AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 12/09/2021, 12:48   #1
TwiKeS

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Question תכנון אקווריום

היי,
אני מתכוון לקנות אקווריום 1.20 יד שניה ואשמח אם תוכלו לעזור לי בכמה שאלות שיש לי.(קראתי את המדריכים הנעוצים)
יש לי ידע בסיס פלוס אני מניח בכל עולם האק' . אני מתכנן לקנות אק' גדול יד שניה ורציתי לברר על כמה דברים:
1.אשמח אם מישהו יוכל להמליץ לי על דגים - אני מעדיף להתחלה דגים יחסית קלים ופשוטים לגידול , סקלארים (גדולים) זה משהו שעונה על הקריטריונים האלו ?
2.יש אפשרות לקנות מהאינטרנט (אליאקספרס וכו') ערכות בדיקה למים או שמומלץ לקנות מחברה מוכרת שתיהיה יותר אמינה ?
3.במידה והאקווריום מבוסס , כל כמה זמן צריך לבדוק את המים ?
4.אשמח אם מישהו יכול לחדד לי אם יש חובה לשים פחם פעיל בפילטר החיצוני , ואם כן כל כמה זמן צריך להחליף אותו (אין צמחים באקווריום).
5. אשמח לקבל המלצה על חנות דגים במרכז עם מגוון דגים ומחירים שפויים.
תודה מראש לעוזרים
TwiKeS לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/09/2021, 14:05   #2
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: תכנון אקווריום

1. יופי של רעיון להתחלה.

2. אין צורך, אם תבצע הכל כמו שצריך, תוכל לקחת איתך דגימת מים לחנות הדגים כדי לוודא שהסייקל הסתיים בהצלחה וכו'.

3. אין צורך

4. אין חובה ואפילו אין המלצה, פחם מיועד לסינון כימי, למשל אחרי טיפול תרופתי ולא מומלץ בשגרה.
מים נקיים וצלולים מקבלים כתוצאה מתכנון פילטרציה ואיכלוס נכונים.
*אגב, מה פתרון הסינון המתוכנן ? מניח שני פילטרים חיצוניים ?

5. תחליט מה אתה רוצה לאכלס, סקאלרים מאד קל למצוא, בטח באיזור המרכז.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/09/2021, 14:11   #3
TwiKeS

.
עדיין לא נקרא Sunday 12/09/2021, 14:12   #4
TwiKeS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף_ צפה בהודעה
1. יופי של רעיון להתחלה.

2. אין צורך, אם תבצע הכל כמו שצריך, תוכל לקחת איתך דגימת מים לחנות הדגים כדי לוודא שהסייקל הסתיים בהצלחה וכו'.

3. אין צורך

4. אין חובה ואפילו אין המלצה, פחם מיועד לסינון כימי, למשל אחרי טיפול תרופתי ולא מומלץ בשגרה.
מים נקיים וצלולים מקבלים כתוצאה מתכנון פילטרציה ואיכלוס נכונים.
*אגב, מה פתרון הסינון המתוכנן ? מניח שני פילטרים חיצוניים ?

5. תחליט מה אתה רוצה לאכלס, סקאלרים מאד קל למצוא, בטח באיזור המרכז.
לגבי "2." אין צורך בשגרה לבדוק שיש ערכים טובים למים ניטריט ואמוניה ? לראות שהסייקל מתבצע בזמן וכמו שצריך ? כדי למנוע תחלואה של הדגים ?

לגבי "1." יש אפשרות לערבב איתם עוד דגים ואולי שרימפסים חלזונות וכו' או שהם בעייתים ותוקפים ? כי לא ראיתי הסבר חד משמעי באינטרנט. שאתה אומר שרעיון טוב להתחלה הכוונה גם לגדולים או שאין קשר לגודל ?. ראיתי שיש עדיפות ללהקות של 8 כמה כאלו אני יכול להכניס במיכל כמו שאני קונה (1.20) או כמה דגים אחרים אני יכול להוסיף ללהקה.

לגבי 4 אני בגדול קונה את האקווריום קומפלט ביחד עם האביזרים , ראיתי שיש פילטר של אלטמן חיצוני , לא הבנתי את הכוונה של שני פילטרים חיצוניים אני אשמח אם תוכל להסביר לי.

לגבי 5 הכוונה שלי שיש איזה חנות מומלצת שהיא לא יקרה שיוכלו לעזור לי בהסבר וכו' כי זאת הקמה ראשונה שלי של אקווריום גדול. מקום שיבדוק לי בחינם אני מקווה את המים וכו'.

תודה על התשובה עזרת לי מאד !
עדיין לא נקרא Sunday 12/09/2021, 14:51   #5
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

נמשיך עם הסעיפים, לפי הסדר -

1. לא שרימפסים, ולא דגים קטנים (מתחת 5 ס"מ) מפני שהסקאלרים פשוט יבלעו אותם.
סיכויי הצלחה גבוהים ככל שהדג בוגר יותר, אבל אני ממליץ דווקא ללכת על צעירים, זו חוויה נהדרת והסקאלר יחסית עמיד ומתבגר מהר.
מניח שהמידות 120*60*60 ? הייתי מתחיל בסביבות 10 פריטים צעירים.

2. אם הכל מתבצע כשורה ובסבלנות, סופרים 5 שבועות של סייקל, בודקים דגימת מים בחנות ושלום על ישראל.
קפיצות אמוניה נוצרות בעיקר משני מקרים -
א. איכלוס קיצוני של דגים בבת-אחת
ב. תקלה בפילטרציה

4. למיכל כזה וכדי למנוע קפיצות אמוניה וכדי להשיג מים נקיים ואסתטיים יחד עם נוחות בתחזוקה ההמלצה היא לשני פילטרים חיצוניים במקביל.

5. יש צדיקים, אבל בכל מקרה אני לא ממליץ להתייעץ בחנות מסיבה פשוטה - יש למוכר אינטרס מסחרי.
אם הוא מוכר "פלובל" (סתם, לצורך הדוגמא) הוא ירצה שתקנה פלובל ולא אטמן.
תנצל את הפורום שלנו להתייעצות ולמידה ותגיע מוכן עם רשימה מעודכנת ונשאר לך רק לברר מחירים, שירות ואחריות ולבחור כך את הסוחר.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
עדיין לא נקרא Sunday 12/09/2021, 16:09   #6
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TwiKeS צפה בהודעה
לגבי "2." אין צורך בשגרה לבדוק שיש ערכים טובים למים ניטריט ואמוניה ? לראות שהסייקל מתבצע בזמן וכמו שצריך ? כדי למנוע תחלואה של הדגים ?

לגבי "1." יש אפשרות לערבב איתם עוד דגים ואולי שרימפסים חלזונות וכו' או שהם בעייתים ותוקפים ? כי לא ראיתי הסבר חד משמעי באינטרנט. שאתה אומר שרעיון טוב להתחלה הכוונה גם לגדולים או שאין קשר לגודל ?. ראיתי שיש עדיפות ללהקות של 8 כמה כאלו אני יכול להכניס במיכל כמו שאני קונה (1.20) או כמה דגים אחרים אני יכול להוסיף ללהקה.

לגבי 4 אני בגדול קונה את האקווריום קומפלט ביחד עם האביזרים , ראיתי שיש פילטר של אלטמן חיצוני , לא הבנתי את הכוונה של שני פילטרים חיצוניים אני אשמח אם תוכל להסביר לי.

לגבי 5 הכוונה שלי שיש איזה חנות מומלצת שהיא לא יקרה שיוכלו לעזור לי בהסבר וכו' כי זאת הקמה ראשונה שלי של אקווריום גדול. מקום שיבדוק לי בחינם אני מקווה את המים וכו'.

תודה על התשובה עזרת לי מאד !
מצטרף להמלצות של אסף. סקלארים הם דגים עמידים, גם אני ממליץ על רכישת דגים צעירים - אבל לא קטנים מדי. אין בעיה למצוא בחנויות סקלארים בגודל 4-5 ס"מ, הם צעירים מאוד ועמידים יותר מקטנים בגודל 2-3 ס"מ שגם הם מצויים בחנויות, ואל תתפתה להפרשים במחיר.
לקבלת עזרה בשאלות וייעוץ מקצועי על כל עניין שקשור לציוד או לדגים, ממליץ מאוד להתמקד בפורום, תקבל עזרה מחובבים בעלי ידע רב ונסיון של הרבה שנים. לעומת זאת, כמו שאסף כתב, המוכרים בחנויות, במקרה הטוב, נגועים באינטרסים מסחריים וימליצו על מה שיש להם למכור. במקרה הרע - תיתקל במוכרים שאין להם מושג על הדגים או הציוד שהם מוכרים, לצערי, בעשרות השנים שאני בתחביב, פגשתי כאלו הרבה יותר מהמבינים והמקצועיים. החוכמה היא לדעת מה אתה צריך/רוצה, ולדעת לזהות דג במצב טוב - לפני שאתה מגיע לחנות, ולא להיכנע לשיכנועים של מוכר בחנות שינסה "לדחוף" לך משהו שלא רצית מלכתחילה.
לגבי בדיקות המים, אחרי סיום הסייקל והתייצבות המיכל, אני ממש לא רואה צורך בביצוע בדיקות. בעשרות השנים שבהן אני מגדל דגים מעולם לא רכשתי ערכת בדיקה, ומעולם לא לקחתי דגימת מים לבדיקה בחנות. למען ההגינות, יש מיני דגים מסויימים שרגישים במיוחד לפרמטרים של המים ובמידה שתאכלס במינים אלו, כדאי יהיה לעקוב אחר איכות המים. סקלארים (ועוד מינים רבים מאוד אחרים) ממש לא נמצאים תחת הגדרה זו.
בהצלחה !!!
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/09/2021, 21:17   #7
TwiKeS

ציטוט:
נמשיך עם הסעיפים, לפי הסדר -

1. לא שרימפסים, ולא דגים קטנים (מתחת 5 ס"מ) מפני שהסקאלרים פשוט יבלעו אותם.
סיכויי הצלחה גבוהים ככל שהדג בוגר יותר, אבל אני ממליץ דווקא ללכת על צעירים, זו חוויה נהדרת והסקאלר יחסית עמיד ומתבגר מהר.
מניח שהמידות 120*60*60 ? הייתי מתחיל בסביבות 10 פריטים צעירים.

2. אם הכל מתבצע כשורה ובסבלנות, סופרים 5 שבועות של סייקל, בודקים דגימת מים בחנות ושלום על ישראל.
קפיצות אמוניה נוצרות בעיקר משני מקרים -
א. איכלוס קיצוני של דגים בבת-אחת
ב. תקלה בפילטרציה

4. למיכל כזה וכדי למנוע קפיצות אמוניה וכדי להשיג מים נקיים ואסתטיים יחד עם נוחות בתחזוקה ההמלצה היא לשני פילטרים חיצוניים במקביל.

5. יש צדיקים, אבל בכל מקרה אני לא ממליץ להתייעץ בחנות מסיבה פשוטה - יש למוכר אינטרס מסחרי.
אם הוא מוכר "פלובל" (סתם, לצורך הדוגמא) הוא ירצה שתקנה פלובל ולא אטמן.
תנצל את הפורום שלנו להתייעצות ולמידה ותגיע מוכן עם רשימה מעודכנת ונשאר לך רק לברר מחירים, שירות ואחריות ולבחור כך את הסוחר.

1.אז יש אולי סוג אחר של דגים בינונים (עמידים באותה מידה) שאני אוכל להכניס במקום סקלארים ?
אין לי איזה משהו בראש חוץ מהעניין שהם יהיה עמידים בינוניים וצבעוניים ושאני אוכל לשלב איתם שרימפסים וכו'.

2.תודה רבה הבנתי !

4.בגדול השאיפה שלי היא לקנות אק' כבר עם כל האביזרים הנלווים , לרוב ראיתי שרובם נמכרים עם פילטר 1 זה ממש הכרחי ושווה השקעה ?.

תודה
עדיין לא נקרא Sunday 12/09/2021, 21:18   #8
TwiKeS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
מצטרף להמלצות של אסף. סקלארים הם דגים עמידים, גם אני ממליץ על רכישת דגים צעירים - אבל לא קטנים מדי. אין בעיה למצוא בחנויות סקלארים בגודל 4-5 ס"מ, הם צעירים מאוד ועמידים יותר מקטנים בגודל 2-3 ס"מ שגם הם מצויים בחנויות, ואל תתפתה להפרשים במחיר.
לקבלת עזרה בשאלות וייעוץ מקצועי על כל עניין שקשור לציוד או לדגים, ממליץ מאוד להתמקד בפורום, תקבל עזרה מחובבים בעלי ידע רב ונסיון של הרבה שנים. לעומת זאת, כמו שאסף כתב, המוכרים בחנויות, במקרה הטוב, נגועים באינטרסים מסחריים וימליצו על מה שיש להם למכור. במקרה הרע - תיתקל במוכרים שאין להם מושג על הדגים או הציוד שהם מוכרים, לצערי, בעשרות השנים שאני בתחביב, פגשתי כאלו הרבה יותר מהמבינים והמקצועיים. החוכמה היא לדעת מה אתה צריך/רוצה, ולדעת לזהות דג במצב טוב - לפני שאתה מגיע לחנות, ולא להיכנע לשיכנועים של מוכר בחנות שינסה "לדחוף" לך משהו שלא רצית מלכתחילה.
לגבי בדיקות המים, אחרי סיום הסייקל והתייצבות המיכל, אני ממש לא רואה צורך בביצוע בדיקות. בעשרות השנים שבהן אני מגדל דגים מעולם לא רכשתי ערכת בדיקה, ומעולם לא לקחתי דגימת מים לבדיקה בחנות. למען ההגינות, יש מיני דגים מסויימים שרגישים במיוחד לפרמטרים של המים ובמידה שתאכלס במינים אלו, כדאי יהיה לעקוב אחר איכות המים. סקלארים (ועוד מינים רבים מאוד אחרים) ממש לא נמצאים תחת הגדרה זו.
בהצלחה !!!
תודה רבה !
עדיין לא נקרא Monday 13/09/2021, 06:56   #9
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

ציטוט:
פורסם במקור על ידי TwiKeS צפה בהודעה
1.אז יש אולי סוג אחר של דגים בינונים (עמידים באותה מידה) שאני אוכל להכניס במקום סקלארים ?
אין לי איזה משהו בראש חוץ מהעניין שהם יהיה עמידים בינוניים וצבעוניים ושאני אוכל לשלב איתם שרימפסים וכו'.

2.תודה רבה הבנתי !

4.בגדול השאיפה שלי היא לקנות אק' כבר עם כל האביזרים הנלווים , לרוב ראיתי שרובם נמכרים עם פילטר 1 זה ממש הכרחי ושווה השקעה ?.

תודה
1. כל דג גדול ישמח להכניס לפה כל מה שנכנס.
ובכל מקרה, גם אם לא יטרפו, השרימפס יחיו בסטרס תמידי, לא בריא להם וגם לא מהנה בשבילך.

4. אל תתפתה לרכישות "קומפלט" יש הרבה ניואנסים בתחביב.
ציוד שתבחר בעצמך גם יחסוך לך כסף וגם ישרת בצורה טובה יותר את ייעוד המיכל.
ולשאלתך - לגידול דגים גדולים\בינונים במיכל מעל 1 מטר - חד משמעית 2 פילטרים חיצוניים.
אם היה מדובר במיכל בבניה-עצמית הייתי ממליץ על תכנון של 2 תאים ביולוגים במיכל, יוזיל משמעותית את העלויות ולטעמי גם הרבה יותר אסתטי ונח.
מאחר ומדובר במיכל קנוי האפשרות המומלצת היא שני פילטרים חיצוניים.
(לא הייתי ממליץ להתעסק עם סאמפ חיצוני, למרות שזו גם אופציה).

עדיין לא נקרא Monday 13/09/2021, 11:59   #10
TwiKeS

ציטוט:
1. כל דג גדול ישמח להכניס לפה כל מה שנכנס.
ובכל מקרה, גם אם לא יטרפו, השרימפס יחיו בסטרס תמידי, לא בריא להם וגם לא מהנה בשבילך.

4. אל תתפתה לרכישות "קומפלט" יש הרבה ניואנסים בתחביב.
ציוד שתבחר בעצמך גם יחסוך לך כסף וגם ישרת בצורה טובה יותר את ייעוד המיכל.
ולשאלתך - לגידול דגים גדולים\בינונים במיכל מעל 1 מטר - חד משמעית 2 פילטרים חיצוניים.
אם היה מדובר במיכל בבניה-עצמית הייתי ממליץ על תכנון של 2 תאים ביולוגים במיכל, יוזיל משמעותית את העלויות ולטעמי גם הרבה יותר אסתטי ונח.
מאחר ומדובר במיכל קנוי האפשרות המומלצת היא שני פילטרים חיצוניים.
(לא הייתי ממליץ להתעסק עם סאמפ חיצוני, למרות שזו גם אופציה).
אני רואה אבל יש הרבה שמגדלים שרימפסים ביחד עם דגים גדולים . זה לא נהוג או מומלץ ? יכול להיות שהבנתי לא נכון.

השאיפה שלי לקנות אקווריום שמישהו כבר עשה את ההתאמות ואת החישובים לאותו מיכל ולקנות אותו כיד שניה במחיר מוזל.

תודה רבה אסף על כל העזרה ! הבהרת לי הרבה !
עדיין לא נקרא Monday 13/09/2021, 12:24   #11
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

לא מכיר אותם, אשמח לדוגמא
ציינתי למעלה מדוע לא מומלץ ומדוע לא יעבוד.

זה אולי הגיוני על הנייר, אבל לא תמיד מוצלח בפועל...
אם אתה עדיין בשלב הכסף בכיס, ממליץ בחום לתכנן מיכל בבניה עצמית עם 2 תאים ביולוגים (לטובת הפילטרציה), מכסה ותאורה.
אפשר גם עם רהיט.
לדעתי הצעת המחיר תפתיע אותך..
ממליץ לנסות מול אמיר מאקווה דיזיין.

עדיין לא נקרא Monday 13/09/2021, 13:07   #12
גד פישר

הודו לך על 23 הודעות 23 פעמים
סוג אקווריום: קהילה, 200 ליטר

תיקח לדוגמא אותי, היה לי פלקו ענק (לפחות בן 8, אם לא יותר, מהזמן שלא ידעתי שהם גדלים ככה...)
הכנסתי איתו 17 טטרה קרדינל (דומה לניאון) והם כל הזמן ברחו ממנו. הסטרס הזה גרם להעלמות שלהם תוך כמה חודשים.
חלק פשוט "נעלמו" וחלק גדול פיתח מחלות ומת עם הזמן.
גם אם ראית אצל מישהו דגים גדולים עם שרימפס, לך תדע איך זה משפיע לטווח הרחוק. (ואולי בכלל הוא מאכיל את הדגים הגדולים עם שרימפסים... )

לדעתי כשבוחרים דגים, צריך לחשוב למה מצפים.
אם אתה רוצה שרימפס אתה צריך להקטין את כל הדגים, מחיר לא פשוט...
תנסה לחשוב על משהו חלופי, מה מעניין אותך בשרימפס?
אם אתה אוהב להרבות אותם אז אפשר לנסות להרבות אנציסטרוסים או סקלארים ויש עוד המון אפשרויות.
אם אתה אוהב חסרי חוליות אולי אפשר לקנות סרטן נהרות מקסיקני (ננסי). בערך 5 ס"מ ולא טריף כמו השרימפס.
ואם אתה שרוף על שרימפס אז פשוט תקטין את הדגים.
אצלי חילקתי תפקידים לדגים:
יש סקלארים, דגים גדולים באקווריום שלא זזים הרבה אבל מרשימים בהופעה.
קשת בוסמנית, דגים מהירים שנותנים תחושה של חיים ותזוזה.
הרבה רזבורה חצויה שממלאים את האקווריום.
ועוד כמה דגים בשביל הגיוון.
לדעתי אקווריום כ"כ גדול כמו שאתה מתכנן עם שרימפסים זה יהיה קצת מוזר...
בדר"כ מגדלים שרימפס בננו. אבל אולי תפתח סגנון חדש...
גד פישר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/09/2021, 13:25   #13
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

אתם לא מדייקים עד הסוף, אני מכיר מגדלים (כולל אותי) שהצליחו לשלב יפה שרימפס עם דיסקוסים באקווריום צמחיה.
בגדול זה תלוי בדגים (דגים שהם פחות ציידים) ובסוג המיכל (רוצה לומר במיכל צמחיה בפרט עם אזורי צמחיה סבוכים זה יכול להצליח).
בכללי רוב המינים הגדולים הם ציידים ברמה כזאת או אחרת לכן הייתי מנסה לשלב רק במקרה שיש ממש סבך במיכל ורק ניאוקרדינה 'שקופה'.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/09/2021, 13:35   #14
אסף_

הסמל האישי שלאסף_

אפשר גם לנסוע למטולה דרך אילת...
לא בהכרח הדרך המומלצת...

מלבד זאת החובב ציין שאין ברצונו לגדל צמחים בהודעה הראשונה;
ואני מניח שאין ברצונו להחביא את השרימפס.

אגב, הפתרון של גד לא רע בכלל, אם אכן השרימפס הקסימו אותך (מי כמוני יודע) אפשר בקלות להקים להם מיכל קטן בנפרד.
(ראה פורום שרימפס וח"ח).

עדיין לא נקרא Monday 13/09/2021, 22:12   #15
TwiKeS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גד פישר צפה בהודעה
תיקח לדוגמא אותי, היה לי פלקו ענק (לפחות בן 8, אם לא יותר, מהזמן שלא ידעתי שהם גדלים ככה...)
הכנסתי איתו 17 טטרה קרדינל (דומה לניאון) והם כל הזמן ברחו ממנו. הסטרס הזה גרם להעלמות שלהם תוך כמה חודשים.
חלק פשוט "נעלמו" וחלק גדול פיתח מחלות ומת עם הזמן.
גם אם ראית אצל מישהו דגים גדולים עם שרימפס, לך תדע איך זה משפיע לטווח הרחוק. (ואולי בכלל הוא מאכיל את הדגים הגדולים עם שרימפסים... )

לדעתי כשבוחרים דגים, צריך לחשוב למה מצפים.
אם אתה רוצה שרימפס אתה צריך להקטין את כל הדגים, מחיר לא פשוט...
תנסה לחשוב על משהו חלופי, מה מעניין אותך בשרימפס?
אם אתה אוהב להרבות אותם אז אפשר לנסות להרבות אנציסטרוסים או סקלארים ויש עוד המון אפשרויות.
אם אתה אוהב חסרי חוליות אולי אפשר לקנות סרטן נהרות מקסיקני (ננסי). בערך 5 ס"מ ולא טריף כמו השרימפס.
ואם אתה שרוף על שרימפס אז פשוט תקטין את הדגים.
אצלי חילקתי תפקידים לדגים:
יש סקלארים, דגים גדולים באקווריום שלא זזים הרבה אבל מרשימים בהופעה.
קשת בוסמנית, דגים מהירים שנותנים תחושה של חיים ותזוזה.
הרבה רזבורה חצויה שממלאים את האקווריום.
ועוד כמה דגים בשביל הגיוון.
לדעתי אקווריום כ"כ גדול כמו שאתה מתכנן עם שרימפסים זה יהיה קצת מוזר...
בדר"כ מגדלים שרימפס בננו. אבל אולי תפתח סגנון חדש...
מעולה , בגדול תיארת במילים את מה שרציתי להשיג ! אני אבדוק את הכיוון הזה , תודה רבה.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא