AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 28/11/2002, 09:23   #1
אורן ש.

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל רעיון נוסף למערכת סינון ביולוג

החלטתי לרדת מהרעיון של הקופסא עם יקינטון המים, מכמה סיבות. בעיקר בגלל שבסוף אני הולך להשתמש בתאורה הסטנדרטית של פנורמה שקבועה בתוך המכסה של האקווריום, ולכן ממילא אני לא יכול לגדל בו צמח צף כל כך גדול. חוץ מזה הקופסא של הדובשניות התגלתה כבלתי ניתנת לניקוי. מה שאני לא עושה נשאר בה ריח של דבש ואני מפחד מזיהומים.

אז החלטתי לעשות משהו מאוד דומה לרעיון המקורי שלי, של לקבור את הפילטר מזרקה בתוך ערמה של טוף, אבל בשני שיפורים:

1. אני לא אקבור את הפילטר ישירות, אלא בתוך בקבוק גדול של מים מינרלים שאגזור את התחתית שלו. באופן כזה, המים יצטרכו לעבור דרך החלק התחתון של ערמת הטוף כדי להגיע לפילטר. זה גם יגדיל את נפח הסינון וגם יבטיח שהמים היותר מלוכלכים שנמצאים בתחתית יגיעו לפילטר.

2. אני אמקם את הצמחיה במין טרסות כאלה סביב ערמת הטוף. באופן כזה הצמחים יוכלו לסייע יותר בניקוי המים וגם יקבלו יותר CO2.

מה דעתכם?

כל מה שאני כותב כאן הוא דעתי ודעתי בלבד.
אין לי כל הכשרה רשמית בתחום גידול דגי נוי.
אני בסך הכל משתף אותכם בנסיון הפרטי והסובייקטיבי שלי.
אורן ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 28/11/2002, 10:01   #2
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אורן שלום. שיטת הבקבוק הגזור היא אחת השיטות הנפוצות ביותר לפילטרציה ואפשר לראות אותה בפעולה בכל חנות דגים אז אני ממליץ שפשוט תיגש לאחת מן החנויות בשכונתך ותראה איך הם מפעילים את זה, כדי להתרשם.
יחד עם זאת זו גם שיטה דיי מכוערת שאני כעקרון בכלל לא אוהב. אני הייתי שמח אם היית מוכן להסביר לי איפה אתה מעוניין למקם את הפילטר הזה - בתוך אקווריום התצוגה ? באקווריום נפרד שמסונכרן עם האקווריום הראשי ? מכיוון שאם זה אקווריום התצוגה עצמו, פשוט חבל יהיה להרוס אותו עם הכנסת בקבוקים קופסאות ומשאבות של בריכה ! (אני כמובן מביע את העמדה שלי).

כעקרון למדנו כולנו בהרצאה של קובאלט שמוטב דווקא ללכת לקונפסט ההפוך שבו כל הציוד מוסתר ככל האפשר מאחורי אובייקטים שונים ואם ניתן - אז ללכת על ציוד חיצוני שמשאיר רק צינורות כניסה ויציאה בתוך האקווריום.

לגבי המכסה תאורה של פנורמה:
אם רכשת אקווריום בהזמנה מפנורמה לא תקבל מכסה תאורה.
אם רכשת אקווריום במידה קבועה מפנורמה מוטב שתקרא כאן בפורום את הדיון על האקווריום שהשתחררה לו ההדבקה בטרם תחליט לכאן או לשם.
מכסי התאורה הסטנדרטיים של פנורמה אינם מכילים דיי מנורות כדי לקיים צמחייה !
עדיין לא נקרא Thursday 28/11/2002, 11:54   #3
אורן ש.

אז ככה.

קודם כל לא יראו את הבקבוק. הוא יהיה ברובו קבור בתוך טוף וגם את הקצה שלו שחייב לבלוט מעל הטוף אני אסתיר איכשהו. את הפילטר השני אני אשים בתוך בקבוק רק אם יהיה לי איך להסתיר אותו.

בקשר לאקווריום. קראתי את העץ על התחתית שנפרדה. וגם הסברתי בהודעה לעץ הזה מה עשיתי בתור ניהול סיכונים (למרות שמבחינת הסיבה שבגללה הזמנתי אקווריום דווקא מפנורמה זה כבר מאוחר מדי. אבל האקווריום כבר הגיע... ).

המוכר בחנות אצלנו בשכונה התקשר אלי מהמפעל, אחרי שנתתי לו הוראות מה לבדוק. בפנורמה יודעים כמובן שחצי עולם כבר יודע מה קרה, כנראה לסדרה ספציפית של אקווריומים, ואני חושב שהם הפיקו לקחים. האקווריום מגיע עכשיו עם קלקר כמו שצריך ועם הדבקות משופרות.

בקשר לתאורה, תודה על המידע ושאלה, האם אפשר לפתור את הבעיה בעזרת נורות יותר חזקות, כמו ה-T5 שהוזכרו כאן, או שאני אצטרך בית מנורה אחר בשבילהן בכל מקרה?

כל מה שאני כותב כאן הוא דעתי ודעתי בלבד.
אין לי כל הכשרה רשמית בתחום גידול דגי נוי.
אני בסך הכל משתף אותכם בנסיון הפרטי והסובייקטיבי שלי.
אורן ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 29/11/2002, 00:46   #4
מזל דגים

לפי דעתי אתה סתם מסתבך......המטהר הטוב ביותר לאקווריומים קרים ביתיים
שאני מכיר הם הולסינריה ואלף העלה שיש לשתול פשוט באקווריום בחורף כשקר
הדגים אוכלים ומפרישים פחות והיכולת של הצמחים הללו לנקות את המים תספיק
בהחלט (כשלא מדובר בדגי זהב גדולים כמובן) פעם עשיתי ניסוי ובו החזקתי
אקווריום קטן של 10 ליטר ששלושה רבעים משטחו מכוסים בולסינריה דקה
והוא הכיל כ שלושה דגי רוזיבארב בוגרים וכמה חלזונות חוץ מהאכלות מדי פעם
והוספות מים(ללא החלפות)האקווריום הזה החזיק נהדר ללא שום פילטרציה או אוורור מלאכותי במשך שלוש שנים והיה יכול להמשיך כך עוד אלמלא החלטתי
להסב אותו למיכל אחר
מזל דגים לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 29/11/2002, 03:21   #5
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

מזל דגים - זה נשמע מדהים. מה בערך שטח האקווריום שאמור להיות מכוסה בוולסינריות ? האם יש אפשרות לגוון צמחייה (צמחים אחרים שמספקים פילטרציה טובה ?)
עדיין לא נקרא Friday 29/11/2002, 11:23   #6
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

האק' שמזל דגים מתאר מוכר, והוא בעצם נקרא "אק' ביולוגי" (ולא כמו שקוראים היום לכל אק' עם מכשור בשם זה),
באופן עקרוני מדובר על אק' עם כמות גדולה של צמחים (מהירי גידול) אשר סופגים את הCO2 שהדגים פולטים ומשחררים O2, הצמחים מסלקים את החנקות, החלזונות משמשים כ"מסננים" (למרות שגם הם פולטים כמות קטנה של חנקות),
מסת הדגים יחסית קטנה,
גם לי היה אק' דומה, (עם מספר משריצים) שהצלחתי להחזיק בו יותר משנה ללא כול ציוד
נחמד אבל לא נראה לי שניתן להחזיק דגי זהב בפיתרון הזה (מסה יותר גדולה,פולטים יותר חנקות,חופרים).

ELMINISTER
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 29/11/2002, 14:18   #7
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

מזל דגים - מה היו תנאי המים לאחר שלוש שנים ? אמוניה, ניטריט, ניטראט ?
עדיין לא נקרא Friday 29/11/2002, 18:12   #8
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

לא הבנתי איך החלזונות תורמים לעניין?...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא