AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 24/07/2020, 13:35   #1
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל כמה נקודות על שימוש במערכת co2

אתחיל בסיפור קטן שקרה אתמול.
באתי אתמול לחבר את בלון אחרי המילוי, לצערי אני תמיד ממלא בגורדון גז שהם אנשים מאוד רציניים ואין אצלכם שטויות הכל לפי החוק וכמו שצריך (החרימו למישהו שאני מכיר בלון כי לא היה תקין ברמה הזאת) אבל בגלל הקורונה הם לא מקבלים בשבועיים הקרובים קהל- כך אמר מארק המנהל שם, אז הלכתי למקום אחר אבל יצא לי לשמוע שהם פעם מילאו לאנשים פחות ממה שצריך ,הוזזתי את פילטר ונשבר הברז והתחיל לנזול מלא מלא מים, סידרתי את כל הבלאגן ונרגעתי ואמרתי בוא נחבר את הבלון, חשבתי נגמר הבלאגן אבל צרות באות בצרורות ולפני שחיברתי עשיתי מה שאני עושה ומדדתי כמה שוקל הבלון, לפני המילוי שקל 5 קילו ואחרי המילוי שקל 8 קילו משמע מילאו לי 3 קילו על בלון של 2 קילו זה פי 1.5 ממה שמותר להחזיק בבלון.
אמרתי נו טוב אומנם זה פי 1.5 ממה שמותר לבלון אבל נחבר לווסת, הווסת שלי מאוד איכותי ועלה המון ביחס לזבל שיש באלי אקספרס יש לו שתי פורקו לחץ אחד שפורק מעל 65 בר (שזה המקסימום שמותר בחוק לבלוני co2) ואחד שפורק שמעל 2 בר בקו של הצינור ככה אין חשש אף פעם שיתפוצץ הווסת או הצינור/ריאקטור. כמו שבטוח ציפיתם הווסת התחיל להרעיש משמע הוא פורק לחץ.
אז הבנתי שהלחץ בבלון מעל 65 בר (לחץ אטמוספרי) אמרתי יש לי ווסת שקניתי באלי אקספרס שבו אין פורק לחץ אז דרכו אני אראה כמה לחץ יש בבלון באמת, חיברתי את הווסת ומאוד חששתי פחדתי ממש לפתוח את הבלון בגלל שפחדתי שיתפוצץ פתחתי ולא קרה כלום אבל הלחץ שהוא הראה זה המקסימום שהווסת יכול לקרוא וזה 80 bar סגרתי את הבלון כי זה לא תקין וכמה שניות אחרי היה בום חזק הווסת התפוצץ אני הייתי ליד והאוזן שלי צילצלה כהוגן.
היום נסעתי לשם כדי שיסדרו את זה והם בערך לקחו אחריות הבוס שם שאל את העובד הצעיר כמה הבלון וכאלה, בגדול אחרי שהוא שקל את הבלון ראה שמלא יותר ממה שצריך ופשוט פתח את הבלון ונתן לגז לברוח עד לכמה צריך, חייב לציין שלכמה דקות הווסת האיכותי שלי נתקע (מסתבר בגלל שפרק מלא כמה דקות קודם השעון קפא) הוא הציע להחליף לי שעון בחינם אבל זה חזר לקדמותו והכול עבד בסוף תקין- הם חיברו לי את הווסת ראו שהכל תקין וחזרתי הבייתה והכל עובד פרפקט.
ועכשיו למסקנות:
אומנם ניתן לקנות ווסת סיני wyin וכדומה כמו שהיה לי שהם עושים את העבודה כאשר הכל תקין אבל צריך לקחת בחשבון שלעומת ווסת איכותי שמכיל גם פורק לחץ במידה והיה בעיה במילוי הבלון והלחץ היה גובה מהנדרש זה יכול להתפוצץ כמו שקרה לי , כן הווסת פשוט לא עמד בלחץ והתפוצץ לידי ולמזלי עף לא לכיוון הראש שלי והנזק היחידי הוא כמה דקות של כאבים באוזניים ווסת שהלך לעולמו.
אפשרות שנייה היא לקנות ווסת איכותי של חברות מובילות אבל לאיכות יש מחיר לא זול בכלל אבל יהיה שקט נפשי ואחריות במידה ומשהו קורה.
אפשרות שלישית והיא מה שאני אעשה זה לקנות ווסת רתכים שעולה בין 120-200 שקל וליציאה להוסיף ברז סיכה כי הווסת הזה חזק שאמור להחזיק זרימת גז מאוד גדולה ויש לו פורק לחץ ככה שימנע פצצה מתקתקת.
עוד דבר תמדדו כמה שוקל הבלון לפני המילוי שהוא ריק וכמה אחרי ואז תדעו כמה מילו לכם בין אם זה פחות ממה שצריך או יותר ממה שצריך. ביום שממלאים הבלון קר אז הסכנה תיהיה שהבלון יתחמם.. ולכן עדיף להחזיק משקל ולמדוד שם ככה לא חוזרים הביתה ומגלים...
היחס בין הנפח (בליטרים) לבין המשקל (בקילוגרמים) בבלוני co2 הוא ש66 אחוז מהנפח זה כמה קילו אפשר למלא בבלון מעוגל כלפי למעלה ולכן בלון 3 ליטר יהיה בו 2 קילו גז.
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט
אסף.ש, הודו לך על ההודעה:
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא