AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 15/08/2006, 11:07   #1
oris

הסמל האישי שלoris

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל הבהרות לגבי מע' אוסמוזה

1. האם יש חשיבות לסידור המסננים במע' ? המע' היא עם 3 מסננים - 2 מהם פחם ואחד מסנן 5 מיקרון . מהו הסדר הנכון ?
2. חיבור הצנרת - למע' יש צינור כניסה ושני צינורות יציאה - מים נקיים ומים "מלוכלכים" .
אני מניח שצריך לשים ברז לפני הכניסה למע' . האם ניתן לשים ברזים גם ביציאה ממנה ?
כנראה שהשאלה הנ"ל תלויה בהאם במע' כל הזמן צריך להיות לחץ או רק כשמעוניינים במים פותחים את ברז הכניסה ובשאר הזמן הוא סגור .

אודה למי שיוכל להאיר את עיני
oris לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 15/08/2006, 12:55   #2
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הסמל האישי שלI.P.L ייעוץ ומכירות

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל Re: הבהרות לגבי מע' אוסמוזה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי oris
1. האם יש חשיבות לסידור המסננים במע' ? המע' היא עם 3 מסננים - 2 מהם פחם ואחד מסנן 5 מיקרון . מהו הסדר הנכון ?
2. חיבור הצנרת - למע' יש צינור כניסה ושני צינורות יציאה - מים נקיים ומים "מלוכלכים" .
אני מניח שצריך לשים ברז לפני הכניסה למע' . האם ניתן לשים ברזים גם ביציאה ממנה ?
כנראה שהשאלה הנ"ל תלויה בהאם במע' כל הזמן צריך להיות לחץ או רק כשמעוניינים במים פותחים את ברז הכניסה ובשאר הזמן הוא סגור .

אודה למי שיוכל להאיר את עיני
בוודאי שיש סדר.

סנן העומק-הלבן-הוא הראשון שבא במגע עם המים.אחריו סנני הפחם.אם שנייהם 5 מיקרון אין חשיבות איזה תשים ראשון אם אחד יותר מ 5 מיקרון שים אותו שני ואת ה-5 מיקרון שלישי.את המערכת מחברים לברז באמצעות מחבר המתאים לברז ויציאה לצינור 6 מ"מ.
אין צורך לשים ברז ביציאה והמערכת לא צריכה להיות כל הזמן בלחץ.

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
I.P.L ייעוץ ומכירות לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 15/08/2006, 14:15   #3
oris

הסמל האישי שלoris

ישראל - תודה .

אני מניח שאת הסננים אתה מכיר מקרוב

אני מבין שאין צורך בברז ביציאה .
האם ניתן לשים ברז כזה ללא ברז בכניסה או שתצורה כזו אינה בריאה למערכת ?

הסיבה לשאלה היא כפולה :
1. ברז הכניסה לא כל כך נגיש . ניתן כמובן לבצע הארכה עם צינור ולשים ברז נוסף במקום נח יותר אבל ברז ביציאה מהמערכת נראה לי יותר נוח .
2. אם אין ברז ביציאה - אין שום מניעה מאויר , לכלוך וחרקים להיכנס למע' מצינורות היציאה כיון שאין שום דבר השומר על כך שיהיו שם מים באופן קבוע .
עדיין לא נקרא Tuesday 15/08/2006, 14:41   #4
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הודו פעם אחת בהודעה אחת

היי

תנסה,לא בטוח שהוא יעמוד בלחץ.

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
עדיין לא נקרא Tuesday 15/08/2006, 20:06   #5
udi_hakim
משתמש חסום

אני רכשתי מאחד הסוחרים בפורום (שגם מגיב בעץ הזה) שני ברזי "חיבור מהיר" בדיוק בשביל העניין הזה - כדי לשים אותם על הצינורות של המערכת וכך גם לשמור את הממברנה תחת לחץ.
הברזים מצויינים ואני מאוד ממליץ לעשות את זה.
עדיין לא נקרא Wednesday 16/08/2006, 10:00   #6
oris

הסמל האישי שלoris

זה בסדר , גם אני רכשתי את המע' מאותו סוחר .הוא לא אמר לי כלום על ברזים כאלו .

אני לא חושב שברז שנמצא אחרי המימברנה יכול לעזור לך להחזיק אותה תחת לחץ . לחץ יכול להיות רק במצב של זרימה .
במצב של מים עומדים אני מניח שלא אמור להיות לחץ .
עדיין לא נקרא Wednesday 16/08/2006, 17:29   #7
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי oris
זה בסדר , גם אני רכשתי את המע' מאותו סוחר .הוא לא אמר לי כלום על ברזים כאלו .

אני לא חושב שברז שנמצא אחרי המימברנה יכול לעזור לך להחזיק אותה תחת לחץ . לחץ יכול להיות רק במצב של זרימה .
במצב של מים עומדים אני מניח שלא אמור להיות לחץ .

גם אותו סוחר לא חושב,אחרת הוא היה אומר לך משהו על הברזים האילו

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
עדיין לא נקרא Wednesday 16/08/2006, 20:02   #8
udi_hakim
משתמש חסום

הממברנה בנוייה כמו מסננת.
מים נכנסים מצד אחד ויוצאים מהצד השני (דרך המסננת).
אם יש לחץ מים בצד אחד שלה ולא מצליחים לעבור דרך המסננת ובכל זאת מנסים בוודאי שקיים לחץ מים על המסננת (הממברנה) - אתה בעצם אומר שכאשר אתה סוגר ברז אין על השסתום לחץ... זה לא נכון.

חוץ מזה ששעון הלחץ עולה גבוה גבוה כשסוגרים את הברז אחרי הממברנה.
עדיין לא נקרא Wednesday 16/08/2006, 20:50   #9
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

גם אני משאיר את המערכת תחת לחץ מים תמידי (הברז הראשי תמיד פתוח) וסוגר עם שני ברזים שנמצאים בסוף צינורות הפליטה. זה גם יותר נוח עבורי וגם המיקרוסימנס של מי האוסמוזה יורד תוך 2-3 דקות לערך המינימלי במקום 10-15 דקות כאשר הממברנה לא נמצאת בלחץ ולא מקבלת מים בכניסה. יש הטוענים גם כי השארה של מערכת האוסמוזה תחת לחץ מים תמידי שומרת ומאריכה את חיי הממברנה...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 17/08/2006, 10:41   #10
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ® Aquario
גם אני משאיר את המערכת תחת לחץ מים תמידי (הברז הראשי תמיד פתוח) וסוגר עם שני ברזים שנמצאים בסוף צינורות הפליטה. זה גם יותר נוח עבורי וגם המיקרוסימנס של מי האוסמוזה יורד תוך 2-3 דקות לערך המינימלי במקום 10-15 דקות כאשר הממברנה לא נמצאת בלחץ ולא מקבלת מים בכניסה. יש הטוענים גם כי השארה של מערכת האוסמוזה תחת לחץ מים תמידי שומרת ומאריכה את חיי הממברנה...

אין צורך להשאיר את המימברנה תחת לחץ.

גם אם השארה תחת לחץ גורמת למימברנה להגיע לאפקטיביות מלאה תוך 3 דקות במקום 10 דקות מדובר בהפרש שולי וזניח.

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
עדיין לא נקרא Monday 21/08/2006, 11:59   #11
oris

הסמל האישי שלoris

לא בטוח שזה הפורום המתאים - אבל ננסה .

עד האוסמוזה שמעתי על 3 פרמטרים ( מלבד האמוניה , ניטראט וניטריט ) - ה kh , ph וה gh .
האוסמוזה הוסיפה את המיקרוסימנס .

מה הקשר בין כל המכלול הנ"ל ?

עד כמה שאני מבין - ה gh מדבר על קשיות המים (כלומר כמות המלחים שנמצאת בהם ? )
הph על בסיסיות מול חומציות . הkh - אין לי מושג .
המיקרוסימנס משמש גם הוא ( שוב , להבנתי המאד בסיסית ולאו דוקא נכונה ) כמדד לנקיון המים ממרכיבים אחרים . במה זה שונה מה gh ? הרי מי אוסמוזה מכונים גם מים "רכים" .

אודה למי שיוכל לעשות סדר בכל הפרמטרים הללו ובקשר ביניהם .
עדיין לא נקרא Monday 21/08/2006, 12:29   #12
עופר
מנהל פיתוח

הסמל האישי שלעופר

הודו לך על 57 הודעות 97 פעמים
סוג אקווריום: X2 צמחייה \נאנו ריף
וותק בתחום: 20 שנה

שים לב לדבר חשוב
אם אתה שם ברז ביציאה של המים הנקיים
המים המלכולכים ימשיכו לזרום
לפנייך 2 אופציות להרכיב למערת רכיב שנקרא שאט אוף
או להרכיב עוד ברז גם על המים המלוכלכים
ממליץ לך להוסיף שאט אוף

בבקשה לא לשלוח אלי שאלות בנוגע למאמרים ולשאלות בנושא צמחייה בפרטי, זמני התגובה שלי בימים אלו ארוכים מאוד ולשם כך קיים הפורום.
עופר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/08/2006, 13:06   #13
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 31 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי oris
לא בטוח שזה הפורום המתאים - אבל ננסה .

עד האוסמוזה שמעתי על 3 פרמטרים ( מלבד האמוניה , ניטראט וניטריט ) - ה kh , ph וה gh .
האוסמוזה הוסיפה את המיקרוסימנס .

מה הקשר בין כל המכלול הנ"ל ?

עד כמה שאני מבין - ה gh מדבר על קשיות המים (כלומר כמות המלחים שנמצאת בהם ? )
הph על בסיסיות מול חומציות . הkh - אין לי מושג .
המיקרוסימנס משמש גם הוא ( שוב , להבנתי המאד בסיסית ולאו דוקא נכונה ) כמדד לנקיון המים ממרכיבים אחרים . במה זה שונה מה gh ? הרי מי אוסמוזה מכונים גם מים "רכים" .

אודה למי שיוכל לעשות סדר בכל הפרמטרים הללו ובקשר ביניהם .
GH הינה קשיות כללית המיים - מדד לריכוז חלקיקים, כנ"ל אגב מדידיה אחרת שניקראת TDS

מיקרוסימנס הינו מדד חשמלי של החלקיקים הללו (היונים הטעונים).

ממערכת אוסמוזה צריכים לצאת מים בעלי ערכים מאופסים (או שאופים לאפש) (TDS,מוליכות (נימדד במיקרוסימנס), GH)
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 21/08/2006, 13:14   #14
Aquario

הסמל האישי שלAquario

בקיצור ובפשטות:
GH - General hardness - קשיות כללית, מדד לרמת הקשיות של המים. פרמטר הנקבע ע"י כמות יוני המגנזיום והקלציום המומסים במים. מראה לנו בעצם אם המים קשים, רכים או רכים/קשים למחצה. נמדד לפי יחידות dGH.

pH - pondus Hydrogenii - חומציות, מדד לרמת החומציות או הבסיסיות/אלקליות של המים. פרמטר הנקבע לפי כמות יוני המימן שבמים. נמדד לפי סולם לוגריתמי הנע מ-0 החומצי ביותר ועד ל-14 הבסיסי ביותר (למרות שיש גם חומרים קיצוניים שעוברים את הטווח הזה למעלה או למטה) כאשר 7 נחשב רמה ניטרלית שבד"כ מאפיינת מי ברז.

KH - Carbonate hardness - קשיות פחמתית, חציצה, מדד לרמת הבאפר של המים. פרמטר הנקבע לפי כמות הקרבונטים והביקרבונטים שבמים. רמת ה-KH מראה לנו בעצם את רמת הבאפר של המים, ככל שהרמה נמוכה יותר כך קל יותר יהיה לשנות את החומציות (pH) וככל שהבאפר יהיה גבוה יותר כך יהיה קשה יותר לשנות את החומציות. נמדד לפי יחידות של dKH.

Microsiemens - µS - מיקרוסימנס הוא מדד למוליכות המים (מולכיות חשמלית) שנקבע בעצם לפי רמת המומסים הכוללת שבמים - TDS - Total dissolved solids. לפי רמת המיקרוסימנס או המוליכות אנו מקבלים אומדן כללי של רמת המומסים במים וממנו אפשר להסיק בצורה גסה גם את רמת הקלציום, המגנזיום והקרבונטים שבמים ולפיכך לקבל איזשהו מושג כללי לגבי ערכי ה-GH וה-KH אולם לא למדוד אותם בצורה מדויקת. מסיבה זו משתמשים בעיקר במד מיקרוסימנס/TDS (מדובר בשתי יחידות מדידה שונות שאפשר להמירם מאחד לשני ונותנות את אותה האינדיקציה) לבדיקת הטיב ויעילות התפוקה של מערכת אוסמוזה הפוכה שאמורה לסנן לנו את רוב המומסים שבמים ולתת לנו מים רכים בעלי KH ו-GH נמוכים מאוד (כמעט אפסיים). ע"י מדידה של רמת המיקרוסימנס שבמי היציאה של האוסמוזה אפשר לדעת אם היא פועלת כשורה ונותנת מים רכים בעלי מיקרוסימנס נמוך (מקסימום 60-70 ובלחץ מים גבוה גם 1-5) או שמא המערכת לא מתפקדת בצורה טובה/לחץ המים נמוך מאוד/הממברנה כבר איבדה את יכולת הסינון שלה או שיש צורך להחליף סננים ואז נקבל רמת מיקרוסימנס גבוהה מהרגיל או גבוהה מאוד (רק לשם השוואה יש מקומות בארץ שרמת המיקרו' בברז יכולה להגיע גם ל-1500 ורמה של 800 נחשבת טובה יחסית).
מדידה של רמת המיקרוסימנס במי האקווריום נותנת אומדן מאוד כללי ולא מדויק שכן יש מומסים רבים (אורגנים ואנאורגניים) שמשפיעים עליה ולא ניתן להסיק מכך ישירות על רמת הפרמטרים הנחוצים לנו, אולם שוב יש רבים המשתמשים בה בשביל לקבל הערכה כללית של מצב המים במיוחד כשמבצעים מיהולים עם מי אוסמוזה ורוצים להנמיך/להעלות את רמת המיקרוסימנס וע"י כך גם להשפיע על ה-GH וה-KH...
עדיין לא נקרא Monday 21/08/2006, 16:38   #15
oris

הסמל האישי שלoris

תודה לכל המסבירים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עופר
שים לב לדבר חשוב
אם אתה שם ברז ביציאה של המים הנקיים
המים המלכולכים ימשיכו לזרום
לפנייך 2 אופציות להרכיב למערת רכיב שנקרא שאט אוף
או להרכיב עוד ברז גם על המים המלוכלכים
ממליץ לך להוסיף שאט אוף
הנקודה הזו היא מעניינת . אתה אומר שהמים המלוכלכים ימשיכו לזרום גם אם סוגרים את הנקיים .
מה קורה במצב ההפוך ? האם זרימת יציאת המים המלוכלכים תגרום ליציאה של מים נקיים בלבד או לפחות לווסת את המים המלוכלכים כך שהלחץ במע' יהיה גבוה יותר וישפר את האחוזים לטובת הנקיים ?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ® Aquario
בקיצור ובפשטות:
GH - General hardness - קשיות כללית, מדד לרמת הקשיות של המים. פרמטר הנקבע ע"י כמות יוני המגנזיום והקלציום המומסים במים. מראה לנו בעצם אם המים קשים, רכים או רכים/קשים למחצה. נמדד לפי יחידות dGH.

pH - pondus Hydrogenii - חומציות, מדד לרמת החומציות או הבסיסיות/אלקליות של המים. פרמטר הנקבע לפי כמות יוני המימן שבמים. נמדד לפי סולם לוגריתמי הנע מ-0 החומצי ביותר ועד ל-14 הבסיסי ביותר (למרות שיש גם חומרים קיצוניים שעוברים את הטווח הזה למעלה או למטה) כאשר 7 נחשב רמה ניטרלית שבד"כ מאפיינת מי ברז.

KH - Carbonate hardness - קשיות פחמתית, חציצה, מדד לרמת הבאפר של המים. פרמטר הנקבע לפי כמות הקרבונטים והביקרבונטים שבמים. רמת ה-KH מראה לנו בעצם את רמת הבאפר של המים, ככל שהרמה נמוכה יותר כך קל יותר יהיה לשנות את החומציות (pH) וככל שהבאפר יהיה גבוה יותר כך יהיה קשה יותר לשנות את החומציות. נמדד לפי יחידות של dKH.

Microsiemens - µS - מיקרוסימנס הוא מדד למוליכות המים (מולכיות חשמלית) שנקבע בעצם לפי רמת המומסים הכוללת שבמים - TDS - Total dissolved solids. לפי רמת המיקרוסימנס או המוליכות אנו מקבלים אומדן כללי של רמת המומסים במים וממנו אפשר להסיק בצורה גסה גם את רמת הקלציום, המגנזיום והקרבונטים שבמים ולפיכך לקבל איזשהו מושג כללי לגבי ערכי ה-GH וה-KH אולם לא למדוד אותם בצורה מדויקת. מסיבה זו משתמשים בעיקר במד מיקרוסימנס/TDS (מדובר בשתי יחידות מדידה שונות שאפשר להמירם מאחד לשני ונותנות את אותה האינדיקציה) לבדיקת הטיב ויעילות התפוקה של מערכת אוסמוזה הפוכה שאמורה לסנן לנו את רוב המומסים שבמים ולתת לנו מים רכים בעלי KH ו-GH נמוכים מאוד (כמעט אפסיים). ע"י מדידה של רמת המיקרוסימנס שבמי היציאה של האוסמוזה אפשר לדעת אם היא פועלת כשורה ונותנת מים רכים בעלי מיקרוסימנס נמוך (מקסימום 60-70 ובלחץ מים גבוה גם 1-5) או שמא המערכת לא מתפקדת בצורה טובה/לחץ המים נמוך מאוד/הממברנה כבר איבדה את יכולת הסינון שלה או שיש צורך להחליף סננים ואז נקבל רמת מיקרוסימנס גבוהה מהרגיל או גבוהה מאוד (רק לשם השוואה יש מקומות בארץ שרמת המיקרו' בברז יכולה להגיע גם ל-1500 ורמה של 800 נחשבת טובה יחסית).
מדידה של רמת המיקרוסימנס במי האקווריום נותנת אומדן מאוד כללי ולא מדויק שכן יש מומסים רבים (אורגנים ואנאורגניים) שמשפיעים עליה ולא ניתן להסיק מכך ישירות על רמת הפרמטרים הנחוצים לנו, אולם שוב יש רבים המשתמשים בה בשביל לקבל הערכה כללית של מצב המים במיוחד כשמבצעים מיהולים עם מי אוסמוזה ורוצים להנמיך/להעלות את רמת המיקרוסימנס וע"י כך גם להשפיע על ה-GH וה-KH...
כלומר ניתן באופן עקרוני להגיע לכל מיני שילובים בין gh , kh ומיקרוסימנס דרך מיהולים של מים ממקורות שונים (לדוג' - מי האוסמוזה , המים ה"מלוכלכים" מהמע' ומי ברז ) ?

ערכי המיקרוסימנס שמדדתי אצלי הם בערך 1200 במי ברז , ערכים דומים לאחר הסינון ומי האוסמוזה - בערך 150 מ"ס .
לפי ההסבר - אני מבין שהערך של המים המסוננים אמור להיות שונה ממי הברז ?

האם הTDS שקול למיקרוסימנס או לgh . אילו מההגדרות נכונה ?

ושאלה אחרונה (בסבב הזה ) - מהם הערכים המומלצים עבור אקווריום צמחיה HI-TEC ?

שוב תודה
עדיין לא נקרא Monday 21/08/2006, 17:28   #16
Aquario

הסמל האישי שלAquario

ציטוט:
פורסם במקור על ידי oris

הנקודה הזו היא מעניינת . אתה אומר שהמים המלוכלכים ימשיכו לזרום גם אם סוגרים את הנקיים .
כן בוודאי וגם להיפך, בגלל זה משתמשים בשני ברזים ולא באחד או בהתקן מכני הנקרא "שאט אוף" שסוגר את אחת היציאות אוטומטית ברגע שהיציאה השנייה נסגרת (עובד על הלחץ של המים כשהיציאה נסגרת)
מה קורה במצב ההפוך ? האם זרימת יציאת המים המלוכלכים תגרום ליציאה של מים נקיים בלבד או לפחות לווסת את המים המלוכלכים כך שהלחץ במע' יהיה גבוה יותר וישפר את האחוזים לטובת הנקיים ?
כל עוד ברז הכניסה פתוח ולא סגרת את שתי היציאות תהיה יציאה של מים מאחד הפתחים. אין זה אומר שהמצב תקין ועליך להקפיד תמיד ששתי היציאות יהיו פתוחות או סגורות במקביל בו זמנית. למרות שלחץ המים במי הניקוז של האוסמוזה גדולה פי כמה מיציאת המים הטובים אסור להגביל את יציאת המים המלוכלכים באמצעות ויסות ברז שנמצא בקצה צינור הפליטה (הבנתי שזה הורס את הממברנה), מה שאפשרי לעשות על מנת להוריד את לחץ המים המלוכלכים ולהגביר מעט את לחץ המים הטובים זה להשתמש בדיזה - מין שסתום צינורי שמגיע בד"כ עם המערכות ונמצא בחיבור בין צינור פליטת המים המלוכלכים ליציאה של הממברנה ובמפחית לחץ שזה מין התקן גלילי שמחובר על צינור הפליטה של המים המלוכלכים ומקטין מעט את לחץ היציאה וע"י כף מגביר מעט את תפוקת המים הטובים. הדרך הטובה ביותר לקבל מיקרוסימנס נמוך ותפוקה גבוהה יותר של מים מסוננים יחיסת למי ניקוז היא להכניס לחץ גבוה של מים בכניסה למערכת ע"י חיבור בוסטר חשמלי שמגביר את הלחץ או חיבור המערכת לברז שמוציא לחץ גבוה כמו ברז בגינה או בקומה ראשונה בניגוד לברז בקומות עליונות יותר בבניין/בית משותף אם יש אפשרות פרגמטית לכך.

כלומר ניתן באופן עקרוני להגיע לכל מיני שילובים בין gh , kh ומיקרוסימנס דרך מיהולים של מים ממקורות שונים (לדוג' - מי האוסמוזה , המים ה"מלוכלכים" מהמע' ומי ברז ) ?
באופן כללי כן, כך בעצם אנחנו יוצרים מיהולים שונים ומקבלים את הפרמטרים הנחוצים לנו.

ערכי המיקרוסימנס שמדדתי אצלי הם בערך 1200 במי ברז , ערכים דומים לאחר הסינון ומי האוסמוזה - בערך 150 מ"ס .
לפי ההסבר - אני מבין שהערך של המים המסוננים אמור להיות שונה ממי הברז ?
אכן, מערכת האוסמוזה ההפוכה אמורה להוריד בצורה משמעותית את ערך המיקרו' של מי הברז ע"י סינון וריכוך של המים, זה תפקידה. אם מי האוסמוזה שלך נותנים 150 מיקרוסימנס אז יש לך לחץ מאוד נמוך בברז (אתה גר בקומה גבוהה?) או שמשהו לא מתפקד טוב במערכת (חיבור לא טוב, סננים שעבר זמנם, ממברנה ישנה/לא תקינה). נסה לבדוק את המים שיוצאים ישירות מהמערכת ולא מדלי או מיכל שהמים נאגרים בו ועשה זאת לאחר שהמערכת פועלת כבר זמן מה ויצאו כבר מים רבים ממנה בשביל לקבל ערך נכון ומדויק. (אצלי למשל המים בברז הם בערך 1300 מיקרו' והאוסמוזה מוציאה משהו כמו 30 מיקרו' ואני גר בבית משותף דו-קומתי בקומה שנייה)

האם הTDS שקול למיקרוסימנס או לgh . אילו מההגדרות נכונה ?
קרא שוב מה רשמתי בהגדרה של ה-GH, המיקרוסימנס או ה-TDS לא מעידים ישירות על רמת ה-GH אלא על כלל המומסים במים וה-GH בין היתר נכלל בתוכם. בשביל לקבל ערך ספציפי של GH יש להשתמש בערכת בדיקה ייעודית לכך.
כמו שרשמתי ה-TDS מייצג את כלל המומסים במים והמיקרוסימנס מייצג את מוליכות המים, שניהם קשורים אחד בשני כמובן (כי המומסים - היונים הם אלו שמשפיעים על המוליכות) אך מדובר ביחידות מדידה שונות ובשביל להגיע מיחידות מיקרו' ל-TDS וההיפך יש צורך להמיר את היחידות חישובית (יש נוסחא לכך), ושוב באופן כללי הם נותנים את אותה האינדיקציה רק בצורה שונה.

ושאלה אחרונה (בסבב הזה ) - מהם הערכים המומלצים עבור אקווריום צמחיה HI-TEC ?
זה תלוי בהרבה דברים, סוגי הצמחים, סוגי הדגים ואם למטרת גידול או רבייה וכו'...

שוב תודה
עדיין לא נקרא Tuesday 22/08/2006, 10:25   #17
oris

הסמל האישי שלoris

מדידה מאתמול (אחרי שהמע' עבדה כשעה ) :
מי ברז - 1300 מ"ס .
מי אוסמוזה - 160 מ"ס .
מים "מלוכלכים" - 1500 מ"ס .

אני מבין על פי ההסברים הקודמים שהתוצאה לא כל כך הגיונית ?

המע' חדשה לגמרי . מדובר בקומת קרקע ובשעה בה הביקוש למים לא כל כך גדול .
אני מניח שמה שקובע את מגבלת הלחץ במע' זה החיבור המעביר בין צינור ה3/4 אינץ' לצינור הדק של המערכת . החיבור הזה הוא הנקודה הצרה ביותר בצנרת . גם אם יתווסף רכיב שינסה להעלות את הלחץ - זה כנראה לא יעזור כיון שכאמור - יש כאן מגבלה של הזרימה .
יש למישהו רעיון איך מתגברים על זה ? האם יש חיבורים כאלה בעוביים שונים ?

לגבי הדגים והצמחים - האקוריום הוא קהילה ללא תכניות רביה או פיטום . דגים - להקות (ניאון וטכניטיס ) מולים , אנציטרוסים , בוטיות , אוטוצינקלוסים ואפיסטוגרמות . צמחים - מספר סוגים כולל היגרופיליה , נימפאות ונוספים .
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול