AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 05/07/2015, 22:55   #1
SAF567

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: בריכת נוי
ברירת מחדל הקמת בריכת נוי

שלום,אני מעוניין להקים בריכת נוי קטנה .סדר גודל של 1*1.5*0.6
קראתי המון בפורום,אך יש כמה נושאים שאשמח אם בעלי הנסיון ירחיבו עליהם.

1.עומק-מה העומק הרצוי לבריכה? האם עדיף למשל בריכה של 60 ס"מ או אחרת של 30 ס"מ עם שטח פנים כפול?(בהנחה שהנפח הסופי שווה).תחתית הבריכה תהיה בשיפוע בגלל עומקים שונים בגינה.

2.אקלים-אני גר בדרום הר חברון,די מדברי פה,חם ביום וקר בלילה.בחורף יש גם שלג.
יש זני דגים שיכולים לחיות בצורה טובה באקלים כזה?(אני מעדיף אפילו לא להכניס דגים אם הם שורדים בקושי וסתם סובלים).
מתחת ליריעת הגומי יהיה סלע-הגינה כולה אדמת מילוי,אני מניח שזה גם משפיע.חשבתי שאת החום אפשר לפתור בהמון צמחיה ומפל מים,אך על הקור והשינוי בין הטמפ' לא מצאתי מידע.

3.אני רוצה ללהשתמש באבן ירושלמית אדומה לבניית שפת הבריכה,מפל וריצוף מסביב.
קראתי באתר שאבן גיר גורמת למים להיות קשים,האם כדאי להשתמש באבן שונה?(מה שיש לי זה שאריות משיפוצים של ההורים שלי,בחינם...)

4.מה ספיקת המשאבה שאני צריך ביחס לכמות המים?(ראיתי כמה פוסטים על זה אבל לא כול כך הבנתי מה אני צריך...)אני אשתמש בפילטר גרויטציה.

5.ברווזים-ראיתי פה דעה די גורפת שלא כדאי להכניס עופות מים.האם 2ברווזים בלבד גם יטנפו את הבריכה ברמה לא סבילה?
6.
SAF567 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/07/2015, 13:46   #2
nog_en

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה טבעי 350 ליטר הגיע לאיזון לאחר שנתיים, אקווריום צמחיה טבעי משריצים ודג קרב וכמובן בריכה בחצר
וותק בתחום: מעל שנתיים עם האקווריומים הנוכחים, כל החיים עם בע"ח בכלל ותמיד עם דגים בפרט :)
ברירת מחדל תגובה להודעה: הקמת בריכת נוי

שלום,
דבר ראשון בהצלחה ונשמח לתמונות מהעבודה!
1. רצוי עומק של 50-60 ס"מ מכמה סיבות:1.ככל שיש יותר עומק טמפרטורת המים בחלק העמוק שומרת על
יציבות ואז גם בלילות קרים הדגים יוכלו להסתדר.
2. הבריכה תהיה יותר מאוזנת ביולוגית ככל שהעומק יהיה גדול יותר.
3. הנימפאות (יש שיגדירו אותן כמלכות הבריכה) מתפתחות בצורה
הטובה ביותר בעומקים אלו.
2. כל דגי הבריכה הממולצים מתאימים גם לבריכה זו, דגי הזהב לסוגיהם השונים (קומט, שובנקין, סראסה ועוד), דגי קוי (במידה ותבחר להכניס דגי קוי תצטרך לבחור בינם לבין צמחי מים-למרות שיש עדויות על הצלחה בגידול שניהם באותה הבריכה), דגי אוכלי יתושים-גמבוזיות ורוזי בארב. אלו הדגים שישרדו את שינויי הטמפרטורה. (במידה והבריכה תהיה בעומק של 50-60 ס"מ לא תהיה בעיה של חום אלה רק של קור).
3. המים בישראל קשים בכל מקרה (יש המון גיר במים כי רוב הקרקעות בישראל כאלו) אם תבנה מהן את הבריכה והמפל זה לא ישפיע יותר מידי על קשיות המים.
4. לפי מה שאני זוכר צריך את כל נפח הבריכה כפול 3 לפחות.
5. בנוגע לברווזים, יש להם נטייה לקחת את המזון במקור ולהרטיב אותו, פעולה זו גורמת לעיפוש המים, לכן מגדלי ברווזים מחליפים בדרך כלל מים כל כמה ימים במקרה הפחות טוב או לפחות פעם ביום במקרה הטוב יותר.
לגדל ברווזים בבריכה זאת אומרת שהבריכה תתעפש לפני שתכניס דגים, האופציה היחידה שנראית לי סבירה זה אולי לבחור ברווזים מסוגים קטנים, יש שני מינים מאוד יפים אך הם גם יודעים לעוף, ברווז מנדרין סיני וקרולין אמריקאי, ישנו גם זן של ברווז הבית שהוא הרבה יותר קטן מברווז רגיל, הוא מעט גדול משני הסוגים שציינתי והוא נקרא קול דאק, ישנם עוד כמה מינים אך הם יותר נדירים ויקרים.
שווה לשקול הכנסת ברווזים פעמיים.

בהצלחה!
עדיין לא נקרא Monday 06/07/2015, 23:13   #3
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

לא בטוח שרוזיברב וגמבוזיה ישרדו שלג דגי זהב וקוי כנראה כן.

ברווזים מטנפים מים ברמות רק מערכת גדולה תצליח לשלב אותם בצורה סבירה.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 07/07/2015, 11:31   #4
nog_en

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה טבעי 350 ליטר הגיע לאיזון לאחר שנתיים, אקווריום צמחיה טבעי משריצים ודג קרב וכמובן בריכה בחצר
וותק בתחום: מעל שנתיים עם האקווריומים הנוכחים, כל החיים עם בע"ח בכלל ותמיד עם דגים בפרט :)

גמבוזיות בוודאות שורדות שלג, וכן דגי קוי וזהב,
בשנה שעברה ראיתי בירושלים בריכות שהיו עם קרח בערך שלושה ימים
ולא נצפתה שום תמותה אצל הדגים.
בנוסף לא שמעתי על דיווחים של תמותה בדגים הנזכרים לעיל במקומות צפוניים
ששם השלג הוא על בסיס קבוע בכל שנה.
עדיין לא נקרא Monday 13/07/2015, 22:55   #5
שוקי שמבי

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

ישרדו ,
אך בדרום הר חברון לך על עומק של 70-80 (יש לשכלל את נק' הקפיאה גם ללא שלג, ולכן תעמיק בעוד 10-20 ס"מ )
והכי חשוב אל תאכיל המע' המטבולית לא תעבוד ... המנע מהאכלות בחורף , (יש גם כך לארוות של מיני מעפפים, דפניות -ביצים שבוקעות ולרוב לא שמים לב אליהן) ועוד ועוד
שוקי שמבי לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא