #10
Yalon14

הודו לך על 47 הודעות 61 פעמים

4 אוטוצינקלוסים 10 קרדינלים וכמה שרימפסים
Yalon14 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/11/2006, 18:31   #11
or171

או קיי אז ההחלטה כמעט הגיעה לקיצה
דג קרב1
פיקוליטיה1
טטרה א"ד/קרדינל/ניאון-6 יח'
ולגבי השרימפסים חשבתי להוסיף כחול/דובדבן/דנטיקולה אבל זה לא יהיה עמוס מידי?אם בנוסף לדגים שרשמתי מעל ניתן להכניס שרמיפס בלי להעמיס יותר מידי אנא ציינו כמה ..?

תודה רבה על הפידבקים.
אגב זה טבעי שבאקווריום צמחיה המים ניראים בגוון שונה מאשר באקווריום רגיל?או שמשהו מוציא לי צבע למים?שאני מדליק את התאורה מלמעלה ומקדימה אני מגלה גוון ירקרק צהוב כזה ממש קל..לא משהו בולט.
אחרי הסוף שבוע יעודכן בתמונות(:
עדיין לא נקרא Thursday 30/11/2006, 18:38   #12
moshe_may

הסמל האישי שלmoshe_may

יתכן והגזע מוציא צבע במידה וכן זו לא בעיה כלל
שים תמונות נשטוף את העניים
moshe_may לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 30/11/2006, 19:42   #13
or171

לא יודע הגזע המקולל הזה הרתחתי אותו 5 פעמים כל המשפחה שלי חשבה שאני מכין מרק לא הבינה מה אני עושה על הגז עם סיר.
האמת שאין כל כך מה לשטוף את העיניים אני מקווה שבהמשך הצמחים יראו יותר טוב הם כבר כמעט שבוע באקווריום ואני לא רואה שזה עושה להם טוב..
כמו כן אשמח לתשובות לגבי שאר השאלות:
להזכירכם מדובר בצימחיה 28-30 ליטר ברוטו..
דג קרב1
פיקוליטיה1
טטרה א"ד/קרדינל/ניאון-6 יח'
ולגבי השרימפסים חשבתי להוסיף כחול/דובדבן/דנטיקולה אבל זה לא יהיה עמוס מידי?אם בנוסף לדגים שרשמתי מעל ניתן להכניס שרמיפס בלי להעמיס יותר מידי אנא ציינו כמה ..?
עדיין לא נקרא Thursday 30/11/2006, 22:18   #14
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

לגבי גזע - הרתח חצי שעה וזרוק מיד לפריזר לחצי שעה, ככה חוזר חלילה 6 פעמים, הצבע יפסיק.

לגבי האוכלוסיה, וותר על השרימפסים אם אתה משכן דג קרב, הם יהיו אחלה אוכל בשבילו.
אם אתה מוותר על דג הקרב, לך או על דנטיקולטות, או על ירוקים או על שרי, לא לשלב יחד כי תקבל רביה שונה ומשונה של צבעים.

עדיין לא נקרא Friday 01/12/2006, 09:23   #15
יער

אני הייתי מוסיפה, לפחות להתחלה, גם כמה צמחים מהירי-גדילה (מירופולום דמרסום או היגרופיליה פוליספרמה), שתהיה תחרות לאצות, בעיקר אם הצמחים שלך לא צומחים טוב.
אם אתה רוצה אקווריום טבעי אל תדשן כשיהיו לך דגים, ואל תחליף את הטוף בקרמיקה, אולי אפילו תשקול את הוצאתו במשך הזמן, אם יהיו הרבה צמחים, אחרי שהם יתחילו לשגשג ולצמוח מהר.
יער לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/12/2006, 17:37   #16
or171

הו הייאוש גובר..חזרתי מהבסיס ומצאתי קבומבה גמורה מתה וולנסריה אחת גם מתפרקת לגבי השניה זה ניראה כאילו זה מתחיל אבל הקריפטו משום מה נתן פתיחה יפה..וכל זה ב2 -3 ימים שלא ראיתי את האקווריום...מה עושים שצמח מת איך מוציאים מהמצע?
מה לעשות להתחיל הכל מההתחלה? ////:
עדיין לא נקרא Sunday 03/12/2006, 20:48   #17
or171

או קיי לאחר יאוש תסכול ומה לא..החלטתי לקחת את עצמי בידיים וגם את הצמחיה..
אז ככה קצת שינויים..
הוצאתי את כל הצמחים.עכשיו המחשבה הראשונית שלי הייתה מכיוון שאין מספיק אור הקומבמה והוולנסריות אינן צומחות כראוי..אז הוחלט על סדר מחדש..וולנסריות הוצאו וגם הקבומבה המתה..הוצאו כל הצמחים בזהירות ועברו גיזום סידור שטיפה והוצאת שאריות של ספוג שמסתבר שהיו על השורשים ששתלו לי אותם הג'אווה גוזמה והתווספה לחבית כזו שהייתה לי(ניראה טוב ) הוחלט על להשאיר את הטוף בפילטר כמו שיער המליצה כרגע לאחר הדלקת תאורה וקצת פילטור המים צלולים ועל הצמחיפ יש בועות כאילו הם מפרלנגים( )עשיתי משהו לא טוב?שכחתי משהו?מחר אפשר כבר להביא חלק מהאוכלוסיה המיועדת?נידמה שעכשיו יחס התאורה טוב..28 לט' ברוטו שתי חתיכות ג'אווה ושתי קריפטו נדמה לי למרות שהם לא כל כך דומים עם שתי נורות פי אל 9 וואט עם רפלקטור מאולתר מאלומניום אחת מלמטה מקדימה ואחת למעלה במכסה המיועד..יש צורך לשנות קריטית?
אנא מכם תשתדלו לענות על כל השאלות זה דיי חשוב לי אני ממש מודאג כבר מהצמחיה
עדיין לא נקרא Sunday 03/12/2006, 23:13   #18
קובי_ק

הסמל האישי שלקובי_ק

תראה מה אני עברתי (תלחץ על הקישור בשורה למטה)
לואוטק לשרימפסים
המסקנה בסוף
סבלנות
העלים נושרים בהתחלה כי כנראה החלפת להם תנאים תן לזה זמן הם יחזרו לעצמם
חבל שאין לי מצלמה הייתי מראה לך גם בלואוטק הצמיחה די מהירה
ואצלי המצב הפוך היה לי הייטק ועברתי ללאוטק ניסיתי קטן ועכשיו אני עושה אחד 1.20
שיהיה לך בהצלחה.
עדיין לא נקרא Monday 04/12/2006, 10:08   #19
יער

אור,
זה נשמע כאילו חסרה תאורה באקווריום שלך. קח בחשבון שככל שהאקווריום קטן יותר, עוצמת התאורה לליטר צריכה להיות גדולה יותר. לא ברור לי כמה מהאור של הנורות אצלך מגיע לאקווריום וכמה מתפזר. האם יש לך אפשרות להגביר את התאורה?
שנית, אני חוזרת על המלצתי להוסיף צמחים, בעיקר מהירי-גדילה, זה עוד יותר חשוב עכשיו כשכמות הצמחיה שלך פחתה. זה קריטי בשלב הראשון כדי למנוע אצות. כל עוד אין כמעט צמחים, אל תדשן כמעט.
אם עדיין אין לך דגים, למה בכלל אתה עושה החלפות מים? זה רק מפריע. החלפות מים משמשות להוצאת הניטראט כאשר אין מספיק צמחים שיספחו אותו. דגים חשוב להוסיף בהדרגה, ולהגיע לכמות סופית לא גדולה.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/12/2006, 13:43   #20
or171

גם אני חשבתי שהבעיה טמונה בתאורה..אבל כל פעם שאני חושב על זה זה נהיה יותר לי הגיוני..
האקווריום 28 ברוטו זה בערך 20 נטו 18 וואט התאורה..פלוס רפלקטורים מאולתרים גם אם 50 % ממנה נעלם שזה דיי הרבה וממש לא הגיוני עדייין נמשר יחס של כמעט 0.5 וואט לליטר..
בקשר למהירי גדילה..יש לי צמח לא מזוהה כרגע החלטתי שזה לא קריפטו שאני צריך זיהוי אני יעלה תמונות ותגידו לי אתם..אני אלך לקנות דג קרב היום יראה איך הוא מסתדר ויעדכן..אולי אביא גם צמח מהיר גדילה יש המלצות?
עדיין לא נקרא Tuesday 05/12/2006, 15:17   #21
יער

בקשר לתאורה- ראשית, אם היא מתפזרת, גם הרבה יותר מחצי יכול ללכת לאיבוד. שנית, כאמור, בנפחים קטנים צריך הרבה יותר אור- למעלה מוואט לליטר. אתה חייב לדאוג לתאורה מתאימה (או להסתפק באנוביות וצמחים שמסתפקים במעט אור, אך צומחים לאט).
בקשר לצמחיה- ממליצה על סרטופילום דמרסום או/ו אלודאה, שהם נפוצים, זולים, צומחים מהר ומטהרים היטב את המים, או מהירי גדילה אחרים.
בקשר לדג- ככלל לא כדאי להתחיל בקליטת דגים לפני שהצמחים נקלטים. עדיף להתחיל עם דג עמיד, למשל מולים או פלאטים, שגם יאכלו אצות. (קח בחשבון שעם דג קרב אין כמעט דגים אחרים שאפשר לשכן)
עדיין לא נקרא Tuesday 05/12/2006, 17:55   #22
or171

יער תודה רבה על התגובות המהירות והאכפתיות טוב לדעת שיש מישהו שאכפת לו..אז ככה לפני שהספקתי לקרוא את מה שרשמת החלו כמה שינויים אני מקווה שיהיה בסדר כי לא הכל לפי הספר.
אלודאה נוספה..חלק נשתל במצע וחלק צף..חוץ ממנה יש קריפטו' ירוק קטן ובקופה שצמחו יפה עד עכשיו..בנוסף גם ג'אווה ..
היה לי הזדמנות פז וזולה מאוד לאכלס באקוריום 5 ג'פונייקות 6 אף אדום ואחת פקולטיה טייגר
הם אוקלמו מהבוקר באיטיות רבה מאודד במיוחד הג'פונקיות והטייגר.. כיביתי את האור על מנת להקל עליהם עזבתי את האקווריום ומחר נדליק את האור כרגיל ננסה להאכיל קצת וניראה איך ילך אני מקווה שהכל יסתדר..השרימפ לפחות כבר אכלו לדעת אם האקווריום במהלך השבועיים הקרובים רץ טוב אני סוגר אותו ופותח רק לגיזומים והחלפות מים ואולי אולי אולי דג קרב קראון טייל אם אני ימצא צעיר במצב טוב ואדום הסיכויים לא לטובתי..
מה לגבי החמצן..זה הדבר שאני הכי חושש ממנו כרגע בעיקר לדגים אני לא יודע אם יש מספיק חמצן או לא..להפעיל משאבה בלילה או בכלל כל היום?מה עושים?\
אני אשמח לשמוע עוד תגובות והמלצות ליעול המצב הנוכחי הוא זה..נקווה שנעבור את השבועיים בלי אבדות ועם שגשוג...
עדיין לא נקרא Tuesday 05/12/2006, 19:31   #23
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

או שתשתול את האלודאה או שתעיף אותה, צמח צף חוסם אור, וכאשר אור נחסם הצמחיה לא גודלת כמו שצריך.

אני שמח לראות שהאק' כבר קם וקיים.
משאבת אוויר אתה חייב להפעיל בלילה, אם לא תעשה את זה הדגים יחנקו, לגבי היום, שים עין, במידה ואתה מזהה מצוקה חבר משאבת אוויר.

הדבר הכי הכי חשוב... תמונות !!!!

עדיין לא נקרא Tuesday 05/12/2006, 19:41   #24
or171

אני מפחד שיצחקו עלי פה..(: שמתי ממש קצת אלודאה צפה בצד ימין למעלה למען צלו של הפקולטיה וגם למען אולי אולי אולייי זיווג של דג קרב..היא לא זזה בגלל שהיא מושחלת דרך החוט של התרמוסטט למען האמת איבדתי שרימפ אחד וטטרה אחת שמסרבת להיות בלהקה אם בכלל לזוז אני שם אצבע איפה שהיא עומדת שעות ואז היא מתזזת במהירות איזה דקה באקווריום וחוזרת לעמוד במקום אחר.. זה ניראה כאילו הלקה נידו אותה...אתם אומרים להוציא אותה?
עדיין לא נקרא Tuesday 05/12/2006, 19:44   #25
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הלו, מר בחור, סבלנות, תיהיה רגוע, הכל יסתדר.

שכח מרביה של דג קרב באק' שכזה, פשוט אין סיכוי, על אחת כמה וכמה כאשר יש דגים נוספים איתו.
אתה בטוח שמה שקנית זה ג'פוניקות ולא דנטיקולטות? זה מאוד משנה, כי בג'פוניקות הקרב לא נוגע ואילו הדנטיקולטות הם אחלה ארוחה בשבילו.

עדיין לא נקרא Tuesday 05/12/2006, 19:48   #26
or171

לאחר בדיקה נמצאו כל חמשת השרימפ(וואו מתיש) הפקולטיה נחה מתחת לגזע אח הטטרות עדיין מדאיגות אותי ..לחלקן הראש אדום ממש ואצל חלקן כמעט ולא אני רואה ארבע בוודאות ביחד ושתיים דיי בספק אממ אני מתחיל להיות מודאג
עדיין לא נקרא Tuesday 05/12/2006, 19:54   #27
or171

ג'פונקיות לפי מילתיו של אמיר ידידנו יש להם מין כתם קרוב לראש ונקודות הם קצת גדולים יחסית בשביל שהקרב יאכלם..
תתשמע הג'פונייקות שלומן בסדר הטטרות ארבע יחד בקביעות אחת חושבת שהיא שרימפ ואחת דיי לא מוגדרת מתרוצצת באופסייד..אני יוותר על רביה אבל אם ימצא אחת יפה קראון טייל בריא הוא יכנס בלי למצמץ האמת שהאקווריום לא ניראה מלא כלכך
שאלה איתי יש סיכוי שהרימפ השאירו לי ביצים על הג'אווה מוס בפנים בפנים בתוכו בצבע צהוב כזה?
עדיין לא נקרא Wednesday 06/12/2006, 12:42   #28
or171

או קיי קצת עדכונים....
אני מבסוטטטט נירלי(-:
הטטרות ניראות יותר מאוגדות השרימפסים נמצאו הפק' מצאה לה מקום ויוצאת שאני לא בחדר בעיקר הוצא השבלול הטרמפיסט והכל זורם בנתיים ניראלי חוץ מזה שהטטרות לא ממש התלהבו מאוכל ורק עכשיו הם ניסו לאכול קצת מהטבלית הצמחונית ששמתי לפקולטיה וגם השרמפסים עובדים עליה..רק נישאר שהצמחים יתחילו לשגשג...הטבליות אגב הם טטרה טאבימין פוטרטאבס משהו כזה מישהו מכיר?ממליצים על משהו אחר?הטבליות קטנות ..עגולות קופסא עגולה צהובה ומכסה כחול..עם ציור של בוטיה ליצן ועוד סוג נירלי פקיסטני..
יש עצות למישהו?אפשר להוסיף בעוד כשבוע משהו לאוכלוסיה הזו?חשבתי על גלקסי קטן או דג קרב או עוד טטרות או שרימפסים מה לדעתכם יהיה הכי כדאי...
אגב הופעלה משאבת אוויר בהמלצתך איתי בלילה אחרי כיבוי אורות וכובתה בהדלקת אורות..ניראה שזה טיפה עוזר.. למשאבה מחובר צינור אוויר באור ך 40 ס"מ בערך ..
נקווה לטוב בקרוב תמונות ותנו הצעות לאוכלוסיה כמו שאמרתי
עדיין לא נקרא Wednesday 06/12/2006, 13:25   #29
or171

אגב עוד פעולה מעניינת שאני רואה היא כאשר השרימפ מנקים כזה עם הרגליים ניראה כאילו הם מגלגלים כדורים קטנים מה שיוצא החוצה הטטרות אוכלות זה ממש ניראה כאילו השרימפ מכינים לטטרות אוכל לפיהם..מעניין לאללה..
מצטער על ההצפה
עדיין לא נקרא Wednesday 06/12/2006, 20:45   #30
or171

עוד קצת עדכונים כרגע ישנם 7 ג'פוניקות..ו10 אף אדום..היום שחזרתי ראיתי שאחת מתה בדיוק שבאתי לאקלם את החדשות..מוזר לי כי הן התנהגו בבטחון /:
וזהו יש למישהו המלצות לדג שיהיה דומיננטי ויראה את עצמו?פרט בודד'..או אולי לעוד איזה שוכן קרקעית בסגנון הפקולטיה..
ובכלל להצעות כלשהם איך להמשיך הלאה..
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא