AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 12:52   #1
Michaelovsky5

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Lightbulb לגבי אוסמוזה

מתכנן להביא אוסמוזה,
האם לחבר אותה זה יחסית מסובך? ביחס לפילטר נגיד?
איך זה מתבצע?
האם צריך חיבורים מיוחדים או להתקין משהו?

עוד דבר,
אשמח אם תגידו לי מה המחיר הממצוע שהוא נמכר ביד 2 ואנשים פרטיים
ככה שאדע למה לצפות

תודה ענקית!!
Michaelovsky5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 14:37   #2
Barakco

הודו לך על 6 הודעות 6 פעמים
סוג אקווריום: היי-טק
וותק בתחום: 7 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: לגבי אוסמוזה

1) הסיבוך החיבור, תלוי איפה שאתה רוצה לחבר את המערכת. נגיד אצלי היא נמצאת בברז של המכונת כביסה כך שהייתי צריך להשיג מפצל לברז של המכונת כביסה ולמערכת עם ברז קטן יעודי למערכת אוסמוזה.
את כל החיבורים תבקש מחנות שמתעסקת במהערכות מים, הם יודעים לתת את המתאים הנכונים וזה לא ממש יקר.

2) לגבי מערכת מיד 2- קח בחשבון שאתה לא יודע את המצב הממברנה והמסננים במערכת ויש סיכוי שאתה אולי תהיה צריך להחליף אותם. הגוף פלסטיק לא יקר אלה הממברנה יקרה ! תלוי בסוג הממברנה וכמה היא עושה לשעה סינון. יש לך את חברת צלול שיש להם מערכות אוסמוזה ייעודיות לאקווריום 3 שלבים שהיא עולה עם ממברנה טובה של 100GPD גג 500 ש"ח. לי הם הרכיבו במקום ונתנו לי את כל החלקים לחיבורים פלוס הסבר. ממש סבבה

הייתי שוקל לקנות אולי חדשה, אלה אם אתה בטוח במי שאתה קונה ממנו כי לא ניתן לדעת מה היה עם המערכת. גם מערכת שישבה בצד תקופה ארוכה ללא שימוש, מצב המסננים בה לא טוב ולא תקבל איכות מים טובה

עוד נקודה, חושב מאוד שיהיה לחץ מים טוב למערכת ! זה גם שומר על המערכת ועל הממברנה וגם נותן לך את הביצועים הנכונים ! אצלי חיבור ישר למכונת כביסה נתן לי לחץ ממש טוב ויחס המים "הטובים" ל"מלוכלכים" טוב
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 14:51   #3
Michaelovsky5

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Barakco צפה בהודעה
1) הסיבוך החיבור, תלוי איפה שאתה רוצה לחבר את המערכת. נגיד אצלי היא נמצאת בברז של המכונת כביסה כך שהייתי צריך להשיג מפצל לברז של המכונת כביסה ולמערכת עם ברז קטן יעודי למערכת אוסמוזה.
את כל החיבורים תבקש מחנות שמתעסקת במהערכות מים, הם יודעים לתת את המתאים הנכונים וזה לא ממש יקר.

2) לגבי מערכת מיד 2- קח בחשבון שאתה לא יודע את המצב הממברנה והמסננים במערכת ויש סיכוי שאתה אולי תהיה צריך להחליף אותם. הגוף פלסטיק לא יקר אלה הממברנה יקרה ! תלוי בסוג הממברנה וכמה היא עושה לשעה סינון. יש לך את חברת צלול שיש להם מערכות אוסמוזה ייעודיות לאקווריום 3 שלבים שהיא עולה עם ממברנה טובה של 100GPD גג 500 ש"ח. לי הם הרכיבו במקום ונתנו לי את כל החלקים לחיבורים פלוס הסבר. ממש סבבה

הייתי שוקל לקנות אולי חדשה, אלה אם אתה בטוח במי שאתה קונה ממנו כי לא ניתן לדעת מה היה עם המערכת. גם מערכת שישבה בצד תקופה ארוכה ללא שימוש, מצב המסננים בה לא טוב ולא תקבל איכות מים טובה

עוד נקודה, חושב מאוד שיהיה לחץ מים טוב למערכת ! זה גם שומר על המערכת ועל הממברנה וגם נותן לך את הביצועים הנכונים ! אצלי חיבור ישר למכונת כביסה נתן לי לחץ ממש טוב ויחס המים "הטובים" ל"מלוכלכים" טוב
היי תודה על המשוב.
100 gpd כמו שציינת, תתאים למיכל 500 ליטר?
ואיזה עוד אופציות לחיבור יכולות להיות במידה ולא אוכל להשתמש בברז של המכונת כביסה?
בנוסף, האם צריך ליצור צנרת מיוחדת שתוביל לאקווריום מהברז? או שאלה חיבורי חשמל רגילים?
Michaelovsky5 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/10/2017, 15:54   #4
Barakco

הודו לך על 6 הודעות 6 פעמים
סוג אקווריום: היי-טק
וותק בתחום: 7 שנים

מיכל של 500 ליטר זה לא מעט, רק שתדע- יחס מי אוסמוזה נקים מול מלוכלכים הוא בדרך כלל באזור ב-1 ל-4 ליטר. על כל ליטר מים נקים יוצא לך 4 ליטר מים מלוכלכים. למיכל של 500 ליטר יכול לצאת לך חשבון מים של כמה עשרות שקלים.

1 קוב-1000 ליטר עולה 12.3 ש"ח
מים נקים אתה תשלם באזור 6 ש"ח (500 ליטר)
מים מלוכלכים אתה תשלם 24 (יצא לך על 500 ליטר כ-2000 ליטר מים מלוכלכים) שזה 2 קוב)
להכנסה אחת יהיה לך עלות של 30 ש"ח
נגיד אתה מחליף כל שבוע 30 אחוז יהיה לך בערך 150 ליטר להוציא ולהכניס שזה ביחד עם 750 ליטר מלוכלך ונקי בהחלפה אחת נגיד 8 ש"ח

בחודש יכול לצאת לך 62 ש"ח על מים לאקווריום חודש הראשון ואחרי זה 32 ש"ח להחלפות (לא ממש ממש הרבה אבל כמה עשרות שקלים בהחלט) בהנחה ויש לך נצילות טובה של המערכת

מה הולך להיות באקווריום ? צמחייה ? מה הסוג של האקווריום ? ממברנה של 100 לאקווריום כזה גדול, יכול לקחת ימים עד שהוא יהיה מלא וזה שהמערכת עובדת בלי הפסקה.

לי יש 100 ליטר ולוקח לי שתיים שלוש למלא 30 ליטר בהחלפה שבועית, אז לך יקח הרבה יותר

תוכל להגיד מה המטרות שלך ומה אתה הולך לגדל שם ? ככה נקבל תמונה טובה יותר

לגבי חיבור, בגלל נפח כזה אז אתה צריך שהמערכת תהייה מחוברת ישירות לאקווריום אתה צריך או להוביל צינור מים לאזור האקווריום ולמקם את המערכת שם או על ידי מיכל אגירה כל שהו שממנו תעביר לאקווריום. ככל שאתה מחבר את המערכת בעוד ועוד צינורות הלחץ למערכת ירד לך ואז אולי תאלץ לחבר בוסטר (בזה אני פחות מבין) כדי לשמור על לחץ למערכת. בנוסף ממברנה של 100 אולי יהיה קטן לך ה-100GPD אומר שהמערכת עושה 100 ליטר ביממה אחת של מים נקים ולך יש 500 ליטר אז יקח לך 5 יום למלא אקווריום כזה

נערך לאחרונה על ידי Barakco, Thursday 05/10/2017 בשעה 16:11.
Barakco לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול