AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 09/06/2012, 18:27   #1
goaqua

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים,66 ליטר ,25 שרצים +2 סייפנים,פנורמי,60 סמ" רוחב,גובה 50 ס"מ .2 נורות של 13w /
וותק בתחום: שנתיים
ברירת מחדל מזל טוב..הקמתי אקווריום חדש..כנסו כנסו

שלום לכולם..הקמתי אקווריום חדש שרצ כבר כמה ימים:אורך 60 ס"מ על 40 ..יש לי מספר שאלות של "מתחילים" למרות שלפני כמה שנים היה לי אקווריום אבל הפעם החלטתי לעבוד לפי הספר שפחות ימותו דגים..

שאלה 1 =לגבי הפילטר..יש לי פילטר ביולוגי בתוך האקווריום,כמו תעלה שבה שמתי את הקרמיקה ,ולידה שמתי שקית עם פחם ומעליה את הפרלון...עשיתי נכון ? או שיש סדר אחר?
ותוך כמה זמנ מומלצ להחליף את הפרלון? שמעתי שכדאי לנקות את הפרלון עם המים מהאקווריום ..
שאלה 2= לגבי נושא הטמפ'..אני מתכוון להביא דגים משריצים לאחר שהאקווריום ירוצ סייקל,כמו שקראתי פה..הטמפ' אצלי 27 ..מה הטמפ' לדגים משריצים כמו מולי סייפן גופי..ואיך אתם מורידים אותה אם בכלל ,והאם כדאי לשים גוף חימום בתקופת הקיץ...

תודה מראש
goaqua לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/06/2012, 19:57   #2
idan_k

סוג אקווריום: 250 ליטר צמחייה
וותק בתחום: משנת 2006 :)
ברירת מחדל תגובה להודעה: מזל טוב..הקמתי אקווריום חדש..כנסו כנסו

1. שמעת נכון, את הפרלון אתה תמיד מנקה עם המים של האקווריום על מנת לשמור על הבקטריה ולא לאבד אותה. פרלון אתה מחליף פעם בחצי שנה, אבל הכי טוב לראות את מצבו.
2. גוף חימום תמיד נחוץ, גם בקיץ. אנחנו לא יכולים לחזות את ירידות הטמ"פ בערב ולכן הוא יהיה מחובר. בקשר לטמ"פ הרצויה, תבדוק באקווה דקס אילו דגים אתה רוצה להכניס למיכל שלך, ובהתאם קבע את הטמפ'.

שיהיה בהצלחה!
עדיין לא נקרא Saturday 09/06/2012, 20:17   #3
Betta

הסמל האישי שלBetta

סוג אקווריום: 70 ליטר צמחייה טבעי\ לו טק, כמה נאנו צמחיה לדגי קרב.
וותק בתחום: 10 שנים שמהווים בדיוק מחצית מחיי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי goaqua צפה בהודעה
שלום לכולם..הקמתי אקווריום חדש שרצ כבר כמה ימים:אורך 60 ס"מ על 40 ..יש לי מספר שאלות של "מתחילים" למרות שלפני כמה שנים היה לי אקווריום אבל הפעם החלטתי לעבוד לפי הספר שפחות ימותו דגים..

שאלה 1 =לגבי הפילטר..יש לי פילטר ביולוגי בתוך האקווריום,כמו תעלה שבה שמתי את הקרמיקה ,ולידה שמתי שקית עם פחם ומעליה את הפרלון...עשיתי נכון ? או שיש סדר אחר?
ותוך כמה זמנ מומלצ להחליף את הפרלון? שמעתי שכדאי לנקות את הפרלון עם המים מהאקווריום ..
שאלה 2= לגבי נושא הטמפ'..אני מתכוון להביא דגים משריצים לאחר שהאקווריום ירוצ סייקל,כמו שקראתי פה..הטמפ' אצלי 27 ..מה הטמפ' לדגים משריצים כמו מולי סייפן גופי..ואיך אתם מורידים אותה אם בכלל ,והאם כדאי לשים גוף חימום בתקופת הקיץ...

תודה מראש
1. הסדר צריך להיות שהמים יעברו קודם דרך הסינון הגס או הפרלון, אחר כך במדיות [הקרמיקות] כדי שהמדיות לא יסתמו מכל הלכלוך.
2. הטמפ' 27 סבבה לחלוטין, יותר מזה זה כבר פחות טוב. אם היא עוברת את 29-30 מומלץ להתקין מאוורר.
בקשר לגוף חימום מומלץ להתקין גם בקיץ למקרה שתהיה ירידה קיצונית בטמפ' בלילה, אבל לא חובה. גם אם תכניס הוא כנראה לא יעבוד 90% מהזמן רק במקרים של צניחה. אצלי לא יורד מתחת ל27 לא משנה מה.. אבל זה תלוי בהרבה דברים איפה נמצא האקווריום יישוב וכו'
Betta לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/06/2012, 14:35   #4
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: 250 ליטר מעורב + שרימפסייה + 500 ליטר אמריקאים

ברוך הבא לאקווה
היתי ממליץ לך להתחיל ולקרא כמה מאמרים
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=104914
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=75077
אנחנו פה אם יהיו לך שאלות נוספות
בהצלחה
אביב לוטטי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 12/06/2012, 11:07   #5
goaqua

סוג אקווריום: מים מתוקים,66 ליטר ,25 שרצים +2 סייפנים,פנורמי,60 סמ" רוחב,גובה 50 ס"מ .2 נורות של 13w /
Thumbs up תגובה להודעה: מזל טוב..הקמתי אקווריום חדש..כנסו כנסו

ציטוט:
פורסם במקור על ידי idan_k צפה בהודעה
1. שמעת נכון, את הפרלון אתה תמיד מנקה עם המים של האקווריום על מנת לשמור על הבקטריה ולא לאבד אותה. פרלון אתה מחליף פעם בחצי שנה, אבל הכי טוב לראות את מצבו.
2. גוף חימום תמיד נחוץ, גם בקיץ. אנחנו לא יכולים לחזות את ירידות הטמ"פ בערב ולכן הוא יהיה מחובר. בקשר לטמ"פ הרצויה, תבדוק באקווה דקס אילו דגים אתה רוצה להכניס למיכל שלך, ובהתאם קבע את הטמפ'.

שיהיה בהצלחה!
היי...תודה לכולם ..על התגובה..אם הבנתי נכון אני שם את הפרלון בפילטר הכי למטה ומעליו את הקרמיקה ויש לי גם שקית עם פחם אותה אני שם לידה? ** קניתי אתמול 3 מולים ו2 סייפנים ..ודג מנקה ..**

בקשר לטמפ' שיורדת בלילה....אם אני ישים את הגוף חימום ביום על 26 וגם ככה חם אז הטמפ' במהלך היום יהיו מאד גבוהות לא? אתמול בדקתי בלי גוף חימום בערב הגיע ל28 מעלות...אז אני חושב אולי רק בלילה להפעיל את הגוף חימום...צודק? האם אתה מקרר את האקווריום בקוביות קרח כמו שקראתי פה בפורומים? תודה מראש

נערך לאחרונה על ידי goaqua, Tuesday 12/06/2012 בשעה 11:09. סיבה: שינוי
עדיין לא נקרא Tuesday 12/06/2012, 11:40   #6
עידן הדגים
משתמש חסום

1.סדר:פרלון,מדיה,פחם.
2.לגוף חימום יש טרמוסטט שמדליק אותו רק שהטמפרטורה יורדת מתחת למה שכיוונתה(אז לא לדאוג)
3.לא כל כך מומלץ לשים קוביות קרח כי זה יכול לגרום לשינוי טמפרטורה מהיר או לשנות חלקים שיהיו חמים וחלקים שיהיו קרים.
עידן הדגים לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 12/06/2012, 11:45   #7
goaqua

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gopy צפה בהודעה
1.סדר:פרלון,מדיה,פחם.
2.לגוף חימום יש טרמוסטט שמדליק אותו רק שהטמפרטורה יורדת מתחת למה שכיוונתה(אז לא לדאוג)
3.לא כל כך מומלץ לשים קוביות קרח כי זה יכול לגרום לשינוי טמפרטורה מהיר או לשנות חלקים שיהיו חמים וחלקים שיהיו קרים.

תודה " GOOPY " ..העליתי עכשיו תמונות .....אתה וכולם,מוזמנים לראות את האקווריום החדש ..
ואם שמתי את המדיות והפילטר כמו שצריך...
עדיין לא נקרא Sunday 24/06/2012, 20:39   #8
goaqua

Wink תגובה להודעה: מזל טוב..הקמתי אקווריום חדש..כנסו כנסו

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Betta צפה בהודעה
1. הסדר צריך להיות שהמים יעברו קודם דרך הסינון הגס או הפרלון, אחר כך במדיות [הקרמיקות] כדי שהמדיות לא יסתמו מכל הלכלוך.
2. הטמפ' 27 סבבה לחלוטין, יותר מזה זה כבר פחות טוב. אם היא עוברת את 29-30 מומלץ להתקין מאוורר.
בקשר לגוף חימום מומלץ להתקין גם בקיץ למקרה שתהיה ירידה קיצונית בטמפ' בלילה, אבל לא חובה. גם אם תכניס הוא כנראה לא יעבוד 90% מהזמן רק במקרים של צניחה. אצלי לא יורד מתחת ל27 לא משנה מה.. אבל זה תלוי בהרבה דברים איפה נמצא האקווריום יישוב וכו'
היי..הקיצ בא..והטמפ' של המים סביב 28- 30 רב שעות היום ...זה לא יגרום נזק למולים,סייפנים?
יש דגים שזה מפריע להם יותר או פחות?

תודה
עדיין לא נקרא Monday 25/06/2012, 01:27   #9
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 741 הודעות 1,177 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה

מועבר לפורום ציוד.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא