AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 02/12/2023, 22:33   #1
Omri_Sh

הודו לך על 2 הודעות 5 פעמים
ברירת מחדל משאבה למטרת החלפת מים

היי,

פעם בשבוע בערך אני מחליף מים באקווריום,
אני עושה את זה עם דלי ומשפך, זה תהליך שלוקח לי הרבה זמן לעשות כי אני לא רוצה לעשות שינוי מהיר מידי באקווריום (טמפרטורה, ערכי מים וכו') או לגרום לערבוב של המצע.

אני בד"כ עושה את זה על פני שעה שלמה.

רציתי לשאול, איזו משאבת מים יכולה להתאים למקרה הזה?
כלומר, להרים מים מהדלי עד למיכל (סדר גודל של מטר וחצי), בקצב איטי במיוחד.

אני רואה הרבה משאבות ברשת, ואני לא יודע איך לבחור.

אשמח לעצה (:
Omri_Sh לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/12/2023, 13:10   #2
eddie1442

הודו לך על 56 הודעות 62 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיה, דגי להקה, דגי קרב
וותק בתחום: מילדות
ברירת מחדל תגובה להודעה: משאבה למטרת החלפת מים

שלום,
אני יכול להמליץ לך על המשאבה שיש לי בסאמפ, משאבת העלאה של בריכות מתוצרת hygger.
הסיבה שלקחתי משאבת בריכה היא שהיא שואבת מים מתחתית הגוף כך שגם אם רמת המים קורסת קשה מאוד לרדת מתחת לרמת של גובה המשאבה, ואין סכנה לא למכשיר ולא לאקווריום.
מבחינת מהירות אתה יכול לקנות משאבה שמרימה כמות נמוכה של מים, נגיד 500 ליטר לשעה, או לקנות אחת עם ווסת תפוקה\מהירות.
את שלי קניתי באמזון בריטניה, המחיר טוב, החשמל תואם רק לוודא שיש לך ממיר לתקע (להם יש תקע 3).
אגב, למה לא תקנה איזה משאבת אקווריום פשוטה בעלי אקספרס או איביי (כמו זו בקישור) במקום להסתבך, זה זול יעיל ועושה אותה עבודה בדיוק ברבע מהמחיר!!

https://www.amazon.in/Aquarium-Filte.../dp/B0C3HQ6HYK
בהצלחה.
eddie1442 לא מחובר   הגב עם ציטוט
eddie1442, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Friday 08/12/2023, 07:00   #3
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddie1442 צפה בהודעה
שלום,
אני יכול להמליץ לך על המשאבה שיש לי בסאמפ, משאבת העלאה של בריכות מתוצרת hygger.
הסיבה שלקחתי משאבת בריכה היא שהיא שואבת מים מתחתית הגוף כך שגם אם רמת המים קורסת קשה מאוד לרדת מתחת לרמת של גובה המשאבה, ואין סכנה לא למכשיר ולא לאקווריום.
מבחינת מהירות אתה יכול לקנות משאבה שמרימה כמות נמוכה של מים, נגיד 500 ליטר לשעה, או לקנות אחת עם ווסת תפוקה\מהירות.
את שלי קניתי באמזון בריטניה, המחיר טוב, החשמל תואם רק לוודא שיש לך ממיר לתקע (להם יש תקע 3).
אגב, למה לא תקנה איזה משאבת אקווריום פשוטה בעלי אקספרס או איביי (כמו זו בקישור) במקום להסתבך, זה זול יעיל ועושה אותה עבודה בדיוק ברבע מהמחיר!!

https://www.amazon.in/Aquarium-Filte.../dp/B0C3HQ6HYK
בהצלחה.
לא נראה לי שמשאבה כזו יכולה להרים את המים לגובה מטר וחצי. גם אם זולה - חבל על הכסף. למטרה כזו אין ברירה אלא למצוא משאבה של יצרן רציני, שתעלה בהתאם, עם הגדרה מסודרת ואמינה של גובה העלאה וספיקה. מנסיון - זו תהיה בדרך כלל משאבה "תעשייתית" ולא תמצא אותה באליאקספרס.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/12/2023, 14:11   #4
eddie1442

הודו לך על 56 הודעות 62 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיה, דגי להקה, דגי קרב
וותק בתחום: מילדות

שלום,
אני חייב לא להסכים, משאבה מסוג זה, אחת גדולה יכולה להרים מים ליותר ממטר וחצי בקלות וגם אם היא תיאבק קצת זו לא בדיוק המטרה שהוא הצהיר בחיפוש, זרימה איטית?!
בכל מקרה אני מניח שזה עניין של ניסיון אישי עם משאבות העלאה.
הסיבה היחידה היום שלא הייתי מזמין מעלי (אולי זה כבר לא נכון) היא שהמשלוחים מעוכבים ואין חלוקת דואר יציבה עכשיו במלחמה.
בהצלחה.
eddie1442 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/12/2023, 23:43   #5
עומרי לוי

הסמל האישי שלעומרי לוי

הודו לך על 57 הודעות 66 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים 300 ליטר, 250 ליטר ריף בהקמה, וכמה מיכלים נוספים.
וותק בתחום: מ- 2011

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Omri_Sh צפה בהודעה
היי,

פעם בשבוע בערך אני מחליף מים באקווריום,
אני עושה את זה עם דלי ומשפך, זה תהליך שלוקח לי הרבה זמן לעשות כי אני לא רוצה לעשות שינוי מהיר מידי באקווריום (טמפרטורה, ערכי מים וכו') או לגרום לערבוב של המצע.

אני בד"כ עושה את זה על פני שעה שלמה.

רציתי לשאול, איזו משאבת מים יכולה להתאים למקרה הזה?
כלומר, להרים מים מהדלי עד למיכל (סדר גודל של מטר וחצי), בקצב איטי במיוחד.

אני רואה הרבה משאבות ברשת, ואני לא יודע איך לבחור.

אשמח לעצה (:
היי עומרי,
מה גודל המיכל?

אני אספר לך איך אני עושה החלפת מים ואולי זה ישנה את התפיסה שלך לגבי הדבר הזה.
אני אציין שאני עם מיכל של קוב+++, אבל גם בקרנטינות ובמיכלים קטנים יותר אני עובד ככה.

קודם כל בשביל לדאוג לטמפרטורה יש חימומים מצוינים מאליאקספרס שקניתי (אשלח לך קישור בפרטי אם תרצה) של w1500 (יש לי שניים לגיבוי), וככה לעולם אני לא דואג מבחינת צניחת טמפרטורה.
בגדול התהליך של ההחלפה עצמה די פשוט- צינור גינה פשוט ששואב מים החוצה וסננים שמחזירים מים לאקווריום. הסננים הם יתרון כי אין לי דאגה מבחינת שום כלור או כל דבר אחר במים. בנוסף קצב כניסת המים מהסננים איטי יחסית ואז אין נפילה של הטמפרטורה.

מה שנכון לי לא בטוח נכון לך, אבל שימוש בסננים מקצר את הזמן ואת הכאב הראש בהחלפה ובכלל בהמשך כי אין פחד מחומרים לא רצויים במים שה״אנטי כלור״ אמור לנטרל (לא מאמין בו בכלל...).

אם תרצה לשים ראש כוח/משאבה שתחזיר את המים מהדלי זאת אופציה, אני בעבר הייתי שם חימום בדלי וככה הטמפרטורה הייתה שווה לזאת שבאקווריום וכל הכאב ראש נפתר, אבל עצם ההתעסקות - כאב ראש אחד גדול.

בהצלחה
עדיין לא נקרא Saturday 30/12/2023, 00:41   #6
psytal

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 500 ליטר Lים וטנגניקה וראשי אריה, 30 ליטר דגיגים, 300 ליטר מיקס מלאווים, 300 ליטר מיקס מלאווים אריה
וותק בתחום: 10 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עומרי לוי צפה בהודעה
היי עומרי,
מה גודל המיכל?

אני אספר לך איך אני עושה החלפת מים ואולי זה ישנה את התפיסה שלך לגבי הדבר הזה.
אני אציין שאני עם מיכל של קוב+++, אבל גם בקרנטינות ובמיכלים קטנים יותר אני עובד ככה.

קודם כל בשביל לדאוג לטמפרטורה יש חימומים מצוינים מאליאקספרס שקניתי (אשלח לך קישור בפרטי אם תרצה) של w1500 (יש לי שניים לגיבוי), וככה לעולם אני לא דואג מבחינת צניחת טמפרטורה.
בגדול התהליך של ההחלפה עצמה די פשוט- צינור גינה פשוט ששואב מים החוצה וסננים שמחזירים מים לאקווריום. הסננים הם יתרון כי אין לי דאגה מבחינת שום כלור או כל דבר אחר במים. בנוסף קצב כניסת המים מהסננים איטי יחסית ואז אין נפילה של הטמפרטורה.

מה שנכון לי לא בטוח נכון לך, אבל שימוש בסננים מקצר את הזמן ואת הכאב הראש בהחלפה ובכלל בהמשך כי אין פחד מחומרים לא רצויים במים שה״אנטי כלור״ אמור לנטרל (לא מאמין בו בכלל...).

אם תרצה לשים ראש כוח/משאבה שתחזיר את המים מהדלי זאת אופציה, אני בעבר הייתי שם חימום בדלי וככה הטמפרטורה הייתה שווה לזאת שבאקווריום וכל הכאב ראש נפתר, אבל עצם ההתעסקות - כאב ראש אחד גדול.

בהצלחה
אתה משתמש בחימומים בעוצמה גבוהה בהחלפת מים כדי להשוות טמפרטורה בחורף?
אני עם 600 ליטר ומחליף 40 אחוז מדי שבוע.
יורד 2 מעלות בערב בהחלפה אצלי.
psytal לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/12/2023, 22:05   #7
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...

יש משאבות בדיוק בשביל זה.
שמסוגלות לשאוב מהקרקעית של הדלי לדוגמה.

יש את זאתי שניראת איכותית (אין לי ניסיון איתה או בכלל עם החברה הזאת).
יש לה אופציה של שליטה בזרימה ויש כמה גדלים.

קישור לאתר החברה: https://www.aqqapet.com/product/aqqa...d-hydroponics/

קישור של הנתונים של הגובה העלאה: https://www.aqqapet.com/wp-content/u...F/AQ009-UK.pdf
רפאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול