AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 07/02/2020, 03:38   #1
chv

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה 75 ליטר, ציקלידים 500 ליטר
Camera אקוריום הצמחיה של חיים שנמצא בחדר של דויד - 75L

שלום לכולם!!
נתחיל מהתחלה - היה לי כאן אשכול שפתחתי להקמת אקוריום צמחיה 500 ליטר, לאחר כמה תגובות הבנתי את הכיוון ונסוגותי מן הרעיון הגדול הלזה וירדתי אל האקוריום הקטן יותר שברשותי (וברשות חברי היקר בפנימיה בה אנו לומדים) שהוא בממדים של 75 ליטר אינני יודע את מידותיו המדויקות, רק שהוא פנורמי כלומר יש לו בטן מלאה... יש בו סינון שבנה דויד, מורכב מראש שמושך את המים מהאקוריום לאדנית, שם עוברים המים סינון ברשת מסוימת, לאחמ"כ פרלון, לאחמ"כ טוף. חימום יש מעולה שהזמנתי מעליאקספרס. תאורה - לד מעליאסקספרס, אינני יודע פירוט של לומנס.
אוקיי, החלטתי ללכת עליו, לאחר התייעצויות מרובות מעל גבי הפורום בעיקר בפלטפורמת ההודעות הפרטיות, ובטלפון לאחמ"כ, עם הניקים globalli וגם yts וגם עם sponge bob, ואדגיש שמתחילת התהליך הלכתי על כיוון של כמה שיותר זול שאפשר!! ממש כמה שאפשר יען אני מצומצם מאוד בממון.
למען הסדר הטוב כל הניסוח נעשה בגוף ראשון, על אף שהכל היה ביחד עם דויד היקר שעשה את רוב מה שצריך לעשות בכלים וכדו'.
ובכן קניתי מאחד מהפורום מצע גנני - מצע של גינות בעיקרון - של enjoy (לא הייתי צריך לקנות שק שלם בשביל 75 ליטר) מעורבב עם המינרל החשוב לאוורור המצע - ורמיקולייט, בשפע. כמו כן הוא נתן לי צמח כלשהו שצומח יפה מאוד.
קניתי רשת יתושים ותפרתי ממנה עם חוט ניילון כרית יפה בדיוק בגודל שכשהיא תהיה מלאה יהיה מרחק של 2 סנטימטר מהדופן האקוריום.
היה לי קוורץ שחור שאותו ייעדתי לשים מעל הכרית.
וכך אכן עשיתי, לאחר ניקוי האקוריום שמתי את הכרית מלאה במצע המדושן. ומעליה שתי את הקוורץ השחור. השארתי בצד ספל+ של קוורץ, פיזרתי בשפע ובצורה יפה של ערוגות - זרעים של דשא לאקוריום מעליאקספרס (שכבר עבד לי היטב והביא תוצאות מדהימות בנסיונות קודמים), נגמר הפיזור - שמתי מעל את שארית הקוורץ, ומילאתי מים לאט לאט על מדף פלסטיק שלא יציף.
יודגש שלא שטפתי את האדמה של enjoy, לא השריתי אותה, ולא קרה כלום - המים צלולים ויפים.
לאחר מילוי חלקי של האקוריום התחלתי לשתול את הגזם שקיבלתי מ globalli במבנה של רקע המורכב משני גושים - ימין ושמאל רקע האקוריום - צמחים קצת גדולים (אינני יודע את שמם. אגב אינני יודע כלום בנושא של שמות הצמחים) ומקדימה ובין לבין - שמתי (הנה אני יודע את השם) וליסנריה ספירלית יפה!!! ועוד כמה צמחים יפים שהיו בגזם.
מילאתי מים עד למעלה, שמתי את הדגים (שמתי את כולם מיד כשניגמרה ההקמה, אני בראש ספונטני): קורידורסים פנדות 3, רזבורות חצויות 6, פלאטי אדום 3, פלאטי הוואי 2, גופי 2, שמרלה (שועל מעופף - אוכל אצות הטוב בהיסטוריה) 1, כמה טטרה פינגוין, סייפן קטן 2. כולם חשבו כמה דקות עד שפתאום קפץ להם האסימון והתחילו לחגוג על הצמחים, רוקדים, מתחבאים רצים משחקים תופסת, חופרים (כמובן הקורים לא היו צריכים לחשוב הם מיד התחילו לחפור)..
אז הנה תמונה ראשונה: האקוריום יום לאחר הקמתו (רק אז צילמתי, חבל):

התמונה לא משהו א' כי אני לא צלם, ב' כי לא היה לי זמן.
כל ה"פירורים" והגרגירים שאתם רואים, זה הזרעים של עלי שצפו כי לא כיסיתי אותם עם מספיק קוורץ (טעות, אבל לא נורא אפשר להעיף אותם בשניה כשהם קצת ינבטו ולא יהיו דביקים)
עכשיו לאחר יומיים צילמתי עוד קצת -הנה כמה תמונות:
זה האקוריום בכללי (תראו איך הצמיחה הסתדרה מעצמה יפה!) שימו לב הגיעו 3 קורידורס אלבינו.

מראה יותר מאחור:

חלק מהזרעים של עלי כבר החלו לצאת !!!!! מטורף!!!

ולסיום אתן קרדיט לשמרלה המסור שלי (הוא לא מפסיק לזוז, גם המהירות סגר הזאת לא הספיקה..):

בלי נדר, עם התפתחות האקוריום, תמונות נוספות.

אשמח לחוות דעת, שמות הצמחים, ועצות כלליות.

וכמובן תודה רבה ל globalli ול yts !!

לילה טוב
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: jpg IMG_0007~2.jpg‏ (221.8 KB, 237 צפיות)
סוג הקובץ: jpg IMG_0014~1.jpg‏ (682.5 KB, 237 צפיות)
סוג הקובץ: jpg IMG_0016~1.jpg‏ (593.6 KB, 230 צפיות)
סוג הקובץ: jpg IMG_0026~1.jpg‏ (747.1 KB, 230 צפיות)
סוג הקובץ: jpg IMG_0037~1.jpg‏ (352.4 KB, 230 צפיות)
chv לא מחובר   הגב עם ציטוט
chv, הודו לך על ההודעה:

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא