AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 16:53   #1
AsafUr
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אקווריום חדש - מספר שאלות.

שלום, קודם כל רציתי לציין שהפורום הוא פורום מאוד מקצועי ומסודר יפה ובינתיים עזר לי מאוד.
טוב אז נתחיל, היה לי אקווריום קטן ולא רציני והחלטתי לעבור למשהו גדול ומקצועי יותר, במקרה משיהו מהעבודה של אבא שלי הוא מגדל כבר כמה שנים, והיה לו אקווריום נחמד שישב אצלו במחסן, אז הוא נתן לנו אותו :P .
מדובר באקווריום בהזמנה מיוחדת שלו, אקווריום 250 ליטר, בלי ציוד כלשהו, ויש לי כמה שאלות על הציוד והתחזוקה (האקווריום עוד לא עבר הרצה) :

א. בינתיים קניתי פילטר Atman AT 2219F ליטר 1200 (תמונה 1 תמונה 2 - רציתי לדעת אם פילטר זה יספיק למיכל, ואיך מתחזקים את הפילטר, איך לנקות אותו אם צריך להוסיף לו משהו והיכן למקם אותו באקווריום.

ב. באקווריום אני רוצה לגדל צמחייה בכמות לא גדולה במיוחד ושלא מצריכה הרבה טיפול (לפי מה שהבנתי זה נקרא אקווריום low tech) איזה תאורה אני אצתרך לקנות למיכל כזה?

ג. אם אני מוסיף צמחייה לאקווריום, האם יהיה עוד צורך להוסיף משאבת חמצן (יש לי אחת אבל אני לא בטוח שהיא מספיקה).

ד. איזה חומרים אני צריך לקנות לאקווריום כזה, לא כל כך הבנתי מהמדריכים מהם החומריים שחובה לשים במים.

ה. קניתי חצץ שהוא אבנים צבעוניות כאלה, אבל קראתי במדריך שאבנים כאלו משחררים רעלים למים, אם אני ישים אותם במים למשך זמן מסויים הרעלים יתנדפו או שאין טעם ופשוט לזרוק את הכל?

ו. חוץ משואב רפש (הכנתי לפי מדריך באתר), גוף חימום, פילטר ומשאבת חמצן איזה עוד ציוד חובה שיהיה באקווריום ?

מקווה שזה לא יותר מדי שאלות ותודה מראש לעוזרים...
AsafUr לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 17:16   #2
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

העץ עובר לפורום ציוד לאקווריום.

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 17:27   #3
אור_סיני

הסמל האישי שלאור_סיני

סוג אקווריום: ציקלידים מלאווי, צמחייה

לגבי החצץ לא הייתי ממליץ לשים ,גם משחרר רעלים וגם לא יפה לדעתי קוורץ שחור יהיה טוב בשבילך

אקווריום 280 ליטר - מלאווים.
אקווריום 60 ליטר - צמחייה. אקווריום 10 ליטר - שרימפסייה
אור_סיני לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 17:33   #4
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

א.הפילטר שיש ברשותך לא יספיק לסינון ביולוגי של המים,מכיוון שאין לו נפח למדיה ביולוגית,תחליף אותו לפילטר חיצוני ef4 לדעתי יספיק ויהיה תלוי גם בכמות הדגים שתכניס.

ב.תלוי בסוג הצמחים שתכניס,אם זה ללאו טק אני חושב שחצי וואט לליטר יספיק.

ג.איזו משאבה יש ברשותך?

ה.לזרוק הכל,לא להכניס ציוד שהוא משחרר חומרים רעילים למים,תיקנה חצץ טיבעי,אני חושב שצריך גם כבול אבל חכה לתשובה אחרת.

ו.אנטי כלור במידה ואין לך מערכת סננים לטיהור המים.

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 17:44   #5
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

250 ליטר זה גודל טוב.

ממליץ לך על חצץ קוורץ שחור גרוס. יראה הרבה יותר טוב...אתה תתחרט אם תשים את הצבעוני שייתן לאק' מראה מצועצע...

זה האק' הישן שלי זה החצץ שאני מתכוון:

לגבי חומרים:
ממליץ לך לרכוש אנטי כלור איכותי דוגמת SEACHEM PRIME
SERA TOXIVEC

אין צורך במשאבת אוויר ועל תקנה שום תוסף סייקל/בקטריות...אין צורך.

אתה יכול להתחיל את הסייקל בשני סקלרים למשל.

כדאי להחליף את הפילטר לפילטר דוד חיצוני כפי שנאמר כבר. יתן לך סינון ביולוגי טוב יותר בהרבה וגם יחסוך מקום באק'.
בהצלחה.
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 17:48   #6
AsafUr
משתמש חסום

תודה על התגובת...
זה שמעליי באמת החצץ הזה לא יפה במיוחד, לא אני קניתי אותו חח...
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 17:49   #7
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

קודם כל, ברוך הבא!

לפני שנעבור לשאלותייך, שתי שאלותי ברשותך:
1. מה המידות המדוייקות של האקווריום?
2. האם חשבת על כיוון מסויים לאוכלוסיית דגים?

ומאמר חשוב להתחלה: איך להקים ולתחזק אקווריום? המדריך למגדל המתחיל באקווה - לחץ כאן

ובדבר שאלותייך:

א. למיכל של 250 ליטר הפילטר בהחלט אינו מספיק.
אני מציע לך להחזירו לחנות ולרכוש במקומו פילטר חיצוני, דוגמת atman ef3 (לחץ כאן לפרופיל), אך גם עם זה הייתי מחכה עד שנגבש ביחד אוכלוסייה אחידה, שכן עדיף להתאים את הציוד לאוכלוסייה ולא ההיפך.

ב. אקווריום low-tech הינו אקווריום צמחייה עם שיטות גידול בעלי טכנולוגיה נמוכה ומעט תוספים, בהתאם לכך עם הגבלה בגידול הצמחים, אך עם זאת זהו אקווריום צמחייה לכל דבר עם אחוז שתילה גבוה ועם דרישות מתאימות.

לעומת זאת, יש אפשרות לגידול מספר צמחים באקווריום שיתאימו לאוכלוסיית הדגים (ושלא יגבילו אותה) ויסתדרו עם תנאים מינימליים יחסית.

לכן, אם תתכננת אוכלוסיית דגים - פרט ונראה איך נמשיך הלאה.
אך אם הכיוון הוא אקווריום צמחייה, אנא הבט בקישור הבא: המדריך לגנן המתחיל - לחץ כאן

בנוגע לתאורה, בעיקרון תאורה של כ0.5W לליטר תספיק ולא תגביל גם לאקווריום לאו-טק, לאקווריום כמו שלך מערך תאורה של סביבות ה-100W יהיה טוב.
יחד עם מידות האקווריום נוכל להתאים טוב יותר את מערכת התאורה.

ג. כן ולא, תלוי בתנאים שבאקווריום.
בעיקרון עם איזון טוב, הצמחים מספקים מספיק חמצן, אך במערכות מסויימות יש צורך בחמצון נוסף גם בלילה.

ד. מבחינת תוספים למים בכל אקווריום, יש חובה בקניית אנטי-כלור איכותי (דוגמת: seachem prime, או sera toxivec), זאת בהנחה שמקור המים הינם מברז ביתי ללא סנני פחם (מטהרי מים למיניהם).

מבחינת אקווריום צמחייה, יש צורך במצע תת קרקעי ודישון נוזלי בהתאם לסוג האקווריום.
באקווריום הטבעי (תוכל לעיין במדריך לגנן המתחיל) יש איזון בין הצמחייה לדגים ולסביבה ולא יהיה צורך בתוספים למיניהם.

ה. אני לא יודע לגבי רעלים מחצץ צבעוני, אבל לא בהכרח שהוא מתאים מבחינות אחרות.
תוכל להעלות תמונה?

בעיקרון, מבחינה אסטתית בסופו של דבר זה עניין של טעם, אך אני לא מכיר הרבה חובבים שויתרו על המראה הטבעי, שגם הוא לא מוגבל לגוון אחיד של חצץ.

מבחינת השאר, יש צורך להתאים גם את סוג הסלע וגודל הגרגרים.
אם לדוגמא נתייחס לאקווריום צמחייה, יש צורך במצע אינרטי (שאינו משפיע על ערכי המים), כגון קווארץ, במידת גריסה של 2-3 מ"מ ובגובה של כ-4-5 ס"מ מעל המצע התת קרקעי.
עם זאת באקווריום של ציקלידים אפריקאיים, מצע גירני (שמעלה קשיות) יהיה אפילו רצוי יותר וכן גם רמת גריסה דקה יותר תהה עדיפה לרוב.

ו. כרגע יש לך את כל ציוד החובה, למעט אנטי-כלור טוב ורשת (?) שתשמש אותך לעפולות למיניהן.

אגב, מה הספק גוף החימום שברשותך?
מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 18:22   #8
AsafUr
משתמש חסום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MaaYan_B
קודם כל, ברוך הבא!

לפני שנעבור לשאלותייך, שתי שאלותי ברשותך:
1. מה המידות המדוייקות של האקווריום?
2. האם חשבת על כיוון מסויים לאוכלוסיית דגים?

ומאמר חשוב להתחלה: איך להקים ולתחזק אקווריום? המדריך למגדל המתחיל באקווה - לחץ כאן

ובדבר שאלותייך:

א. למיכל של 250 ליטר הפילטר בהחלט אינו מספיק.
אני מציע לך להחזירו לחנות ולרכוש במקומו פילטר חיצוני, דוגמת atman ef3 (לחץ כאן לפרופיל), אך גם עם זה הייתי מחכה עד שנגבש ביחד אוכלוסייה אחידה, שכן עדיף להתאים את הציוד לאוכלוסייה ולא ההיפך.

ב. אקווריום low-tech הינו אקווריום צמחייה עם שיטות גידול בעלי טכנולוגיה נמוכה ומעט תוספים, בהתאם לכך עם הגבלה בגידול הצמחים, אך עם זאת זהו אקווריום צמחייה לכל דבר עם אחוז שתילה גבוה ועם דרישות מתאימות.

לעומת זאת, יש אפשרות לגידול מספר צמחים באקווריום שיתאימו לאוכלוסיית הדגים (ושלא יגבילו אותה) ויסתדרו עם תנאים מינימליים יחסית.

לכן, אם תתכננת אוכלוסיית דגים - פרט ונראה איך נמשיך הלאה.
אך אם הכיוון הוא אקווריום צמחייה, אנא הבט בקישור הבא: המדריך לגנן המתחיל - לחץ כאן

בנוגע לתאורה, בעיקרון תאורה של כ0.5W לליטר תספיק ולא תגביל גם לאקווריום לאו-טק, לאקווריום כמו שלך מערך תאורה של סביבות ה-100W יהיה טוב.
יחד עם מידות האקווריום נוכל להתאים טוב יותר את מערכת התאורה.

ג. כן ולא, תלוי בתנאים שבאקווריום.
בעיקרון עם איזון טוב, הצמחים מספקים מספיק חמצן, אך במערכות מסויימות יש צורך בחמצון נוסף גם בלילה.

ד. מבחינת תוספים למים בכל אקווריום, יש חובה בקניית אנטי-כלור איכותי (דוגמת: seachem prime, או sera toxivec), זאת בהנחה שמקור המים הינם מברז ביתי ללא סנני פחם (מטהרי מים למיניהם).

מבחינת אקווריום צמחייה, יש צורך במצע תת קרקעי ודישון נוזלי בהתאם לסוג האקווריום.
באקווריום הטבעי (תוכל לעיין במדריך לגנן המתחיל) יש איזון בין הצמחייה לדגים ולסביבה ולא יהיה צורך בתוספים למיניהם.

ה. אני לא יודע לגבי רעלים מחצץ צבעוני, אבל לא בהכרח שהוא מתאים מבחינות אחרות.
תוכל להעלות תמונה?

בעיקרון, מבחינה אסטתית בסופו של דבר זה עניין של טעם, אך אני לא מכיר הרבה חובבים שויתרו על המראה הטבעי, שגם הוא לא מוגבל לגוון אחיד של חצץ.

מבחינת השאר, יש צורך להתאים גם את סוג הסלע וגודל הגרגרים.
אם לדוגמא נתייחס לאקווריום צמחייה, יש צורך במצע אינרטי (שאינו משפיע על ערכי המים), כגון קווארץ, במידת גריסה של 2-3 מ"מ ובגובה של כ-4-5 ס"מ מעל המצע התת קרקעי.
עם זאת באקווריום של ציקלידים אפריקאיים, מצע גירני (שמעלה קשיות) יהיה אפילו רצוי יותר וכן גם רמת גריסה דקה יותר תהה עדיפה לרוב.

ו. כרגע יש לך את כל ציוד החובה, למעט אנטי-כלור טוב ורשת (?) שתשמש אותך לעפולות למיניהן.

אגב, מה הספק גוף החימום שברשותך?
שוב תודה על התגובות...
טוב החלטתי שאני לא משתמש בחצץ הצבוע אבל יש לי חצץ נוסף(טבעי), אמנם בכמות שלא תספיק מי שיוכל לזהות איזה סוג זה אני יודה לו מאוד : תמונה 1 , תמונה 2.

יש גם תמונה של המיכל:

בנוגע לגוף חימום עדיין לא רכשתי אחד, איזה מומלץ לאקווריום כזה, ומתי צריך להפעיל אותו ואיך?

ועוד שאלה על תאורה, כמה צריך להפעיל את התאורה באקווריום low tech ?
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 19:29   #9
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

אשמח לתשובות על שאלותיי על מנת שנוכל להמשיך הלאה במיקוד טוב יותר.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 14/04/2008, 19:35   #10
AsafUr
משתמש חסום

הוספתי תגובה מעלייך תמונות + תשובות לחלק משאלותיך.
בנוגע לאוכלוסיית האקווריום, אני מעוניין לגדל ציקלדים אבל שיהיו ציקלדים לא עדינים מאוד, חשבתי להתחיל את ההרצה עם 2-3 גופים האם זה יתאים?
עדיין לא נקרא Tuesday 15/04/2008, 21:58   #11
constructor

הסמל האישי שלconstructor

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אם אתה מעוניין ציקלדים , ממליץ לך לבצע הרצה עם ציקלידים .
יש ציקלידים מספיק עמידים שיתאימו לך להרצה וגם לאחר מכן לאוכלוסייה המתוכננת.

תענה על שאר השאלות ששאלו אותך ... מאוד חשוב על מנת שיוכלו להמשיך ולעזור לך
constructor לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא