AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 27/01/2018, 13:58   #1
SaveThemAll1

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים
ברירת מחדל טיפול עם מטרו ופורנול בדגי זהב שחולצו מהרחוב

לפני כ3 שבועות מצאתי אקווריום עם מים שחורים ברחוב וחילצתי ממנו 11 דגי זהב בגודל בערך 4 סנטימטר,נראים רע ,מאוד מאוד רזים. שמתי אותם באקווריום 30 ליטר לבידוד ,ההתנהגות של כולם הייתה תקינה וחוץ מהרזון וצבעים מעט דהויים לא היו סימנים נוספים.יש באקווריום שני פילטרים פניימים ועשיתי החלפות מים של שליש פעם בשלושה ימים והאכלתי בנובו פרל של JBL רובם בתחילו להראות הרבה יותר טוב והשמינו אבל 3 דגים נשארו אותו דבר ואפילו הרזו יותר. לפני יומיים אחד מהדגים התחיל לפתח סימפטומים של חולשה,הביע פחות ענייין באוכל ובילה את רוב הזמן על הקרקעית. החלטתי להתחיל טיפול בפורנול ובמטרונידזול כדי לכסות גם טפילים וגם זיהומיים חיידקיים פנימיים.התחלתי את הטיפול על כל הדגים ואתמול החלטתי להעביר את שלושת הדגים לאקווריום נפרד כדי להפחית את הסטרס ולהקל עליהם להגיע לאוכל ,עם אותם המים המטופלים ועם אחד הפילטרים מהאקווריום המקורי ולהמשיך טיפול בשני המיכלים. אשמח לדמוע דעות על מה שעשיתי עד עכשיו ועל הצעות להמשך וגם רציתי להתייעץ ,הטיפול במטרו מצריך החלפה כל 48 שעות והפורנול רק אחרי 5 ימים, לכן רציתי לשאול אם צריך אחרי ההחלפה להכניס את הפורנול מחדש? למנן רק את המים החדשים שהכנסתי ?או לא למנן בכלל? תודה
SaveThemAll1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 27/01/2018, 14:29   #2
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: טיפול עם מטרו ופורנול בדגי זהב שחולצו מהרחוב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SaveThemAll1 צפה בהודעה
אשמח לדמוע דעות על מה שעשיתי עד עכשיו ועל הצעות להמשך וגם רציתי להתייעץ ,הטיפול במטרו מצריך החלפה כל 48 שעות והפורנול רק אחרי 5 ימים, לכן רציתי לשאול אם צריך אחרי ההחלפה להכניס את הפורנול מחדש? למנן רק את המים החדשים שהכנסתי ?או לא למנן בכלל? תודה
דור,

במהלך הטיפול במטרו לא מחליפים מים, הפרוטוקול מדבר על 4 פעמים של תיסוף המטרו לפי 1 גרם ל-100 ליטר כל 48 שעות ורק לאחר סבב של 4 טיפולים (כלומר רק ביום ה8-9 מחליפים מים) הסיבה היא שהמטרו לא פוגע במושבות הבקטריות

אם הפורנול דורש החלפה כל חמישה ימים, תעשה אותה לפני הטיפול השלישי של המטרו ואתה מסונכרן עם 2 התרופות

בהצלחה וכל הכבוד על האיכפתיות והדאגה לדגים...

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 27/01/2018, 14:33   #3
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

קצת מוזר לי שהיעוץ מגיע אחרי הפעולה ולא לפני.

מה שאני מבין מהתיאור:
אכלסת 11 דגי זהב רעבים באקווריום קטנטן ואתה שם לב שיש תחרות על מזון.
מפה ועד לחשד של טפילי מעיים או זיהום בקטריאלי - לא הצלחתי לעקוב.

לקחת דגים במצב גרוע, הכנסת אותם לסטרס ואתה משלב מגוון תרופות. זה מתכון מוצלח לקריסת המערכת החיסונית ולכן הייתי שוקל צעדים טוב טוב לפני השלב הבא.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 27/01/2018, 14:43   #4
SaveThemAll1

הדגים נמצאים במעקב כבר שבועיים ומקבלים מזון,ובכל זאת חלק מהדים לא מעלים במשקל וחלק כן. אני לא יודע מה הסיבה אבל מכיוון שכל הדגים אכלו במהלך הזמן אני חושב שיש בעיה פנימית בחלק מהדגים,שלא העלו במשקל למרות שאכלו. אשמח לשמוע את דעתך לגבי המשך הצעדים.
עדיין לא נקרא Saturday 27/01/2018, 14:51   #5
SaveThemAll1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
דור,

במהלך הטיפול במטרו לא מחליפים מים, הפרוטוקול מדבר על 4 פעמים של תיסוף המטרו לפי 1 גרם ל-100 ליטר כל 48 שעות ורק לאחר סבב של 4 טיפולים (כלומר רק ביום ה8-9 מחליפים מים) הסיבה היא שהמטרו לא פוגע במושבות הבקטריות

אם הפורנול דורש החלפה כל חמישה ימים, תעשה אותה לפני הטיפול השלישי של המטרו ואתה מסונכרן עם 2 התרופות

תמיר
הייתי בטוח שמומלץ לפני כל הוספה לעשות החלפת מים,תודה
עדיין לא נקרא Saturday 27/01/2018, 15:08   #6
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

בפרוטוקול טיפול כזה, אין כל חשיבות לביצוע החלפת מים או להמנעות ממנה.
זמן מחצית החיים של התרופה הוא 8 שעות, כך שאחרי יומיים העקבות הנותרים לא רלוונטיים ואין חשש למבניית מנת יתר.

הייתי מתייחס ביתר תשומת לב להערה של מעיין.
דגים שהגיעו ממקור לא ברור, אחרי טיפול (או סביר להניח - הזנחה), הוכנסו לתוך מיכל לא מתאים להם...
כל אלו לא מאפשרים לקבוע נוכחות מחלה כלשהי.

תעביר אותם למיכל המתאים להם ותעקוב שבוע שבועיים מבלי להטריד אותם.
רק אז תוכל להתחיל לנסות ולבנות תמונה בריאותית רלוונטית.

אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 27/01/2018, 15:09   #7
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

קודם כל, כאשר יש אכלוס מאסיבי באקווריום. יש לצפות לדגים שיהיו במשקל שונה. הן מבחינת תחרות מזון והן מבחינת התנהגות.
דבר שני, בשביל להעלות חשד לבעיה פנימית, צריך לבדוק סימפטומים נוספים מעבר לרזון באקווריום שלא מאוכלס טוב.

לרבות, בידוד/פיצול למיכלים ומעקב שם. בדיקת צואה, סממני התנהגות נוספים וכלה בסימנים חיצוניים.

ספציפית למקרה הזה, הייתי רק מפצל. דווקא כן מעלה לטמפרטורה טרופית ודואג להאכלות מרובות תוך שמירה על אותה תחזוקה מוגברת.

נערך לאחרונה על ידי מעיין, Saturday 27/01/2018 בשעה 15:37.
עדיין לא נקרא Saturday 27/01/2018, 16:55   #8
SaveThemAll1

הייתם ממליצים לסיים את הטיפול הנוכחי או להפסיק אותו כרגע? אני מניח שעדיף כבר לסיים אותו.
עדיין לא נקרא Sunday 28/01/2018, 02:01   #9
SaveThemAll1

טוב בינתיים יש שיפור במצב שלוש הדגים החולים,נראים טיפה פחות רזים ופחות חלשים.הדגים האחרים בלי שינוי ,לא פיתחו סימפטומיים כלשהם. היום שמתי מינון שני של המטרו בשני האקווריומים ואני תוהה אם השיפור יימשך אם צריך להמשיך את הפרוטוקול או אפשר לעצור אותו.אני יודע שלפעמים נותנים רק מינון אחד של מטרו לכן אני לא בטוח שלהפסיק בין מינונים יהיה מסוכן מבחינת עמידויות. מעיין חשבתי על מה שכתבת שוב ואני באמת לא חושב שסביר שהבעיה רק נבעה מזה שדגים לא הגיעו לאוכל.הדגים מאוד קטנים ואני מאכיל בכמות גדולה{לא מוגזמת} פעמיים ביום. אני במעקב שהדגים מצליחים לאכול וגם אם לפעמים לא שמתי לב אז זה פעמים בודדות שדגים לא הגיעו לאוכל,לא מספיק בשביל לייצר מצב קיצוני כזה.האקווריום לא כזה צפוף בשבילם לטווח קצר וכמובן שאני יעביר אותם בהקדם.כרגע בכל אופן הם מפוצלים אז זה כבר ממש נראה סבבה לטווח קצר.נכון שאני לא יודע מה הסיבה אבל מכיוון שערכי המים תקינים ונראה החמרה של המצב הגופני אני חושד במחלה ולכן החלטתי לטפל תרופתית בתרופות שמכסות קשת יחסית רחבה של פתוגנים,ושיש לי ניסיון איתם.
עדיין לא נקרא Sunday 28/01/2018, 15:27   #10
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

קצב חילוף החומרים של הדגים תלוי באופן ישיר בטמפרטורת המים.
מאחר ומדובר בדגי זהב ולא היה ציון אחר, מקובל לחשוב שטמפרטורת המים קרירה מאד, מה שמקשה על דגים רזים להתחזק.
שתי האכלות ביום בהחלט לא מספיק לשיקום דגים והקפצת גודל.
להוסיף על זה את האכלוס הרב ואכן נוצרת תחרות מזון קלאסית.

הדבר העיקרי הטוב שבוצע זה פיצול הדגים למיכל נוסף.

שוב, ללא סימפטומים נוספים אני מתקשה להאמין שמדובר במשהו פנימי ואני לא הייתי ממהר להכניס רעלים לאקווריום.

על פניו נשמע שבחרת טיפול ויהי מה. לא כ"כ הבנתי את מהות ההתייעצות כאן בעץ.

עדיין לא נקרא Sunday 28/01/2018, 17:43   #11
horen

הודו לך על 83 הודעות 96 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה 450 לט לואו טק, שרימפסיה 35 ליטר, פלודריום
וותק בתחום: מילדות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
דור,

תמיר
מבלי להתייחס לעצות על הטיפול והביקורות שנרשמו לגביו- חשובה מאוד הערתו של תמיר על הכבוד והאיכפתיות לדגים, יש כאן עשייה שכדאי ללמוד ממנה- יישר כח!!
horen לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 29/01/2018, 00:16   #12
SaveThemAll1

horen ותמיר תודה רבה
מעיין- אני מתייעץ כדי לשמוע דעות נוספות,לחשוב שוב על מה שעשיתי ומה שאני עושה,להסתכל בכיוונים נוספים וללמוד. אני לא תמיד עושה מה שכותבים לי כי יש לי שיקול דעת שלי ואני בוחר לפי מה שנראה לי נכון. אני כן מקשיב ומתייחס וחושב על הדברים שוב כאשר אני קורא דעות נוספות ושונות משלי,לפעמים אני משנה דברים ולפעמים אני בוחר שלא לשנות כי אחרי מחשבה עדיין מה שעשיתי נראה לי נכון. אני לא פוסל את מה שאתה כותב אבל זה נראה לי פחות סביר,גם מהמראה של הדגים וגם מהמעקב והטיפול בהם בשלושת השבועות האחרונים. יכול להיות שאתה צודק ואין להם מחלה וזה רק דעיכה שנובעת מחוסר מזון ויכול להיות שיש להם מחלה. אני החלטתי להתחיל לטפל כי לי היה נראה סביר שיש מחלה והתחלתי לטפל בעזרת שני תרופות שיש לי ניסיון בשימוש שלהם גם ביחד וגם בנפרד ולפי הידע שלי הסיכוי שהם יזיקו מאוד נמוך,מכסות ביחד קשת רחבה של אנארובי אירובי גרם נגטיב ופוסיטיב, ומכוונות לטיפול בזיהומים פנימיים{מה שכנראה יותר רלוונטי מטיפול חיצוני כי אין סימנים חיצוניים מיוחדים}.במקביל הפרדתי את הדגים ובהתאם לעצתך אני מקפיד ושם לב לעניין האוכל ומוודא שכל הדגים אוכלים בכמות מספקת. לגבי עניין העלת טמפרטורה,לפי הידע שלי דגי זהב מרגישים בנוח בטמפרטורה של בין 15-20 בערך, יותר מזה ופחות מזה לרוב לא בהכרח מזיק אבל פחות נעים בשבילם. העלאת הטמפרוטרות יכולה לגרום להם לסטרס ולחוסר נעימות שבמצבם הרגיש יכולה לפגוע בהם,ובנוסף הטמרפטורה רחוקה מלהיות מספיק נמוכה על מנת להפריע למטבוליזם תקין אצלם ואת זה רואים יפה בתיאבון,ובמהירות ובכמות שהם מחרבנים.לכן כרגע אני לא עושה,עם זה שאני לוקח את זה לנקודה למחשבה ואולי אפעל לפי העצה הזאת בהמשך הטיפול או בטיפולים הבאים.
כרגע הדגים מראים שיפור ואני חושב שבעוד יומיים כשיסתיים הטיפול של הפורנול ואעשה החלפת מים אם השיפור יימשך לא יהיה למה לחזור על הטיפול. לגבי המטרו מכיוון שכבר התחלתי את הטיפול בין אם זה היה נכון ובין אם לא,אני שואל איך מומלץ לסיים את הטיפול בצורה שכן תמצא את התועלת שלו{במידה ואכן יש צורך} ולא תפתח חסינויות,מצד אחד, ומצד שני שלא תמשיך את הטיפול סתם. לכן אני שואל על פורוטוקול הטיפול, האם זה בסדר להפסיק אחרי 2-3 סבבים או שחייבים לסיים 4?

נערך לאחרונה על ידי SaveThemAll1, Monday 29/01/2018 בשעה 00:52.
עדיין לא נקרא Monday 29/01/2018, 00:49   #13
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

לאחר שכבר ביצעת 2 סבבי טיפול, הייתי משלים את השניים הנותרים.

בהצלחה,
אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 29/01/2018, 00:53   #14
SaveThemAll1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי רז צפה בהודעה
לאחר שכבר ביצעת 2 סבבי טיפול, הייתי משלים את השניים הנותרים.

בהצלחה,
אלי
תודה
עדיין לא נקרא Monday 29/01/2018, 08:55   #15
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ברירת מחדל טיפול עם מטרו ופורנול בדגי זהב שחולצו מהרחוב

אם אתה מחזיק בדיעה שהגברת הטמפרטורה תגרום לסטרס. עליך לחזור לעשות שיעורי בית ולהבין מה זה גידול דגים ומה זה בכלל סטרס.

עם כל הרצון הטוב, נראה שיש לך עוד הרבה מה ללמוד. בעיקר על עצמך.

——————————
ניתן להעלות תמונות מהמחשב באמצעות המדריך הזה או דרך הנייד בעזרת אפליקציית tapatalk הניתנת להורדה ל-אנדרואיד ול-iOS.

מעיין, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 29/01/2018, 20:07   #16
saar

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אם המיכל הוא 30 ליטר ל 8 דגי זהב .... זה בעייתי מאד.
זה יסתיים במותם.

ו ה 3 החלשים באיזה גודל מיכל?
saar לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 29/01/2018, 22:28   #17
SaveThemAll1

מעיין, אשמח שתסביר את מה שכתבת ולמה זאת טעות. לפי מה שאני יודע: שינויים כמעט כולם יכולים לגרום לסטרס לדגים,בנוסף אני יודע ספיציפית ששינויי טמפרטורה יכולים לגרום לסטרס וששינוי מהיר מידי יוכל לגרום לשוק ולמוות. בנוסף דגי זהב הם דגי מים קרים,ולכן אני חושב ששהייתם במים החמים מהטמפ האידיאלית בשבילם יכול לגרום לסטרס
עדיין לא נקרא Monday 29/01/2018, 22:36   #18
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

שינוי מהיר יגרום לסטרס.
העלאה הדרגתית ומבוקרת לא תגרום. זה עד כדי כך פשוט.

מטרת ההעלאה באופן ספציפי זה בשביל להתגבר על מחסורי תזונה ולשקם את הדגים. באופן זמני.

מציע לקרוא שוב את כל העץ.

——————————
ניתן להעלות תמונות מהמחשב באמצעות המדריך הזה או דרך הנייד בעזרת אפליקציית tapatalk הניתנת להורדה ל-אנדרואיד ול-iOS.

עדיין לא נקרא Monday 29/01/2018, 23:38   #19
SaveThemAll1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
שינוי מהיר יגרום לסטרס.
העלאה הדרגתית ומבוקרת לא תגרום. זה עד כדי כך פשוט.

מטרת ההעלאה באופן ספציפי זה בשביל להתגבר על מחסורי תזונה ולשקם את הדגים. באופן זמני.

מציע לקרוא שוב את כל העץ.

——————————

הבנתי, לדעתי יש סיכוי שגם אם אני יעלה בהדרגה זה יכול לגרום לסטרס ואני פחות רואה בזה תועלת,אני לא חושב שזה ישפיע על המטבוליזם בצורה משמעותית לסיטואציה,הדגים אוכלים בתיאבון ומחרבנים הרבה ונראה שהם מתחזקים ומשמינים.
עדיין לא נקרא Tuesday 30/01/2018, 00:05   #20
דגים ברשת
בית עסק

הודו לך על 10 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים ושוכני קרקעית 600 ליטר טרופאוסים 450 ליטר
וותק בתחום: כמה שנים טובות

מחילה שלא עקבתי אחרי כל השירשור.
אבל לבצע טיפול של פורנול ב30 ליטר זה לא מומלץ בכלל. הטיפול פוגע בבקטריה. וזה מיכל מאוד מאוד קטן. יש חשש שמכח השינוי והפגיעה בבקטריה תהיה עליית אמוניה שתהיה מאוד מהירה בכזה נפח.
וגם תסמיני הרזון לא כל כך רלוונטיים לבעיה בקטריאלית. בעיה בקטריאלית מתאפיינת לרוב בריקבון סנפירי. בעננה בעין וכו'
רזון זה יותר מצביע לבעיות מעיים. כמו אקסמיטה וקפילריה. ובמקרה שלך אולי בכלל מחוסר תנאים נורמליים.
להבא אם אתה מטפל במטרונידזול כשהדגים אוכלים. עדיף לטפל באוכל. לערבב להם באוכל עם תמצית שום או שמן פארפין או סתם מים. לייבש את הגרגרים ולתת פעמיים ביום.
בהצלחה
דגים ברשת לא מחובר   הגב עם ציטוט
דגים ברשת, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 30/01/2018, 09:09   #21
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

אתה שואל, מקבל תשובות ועדיין מקובע בטענה השגויה שלך.
כמו שציינתי לפני כן, אני לא רואה טעם בעץ התייעצות אם אתה רק מחפש אישור לפעולות שאתה עושה.

לצערי זה כבר הופך לטחינת מים ולכן אני אסיים את דברי כאן.

——————————

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול